ز له دل اش غرب کشور، آبان 1396 را به ماهی اندوهناک برای مردم ایران بدل کرده است. با این حال همه ایرانی ها بسیج شده اند تا به هر شکل ممکن، کمی از بار سنگین مصیبت بخشی از هم وطنان را سبک کنند.
 
بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور هم به سهم خود می کوشد امکان ارتباط ز له زدگان و عزیزان شان را به بهترین شکل ممکن برقرار نگه دارد و در این راه ضمن تلاش برای پایداری زیرساخت ها، اپراتورهای ارتباطی امکان برقراری تماس رایگان را نیز فراهم کرده اند که گزارش آن را می خوانید.
 
 مهر تایید وزارت فاوا بر پایداری ارتباطات
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه روز گذشته اعلام کرد که شبکه در مناطق اصلی ز له زده در استان کرمانشاه وضعیت پایداری دارد.
شهریار بهنیا با بیان اینکه در لحظات ابت وقوع ز له حجم ترافیک بالایی در شبکه های ارتباطی وجود داشت، گفت: درحال حاضر در ای قصر شیرین، س ل ذهاب، ثلاث باباجانی، آباد و دالاهو، شبکه های ارتباطی هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار می شود.
وی با بیان قطعی برق در برخی مناطق اطراف س ل ذهاب افزود: تعدادی از سایت های تلفن همراه در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج است که به محض رفع مشکل قطعی برق وارد مدار می شود.
بهنیا گفت: برق رسانی موقت به این سایت ها از طریق ژنراتورهای پرتابل و دستی در حال انجام است. وی افزود: در حوزه ارتباطات ثابت دو مسیر دچار مشکلاتی بودند که با انجام کابل برگردان، مشکل این مسیرها نیز حل شده است.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان هماهنگی با شرکت های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، همراه اول و ایرانسل در مناطق ز له زده گفت: با هماهنگی انجام شده، تیم های پشتیبانی این شرکت ها برای رسیدگی به مشکلات احتمالی در منطقه حضور دارند.
وی گفت: اپراتورهای همراه اول و ایرانسل با ارسال پیامک هایی برای مشترکان خود در این زمینه اطلاع رسانی  د.
بهنیا آ ین وضعیت شبکه ارتباطی در حوزه تلفن همراه، ثابت و اینترنت را در مناطق اصلی ز له زده استان کرمانشاه پایدار اعلام کرد.
 
 اعزام تجهیزات پرتابل اربعین به مناطق ز له زده
رییس کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور هم گفت: امکانات و تجهیزات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات ارتباطی مناطق ز له زده بسیج شده است.
محمد صادق بیک پور، مشاور ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور با بیان تکلیف قانونی این کارگروه برای مواقع بحرانی گفت:  بر همین اساس و با دستور ارتباطات و فناوری اطلاعات، از دقایق ابت وقوع ز له اقدامات اولیه انجام شد و تیم های پشتیبانی و فنی به منطقه اعزام شدند.
وی به برگزاری جلسه ستاد بحران و پشتیبانی ز له غرب کشور در وزارت ارتباطات پرداخت و افزود: در این جلسه نمایندگان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به همراه نمایندگان شرکت مخابرات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت حضور داشتند که وضعیت استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان در این جلسه بررسی شد.
بیک پور با بیان اینکه وضعیت ارتباطی استان های ایلام و کردستان طبق گزارشات دریافتی مناسب بود، گفت: با توجه به استان کرمانشاه به کانون ز له بیشتر مشکلات مربوط به این استان بود که با حضور اپراتورها وضعیت ارتباطی ای این استان بررسی شد.
وی با بیان اینکه اولویت ایجاد ارتباطات پایدار در این مناطق است، گفت: ابنیه و سایت های مربوط به شبکه های ارتباطی آسیبی ندیده است و هم اکنون نیز از لحاظ ساختار شبکه ما هیچ مشکلی در مناطق ز له زده نداریم.
رییس کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه قطعی برق و حجم بالای ترافیک دو مشکل اصلی در ساعات اولیه ز له بود، گفت: حجم بالای ترافیک مکالمات در ساعت های اولیه وقوع ز له باعث ایجاد اختلال هایی در شبکه شده بود که صبح امروز این مشکل نیز مرتفع شده است.
وی ادامه داد: مشکل قطعی برق نیز با ارسال ژنراتورهایی از استان های همجوار و تهران تا حدود بسیاری مرتفع شده و تعدادی از سایت ها با اتصال موقت برق وارد مدار شدند و با رفع مشکل قطعی برق، سایت های شبکه تلفن همراه مناطق ز له زده نیز وارد مدار می شود. البته آمارهای ارسالی، بهبود وضعیت را درسایت ها نشان می دهد.
بیک پور افزود: تمام تجهیزات پرتابلی که برای ایام اربعین در منطقه ایلام مستقر بود، با توجه به اتمام سفر زوار اربعین، از امروز به مناطق ز له زده اعزام شده است تا پشتیبانی کاملی از شبکه ارتباطی در منطقه انجام شود و تیم های فنی به همراه تجهیزات در استان های کردستان و ایلام به عنوان استان معین استان کرمانشاه، در حال پشتیبانی هستند.
وی گفت: برای ایجاد ارتباط پایدار در منطقه بالنی که در مرز مهران برای ارایه سرویس های ارتباطی مستقر شده بود، به منطقه اعزام شده است و به زودی به وسیله این بالن یک ارتباط پایدار برای مدیریت بحران در منطقه ایجاد می شود.
مشاور ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از وقوع این ز له تمام امکانات و تجهیزات خود را برای رفع مشکلات احتمالی بسیج کرده و اقدامات خود را از همان دقایق ابت این بحران آغاز کرده است.
 
 افزایش پهنای باند و ترافیک مخابرات
معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران نیز روز گذشته با بیان اینکه وضعیت ارتباطات در حوزه اینترنت و تلفن ثابت در هر دو استان ایلام و کرمانشاه مشکل خاصی ندارد، گفت: تیم های معین را به استان ها اعزام کردیم تا اگر ظرفیت مکالمات از حدی بیشتر شد، افزایش پهنای باند و افزایش ترافیک را پیش بینی کنیم.
داوود زارعیان در گفت وگو با ایسنا با بیان وضعیت ارتباطات در استان های ز له شده گفت: وضعیت ارتباطات ما در حوزه اینترنت و تلفن ثابت در هر دو استان ایلام و کرمانشاه نرمال است و مشکل خاصی وجود ندارد. در استان ایلام که اصلا اتفاق خاصی در حوزه های شبکه مخابراتی نیفتاده است. در استان کرمانشاه نیز با وجود اینکه در دو شهری که مرکز ز له بوده و خصوصا س ل ذهاب، ساختمان آسیب های جزئی دیده است، اما شبکه تلفن ثابت و اینترنت مشکلی ندارد.
وی درباره وضعیت تلفن های همراه نیز گفت: در بخش تلفن همراه مخابرات مشکل خاصی ندارد اما در برخی از مناطق برق قطع است و از آنجایی که آنتن ها به کمک باتری روشن بوده، اگر برق وصل نشود ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. به همین دلیل از استان های مختلف و در حال حاضر استان های معین هم جوار در حال انتقال تجهیزات ژنراتوری به استان هستند که بتوانیم مشکلات آنها را حل کنیم.
معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه حجم مکالمات در حال حاضر نرمال است، افزود: در ابتدای شروع ز له به علت حجم بالای مکالمات، اختلالاتی در حدود یک ساعت وجود داشت. صبح امروز هم در حدود یک ساعت ترافیک مکالمات بالا بود اما اکنون ارتباطات نرمال است به نحوی که با اولین تماس می توان با استان ارتباط برقرار کرد.
 
  همراه اول: مکالمه رایگان درون شبکه
همراه اول جهت تسهیل ارتباط در مناطق ز له زده، مکالمه رایگان درون شبکه به ای ز له زده استان های کرمانشاه و ایلام اختصاص داد.
دقایقی پس از وقوع ز له، تیم های فنی همراه اول در این مناطق حاضر شده و با توجه به قطعی برق در برخی مناطق در ساعات اولیه، با تجهیز سایت ها به برق اضطراری، سرویس دهی به مناطق ز له زده را میسر د.  انتقال سایت های bts اضطراری به مناطق ز له زده، افزایش ظرفیت سایت های موجود و بازدید از کلیه سایت های منطقه و  حصول اطمینان از عملکرد مناسب آنها، از دیگر اقدامات اپراتور اول در مناطق ز له زده بوده است.
همراه اول جهت تسهیل ارتباط در ای ز له زده آباد غرب، پاوه، تازه آباد، جوانرود، روانسر، س ل ذهاب، قصر شیرین، کرند، گهواره، گیلان غرب، چوار، زرنه، ایوان و سرابله، مکالمه رایگان درون شبکه (به مقصد همراه اول و تلفن های ثابت) از ساعت ۱۴ روز دوشنبه به مدت ۲۴ ساعت در نظر گرفته است. 
همچنین همراه اول، از روز به مدت یک هفته، تسهیلات خاصی را برای مناطق ز له زده در نظر گرفته که جزییات آن متعاقباً اعلام می شود.
 
ایرانسل و مکالمه درون شبکه
ایرانسل در همان ساعات اولیه ز له یک ساعت مکالمه رایگان درون شبکه اختصاص داد اما پس از آن این مکالمه رایگان را تا ساعت 12 شب دوشنبه در تمام مناطق استان های ایلام و کرمانشاه رایگان کرد.
 
 تسهیلات ویژه رایتل
روابط عمومی رایتل هم اعلام کرد در پی وقوع ز له در بخش غربی کشورمان این اپراتور ضمن همدردی با حادثه دیدگان، در راستای تسهیل ارتباطات، مکالمه درون شبکه (رایتل به رایتل) را در سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام رایگان و ارتباطات برون شبکه را نیم بها محاسبه خواهد کرد.
 
 پهنای باند ای 
آ ین خبر هم اینکه در پی وقوع ز له در مناطق غربی کشور، سازمان فضایی ایران با برقراری ارتباط ای از طریق ایرانست 21 و هماهنگی لازم با سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، پهنای باند ای جهت ارایه خدمات به آسیب دیدگان این حادثه را در اختیار سازمان امداد و نجات قرار داد.
 
 دیگر کمک ها
سایت مهربانه به نشانی mehrabane.ir به جمع آوری کمک های نقدی آنلاین کاربران برای مناطق ز له زده می پردازد. 
دلینو در روزهای دوشنبه و دو هزار تومان از هر سفارش را به هلال احمر اهدا می کند. تیپا هم اعلام کرده است که به صورت رایگان کمک های مردمی را به مناطق ز له زده ارسال می کند. اسنپ هم کد تخفیف ۳۰ درصدی ehda  تا سقف ۳ هزار تومان را برای رفت یا برگشت به مراکز اهدای خون در نظر گرفته است.
مکان یاب پونز هم یک روبات تلگرام ساخته که کاربران برای یافتن نزدیک ترین مراکز انتقال خون و مشاهده روی نقشه می توانند از آن به نشانی [email protected] استفاده کنند.