به همت شرکت "فا ‌کان"، یکی از آزادراه‌های احتمالا دارای یک لاین مخصوص خودروهای خودران می‌شود که به تاسیسات آینده این شرکت در ای ‌های غرب میانه متصل خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، برنامه‌ریزان آزادراه ویسکانسین در حال مطالعه امکان قرار دادن لاین خودروهای بدون راننده در آزادراه i-94 برای خدمات رسانی به کارخانه بزرگ فا ‌کان در شهر راسین هستند.
 
براساس گزارش مجله یی سنتینل (sentinel)، شرکت تایوانی فا ‌کان که تامین کننده شرکت‌های فناوری از جمله اپل، مایکروسافت و نینتندو است، این پیشنهاد را در جلسه‌ای با مقامات منطقه‌ای ارائه کرد.
 
تاسیسات 10 میلیارد دلاری واقع در ای ‌های غرب میانه ، حدود 186 تار وسعت خواهد داشت و می‌تواند تا 13 هزار شغل ایجاد کند.
 
این جمعیت بسیار بزرگی از انسان‌ها است که روزانه به این تاسیسات وارد و خارج خواهند شد، ضمن این که فقط کارمندان و کارگران را حساب می‌کنیم و نه حمل و نقل‌هایی که برای کالاها نیاز است.
 
با این وجود به نظر می‌رسد که در آزادراه i-94 شش تا هشت مسیر (لاین) خواهد شد.
 
مسئولان منطقه‌ای خود را برای بالا رفتن ترافیک آماده د، اما به نظر می‌رسد فا ‌کان ایده دیگری در ذهن دارد.
 
هم اکنون شرکت‌های اوبر و ویمو (waymo) در حال آزمایش خودروهای خودران خود در جاده‌های ایالات متحده هستند، همچنین مذاکره برای احداث خطوط اختصاصی برای روبوماشین‌ها و کامیون‌ها در حال انجام است.
 
سال گذشته شرکتmadrona  ایده‌ای برای جایگزینی آزادراه i-5 بین سیاتل و ونکوور با یک کوریدور "وسیله نقلیه خودرو" در نظر گرفت.
 
اما تمایل فا ‌کان به در نظر گرفتن تنها یک لاین از آزادراه برای خودروهای بدون راننده است.
 
سخنگوی اداره حمل و نقل ویسکانسین به مجله سنتینل گفت که این پیشنهاد فقط یکی از چندین گزینه روی میز است.
 
طبق گفته "تیم شیهی"، رئیس انجمن بازرگانی متروپولیتن میلواکی، یکی از احتمالات، احداث خطوط بدون راننده بین کارخانه فا ‌کان و فرودگاه بین‌المللی میچل میلواکی است.