بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت قصد دارد به مبارزه با آ ایمر بپردازد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از سی ان ان، یکی از اه علم، یافتن درمانی برای آ ایمر است. در حال حاضر، هیچ درمانی برای جلوگیری از آ ایمر یا کند روند آن وجود ندارد اما بیل گیتس فکر می‌کند می‌تواند این وضع را تغییر دهد.
 
وی در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان با قاطعیت گفت: من باور دارم که راه حلی وجود دارد.
 
گیتس ادامه داد: هر درمانی، یک حرکت روبه جلو از جایی است که امروز در آن قرار داریم اما هدف بلند مدت، درمان این بیماری است.
 
وی ابراز امیدواری کرد که برای بیماری که حافظه و دیگر عملکردهای شناختی 47 میلیون نفر را در سرتاسر جهان می رباید، درمانی پیدا کند.
 
این کار برای گیتس، یک مبارزه شخصی محسوب می‌شود. وی در حال سرمایه گذاری 50 میلیون دلار از ثروتش در یک نهاد تحقیقاتی موسوم به "صندوق اکتشافات زوال عقل" است.
 
این، نخستین باری است گیتس، در درمان یک بیماری غیرعفونی، نقش داشته است. کارهایی که تاکنون با بودجه وی انجام گرفته، برای بیماری‌های عفونی مانند ویروس hiv، مالاریا و فلج اطفال بوده است.
 
امروزه، بیماری آ ایمر، متداول ترین نوع زوال عقل و ششمین دلیل برجسته مرگ و میر در ایالات متحده است. امروزه در هر 66 ثانیه یک نفر به ابتلا به آ ایمر تشخیص داده می‌شود. بیش از پنج میلیون یی با این بیماری زندگی می‌کنند که در سال، 259 میلیارد دلار هزینه دارد. اگر درمانی شیده نشود، تا سال 2050 آمار مبتلایان به 16 میلیون یی با هزینه بالای 1 تریلیون در سال می‌رسد.
 
بیل گیتس که به انجام اقدامات بشردوستانه معروف است گفت: این مشکل در حال رشد، تقریبا باورن ی است.
 
وی با بیان اینکه شخصا این بیماری را می‌شناسد و چندین نفر از اقوامش به این بیماری مبتلا هستند، گفت: وجود این افراد در زندگی اش تنها عامل این سرمایه گذاری نبوده ولی قطعا روی آن تاثیر داشته است.