وبلاگ 24


وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان

۴ کتاب طرح کتاب خوان آبان ماه ۱۳۹۶ معرفی شد

پست ' ۴ کتاب طرح کتاب خوان آبان ماه ۱۳۹۶ معرفی شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ۴ کتاب طرح کتاب خوان آبان ماه ۱۳۹۶ معرفی شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

۴ کتاب طرح کتاب خوان آبان ماه ۱۳۹۶ معرفی شد

کتابخوان آبان

چهار کتاب «روز خدا» نوشته سید محمد هاشم پوریزدان پرست، «خُلق عظیم اعظم» نوشته علی احمدی خواه، « و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری و «اشکانه» نوشته ابراهیم حسن بیگی در قالب طرح کتاب خوان آبان ماه ۱۳۹۶ معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتاب خوان آبان ماه با معرفی ۴ کتاب در کتابخانه های سراسر کشور آغاز به کار کرد که بر این اساس کتاب «روز خدا» نوشته سید محمد هاشم پوریزدان پرست از انتشارات سوره مهر با موضوع تسخیر لانه جاسوسی، «خُلق عظیم اعظم» نوشته علی احمدی خواه از انتشارات مسجد مقدس جمکران با موضوع زندگی و زمانه گرامی برای بزرگسالان، کتاب ۵ جلدی « و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات جمال شامل داستان هایی از زندگی حضرت محمد(ص) برای ک ن و نوجوانان و همچنین رمان «اشکانه» نوشته ابراهیم حسن بیگی از انتشارات قدیانی با موضوع دفاع مقدس ویژه طرح کتاب خوان آبان ماه معرفی شدند.


هجوم نور بر پیکر سیاه

روز خدا

نویسنده: سید محمد هاشم پوریزدان پرست

انتشارات: سوره مهر

تعداد صفحات: ۳۴۰


امین عرش و فرش

خُلق عظیم اعظم

نوشته: علی احمدی خواه

انتشارات: مسجد مقدس جمکران

تعداد صفحات: ۳۵۹


۷۰ حکایت عبرت آموز از رسول مهربانی ها

مثل دانه های شن

نویسنده: غلامرضا حیدری ابهری

انتشارات: جمال

۵ جلدی، تعداد صفحات: ۳۶۰


عاشقانه ای نجیبانه از دوران دفاع مقدس

اشکانه

نویسنده: ابراهیم حسن بیگی

انتشارات: قدیانی

تعداد صفحات: ۲۶۴


طرح کتاب خوان ماه توسط کتابخانه های عمومی با هدف تبیین منویات معظّم انقلاب برای ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه، دسترسی همگانی به کتاب، وم معرفی کتاب های مفید برای پرورش فکری آحاد مختلف مردم جامعه و همچنین ارتقای فضایل اخلاقی و فرهنگ عمومی از طریق مطالعه کتاب های مفید و فا ، در سطح کشور اجرا می شود.

در طرح کتاب خوان ماه، برای هر ماه ۴ عنوان کتاب از بین کتاب های تازه منتشر شده، برای اقشار و سلایق گوناگون مردم و در موضوعات و مناسبت های متنوع مانند (سبک زندگی ایرانی ی، ازدواج، تربیت فرزند، اخلاق اجتماعی، خانواده، سلامت، کودک و نوجوان، علمی و دینی و...) انتخاب و به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تحقق دیگر اه طرح، کتاب ها در قالب ها و روش های مختلف نظیر پوستر، خلاصه نویسی، کتابچه، فلش و کلیپ، معرفی شده و با محوریت آن ۴ کتاب فعالیت های کتاب محور متنوعی مثل جلسات نقد کتاب، مسابقات کتابخوانی و... انجام می گیرد.

علاقه مندان برای حضور در جلسات نشست کتاب خوان می توانند به نزدیک ترین کتابخانه محل خود مراجعه کنند.برچسب ها : ۴ کتاب طرح کتاب خوان آبان ماه ۱۳۹۶ معرفی شد - نوشته ,کتاب ,انتشارات ,کتاب خوان ,معرفی , ,تعداد صفحات ,حیدری ابهری ,عظیم ,غلامرضا حیدری ,ابراهیم حسن بیگی ,غلامرضا حیدری ابهری ,«اشکانه» نوشت
۴ کتاب طرح کتاب خوان آبان ماه ۱۳۹۶ معرفی شد
به مناسبت روز دانش آموز، در تاریخ سیزدهم آبان ماه عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان مرکزی رایگان است.

پست ' به مناسبت روز دانش آموز، در تاریخ سیزدهم آبان ماه عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان مرکزی رایگان است. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت روز دانش آموز، در تاریخ سیزدهم آبان ماه عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان مرکزی رایگان است. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت روز دانش آموز، در تاریخ سیزدهم آبان ماه عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان مرکزی رایگان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، در تاریخ سیزدهم آبان ماه عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان مرکزی رایگان است.
س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: تسخیر لانه جاسوسی در سیزده آبان 1358 وشی آگاهانه بود که هم چون خونِ جاری در رگ های جامعه، حیات واقعی ملت ما را تضمین کرد.
علی اکبر احمدی افزود: اولین پیام تسخیر لانه جاسوسی، ش ت هیمنه و اُبّهت بود و به امّت مسلمان نشان داد که از هیچ قدرتی جز خداوند باک نداشته باشند.
وی ادامه داد: به همین مناسبت و با مساعدت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به منظور تسهیل در استفاده عموم از خدمات کتابخانه های عمومی، امکان جذب عضو به صورت رایگان (کارت بها) در کتابخانه های عمومی سراسر استان مرکزی در روز شنبه مورخ سیزدهم آبان ماه سال جاری مهیا شده است.
احمدی ادامه داد: کتابخانه های عمومی استان مرکزی می توانند ضمن رعایت دستورالعمل عضویت اداره کتابخانه های عمومی مبنی بر دریافت 5000 ریال هزینه صدور کارت، نسبت به ثبت نام مراجعان به کتابخانه ها به صورت رایگان اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: نام نویسی رایگان فقط در همان روز 13 آبان امکان پذیر خواهد بود و در روزهای دیگر به صورت تمام بهاء می باشد.
برچسب ها : به مناسبت روز دانش آموز، در تاریخ سیزدهم آبان ماه عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان مرکزی رایگان است. - کتابخانه های ,عمومی ,استان ,آبان ,رایگان ,مرکزی ,کتابخانه های عمومی ,استان مرکزی ,عمومی استان ,سیزدهم آبان ,صورت رایگان ,کتابخانه های عمومی ?
به مناسبت روز دانش آموز، در تاریخ سیزدهم آبان ماه عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان مرکزی رایگان است.
با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت می پذیرد؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی»

پست ' با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت می پذیرد؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی» ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت می پذیرد؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی» ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت می پذیرد؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی»

مسابقه بزرگ کتابخوانی عاشورایی با هدف بهره مندی شهروندان از فضای معنوی ماه محرم و صفر و همچنین ترویج شه های ی در خصوص قیام حسین(ع) از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی» برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مسابقه بزرگ کتابخوانی عاشورایی از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی» از بیانات آیت الله العظمی سیدعلی معظم انقلاب ی همزمان با آغاز ماه محرم و با هدف بهره مندی بیشتر شهروندان از فضای معنوی و ماه محرم و صفر و همچنین ترویج شه های ی در شعور حقیقی قیام حسین(ع)، با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سازمان عقیدتی ایران، مجموعه فرهنگی ی انقلاب ی(سرچشمه)، دبیرخانه ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از روز سی و یکم شهریورماه الی بیست و هشتم آبانماه به صورت اینترنتی در حال برگزاری است.

علاقه مندان می توانند فایل متنی کتاب را در پورتال کتابخانه های عمومی تهران www.tlib.ir یاwww.farhangsara.ir و به سؤالات مسابقه پاسخ دهند و پاسخ ها را در قالب یک عدد ۱۰ رقمی به سامانه ۲۰۰۰۱۸۳۷۴۵ ارسال کنند.

گفتنی است، کتاب «۷۲ سخن عاشورایی» شامل شرح شه های ی در حوزه قیام حسین(ع) و وقایع عظیم عاشورای سال۶۱ هجری قمری و منشور جامع بصیرت دینی، و اعتقادی است.برچسب ها : با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت می پذیرد؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی» - کتاب ,معظم ,عاشورایی» ,مسابقه ,کتابخانه های ,عمومی ,کتابخانه های عمومی , ,قیام ,نهاد کتابخانه های , شه های مقام ,نهاد کتابخانه های عمومی ,کت
با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت می پذیرد؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «۷۲ سخن عاشورایی»
من وکتاب... جای کتاب را هیچ چیزی پر نمیکند

پست ' من وکتاب... جای کتاب را هیچ چیزی پر نمیکند ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست من وکتاب... جای کتاب را هیچ چیزی پر نمیکند ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

من وکتاب... جای کتاب را هیچ چیزی پر نمیکند

کتاب ، مقوله ی بسیار مهمی است. البته من به کارهای هنری ، تصویری ، تلویزیون ، سینما یا از این قبیل چیزها ، خیلی اعتقاد دارم ، اما کتاب نقش مخصوصی دارد. جای کتاب را هیچ چیزی پر نمیکند. کتاب را باید ترویج کرد. ...مردم باید به کتاب خوانی عادت کنند و کتاب وارد زندگی بشود. چندی پیش من دیدم که همین تلویزیون با بعضی از جوانان مصاحبه کرده بود و پرسیده بود که آقا! شما کتاب می خوانید؟ پاسخ داده بودند که : نه! ، اصلا کتاب را جزء ضروریات زندگی نمیدانند!

مصاحبه ی با خبرنگار صدا وسیما، نمایشگاه کتاب تهران 72/2/26


برشی از کتاب : من و کتاب

من و کتاب pdf

« بسم الله الرحمن الرحیم »

کتاب حاضر کت ارزشمند از بیانات معظم انقلاب است که توسط دفتر برنامه ریزی انتشارات سوره مهر گردآوری شده است.

موضوعات این کتاب 128 صفحه ای در 6 فصل طبقه بندی شده است:

فصل اول: اهمیت کتاب و کتابخوانی

فصل دوم: من و کتاب

این فصل بسیار شیرین و جذاب مجموعه ای از نظرات عزیزمان در رابطه با برخی کتابهایی ست که خوانده اند و همچنین خواندن برخی از آن ها را توصیه می کنند.

فصل سوم: نقد وضع موجود

در بخشی آمده: اگر تعداد کتاب زیاد شد،اگر عنوان کتاب زیاد شد، اگرکتاب در همه ی موضوعات مورد نیاز بود، اگر مردم توانستند سؤال ها و استفهام هایشان را در کتاب بیابند و به کتاب مراجعه کنند، یک عالمَ دیگر و ماجرای دیگری خواهد شد! هر جا که با کتاب سر و کاری هست، می بینید که از لحاظ کیفیت روحی و وضع فکری، نسبت به آن جایی که ا ین وضعیت وجود ندارد، تفاوت محسوسی هست.

فصل چهارم: چه باید کرد؟

در بخشی آمده: من حوادثی را به چشم خودم دیده ام که شاید چشم مادی نتوانسته آنها را درک کند ؛ امّا بعد که شما هنرمندان آنها را به نگارش درمی آورید، یا در قالب نمایش نشان می دهید، و یا به زبانِ قصه بیان می کنید، من آن حوادث را که بازبینی می کنم، می بینم عجب حوادثی بوده است؛ تازه شروع به فهمیدن آن می کنم. لذا به نظر من، نقش هنرمند مسلمان، نقش فوق العاده برجسته ای است.

فصل پنجم: دست نوشته ها...برچسب ها : من وکتاب... جای کتاب را هیچ چیزی پر نمیکند - کتاب ,کتاب زیاد ,بخشی آمده
من وکتاب... جای کتاب را هیچ چیزی پر نمیکند
آینده روشن با خانواده کتابخوان

پست ' آینده روشن با خانواده کتابخوان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست آینده روشن با خانواده کتابخوان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

آینده روشن با خانواده کتابخوان

related image

حضرت علی(ع):یادگیری در کودکی مانند نقاشی و اثرگذاشتن بر روی سنگ است .(بحارالانوار ,ج1,ص224)
برچسب ها : آینده روشن با خانواده کتابخوان
آینده روشن با خانواده کتابخوان
به مناسبت دهه کرامت؛ جشن میلاد بانوی ملکوت در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' به مناسبت دهه کرامت؛ جشن میلاد بانوی ملکوت در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت دهه کرامت؛ جشن میلاد بانوی ملکوت در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت دهه کرامت؛ جشن میلاد بانوی ملکوت در کتابخانه ی سنجان اراک

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، کتابخانه ی سنجان اراک مراسم جشنی ب ا نمود.

به مناسبت فرارسیدن میلاد بانوی ملکوت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر و با هدف معرفی کتاب بانوی ملکوت و آشنایی بیشتر مخاطبین با ابعاد گوناگون زندگانی و شخصیت والای حضرت معصومه(س)، کتابخانه عمومی ی سنجان اراک مراسم جشنی ب ا نمود.
در این مراسم ابتدا خانم داودآبادی حوزه و سخنانی در رابطه با شخصیت حضرت معصومه(س) بیان کرد و سپس خانم بابایی به شعرخوانی و مولودی خوانی پرداخت.
در ادامه نیز کتاب فا بانوی ملکوت توسط یکی از اعضای فعال معرفی شد و در پایان مراسم هدایایی به رسم یادبود به اعضای دختر کتابخانه ی سنجان اهدا گردید.
برچسب ها : به مناسبت دهه کرامت؛ جشن میلاد بانوی ملکوت در کتابخانه ی سنجان اراک - مراسم ,بانوی ,ملکوت ,سنجان , ی ,معصومه ,بانوی ملکوت , ی سنجان ,کتابخانه ی ,سنجان اراک ,میلاد بانوی ,کتابخانه ی سنجان ,میلاد بانوی ملکوت ,حضرت فاطم?
به مناسبت دهه کرامت؛ جشن میلاد بانوی ملکوت در کتابخانه ی سنجان اراک
به همت کتابخانه ی سنجان؛ آموزش قصه گویی و معرفی کتاب در انجمن فرهنگی اهل ادب اراک

پست ' به همت کتابخانه ی سنجان؛ آموزش قصه گویی و معرفی کتاب در انجمن فرهنگی اهل ادب اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به همت کتابخانه ی سنجان؛ آموزش قصه گویی و معرفی کتاب در انجمن فرهنگی اهل ادب اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به همت کتابخانه ی سنجان؛ آموزش قصه گویی و معرفی کتاب در انجمن فرهنگی اهل ادب اراک

انجمن فرهنگی اهل ادب کتابخانه ی سنجان اراک به آموزش قصه گویی و نحوه معرفی کتاب با حضور اعضای کودک و نوجوان پرداخت.

در ابتدا خانم مرکزی انجمن فرهنگی به تعریف قصه و روشهای قصه گویی و نحوه معرفی کتاب اشاره نمود و سپس اعضای انجمن کتابخانه به خوانش قصه های کتاب «10 قصه از رضا (ع)» در ایام دهه کرامت پرداختند.
گفتنی است کتاب «۱۰ قصه از رضا (ع)» به روایت مژگان شیخی و تصویرگری حسام الدین طباطبایی، خوانندگان را با گوشه هایی از زندگی رضا (ع) آشنا می سازد. این کتاب شامل ده قصه از رضا (ع) با عناوین: سیب های گاز زده، یک درس تازه، غریبه آشنا، گنجشک چه می گفت؟ قرض عبدالله، صیاد و آهو، درخت بادام، باران، پیراهن یادگاری و مسافران مدینه.
در پایان نیز شرکت کنندگان در جلسه، بخش های جذاب قصه های خوانده شده را به اشتراک گذاشتند و مسئول کتابخانه از افراد علاقمند به سیره رضوی دعوت کرد تا در مراسم جشن میلاد رضا(ع) که در کتابخانه عمومی ی سنجان برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.
برچسب ها : به همت کتابخانه ی سنجان؛ آموزش قصه گویی و معرفی کتاب در انجمن فرهنگی اهل ادب اراک - کتاب ,کتابخانه , ,انجمن ,معرفی , ی ,انجمن فرهنگی ,معرفی کتاب ,نحوه معرفی , ی سنجان ,کتابخانه ی
به همت کتابخانه ی سنجان؛ آموزش قصه گویی و معرفی کتاب در انجمن فرهنگی اهل ادب اراک
مشارکت بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان استان مرکزی در جشنواره کتابخوانی رضوی

پست ' مشارکت بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان استان مرکزی در جشنواره کتابخوانی رضوی ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مشارکت بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان استان مرکزی در جشنواره کتابخوانی رضوی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مشارکت بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان استان مرکزی در جشنواره کتابخوانی رضوی

دبیر هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی از مشارکت۱۰۵۳۴ نفر از شهروندان استان در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، علی اکبر احمدی، س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی اظهار داشت: هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی ذیل پانزدهمین جشنواره بین المللی رضا(ع) به دو صورت کتبی و آنلاین برگزار شد که در بخش کتبی این جشنواره ۶۰۵۳ نفر از استان مرکزی مشارکت داشتند؛ این رقم نسبت به سال گذشته ۱۲۱ درصد رشد داشته است. در بخش آنلاین جشنواره نیز ۴۴۸۱ نفر شرکت کرده اند که نسبت به دوره قبل استقبال مردمی در این بخش بیش از ۲۵۱ درصد رشد داشته است.

دبیر هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی گفت: مشارکت مردمی در این جشنواره در سالجاری نسبت به سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش داشته که این به معنای افزایش ۱۶۲ درصدی شرکت کنندگان در جشنواره امسال بوده است؛ بیش از ۱۲ اداره نیز به اشکال گوناگون همکاری و مشارکت داشته اند.

وی افزود: فرایند اطلاع رسانی جشنواره به طور رسمی از اسفند ماه ۹۵ آغاز شد و تولید محتوا، انعکاس اخبار در رسانه ها و فضای مجازی و نیز تبلیغات محیطی در سطح ای استان مرکزی مورد توجه قرار گرفت.

احمدی اشاعه و ترویج فرهنگ ناب رضوی و اهل بیت (ع)، گسترش فعالیت های فرهنگی مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین، شناسایی و معرفی تولید کنندگان آثار برتر فرهنگی مرتبط با فرهنگ رضوی و مشارکت بیشتر افراد در این جشنواره دینی را از اه برگزاری این جشنواره برشمرد.

وی با اشاره به میزان تأثیرات اجتماعی جشنواره رضوی در بین عموم مردم گفت: نقش کتاب در رشد فرهنگی جامعه بر ی پوشیده نیست و جشنواره رضوی با توجه به اینکه تعداد معدودی کتاب را در وسعت بالا معرفی و تبلیغ می کند، باعث مطالعه بیشتر کتاب های مورد نظر شده و با توجه به محتویات منابع مسابقات، گروه های هدف با سیره و سبک زندگی رضوی آشنایی بیشتر پیدا می کنند؛ امید است با تاثیرگذاری این منابع ارزشمند، شاهد آشنایی مردم به ویژه ک ن و نوجوانان با سیره ائمه اطهار (ع) باشیم.

س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی بیان داشت: از مجموع ۱۰۵۳۴ شرکت کننده در این جشنواره، ۱۰۴۲ نفر در بخش خانوادگی، ۱۹۵۸ نفر در بخش نقاشی، ۷۴۹ نفر در بخش کتاب نوجوانان و ۲۳۰۴ نفر نیز در بخش کتاب بزرگسالان شرکت د. شهر اراک با ۵۱۹۳ شرکت کننده، بیشترین میزان مشارکت را در سطح استان داشت.

وی خاطرنشان کرد: پس از کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری ک ن و نوجوانان، حوزه های علمیه و صدا و سیما بیشترین همکاری را با دبیرخانه استانی جشنواره داشته اند.برچسب ها : مشارکت بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان استان مرکزی در جشنواره کتابخوانی رضوی - جشنواره ,استان ,رضوی ,مرکزی ,مشارکت ,کتابخوانی ,استان مرکزی ,جشنواره کتابخوانی ,کتابخوانی رضوی ,کتابخانه های عمومی ,عمومی استان ,کتابخانه ها
مشارکت بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان استان مرکزی در جشنواره کتابخوانی رضوی
به مناسبت ولادت رضا(ع)؛ جشن میلاد هشتمین آفتاب در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' به مناسبت ولادت رضا(ع)؛ جشن میلاد هشتمین آفتاب در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت ولادت رضا(ع)؛ جشن میلاد هشتمین آفتاب در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت ولادت رضا(ع)؛ جشن میلاد هشتمین آفتاب در کتابخانه ی سنجان اراک

به مناسبت ولادت رضا(ع)، جشن میلاد هشتمین آفتاب با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد.

به مناسبت ولادت رضا(ع)، جشن میلاد هشتمین آفتاب با حضور آقای صفریان مسئول فرهنگی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی و اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی ی سنجان شهر اراک برگزار شد.
در این مراسم افراد منتخب شرکت کننده در جشنواره کتابخوانی رضوی به معرفی کتاب و قصه گویی پرداختند و سپس حجت ال صفریان سخنانی در رابطه با شخصیت رضا(ع) و همچنین فعالیتهای انجام شده آستان قدس رضوی بیان کرد و پرچم متبرک حرم رضا(ع) برای ساعاتی در کتابخانه نصب گردید.
در ادامه نیز حاج آقای بهادری ومداح اهل بیت به شعرخوانی و مولودی خوانی پرداخت و در پایان این مراسم هدایایی به رسم یادبود شامل نمک متبرک به همراه کتاب و بسته های فرهنگی آستان قدس رضوی به اعضای کودک و نوجوان کتابخانه ی سنجان اهدا گردید.

برچسب ها : به مناسبت ولادت رضا(ع)؛ جشن میلاد هشتمین آفتاب در کتابخانه ی سنجان اراک - کتابخانه , , ی ,رضوی ,سنجان ,آستان , ی سنجان ,نوجوان کتابخانه ,کتابخانه ی ,مناسبت ولادت ,اعضای کودک ,میلاد هشتمین آفتاب ,کتابخانه ی سنجان ,نوجوان ?
به مناسبت ولادت رضا(ع)؛ جشن میلاد هشتمین آفتاب در کتابخانه ی سنجان اراک
با محوریت معرفی کتابهای جشنواره رضوی؛ معرفی 7 عنوان کتاب در نشست کتاب خوان رضوی سنجان

پست ' با محوریت معرفی کتابهای جشنواره رضوی؛ معرفی 7 عنوان کتاب در نشست کتاب خوان رضوی سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با محوریت معرفی کتابهای جشنواره رضوی؛ معرفی 7 عنوان کتاب در نشست کتاب خوان رضوی سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با محوریت معرفی کتابهای جشنواره رضوی؛ معرفی 7 عنوان کتاب در نشست کتاب خوان رضوی سنجان

به همت کتابخانه عمومی ی سنجان نشست کتاب خوان رضوی با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی، اشاعه فرهنگ منور رضوی برگزار و هفت عنوان کتاب به اشتراک گذاشته شد.

زندگی به سبک خورشید با موضوع سیری در سیره و سبک زندگانی رضا علیه السلام نوشته مهدی غلامعلی و ارائه توسط فاطمه عمرانی سنجانی از جمله کتاب هایی بود که در این نشست به اشتراک گذاشته شد.
این کتاب با نگاهی کوتاه به زندگانی رضا (ع) به ارائه سبک زندگی رضوی می پردازد.
رضا (ع) و زندگی با سیری در سیره زندگی هشتمین حجت خدا، ما را با شیوه زندگانی خاندان (ص) آشنا می کند.

چلچراغ شیراز، تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران رضا علیه السلام نوشته جلیل عرفان منش ارائه توسط مائده هاشمی نیز از دیگر کتاب هایی بود که در این نشست معرفی شد.
این کتاب به معرفی بخش هایی از شخصیت احمد بن موسی (ع) برادر رضا (ع) پرداخته که در ابهام مانده است. گزارش های ثبت شده از ایشان، متناسب باعظمت شخصیت وی نیست و این کتاب با قلمی روان همراه با روایت های مستند، گوشه ای از زندگی و شخصیت احمد بن موسی (ع) را به تصویر می کشید.

ماه غریب من، داستان زندگی رضا (ع) نوشته مجید ملامحمدی نیز توسط نفیسه کلانتری معرفی شد.
این کتاب داستان زندگی رضا (ع) را روایت می کند و شامل 4 فصل با نام های «بهشت مدینه»، «هشتمین آسمان»، «سفر به سرزمین غربت و سرانجام» و «تنهایی» است.
«ماه غریب من» شامل داستان های کوتاه و زیبا با موضوعات تولد رضا (ع)، پدر و مادر و یاران ایشان است.

در این نشست همچنین کتاب ١٠ قصه از رضا علیه السلام برای بچه ها به روایت مژگان شیخی توسط مانیا مؤمنی ارائه شد.
زندگی های ما شیعیان پر از حادثه های پندآموز است، این حادثه ها ما را با زندگی آن بزرگواران آشنا می کند.
این مجموعه همراه با تصویرهای زیبا، شما را با گوشه هایی از زندگی رضا (ع) آشنا می سازد. این مجموعه شامل 10 قصه از رضا (ع) با عناوین زیر است: سیب های گاز زده، یک درس تازه، غریبه آشنا، گنجشک چه می گفت؟ قرض عبدالله، صیاد و آهو، درخت بادام، باران، پیراهن یادگاری، مسافران مدینه.

مهارت های زندگی در سیره رضوی و مهارت های خانوادگی – هم ی نوشته محمدرضا شرفی نیز توسط حمیده مؤمنی فراهانی معرفی شد.
این کتاب با محوریت سیره رضوی به بیان آموزه های دینی در سیره معصومین (ع) به ویژه رضا (ع) پیرامون حوزه مهارت های زندگی تدوین شده است. تأمل در این آموزه ها در جامعه ای مبتنی بر ارزش های ی، می تواند دستی به راهبردهای فراگیر در زندگی را در پی داشته باشد.

کتاب های قرض عبدالله به روایت مژگان شیخی ارائه توسط ستایش باقری و گنجشک چه می گفت؟ به روایت مژگان شیخی ارائه توسط صبا صفری نیز در این نشست معرفی شدند.
برچسب ها : با محوریت معرفی کتابهای جشنواره رضوی؛ معرفی 7 عنوان کتاب در نشست کتاب خوان رضوی سنجان - زندگی , ,کتاب ,معرفی ,نشست ,ارائه ,ارائه توسط ,زندگی ,روایت مژگان ,مژگان شیخی ,شیخی ارائه
با محوریت معرفی کتابهای جشنواره رضوی؛ معرفی 7 عنوان کتاب در نشست کتاب خوان رضوی سنجان
با حضور اعضای نوجوان؛ جمع خوانی کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' با حضور اعضای نوجوان؛ جمع خوانی کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با حضور اعضای نوجوان؛ جمع خوانی کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با حضور اعضای نوجوان؛ جمع خوانی کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه ی سنجان اراک

با حضور جمعی از پسران نوجوان شهر اراک، کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه عمومی ی سنجان معرفی و جمع خوانی شد.
حمیده مومنی مسئول کتابخانه ی سنجان گفت: این کتاب، داستان زندگی رضا(ع) را در ۴ فصل بهشت مدینه، هشتمین آسمان، سفر به سرزمین غربت و تنهایی روایت می کند.
مومنی افزود: هر فصل از کتاب «ماه غریب من» شامل داستان های کوتاه و زیبایی با موضوعات مختلف است که به صورتی متفاوت نسبت به کتاب های دیگر، گردآوری شده و داستان های واقعی، آن را خواندنی تر کرده است.
برچسب ها : با حضور اعضای نوجوان؛ جمع خوانی کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه ی سنجان اراک - ی ,سنجان ,کتابخانه ,غریب ,«ماه ,کتاب , ی سنجان ,«ماه غریب ,کتاب «ماه ,کتابخانه ی ,کتابخانه ی سنجان
با حضور اعضای نوجوان؛ جمع خوانی کتاب «ماه غریب من» در کتابخانه ی سنجان اراک
معرفی سایت آوای سلامت

پست ' معرفی سایت آوای سلامت ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی سایت آوای سلامت ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی سایت آوای سلامت

با سلام و احترام

به استحضار می رساند که با هدف توسعه ارتباطات اثربخش برای ارتقای عادالانه سلامت در کشور، افزایش آگاهی مردم از مخاطرات سلامت و راه حل آنها، برخورداری مردم از اطلاعات متقن، روزآمد و دقیق درباره سبک زندگی سالم، دسترسی الکترونیکی و رایگان مردم به رسانه های آموزش سلامت و توانمندسازی مردم برای خودمراقبتی در ناخوشی های جزیی، بیماری های مزمن، بیماری های حاد و سبک زندگی سالم سایت آوای سلامت به آدرس http://iec.behdasht.gov.ir طراحی و بروزرسانی شده است.

هم اکنون 30 عنوان کتاب آموزش سلامت و راهنماهای خودمراقبتی، 95 بسته آموزشی، 460 کوتاه آموزشی، 370 پوستر و رسانه های محیطی آموزشی در سایت مذکور قابل مشاهده و دریافت است.

در بخش خبرهای آموزش سلامت نیز روزانه 9 خبر جدید داخلی و خارجی بارگذاری می شود که بخش آرشیو اخبار سایت نیز هم اکنون حاوی بیش از 5000 خبرداخلی و خارجی آموزش سلامت است.

بخش نمایشگاه های آموزش سلامت، اینفوگرافی های سلامت، اپلیکیشن های سلامت و آموزش مجازی از دیگر بخشهای سایت مذکور است.

با توجه به ضرورت توسعهبرچسب ها : معرفی سایت آوای سلامت - سلامت ,آموزش ,سایت ,مردم ,مذکور ,آموزش سلامت ,سایت مذکور ,سایت آوای ,آوای سلامت
معرفی سایت آوای سلامت
5 کتاب برای طرح کتاب خوان تیرماه 1396

پست ' 5 کتاب برای طرح کتاب خوان تیرماه 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست 5 کتاب برای طرح کتاب خوان تیرماه 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

5 کتاب برای طرح کتاب خوان تیرماه 1396
آغاز یک تابستان داغ با این ۵کتاب

کتاب های طرح کتاب خوان تیرماه ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتاب های «بهشتی از زبان بهشتی» نوشته فرامرز شعاع حسینی، «دخیل عشق» نوشته مریم بصیری، «حرفه ای (خاطرات مرحوم جواد شریفی راد)» نوشته محمد قاضی، «پرندگان آهنین» نوشته عباس خاراباف و کتاب «قیچی که به دنبال کار می گشت» نوشته منیره هاشمی برای طرح کتاب خوان ویژه تیرماه ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شد.ادامه مطلب را کلیک نمایی...
ادامه مطلب


برچسب ها : 5 کتاب برای طرح کتاب خوان تیرماه 1396 - نوشته ,نهاد ,تیرماه ,عمومی ,کتاب خوان ,کشور معرفی ,ادامه مطلب ,عمومی کشور ,نهاد کتابخانه ,تیرماه ۱۳۹۶
5 کتاب برای طرح کتاب خوان تیرماه 1396
بیست و دومین مجموعه نورسیده ها با ۷۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد.

پست ' بیست و دومین مجموعه نورسیده ها با ۷۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست بیست و دومین مجموعه نورسیده ها با ۷۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

بیست و دومین مجموعه نورسیده ها با ۷۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، بیست و دومین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی سراسر کشور ارسال شد. مجموعه نورسیده های ۲۲، با ۷۰ عنوان کتاب در موضوعات متنوعی مانند ادبیات (داستان، شعر، طنز، رمان ایرانی، تاریخ و ادبیات)، روان شناسی (تربیت فرزند، افزایش مهارت در موقعیت های بحرانی، سبک زندگی)، دشمن شناسی (فتنه و بصیرت، امریکاشناسی، غرب شناسی)، علوم اجتماعی (سیاست، تمدن غرب، اقتصاد)، جغرافیا، علمی، دینی، کودک و نوجوان، طب و تغذیه و سلامت، کتابداری و هنر، برای بهره مندی کاربران بر روی سامانه مدیریت کتابخانه ها (سامان) بارگذاری و راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد.

در این بسته، ۲۰ عنوان کتاب در بخش «بیشتر بخوانید»؛ ۲۱ عنوان در بخش «بخوانید» و ۲۹ عنوان کتاب در بخش «بدانید» به مخاطبان معرفی شده است. کتاب های گروه اول (بیشتر بخوانید) با معرفی کتاب های مناسب و ارائه جملات کلیدی کتاب، امکان آشنایی بیشتر مخاطب با محتوای آن را فراهم می آورد.

گروه دوم، (بخوانید) معرفی آثار تخصصی در حوزه های مختلف است که بیشتر مورد توجه مخاطبان حرفه ای قرار می گیرد. در این بخش مخاطب علاوه بر مشاهده تصاویر و شناسنامه کتاب، خلاصه ای از محتوای آن را نیز مطالعه می کند.

گروه سوم نیز (بدانید) حاوی اطلاعات کتاب شناختی و تصویر جلد آثاری است که به فهرست منابع کتابخانه اضافه شده است.

این بسته ها علاوه بر معرفی کتاب های تازه رسیده به کتابخانه ها، محتوای بسیار مناسبی برای بهره مندی کتابداران در ارائه مشاوره بهتر به اعضا و مراجعان است؛ همچنین در انجام فعالیت های فرهنگی و ترویجی کتاب محور اعم از مسابقات، نشست های کتاب خوان، جلسات نقد، جلسات جمع خوانی و... بهره گیری از این فهرست توصیه می شود.

«فرزندان ما جواهرند ولی ما آهنگریم»، «نجات فرزند از تفکر منفی»، «من دیگر ما»، «خاطرات حسنعلی خان مستوفی»، «سنگ سلام»، «تاریخ مستطاب » «عمرتون چند؟»، «حکایت نامه »، «هنر کمیک»، «رودخانه های بزرگ جهان» و «مجموعه نخودی ها» برخی از کتاب های معرفی شده در این مجموعه مطالعه است.

برای دریافت نورسیده های ۲۲ اینجــــــا را کلیک کنید.برچسب ها : بیست و دومین مجموعه نورسیده ها با ۷۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد. - معرفی ,کتاب ,کتابخانه های ,عمومی ,محتوای ,گروه ,عنوان کتاب ,کتابخانه های عمومی ,سراسر کشور ,عمومی سراسر ,راهی کتابخانه های ,کتابخانه های عم
بیست و دومین مجموعه نورسیده ها با ۷۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد.
هفته حجاب و گرامی باد

پست ' هفته حجاب و گرامی باد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست هفته حجاب و گرامی باد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

هفته حجاب و گرامی باد

image result for ‫ و حجاب‬‎

حجاب بالی برای پرواز به سوی خداوند است.برچسب ها : هفته حجاب و گرامی باد
هفته حجاب و گرامی باد
(بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب)

پست ' (بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب) ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست (بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

(بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب)

سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز و حجاب نامگذاری شده است.

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشیدند.

آثار و اهمیت حجاب و

موفقیت های معنوی: ن پوشیده و عفیف و مردان با حیاء و ایمان از بین خود و خدای خود ، خداوند را برگزیده و از بین احکام الهی و خواسته های نفس به احکام الهی رو کرده اند.

مصونیت و آرامش زن : امنیت و آرامش خاطر از آثار بارز حجاب و حیاء است. انسان در پناه محافظ، احساس آرامش بیشتری دارد، پوشش ی نیز نگهبان زن از نگاههای آلوده و آسیبهای احتمالی است که به زن مصونیت و آرامش می بخشد و هر چه این پوشش کاملتر گردد درصد امنیت وحفاظت آن بالاتر می رود.

سلامت و زیبایی : حجاب ی تجلی زیبایهای معنوی زن است. بدون شک حجاب دینی، زن را از آفات و بیماریهای بسیاری بیمه می کند ومی تواند طراوت وجمال او را پایدار سازد. زحمت حجاب حق بیمه ای است که زن برای حفظ آرامش و سلامت خود می پردازد زیرا حجاب ای است که از ورود تیرهای نگاه سخنان بیهوده ومشکلات دیگر به درون محیط امن او جلوگیری می کند زن بد حجاب آسیب پذیر است وقتی که زن از حجاب دینی خود خارج میگردد آفات فراوانی سلامت او را از بین می برد. حجاب زن را پاینده تر، سالمتر و پاکیزه تر نگاه می دارد.

کاهش مفاسد اجتماعی : پوشیدگی ن و رفتار متین و عفیف جوانان در اجتماع همواره سدی محکم در برابر وسوسه های ی بوده است. مقایسه آمار جنایات در جامعه نشان می دهد که نی که دارای پوشیدگی ، محجب و عفیف هستند نقش مهمی در کاهش مفاسد اجتماعی دارند زیرا بسیاری از جنایات ، با عفت و پاکدامنی جوانان و حجاب ن از بین می رود. وقتی که عفت در نگاه و رفتار و کردار وجود داشته باشد هیجانات کاذب که بسیاری از جوانان را گرفتار کرده است نیز از میان می رود وسلامت اخلاقی نیز عه حاکم می شود.

حفظ بنیان خانواده : حجاب و باعث حفظ بنیان خانواده بوده و نبودش باعث تز ل خانواده است. یکی از دلایل طلاق وکاهش تمایل جوانان به تشکیل خانواده به دلیل زیاد شدن ن بد حجاب و بی بند و بار وکم شدن حیاء و عفت در مردان است، ن، با حجاب خود، هم در تحکیم خانواده شخصی و اعتماد همسر خود نقش دارند و هم در تحکیم خانواده دیگران. از سوی دیگر رعایت حریم عفت و پوشش ی از سوی ن و مردان یکی از مولفه های سامان دهنده روابط سالم زن و مرد در اجتماع است .برچسب ها : (بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب) - حجاب ,خانواده , ن ,آرامش , ,مردم ,سالروز قیام ,مردم مشهد ,مشهد علیه ,قیام مردم ,مفاسد اجتماعی ,کاهش مفاسد اجتماعی
(بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب)
به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک
به همت کتابخانه عمومی ی سنجان اراک و با حضور دختران نوجوان، نشست کتاب خوان همای رحمت با محوریت شخصیت والای علی(ع) برگزار شد و شش عنوان کتاب به شرح زیر را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:
قصه هایی از علی(ع) و یارانش با نگاهی به نهج البلاغه نوشته: مژگان شیخی / ارائه دهنده: ریحانه آقاخانی؛ سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی نوشته: مهدی خدامیان آرانی / ارائه دهنده: فاطمه خانی؛ علی علیه السلام این روح بی نهایت نوشته: محمود شاهرخی / ارائه دهنده: سیما همتی؛ علی زیباترین سروده هستی نوشته: مصطفی چمران / ارائه دهنده: تینا جعفری؛ حیات پاکان؛ داستان هایی از زندگی معصومان علیهم السلام نوشته: مهدی محدثی / ارائه دهنده: فاطمه ی؛ گلها نگاهی نو به زندگی و شخصیت علی(ع) نوشته: حسین سیدی / ارائه دهنده: زینب خانی.
برچسب ها : به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک - دهنده ,ارائه ,نوشته , ,ارائه دهنده ,نوشته مهدی ,دهنده فاطمه ,همای رحمت ,سنجان اراک ,ارائه دهنده فاطمه
به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک
کتاب خوان مادران خلاق و ک ن در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' کتاب خوان مادران خلاق و ک ن در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست کتاب خوان مادران خلاق و ک ن در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

کتاب خوان مادران خلاق و ک ن در کتابخانه ی سنجان اراک
به همت کتابخانه عمومی ی سنجان، نشست کتاب خوان با حضور مادران خلاق و ک ن همراه با وسایل دست ساز در شهر اراک برگزار شد و شش عنوان کتاب به شرح زیر را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:

پی پر دندان هایش را مسواک می زند ترجمه: حسین فتاحی / ارائه دهنده: یلدا ملکی؛ بازی با انگشت ها سروده : مصطفی رحماندوست / ارائه دهنده: آیسان دلخواسته؛ کی بود؟ کی بود؟ بلند بود قدش هزار و چند بود سروده : ناصر کشاورز / ارائه دهنده: ستاره میرزائی؛ پیراهن یادگاری نوشته: مژگان شیخی / ارائه دهنده: محمدحسین سمیعی؛ این کیه و چه شکلیه؟‮‬‮‬ سروده : رها زادمهر / ارائه دهنده: ما سلیمی؛ درخت بادام نوشته: مژگان شیخی / ارائه دهنده: زینب امانی.

برچسب ها : کتاب خوان مادران خلاق و ک ن در کتابخانه ی سنجان اراک - ارائه ,دهنده ,سروده ,ارائه دهنده ,مادران خلاق
کتاب خوان مادران خلاق و ک ن در کتابخانه ی سنجان اراک
مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تمدید شد.

پست ' مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تمدید شد. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تمدید شد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، بر اساس اعلام دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مهلت شرکت در این جشنواره تمدید شد. به این ترتیب دهم تیرماه، آ ین مهلت ارسال آثار در بخش مکتوب و بیستم تیرماه آ ین مهلت شرکت در بخش الکترونیک اعلام شده است.

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی رضا علیه السلام از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با هدف گسترش فرهنگ رضوی و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی ی و سیره ائمه معصوم (علیهم السلام) و به مناسبت ایام بابرکت دهه کرامت برگزار می شود.

طی این دوره از جشنواره ۶ عنوان کتاب در سه بخش کودک، نوجوان و بزرگ سال و در موضوع های رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی (ع) به مخاطبان عرضه شده است. در بخش کودک، کتاب «۱۰ قصه از رضا (ع) برای بچه ها» نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب من» نوشته مجید ملامحمدی، انتشارات به نشر معرفی شده است. کتاب های «بانوی ملکوت»، نوشته علی کرمی جهرمی از انتشارات بوستان کتاب، «چلچراغ» نوشته جلیل عرفان منش از انتشارات دفتر پژوهش های آستان قدس رضوی، «زندگی به سبک خورشید» نوشته مهدی غلامعلی از انتشارت جمال و همچنین کتاب «مهارت های زندگی در سیره رضوی» نوشته محمدرضا شرفی از انتشارت موسسه خدمات مشاوره ای و پژوهش های اجتماعی، منابع معرفی شده ویژه بزرگ سالان است.

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به دو شیوه مکتوب و اینترنتی و در دو قالب فردی و خانوادگی برگزار می شود. علاقه مندان برای دریافت منابع مسابقه می توانند به کتابخانه های عمومی سراسر استان و یا نشانی اینترنتی www.iranpl.ir (دریافت فایل پی دی اف) مراجعه کنند.

همچنین به منظور وسعت و تنوع در شیوه برگزاری، امکان حضور علاقه مندان در قالب پویش کتابخوان مجازی نیز فراهم شده است که علاقه مندان می توانند با ارسال فایل ویدئویی و معرفی یکی از منابع مسابقه، به همراه هشتگ #کتابخوانی_رضوی و با شناسه @recive_ketabclip در سرویس پیام رسان تلگرام در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.

گفتنی است، ششمین دوره این مسابقه با مشارکت بیش از ۲۳۸ هزار نفر در سال ۱۳۹۵ برگزار شد.برچسب ها : مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تمدید شد. - جشنواره ,رضوی ,نوشته ,کتابخوانی ,هفتمین ,کتاب ,کتابخوانی رضوی ,هفتمین جشنواره ,جشنواره کتابخوانی ,کتابخانه های عمومی ,مهلت شرکت ,هفتمین جشنوا
مهلت شرکت در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تمدید شد.
گزارشی از نشست های کتاب خوان که ۷۶۰ روز از آغاز آن می گذرد؛ نهالی که خیلی زود تناور شد

پست ' گزارشی از نشست های کتاب خوان که ۷۶۰ روز از آغاز آن می گذرد؛ نهالی که خیلی زود تناور شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارشی از نشست های کتاب خوان که ۷۶۰ روز از آغاز آن می گذرد؛ نهالی که خیلی زود تناور شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارشی از نشست های کتاب خوان که ۷۶۰ روز از آغاز آن می گذرد؛ نهالی که خیلی زود تناور شد

گزارشی از نشست های کتاب خوان که ۷۶۰ روز از آغاز آن می گذرد؛ نهالی که خیلی زود تناور شد با گذشت ۳ سال از اجرای طرح سلسله نشست های کتاب خوان، سرگذشت کتاب خوان از آغاز تا امروز مرور می شود.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ۲۷ داد ۱۳۹۴ نخستین نشست کتاب خوان به میزبانی کتابخانه مرکزی تهران برگزار شد و این روزها در حالی وارد سومین سال برگزاری آن می شویم که تجربه برگزاری هزاران نشست کتاب خوان در ۷۶۰ روز را پشت سر خود می بیند؛ روزهایی پر از لحظات شیرین و دلچسب که کتاب در آن حرف اول و آ را می زند. در ادامه تجربه ۷۶۰ روزه برگزاری نشست های کتاب خوان را مرور می کنیم.

ادامه مطلب را کلیک نمایید...

ادامه مطلب


برچسب ها : گزارشی از نشست های کتاب خوان که ۷۶۰ روز از آغاز آن می گذرد؛ نهالی که خیلی زود تناور شد - کتاب ,نشست ,خوان ,برگزاری ,آغاز ,کتاب خوان ,ادامه مطلب ,گذرد؛ نهالی
گزارشی از نشست های کتاب خوان که ۷۶۰ روز از آغاز آن می گذرد؛ نهالی که خیلی زود تناور شد
به همت کتابخانه ی سنجان؛ کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان

پست ' به همت کتابخانه ی سنجان؛ کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به همت کتابخانه ی سنجان؛ کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به همت کتابخانه ی سنجان؛ کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان

با حضور مربی مهد قرآن نورا هرا(س) اراک، کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حمیده مومنی فراهانی مسئول کتابخانه ی سنجان به معرفی برنامه و کتاب های فا تربیتی کودک دینی پرداخت و سپس اعظم قربانی مربی مهدقرآن نورا هرا(س) به زبانی ساده به آشنایی مفاهیم پایه ای دینی برای ک ن پرداخت.
قربانی در این کارگاه گفت: در به تربیت دینی و ی ک ن، اهمیت زیادی داده شده و بیش از هزار روایت در مورد تربیت کودک از رسول خدا(ص) و ائمه معصومین(ع) موجود است.
وی افزود: پدر و مادر کودک باید با مطالعات مستمر، همواره نیازهای فکری فرزندان خود را شناسایی کرده و از راه صحیح، مجهولات و سؤالات او را پاسخ گویند و در مسیر تربیت دینی او گام بردارند.
مربی مهد قرآن نورا هرا(س) گفت: با استفاده از برهان نظم با تبیینی ساده و با استفاده از بیان ساده ای از نعمت های بی شمار خداوند که در محیط اطراف ک ن وجود دارد، می توان وجود خدا و برخی از صفات او؛ مانند علم، قدرت و مهربانی را برای کودک اثبات کرد.
وی خاطرنشان کرد: مطالعه صحیح، زمینه ساز تفکر و خلاقیت ک ن و نوجوانان است. خواندن کتابها و داستان های مختلف موجب شکل گیری ارزشهای گوناگون در ذهن کودک می شود، حساسیت او را رشد می دهد و احترام به دیگران در او شکل می گرد.
این کارگاه یکروزه با آموزش حدیثی از (ص) و پرسش سوالاتی از ک ن و اهدای جوایز به آنان پایان پذیرفت.
برچسب ها : به همت کتابخانه ی سنجان؛ کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان - کودک ,دینی ,کتابخانه ,ک ن ,کارگاه , ی ,کتابخانه ی , ی سنجان ,تربیت دینی ,دینی مادر ,مفاهیم دینی ,کتابخانه ی سنجان ,کارگاه آموزشی مفاهیم
به همت کتابخانه ی سنجان؛ کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان
ازدواج کجا و ازدواج ما کجا...؟!

پست ' ازدواج کجا و ازدواج ما کجا...؟! ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ازدواج کجا و ازدواج ما کجا...؟! ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

ازدواج کجا و ازدواج ما کجا...؟!

گاهی دلم برای ازدواج هایی به سبک تنگ می شود...

ازدواجی به سبک

شهید ردانی پور....

که بجای اینکه به فکرِ برگزاری مراسم تجملاتی باشد به فکر رساندن کارت عروسی به حرم حضرت معصومه بود...

مراقب بود در مجلسش گناه نشود...

آ حضرت زهرا مهمان ویژه ی مجلسش بود...

ازدواجی مثل

شهید میثمی...

که شبِ عقد از همسرش مُهر در خواست کرد تا شُکر بجا آورد ... میتوانست مثل خیلی های دیگر شب عقد مشغول و بی بند و باری باشد اما فهمید که همسر نعمت خداست و در قبال نعمت باید شکر کرد نه عصیان...

یا مثلا ازدواجی شبیه به شهید مدق...

که همسرش گفت نمیخواهم مهریه ام بیشتر از یک جلد قرآن و شاخه نبات باشد...

او هم میتوانست هزار جور بهانه بیاورد و بگوید مهریه پشتوانه است و حق زن است و ...

یا دلم برای ازدواجی به سبک شهیدکلاهدوز تنگ شده...

که ید عقد همسرش یک حلقه و یک جفت کیف و کفش بود و مراسم عقدش را خیلی ساده با سی چهل نفر مهمون برگزار کرد...

یا

شهید محمد ابراهیم همت که زندگی شان را در اتاق کوچکی روی پشت بام شروع د!

دریغ از یک چراغ خوراک پزی در اوایل زندگی...

یا

شهید مهدی باکری که اهل سادگی و از تجملات بیزار؛

که زندگی را در دو اتاق خانه ی پدری شروع د!

همراه با وسایل ضروری زندگی که آن قدر کم بود در یک پیکان استیشن جا می شد...

آن روز ها مراسم را ساده میگرفتند در انتخاب همسر به تقوا و دیانت توجه می د نه پول و ظواهر...

خ عمل می د و علوی زندگی می د...

این روزها سخت درگیر تجملات و ظواهر شدیم و معترض هم هستیم که چرا اینقدر طلاق و بدبختی زیاد است...

ما بجای توجه به "شعائر" الهی

به "ظواهر" دنیوی توجه میکنیم....

به راستی که همه ی ما میدانیم راه اهل بیت و چیست ...

و وای به حال ما که میدانیم و اینگونه عمل می کنیم....

نگاهی...

دریافت کلیپ ازدواج ..
برچسب ها : ازدواج کجا و ازدواج ما کجا...؟! - زندگی ,شهید , ,ازدواج ,ظواهر ,می د ,ازدواج ,شروع د
ازدواج کجا و ازدواج ما کجا...؟!
بازدید علی اکبر احمدی س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از کتابخانه عمومی ی سنجان

پست ' بازدید علی اکبر احمدی س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از کتابخانه عمومی ی سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست بازدید علی اکبر احمدی س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از کتابخانه عمومی ی سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

بازدید علی اکبر احمدی س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از کتابخانه عمومی ی سنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، علی اکبر احمدی س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه روح الله پورمسیبی کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه عمومی (ره) کرهرود، کتابخانه ی سنجان و کتابخانه مهین حصیبی شهر اراک بازدید کرد.

س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی در بازدید از کتابخانه ی سنجان نیز از فعالیت های فرهنگی این کتابخانه بازدید کرد و در خصوص بهبود سیستم دوربین مداربسته این کتابخانه دستوراتی را صادر نمود.

برچسب ها : بازدید علی اکبر احمدی س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از کتابخانه عمومی ی سنجان - عمومی ,کتابخانه ,اداره ,بازدید ,استان ,کتابخانه های ,کتابخانه های عمومی ,عمومی استان ,استان مرکزی , ی سنجان ,س رست اداره ,کتابخانه های عمومی
بازدید علی اکبر احمدی س رست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی از کتابخانه عمومی ی سنجان
همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از بانوان، محفل انس با قرآن در کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد.

پست ' همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از بانوان، محفل انس با قرآن در کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از بانوان، محفل انس با قرآن در کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از بانوان، محفل انس با قرآن در کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد.

با حضور جمعی از بانوان؛ برگزاری محفل انس با قرآن در کتابخانه ی سنجان

در این مراسم نورانی پس از قرائت حدیث شریف اء و زیارت عاشورا، یک جزء از قرآن کریم تلاوت شد.

هدف از برگزاری این مراسم معنوی توجه هر چه بیشتر به قرآن کریم، ترغیب افراد به محافل قرآنی و ایجاد انگیزه در آنان، تقویت روحیه فرهنگی و دینی در خانواده ها و همچنین معطر نمودن فضای کتابخانه به نور تلاوت قرآن کریم در این ایام پربرکت عنوان شد.

در پایان نیز مسئول کتابخانه به معرفی خدمات و بخش های مختلف کتابخانه و نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت.
برچسب ها : همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از بانوان، محفل انس با قرآن در کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد. - کتابخانه ,قرآن ,قرآن کریم , ی سنجان ,کتابخانه ی ,حضور جمعی ,کتابخانه ی سنجان
همزمان با ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از بانوان، محفل انس با قرآن در کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد.
با حضور کارکنان کتابخانه های عمومی؛ برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک

پست ' با حضور کارکنان کتابخانه های عمومی؛ برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با حضور کارکنان کتابخانه های عمومی؛ برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با حضور کارکنان کتابخانه های عمومی؛ برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک

آیین قرائت جزء دوازدهم قرآن کریم عصر روز چهارشنبه با حضور قاریان ممتاز، کتابداران و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی و اقشار مختلف مردم شهرستان اراک در مصلای این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، مراسم جزءخوانی قرآن کریم با حضور کتابداران و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی و خانواده های آنها و اقشار مختلف مردم در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد.

جزء خوانی قرآن کریم هرساله در ماه مبارک رمضان با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، انس و توجه مردم به آیات روح بخش قرآن کریم و نهادینه فرهنگ قرآنی بین اقشار جامعه برگزار می شود.

احمدی س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی در این خصوص گفت: این محفل زمینه ای برای تدبر در قرآن است زیرا مفاهیم و کلام تا در ذهن آدمی متبلور نشود در اعمال ما بروز و ظهور نمی یابد.

گفتنی است این آیین از ابتدا تا انتهای ماه مبارک رمضان همه روزه راس ساعت 18:30 در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شده و به صورت مستقیم از شبکه استانی آفتاب پخش می شود.برچسب ها : با حضور کارکنان کتابخانه های عمومی؛ برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک - قرآن ,کریم ,کتابخانه های ,عمومی ,برگزار ,اراک ,قرآن کریم ,المقدس اراک ,عمومی استان ,کتابخانه های عمومی ,مبارک رمضان ,کتابخانه های عمومی استا
با حضور کارکنان کتابخانه های عمومی؛ برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک
به همت کتابخانه ی سنجان؛ معرفی « سکوت و عد » تا «ابوذر صحرانشین» در کتاب خوان سنجان

پست ' به همت کتابخانه ی سنجان؛ معرفی « سکوت و عد » تا «ابوذر صحرانشین» در کتاب خوان سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به همت کتابخانه ی سنجان؛ معرفی « سکوت و عد » تا «ابوذر صحرانشین» در کتاب خوان سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به همت کتابخانه ی سنجان؛ معرفی « سکوت و عد » تا «ابوذر صحرانشین» در کتاب خوان سنجان

به همت کتابخانه عمومی ی سنجان و با حضور دختران نوجوان، نشست کتاب خوان در منطقه سنجان شهر اراک برگزار شد و هفت عنوان کتاب را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:
لطیفه های شیرین ملا نصیر الدین نوشته: مرجان کشاورز / ارائه دهنده: زینب بابائی؛ قرض عبدالله نوشته : مژگان شیخی / ارائه دهنده: ستایش باقری؛ خورشید نیمه شب نوشته: مهدی شجاعی / ارائه دهنده: مبینا کل ؛ 14 قصه، 14 معصوم نوشته: ح س ی ن ف ت اح ی / ارائه دهنده: فاطمه عسگری؛ سکوت و عد نوشته: مهدی مرادحاصل / ارائه دهنده: مهشید رفیعی؛ شمعدانهای نقره نوشته: ویکتور هوگو / ارائه دهنده: مهشید سلیمی؛ ابوذر صحرانشین نوشته: مژگان شیخی / ارائه دهنده: حدیث باباعبدالهی.

در خاتمه نیز مسئول کتابخانه ی سنجان جهت آشناسازی نوجوانان با برنامه ها و فعالیت های کتابخانه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان مقاطع ابتدائی و راهنمایی و آشنائی و تعامل آنان با کتابخانه، به معرفی منابع مسابقه کتابخوانی رضوی و نحوه شرکت در مسابقه کتابخوانی جشنواره رضوی پرداخت.
برچسب ها : به همت کتابخانه ی سنجان؛ معرفی « سکوت و عد » تا «ابوذر صحرانشین» در کتاب خوان سنجان - دهنده ,ارائه ,نوشته ,کتابخانه ,سنجان ,کتابخوانی ,ارائه دهنده ,کتابخانه ی ,مسابقه کتابخوانی ,دهنده مهشید ,نوشته مهدی ,ارائه دهنده مهشید
به همت کتابخانه ی سنجان؛ معرفی « سکوت و عد » تا «ابوذر صحرانشین» در کتاب خوان سنجان
با اعلام دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۰ تیرماه تمدید شد

پست ' با اعلام دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۰ تیرماه تمدید شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با اعلام دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۰ تیرماه تمدید شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با اعلام دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۰ تیرماه تمدید شد

با اعلام دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۰ تیرماه تمدید شد مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی تا ۲۰ تیرماه سال جاری تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، با توجه به استقبال و تماس های مکرر دانشجویان و کتابداران و با هدف بهره گیری از حضور و مشارکت تعداد بیشتری از متخصصان، صاحبنظران، اساتید و دانشجویان علاقمند به شرکت در همایش مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی تا ۲۰ تیر ماه ۹۶ تمدید شد.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی همایش به نشانی comskills-esf.ir نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات اقدام کنند.

همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی روزهای هشتم و نهم آذرماه سال جاری در مرکز همایش های علمی علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود.برچسب ها : با اعلام دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۰ تیرماه تمدید شد - همایش ,مقالات ,عمومی ,ارتباطی ,مهارت های ,کتابداران ,ارتباطی برای ,مهارت های ارتباطی ,چکیده مقالات ,ارسال چکیده ,مهلت ارسال ,مهلت ارسال چکیده
با اعلام دبیرخانه همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲۰ تیرماه تمدید شد
با معرفی کتاب در پویش کتابخوانی مجازی؛ در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید / دریافت اینفوگرافی شرکت در مسابقه

پست ' با معرفی کتاب در پویش کتابخوانی مجازی؛ در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید / دریافت اینفوگرافی شرکت در مسابقه ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با معرفی کتاب در پویش کتابخوانی مجازی؛ در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید / دریافت اینفوگرافی شرکت در مسابقه ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با معرفی کتاب در پویش کتابخوانی مجازی؛ در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید / دریافت اینفوگرافی شرکت در مسابقه

یکی از فرصت هایی که برای شرکت علاقه مندان در هفتمین جشنواره کتابخوانی فراهم شده است، پویش کتابخوانی مجازی است. علاقه مندان به شرکت در مسابقه می توانند با ارسال فایل ویدئویی و معرفی یکی از منابع مسابقه، در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علاوه بر دو قالب مکتوب و الکترونیک که توسط دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان راه های شرکت در مسابقه اعلام شده است، به منظور وسعت و تنوع در شیوه برگزاری، امکان حضور علاقه مندان در قالب پویش کتابخوان مجازی نیز فراهم شده است که علاقه مندان می توانند با ارسال فایل ویدئویی و معرفی یکی از منابع مسابقه، در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
بر این اساس افراد در هر گروه سنی با معرفی کتاب های متناسب با رده سنی خود، می توانند ویدئویی با حجم ۲۰ مگابایت (حجم متناسب با انتشار در فضای مجازی) به توضیح اجمالی پیرامون کتاب بپردازند؛ بخشی از کتاب را بخوانند؛ داستانی از کتاب را روایت کنند و یا با شیوه های جذاب کتاب را معرفی کنند.
فایل ویدئویی تهیه شده می بایست با هشتگ #کتابخوانی_رضوی به شناسه @recive_ketabclip در سرویس پیام رسان تلگرام ارسال شود.
علاقه مندان برای دریافت منابع مسابقه می توانند به کتابخانه های عمومی سراسر کشور و یا نشانی اینترنتی www.iranpl.ir مراجعه کنند.


گفتنی است هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی رضا علیه السلام از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با هدف گسترش فرهنگ رضوی و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی ی و سیره ائمه معصوم (علیهم السلام) و به مناسبت ایام بابرکت دهه کرامت برگزار می شود. طی این دوره از جشنواره ۶ عنوان کتاب در سه بخش کودک، نوجوان و بزرگ سال و در موضوع های رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی (ع) به مخاطبان عرضه شده است. در بخش کودک، کتاب «۱۰ قصه از رضا (ع) برای بچه ها» نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب من» نوشته مجید ملامحمدی، انتشارات به نشر معرفی شده است. کتاب های «بانوی ملکوت»، نوشته علی کرمی جهرمی از انتشارات بوستان کتاب، «چلچراغ» نوشته جلیل عرفان منش از انتشارات دفتر پژوهش های آستان قدس رضوی، «زندگی به سبک خورشید» نوشته مهدی غلامعلی از انتشارت جمال و همچنین کتاب «مهارت های زندگی در سیره رضوی» نوشته محمدرضا شرفی از انتشارت موسسه خدمات مشاوره ای و پژوهش های اجتماعی، منابع معرفی شده ویژه بزرگ سالان است.
برای دریافت اینفوگرافی حضور در پویش کتابخوان مجازی، هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اینــــــجا را کلیک کنید.برچسب ها : با معرفی کتاب در پویش کتابخوانی مجازی؛ در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید / دریافت اینفوگرافی شرکت در مسابقه - کتابخوانی ,کتاب ,جشنواره ,رضوی ,شرکت ,هفتمین ,جشنواره کتابخوانی ,کتابخوانی رضوی ,هفتمین جشنواره ,کتابخانه های عمومی ,علاقه مندان ,هفتمین جشنو
با معرفی کتاب در پویش کتابخوانی مجازی؛ در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنید / دریافت اینفوگرافی شرکت در مسابقه
یا رب دل مرده ی مرا احیا کن / بر روی گدای نیمه شب در وا کن

پست ' یا رب دل مرده ی مرا احیا کن / بر روی گدای نیمه شب در وا کن ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست یا رب دل مرده ی مرا احیا کن / بر روی گدای نیمه شب در وا کن ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

یا رب دل مرده ی مرا احیا کن / بر روی گدای نیمه شب در وا کن


برچسب ها : یا رب دل مرده ی مرا احیا کن / بر روی گدای نیمه شب در وا کن - کلیک کنید
یا رب دل مرده ی مرا احیا کن / بر روی گدای نیمه شب در وا کن
برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک
به همت کتابخانه عمومی ی سنجان، نشست کتاب خوان با حضور مادران خلاق و ک ن همراه با وسایل دست ساز در شهر اراک برگزار شد و شش عنوان کتاب به شرح زیر را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:

پی پر دندان هایش را مسواک می زند ترجمه: حسین فتاحی / ارائه دهنده: یلدا ملکی؛ بازی با انگشت ها سروده : مصطفی رحماندوست / ارائه دهنده: آیسان دلخواسته؛ کی بود؟ کی بود؟ بلند بود قدش هزار و چند بود سروده : ناصر کشاورز / ارائه دهنده: ستاره میرزائی؛ پیراهن یادگاری نوشته: مژگان شیخی / ارائه دهنده: محمدحسین سمیعی؛ این کیه و چه شکلیه؟‮‬‮‬ سروده : رها زادمهر / ارائه دهنده: ما سلیمی؛ درخت بادام نوشته: مژگان شیخی / ارائه دهنده: زینب امانی.

برچسب ها : برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک - ارائه ,دهنده ,سروده ,ارائه دهنده
برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک
برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک

جلسه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» ویژه هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نوشته مجید ملا محمدی با حضور تعدادی از اعضای کتابخانه عمومی ی سنجان اراک برگزار شد.
این کتاب، داستان زندگی رضا(ع) را در ۴ فصل بهشت مدینه، هشتمین آسمان، سفر به سرزمین غربت و تنهایی روایت می کند. هر فصل شامل داستان های کوتاه و زیبایی با موضوعات مختلف است. کتاب که به صورتی متفاوت نسبت به کتاب های دیگر، گردآوری شده و داستان های واقعی آن را خواندنی کرده است.
در پایان نیز مومنی مسئول کتابخانه ی سنجان به ارائه توضیحاتی در خصوص جشنواره رضوی پرداخت و از اعضاء برای شرکت در مسابقه جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
برچسب ها : برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک - کتاب ,رضوی ,جشنواره ,داستان ,سنجان ,کتابخانه , ی سنجان ,کتابخوانی رضوی ,جشنواره کتابخوانی ,کتابخانه ی ,سنجان اراک ,کتابخانه ی سنجان
برنامه معرفی و قصه گویی کتاب «ماه غریب من» از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ی سنجان اراک
به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک

پست ' به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک

با حضور مربی مهد قرآن نورا هرا(س) اراک، کارگاه آموزشی مفاهیم دینی مادر و کودک در کتابخانه ی سنجان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حمیده مومنی فراهانی مسئول کتابخانه ی سنجان به معرفی برنامه و کتاب های فا تربیتی کودک دینی پرداخت و سپس اعظم قربانی مربی مهدقرآن نورا هرا(س) به زبانی ساده به آشنایی مفاهیم پایه ای دینی برای ک ن پرداخت.
قربانی در این کارگاه گفت: در به تربیت دینی و ی ک ن، اهمیت زیادی داده شده و بیش از هزار روایت در مورد تربیت کودک از رسول خدا(ص) و ائمه معصومین(ع) موجود است.
وی افزود: پدر و مادر کودک باید با مطالعات مستمر، همواره نیازهای فکری فرزندان خود را شناسایی کرده و از راه صحیح، مجهولات و سؤالات او را پاسخ گویند و در مسیر تربیت دینی او گام بردارند.
مربی مهد قرآن نورا هرا(س) گفت: با استفاده از برهان نظم با تبیینی ساده و با استفاده از بیان ساده ای از نعمت های بی شمار خداوند که در محیط اطراف ک ن وجود دارد، می توان وجود خدا و برخی از صفات او؛ مانند علم، قدرت و مهربانی را برای کودک اثبات کرد.
وی خاطرنشان کرد: مطالعه صحیح، زمینه ساز تفکر و خلاقیت ک ن و نوجوانان است. خواندن کتابها و داستان های مختلف موجب شکل گیری ارزشهای گوناگون در ذهن کودک می شود، حساسیت او را رشد می دهد و احترام به دیگران در او شکل می گرد.
این کارگاه یکروزه با آموزش حدیثی از (ص) و پرسش سوالاتی از ک ن و اهدای جوایز به آنان پایان پذیرفت.
برچسب ها : به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک - کودک ,دینی ,ک ن ,سنجان , ی ,تربیت , ی سنجان ,کتابخانه ی ,تربیت دینی ,قرآن نورا هرا ,کتابخانه ی سنجان
به مناسبت ماه رمضان؛ کتاب خوان همای رحمت در کتابخانه ی سنجان اراک
۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396

پست ' ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396

کتابخوان دادماه

کتاب های طرح کتاب خوان دادماه 1396 از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، کتاب های «آواز بلند» نوشته علی اصغر عزتی پاک، « کردستان» نوشته نصرت الله محمود زاده، «غنچه دلتنگ» نوشته حسین سیدی و کتاب «صراط» نوشته علی صفایی حائری را برای طرح کتاب خوان ماه ویژه داد 96 معرفی کرد.

ادامه مطلب


برچسب ها : ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 - نوشته ,کتاب خوان ,توسعه کتابخانه ها ,معاونت توسعه , دادماه 1396 ,کتاب خوان دادماه ,معاونت توسعه کتابخانه ها
۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396
به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» منتشر شد.

پست ' به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» منتشر شد. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» منتشر شد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» منتشر شد.


این چند کتاب رمضان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» و با معرفی ۹ کتاب در قالب های متنوع و متناسب با حال و هوا و نیازهای مؤمنان و روزه داران، توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر شد.

«این چند کتاب» ویژه ماه مبارک رمضان مطالعه آثاری همچون «آداب المریدین» نوشته محمد روحی، «با من تماس بگیرید» نوشته مهدی خدامیان آرانی، «حکمت عبادات» نوشته آیت الله جوادی آملی، «رسائل بندگی» نوشته آیت الله مجتبی تهرانی، «رمضان، دریچه رؤیت» نوشته اصغر طاهرزاده، «متقین (شرح خطبه متقین نهج البلاغه)» نوشته سیدمهدی شجاعی، «ضیافت حقیقی» نوشته آیت الله محمد شجاعی و «قدیس» نوشته ابراهیم حسن بیگی را در ایام پربرکت ماه رمضان پیشنهاد می کند. همچنین در این مجموعه کتاب «چرا خدا چنین کرد؟ (مجموعه ۶ جلدی برای رده سنی کودک و نوجوان)» نوشته غلامرضا حیدری ابهری ویژه مخاطبان کودک و نوجوان معرفی شده است.

گفتنی است، مجموعه پوسترهای «این چند کتاب» از جمله قالب های ترویجی خواندن است که به ابتکار اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی طراحی، تولید و توزیع می شود.

برای دسترسی به محتوای معرفی کتاب های «یا غافر الخطایا» اینجـــا کلیک کنید.برچسب ها : به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» منتشر شد. - نوشته ,کتاب» ,«این ,معرفی ,کتابخانه های ,آیت الله ,نهاد کتابخانه های ,غافر الخطایا» ,نوشته آیت الله ,کتابخانه های عمومی ,عمومی کشور ,نهاد ک
به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پوستر «این چند کتاب» با عنوان «یا غافر الخطایا» منتشر شد.
با ۸۷ عنوان کتاب؛ بیستمین مجموعه نورسیده ها به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شد

پست ' با ۸۷ عنوان کتاب؛ بیستمین مجموعه نورسیده ها به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با ۸۷ عنوان کتاب؛ بیستمین مجموعه نورسیده ها به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با ۸۷ عنوان کتاب؛ بیستمین مجموعه نورسیده ها به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شد

بیستمین مجموعه نورسیده ها با ۸۷ عنوان کتاب در موضوعات مختلف راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، بیستمین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی سراسر کشور ارسال شد. مجموعه نورسیده های ۲۰، با ۸۷ عنوان کتاب در موضوعات متنوعی نظیر ادبیات: (قصه و رمان، سرگذشت نامه، شعر)، کودک و نوجوان: (کودک و دانش، کودک و مذهب، کودک و ادبیات)، علوم اجتماعی، روانشناسی: (تربیت فرزند، بهداشت و سلامت)، دین: (اخلاق، عرفان، اعتقادات)، علوم (غرب شناسی، سیاست و حکومت، حقوق )، دفاع مقدس، تاریخ، معضلات اجتماعی، کلیات، دسال، فلسفه، مهارت های خانه داری، سبک زندگی، انقلاب ی، برای بهره مندی کاربران بر روی سامانه مدیریت کتابخانه ها (سامان) بارگذاری و راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد.

در این بسته، ۱۲ عنوان کتاب در بخش «بیشتر بخوانید»؛ ۱۸ عنوان در بخش «بخوانید» و ۵۷ عنوان کتاب در بخش «بدانید» به مخاطبان معرفی شده است. کتاب های گروه اول (بیشتر بخوانید) از بهترین آثار در موضوع موردنظر به شمار می آیند که ضمن معرفی کتاب، درج بخش های برگزیده آن امکان آشنایی بیشتر مخاطب با محتوای کتاب را فراهم می آورد. گروه دوم، (بخوانید) شامل آثاری است که با توجه به درجه اهمیت در موضوعات خاص در رتبه دوم قرار می گیرد و حاوی متن معرفی برای آشنایی مخاطب است. گروه سوم نیز (بدانید) حاوی اطلاعات کتاب شناختی و تصویر جلد آثاری است که به فهرست منابع کتابخانه اضافه شده است.

این بسته ها علاوه بر معرفی کتاب های تازه رسیده به کتابخانه ها، محتوای بسیار مناسبی برای بهره مندی کتابداران در ارائه مشاوره بهتر به اعضا و مراجعان است؛ همچنین در انجام فعالیت های فرهنگی و ترویجی کتاب محور اعم از مسابقات، نشست های کتاب خوان، جلسات نقد، جلسات جمع خوانی و... بهره گیری از این فهرست توصیه می شود.

رمان «هفت جن»، «مجموعه کاوش در فضا برای ک ن کنجکاو به حقایق علمی»، «گزیده غزلیات بیدل برای علاقه مندان به شعر»، «کلیدهای تربیت برای تربیت خانواده های تک فرزند»، مجموعه «قصه های عاشورا» و کتاب خواندنی «آ ین دودو» برخی از آثار برجسته این مجموعه از نورسیده ها است.

برای دریافت بیستمین بسته نورسیده ها اینجــا را کلیک کنیدبرچسب ها : با ۸۷ عنوان کتاب؛ بیستمین مجموعه نورسیده ها به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شد - کتاب ,عمومی ,کشور ,کودک ,نورسیده ها ,بیستمین ,عنوان کتاب ,کتابخانه های عمومی ,سراسر کشور ,عمومی سراسر ,کشور ارسال ,کتابخانه های عمومی سراسر ,
با ۸۷ عنوان کتاب؛ بیستمین مجموعه نورسیده ها به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شد
۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396

پست ' ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396

کتاب های طرح کتاب خوان دادماه 1396 از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، کتاب های «آواز بلند» نوشته علی اصغر عزتی پاک، « کردستان» نوشته نصرت الله محمود زاده، «غنچه دلتنگ» نوشته حسین سیدی و کتاب «صراط» نوشته علی صفایی حائری را برای طرح کتاب خوان ماه ویژه داد 96 معرفی کرد.

ادامه مطلب


برچسب ها : ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 - نوشته ,کتاب خوان ,توسعه کتابخانه ها ,معاونت توسعه , دادماه 1396 ,کتاب خوان دادماه ,معاونت توسعه کتابخانه ها
۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396
با معرفی کتاب های خواندنی و جذاب؛ بیست و یکمین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی ارسال شد

پست ' با معرفی کتاب های خواندنی و جذاب؛ بیست و یکمین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی ارسال شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با معرفی کتاب های خواندنی و جذاب؛ بیست و یکمین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی ارسال شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با معرفی کتاب های خواندنی و جذاب؛ بیست و یکمین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی ارسال شد

نورسیده های 21 با معرفی کتاب های تازه رسیده به کتابخانه ها، محتوای بسیار مناسبی برای بهره مندی کتابداران در ارائه مشاوره بهتر به اعضا و مراجعان است که مخاطبان می توانند با آشنایی و شناخت اولیه ای که از موضوع و محتوای کتاب پیدا می کنند در انتخاب موضوع مورد علاقة خود تصمیم بگیرند.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مجموعة نورسیدة 21 در سه بخش با عنوان های «بیشتر بخوانید» با معرفی 13 عنوان کتاب، «بخوانید» با معرفی 23 عنوان کتاب و «بدانید» با معرفی 45 عنوان کتاب راهی کتابخانه های عمومی سراسر کشور شد.


این بسته شامل موضوع های ادبیات (شعر، قصه و رمان، دانش های ادبی، طنز)، روانشناسی: (تربیت فرزند، روانشناسی موفقیت، مادر موفق، خانواده موفق) کودک و نوجوان (علمی، طب و سلامت و تغذیه، تاریخ (تاریخ ایران، تاریخ ، تاریخ اروپا، تاریخ مقاومت، زندگی نامه معصومین علیهم السلام)، هنر (کمیک، طراحی، هنرهای تجمسی)، دفاع مقدس، سبک زندگی، جغرافیا، معضلات اجتماعی، علوم ، علمی، دین، آموزشی و فلسفه است.


این بسته ها علاوه بر معرفی کتاب های تازه رسیده به کتابخانه ها، محتوای بسیار مناسبی برای بهره مندی کتابداران در ارائه مشاوره بهتر به اعضا و مراجعان است که مخاطبان می توانند با آشنایی و شناخت اولیه ای که از موضوع و محتوای کتاب پیدا می کنند در انتخاب موضوع مورد علاقة خود تصمیم بگیرند.


بین الغزلین (شعر)؛ تحصیلات با طعم شکلات (را ارهای افزایش انگیزه برای تحصیل)؛ سه کاهن (رمان)؛ فرهنگنامه نجوم و فضا (علمی، جوان و بزرگ سال)، فشار خون بالا به زبان آدمیزاد (طب و سلامت)؛ کلیدهای پرورش کودک تیزهوش (تربیت فرزند) ؛ هنر مدرن (هنر) از جمله کتاب های خواندنی و جذّ است که در این شماره مخاطبان با آن ها آشنا می شوند.


گفتنی است این بسته، دومین بستة نورسیده ها در سال 1396 است که به کتابخانه های عمومی سراسر کشور ارسال می شود.


برای دریافت نورسیده های 21 اینـــــجا را کلیک کنید.برچسب ها : با معرفی کتاب های خواندنی و جذاب؛ بیست و یکمین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی ارسال شد - معرفی ,تاریخ ,عمومی ,کتابخانه های ,کتاب ,موضوع ,کتابخانه های عمومی ,معرفی کتاب های ,موضوع مورد ,انتخاب موضوع ,پیدا می کنند ,کتابخانه های عم
با معرفی کتاب های خواندنی و جذاب؛ بیست و یکمین بسته نورسیده ها به کتابخانه های عمومی ارسال شد
کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان

پست ' کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان

با حضور دختران نوجوان، کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه عمومی ی سنجان شهر اراک برگزار شد.
در این کارگاه که با دعوت از سرکارخانم حسینخانی کارشناس محترم مشاوره کلانتری سنجان و ویژه دختران نوجوان فعال کتابخانه برگزار گردید، به بیان مسائلی پیرامون تهدیدات و فرصت های فضاهای مجازی و آسیب شناسی اجتماعی آن پرداخته شد.
حسینخانی به موارد و شکایات ثبت شده در کلانتری اشاره کرد و مثال هایی از آسیب های وارده به دختران و پسران از طریق شبکه های اجتماعی را عنوان کرد و رده سنی و نوع استفاده گروه های سنی مختلف از سایت های غیراخلاقی، دوست ی اینترنتی، آثارم ب اینترنت بر روابط خانوادگی را نیز از جمله تهدیدات فضاهای مجازی بر شمرد.
در این کارگاه آموزشی به انگیزه های مختلف شیوع اعتیاد در جامعه اشاره شد و در ادامه را ار فرآیند خودشناسی صحیح در جامعه با شناخت توانایی ها و استعدادهای افراد جهت کاهش آسیب های اجتماعی ارائه گردید.
کارشناس مشاوره کلانتری سنجان گفت: نخستین و مهمترین رس والدین در تربیت روانی فرزندان، دیندار آنها است و کنترل تغذیه، پوشش و رفاقت با فرزندان از دیگر وظایف مهم والدین در تربیت آنها به شمار می رود.
برچسب ها : کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان - اجتماعی ,سنجان ,آسیب های ,کارگاه ,کلانتری ,کتابخانه ,کارگاه آموزشی ,آسیب های اجتماعی ,فضاهای مجازی ,کلانتری سنجان , ی سنجان ,مشاوره کلانتری
کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان
به همت کتابخانه ی سنجان؛ نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب در سنجان اراک برگزار شد

پست ' به همت کتابخانه ی سنجان؛ نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب در سنجان اراک برگزار شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به همت کتابخانه ی سنجان؛ نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب در سنجان اراک برگزار شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به همت کتابخانه ی سنجان؛ نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب در سنجان اراک برگزار شد

با همکاری مدیریت محترم حوزه علمیه خواهران نرجسیه سرکار خانم امینی و محترم حوزه سرکارخانم راستین فر و کتابخانه ی سنجان، نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب با حضور جمعی از کارشناسان حوزه برگزار شد.

نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب با همکاری حوزه علمیه خواهران نرجسیه سنجان با حضور جمعی از کارشناسان حوزه علمیه و کارشناسان کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار شد و هشت عنوان کتاب به شرح زیر را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:
آموزش مفاهیم دینی همگام با روانشناسی رشد نوشته: ناصر باهنر / ارائه دهنده: مینا قربانی؛ نسیم مهر: پرسش و پاسخ تربیت کودک و نوجوان نوشته: حسین دهنوی / ارائه دهنده: فاطمه داران؛ جوشکاری: ازدواج عاقلانه آسان و به موقع نوشته: حسین عالمی / ارائه دهنده: لیلا عباسی؛ گلبرگ زندگی نوشته: حسین دهنوی / ارائه دهنده: مریم میرزایی؛ م طل ع ع ش ق : گ زی ده ای از ره ن م وده ای ح ض رت آی ت ال ل ه س ی د ع ل ی خ ام ن ه ای ب ه زوج ه ای ج وان نوشته: محمدجواد حاج علی اکبری / ارائه دهنده: زهرا ف ؛ خانواده به سبک ساخت یک جلسه مطول مطوی در محضر ی نوشته: کمیته موضوعی مرکز صهبا / ارائه دهنده: عفت عبدلی؛ دنیای نوجوان نوشته: محمدرضا شرفی / ارائه دهنده: منصوره سادات محمودی؛ من دیگر ما: فرزند ما از ما جدا نیست، او خود ما است اما در اندازه ای کوچکتر نوشته: محسن عباسی ولدی / ارائه دهنده: حمیده مومنی فراهانی.

برچسب ها : به همت کتابخانه ی سنجان؛ نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب در سنجان اراک برگزار شد - نوشته ,ارائه ,دهنده ,حوزه ,خواهران ,برگزار ,ارائه دهنده ,ویژه خواهران ,خواهران طلاب ,نشست کتاب خوان ,نوشته حسین ,علمیه خواهران نرجسیه ,حوزه علم
به همت کتابخانه ی سنجان؛ نشست کتاب خوان ویژه خواهران طلاب در سنجان اراک برگزار شد
ماه شعبان و معرفی کتاب

پست ' ماه شعبان و معرفی کتاب ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ماه شعبان و معرفی کتاب ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

ماه شعبان و معرفی کتاب

image result for ‫المراقبات میرزا جواد آقا ملکی تبریزی شعبان‬‎

کتاب المراقبات میرزا جواد آقا ملکی تبریزی "بخش ماه شعبان"

کتاب شریف المراقبات، تألیف عالم ربّانی و عارف گرانقدر مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی است.
این کتاب که به منظور مراقبت از اوقات شریف و قابل استفاده در طول سال نوشته شده است، همراه نکات مفید دیگر و تذکرات اخلاقی مؤلف که از ضمیر روشن و پاک او برمی خیزد، حلاوتی به کام خواننده می چشاند که در سایر کتب، کمتر تجربه می کند. مرحوم مؤلف، پس از مقدمه اى، در دوازده فصل به هر کدام از ماه های قمری (از محرم تا ذی حجه) می پردازد و در خاتمه با تذکراتی اخلاقی کتاب را به پایان می برد.

در بخشی از کتاب آمده است که:

شرافت ماه شعبان
و از مقام آن همین بس که ماه رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) بوده و حضرتش (صلى الله علیه و آله و سلم ) فرمودند: ((شعبان شهرى ؛ رحم الله من اعاننى على شهرى ؛ شعبان ماه من است ، خداوند ى را که مرا در ماهم یارى کند، بیامرزد.»
لطفا ادامه مطلب را کلیک کنید...
ادامه مطلب


برچسب ها : ماه شعبان و معرفی کتاب - کتاب ,شعبان ,الله ,ادامه مطلب ,الله علیه ,ملکی تبریزی ,میرزا جواد
ماه شعبان و معرفی کتاب
همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی آذر امسال در اصفهان برگزار می شود

پست ' همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی آذر امسال در اصفهان برگزار می شود ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی آذر امسال در اصفهان برگزار می شود ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی آذر امسال در اصفهان برگزار می شودآدرس سایت اطلاع رسانی همایش به نشانی www.comskills-esf.irبرچسب ها : همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی آذر امسال در اصفهان برگزار می شود
همایش ملی مهارت های ارتباطی برای کتابداران کتابخانه های عمومی آذر امسال در اصفهان برگزار می شود
۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396

پست ' ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396

کتاب های طرح کتاب خوان دادماه 1396 از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، کتاب های «آواز بلند» نوشته علی اصغر عزتی پاک، « کردستان» نوشته نصرت الله محمود زاده، «غنچه دلتنگ» نوشته حسین سیدی و کتاب «صراط» نوشته علی صفایی حائری را برای طرح کتاب خوان ماه ویژه داد 96 معرفی کرد.

ادامه مطلب


برچسب ها : ۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396 - نوشته ,کتاب خوان ,توسعه کتابخانه ها ,معاونت توسعه , دادماه 1396 ,کتاب خوان دادماه ,معاونت توسعه کتابخانه ها
۴ کتاب برای طرح کتاب خوان دادماه 1396
از « کفش ها» تا « دایره المعارف فضا» در نشست کتاب خوان کتابخانه ی سنجان

پست ' از « کفش ها» تا « دایره المعارف فضا» در نشست کتاب خوان کتابخانه ی سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از « کفش ها» تا « دایره المعارف فضا» در نشست کتاب خوان کتابخانه ی سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از « کفش ها» تا « دایره المعارف فضا» در نشست کتاب خوان کتابخانه ی سنجان

با حضور دختران منطقه سنجان، نشست کتاب خوان کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی ی سنجان اراک برگزار شد و شش عنوان کتاب را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:

دایره المعارف فضا نوشته: امیلی بومن / ارائه دهنده: آیدا حسینخانی؛ کفش ها نوشته: احمد عربلو / ارائه دهنده: ستایش میرزایی ؛ دایره المعارف تاریخ ایران نوشته: مسعود جوادیان / ارائه دهنده: هستی ابوالحسنی؛ ماه بر فراز مانیفست نوشته: کلر وند ول / ارائه دهنده: زهرا فقیهی؛ 41 پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی(عج) نوشته: غلامرضا حیدری ابهری / ارائه دهنده: مهسا قربانی؛ فرهنگ نامه طلایی ورزش نوشته: مهدی زارعی / ارائه دهنده: حمیده مومنی فراهانی.

برچسب ها : از « کفش ها» تا « دایره المعارف فضا» در نشست کتاب خوان کتابخانه ی سنجان - دهنده ,ارائه ,نوشته ,دایره المعارف ,ارائه دهنده , ی سنجان ,نشست کتاب خوان
از « کفش ها» تا « دایره المعارف فضا» در نشست کتاب خوان کتابخانه ی سنجان
معرفی 40 عنوان کتاب درباره شخصیت حضرت زینب(س)

پست ' معرفی 40 عنوان کتاب درباره شخصیت حضرت زینب(س) ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی 40 عنوان کتاب درباره شخصیت حضرت زینب(س) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی 40 عنوان کتاب درباره شخصیت حضرت زینب(س)

آفتاب در حجاب/سید مهدی شجاعی

هر آن چه شجاعی نگاشته، بیانی نو و متفاوت از روایاتی مستند است که در مقتل ها، تواریخ، مناقب و مستندات گوناگون معتبر از وقایع کربلا و عاشورای ۶۱ هجری و اندکی پیش و پس از آن، چشمان تاریخ نظاره گر آن بوده است؛ از تاریخ طبری گرفته تا نفس المهموم ، مناقب ابن شهرآشوب و….

شنــــاس نامهٔ کتـاب
ناشر: کتاب نیستان
گروه مخاطبان: نوجوانان و بزرگسالان
نویسنده: سید مهدی شجاعی
نام کتاب: آفتاب در حجاب
شماره گان: ۲۰۰۰ نسخه
نوبت چاپ: دهم، ۱۳۸۵
تعداد صفحات: ۲۳۸ صفحه
قیمت: ۲۴۰۰ تومان
شابک: ۷-۳۳۴-۳۳۷-۹۶۴

بخشی از متن کتاب:

قرار ناگذاشته میان تو و حسین این است که تو در خیام از سجاد و زن ها و بچه ها حراست کنى و او با رمزى، رجزى، ترنم شعرى، آواى دعایى و فریاد لاحولى، سلامتى اش را پیوسته با تو در میان بگذارد.و این رمز را چه خوش با رجز آغاز کرده است. و تو احساس مى کنى که این نه رجز، که ضربان قلب توست و آرزو مى کنى که تا قیام قیامت، این صدا در گوش آسمان و زمین، طنین بیندازد.سجاد و همهٔ اهل خیام نیز به این صدا دلخوشند، احساس مى کنند که ضربان قلبِ هستى هنوز مستدام است و زندگى هنوز در رگ هاى عالم جریان دارد.براى تو اما این صدا پیش از آن که یک اطلاع و آگاهى باشد، یک نیاز عاطفى است. هیچ اى حایل میان میدان و چشم هاى تو نیست .این یک نجواى لطیف و عارفانه است که دو سو دارد.

■ ■ ■

1. آنها زنده اند ...(زندگانی حضرت زینب)ادامه مطلب را کلیک کنید...

ادامه مطلب


برچسب ها : معرفی 40 عنوان کتاب درباره شخصیت حضرت زینب(س) - کتاب ,میان ,شجاعی ,ادامه مطلب ,حضرت زینب ,مهدی شجاعی
معرفی 40 عنوان کتاب درباره شخصیت حضرت زینب(س)
کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان

پست ' کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان

با حضور دختران نوجوان، کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه عمومی ی سنجان شهر اراک برگزار شد.
در این کارگاه که با دعوت از خانم حسینخانی کارشناس مشاوره کلانتری سنجان و ویژه دختران نوجوان فعال کتابخانه برگزار گردید، به بیان مسائلی پیرامون تهدیدات و فرصت های فضاهای مجازی و آسیب شناسی اجتماعی آن پرداخته شد.
حسینخانی به موارد و شکایات ثبت شده در کلانتری اشاره کرد و مثال هایی از آسیب های وارده به دختران و پسران از طریق شبکه های اجتماعی را عنوان کرد و رده سنی و نوع استفاده گروه های سنی مختلف از سایت های غیراخلاقی، دوست ی اینترنتی، آثارم ب اینترنت بر روابط خانوادگی را نیز از جمله تهدیدات فضاهای مجازی بر شمرد.
در این کارگاه آموزشی به انگیزه های مختلف شیوع اعتیاد در جامعه اشاره شد و در ادامه را ار فرآیند خودشناسی صحیح در جامعه با شناخت توانایی ها و استعدادهای افراد جهت کاهش آسیب های اجتماعی ارائه گردید.
کارشناس مشاوره کلانتری سنجان گفت: نخستین و مهمترین رس والدین در تربیت روانی فرزندان، دیندار آنها است و کنترل تغذیه، پوشش و رفاقت با فرزندان از دیگر وظایف مهم والدین در تربیت آنها به شمار می رود.
برچسب ها : کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان - اجتماعی ,سنجان ,آسیب های ,کارگاه ,کلانتری ,کتابخانه ,کارگاه آموزشی ,آسیب های اجتماعی ,کلانتری سنجان ,فضاهای مجازی ,مشاوره کلانتری ,مشاوره
کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کتابخانه ی سنجان
۴ کتاب طرح کتاب خوان ماه در اردیبهشت ۱۳۹۶

پست ' ۴ کتاب طرح کتاب خوان ماه در اردیبهشت ۱۳۹۶ ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ۴ کتاب طرح کتاب خوان ماه در اردیبهشت ۱۳۹۶ ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

۴ کتاب طرح کتاب خوان ماه در اردیبهشت ۱۳۹۶

معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور دومین سری از کتاب های طرح «کتاب خوان ماه» را در سال ۱۳۹۶ معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد، کتاب های «بابا گوریو» نوشته اونوره دو با اک، «تخم مرغ خال خالی» نوشته تاد هی ، «لالو» نوشته یوسف قو ، «ماه به روایت آه» نوشته ابوالفضل زرویی نصر آباد را برای طرح کتاب خوان ماه ویژه اردیبهشت ۱۳۹۶ معرفی کرد که در ادامه می خوانید.

ادامه مطلب


برچسب ها : ۴ کتاب طرح کتاب خوان ماه در اردیبهشت ۱۳۹۶ - نوشته ,۱۳۹۶ ,عمومی ,۱۳۹۶ معرفی ,اردیبهشت ۱۳۹۶ ,کتابخانه های عمومی ,نهاد کتابخانه های ,توسعه کتابخانه ها ,نهاد کتابخانه های عمومی ,معاونت ت
۴ کتاب طرح کتاب خوان ماه در اردیبهشت ۱۳۹۶
ماه شعبان و معرفی کتاب

پست ' ماه شعبان و معرفی کتاب ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ماه شعبان و معرفی کتاب ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

ماه شعبان و معرفی کتاب

کتاب المراقبات میرزا جواد آقا ملکی تبریزی "بخش ماه شعبان"

کتاب شریف المراقبات، تألیف عالم ربّانی و عارف گرانقدر مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی است.
این کتاب که به منظور مراقبت از اوقات شریف و قابل استفاده در طول سال نوشته شده است، همراه نکات مفید دیگر و تذکرات اخلاقی مؤلف که از ضمیر روشن و پاک او برمی خیزد، حلاوتی به کام خواننده می چشاند که در سایر کتب، کمتر تجربه می کند. مرحوم مؤلف، پس از مقدمه اى، در دوازده فصل به هر کدام از ماه های قمری (از محرم تا ذی حجه) می پردازد و در خاتمه با تذکراتی اخلاقی کتاب را به پایان می برد.
شرافت ماه شعبان
و از مقام آن همین بس که ماه رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) بوده و حضرتش (صلى الله علیه و آله و سلم ) فرمودند: ((شعبان شهرى ؛ رحم الله من اعاننى على شهرى ؛ شعبان ماه من است ، خداوند ى را که مرا در ماهم یارى کند، بیامرزد.»......

مناجات شعبانیه

این مناجات ، مناجات معروفى است . و اهلش بخاطر آن با ماه شعبان ماءنوس شده و بهمین جهت منتظر و مشتاق این ماه هستند. این مناجات شامل مطالب اساسى در مورد چگونگى معامله بندگان با خداى بزرگ بوده و آداب خواستن ، دعا و طلب آمرزش از او را، آنگونه که شایسته است ، بیان مى کند و استدلالهاى جالب توجهى جهت امیدوار شدن به درگاه خدا که با مناجات با او مناسب است در بر دارد.,...برچسب ها : ماه شعبان و معرفی کتاب - کتاب ,شعبان ,مناجات ,الله ,الله علیه ,ملکی تبریزی ,میرزا جواد
ماه شعبان و معرفی کتاب
معرفی اجمالی آثار شهید مطهری

پست ' معرفی اجمالی آثار شهید مطهری ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی اجمالی آثار شهید مطهری ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی اجمالی آثار شهید مطهری
image result for ‫شهید مطهری‬‎
جهت معرفی اجمالی آثار شهید مطهری ادامه مطلب را کلیلک کنید. . .
ادامه مطلب


برچسب ها : معرفی اجمالی آثار شهید مطهری - شهید مطهری ,ادامه مطلب , شهید ,آثار ,اجمالی آثار
معرفی اجمالی آثار شهید مطهری
س رست محترم کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد.

پست ' س رست محترم کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست س رست محترم کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

س رست محترم کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، علی اکبر احمدی س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از کتابخانه عمومی حجت ال میرجعفری، کتابخانه حضرت علی بن طالب(ع) و کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید کرد.
در این بازدید سعید صحتی کارشناس امور کتابخانه ها، روح الله پورمسیبی کارشناس فرهنگی، محمدحسن بیات کارشناس منابع و علی عزیزآبادی کارشناس امور عمرانی اداره کل نیز حضور داشتند.

برچسب ها : س رست محترم کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد. - عمومی ,کتابخانه ,کارشناس ,بازدید ,استان ,کتابخانه های ,کتابخانه های عمومی ,عمومی استان ,اراک بازدید ,کارشناس امور ,همراه جمعی ,کتابخانه های
س رست محترم کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد.
به مناسبت ایام فاطمیه؛ حوزه علمیه نرجسیه سنجان میزبان نشست کتاب خوان شد

پست ' به مناسبت ایام فاطمیه؛ حوزه علمیه نرجسیه سنجان میزبان نشست کتاب خوان شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت ایام فاطمیه؛ حوزه علمیه نرجسیه سنجان میزبان نشست کتاب خوان شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت ایام فاطمیه؛ حوزه علمیه نرجسیه سنجان میزبان نشست کتاب خوان شد

به همت کتابخانه ی سنجان، نشست کتاب خوان فاطمی در حوزه علمیه خواهران نرجسیه شهر اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، به همت کتابخانه عمومی ی سنجان، نشست کتاب خوان فاطمی در حوزه علمیه خواهران نرجسیه شهر اراک برگزار شد و شش عنوان کتاب به شرح زیر را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:


روزهای فاطمه (سلام الله علیها) : شرحی برخطبه ی فدک حضرت زهرا (س) نوشته: علی صفایی حائری / ارائه دهنده: اشرف محمدی؛ درسنامه های فاطمیه نوشته: علی لباف/ ارائه دهنده: سمانه عابدی ؛ یاس در آتش نوشته: آیه الله علامه جعفر سبحانی/ ارائه دهنده: عفت عبدلی ؛ زندگانی حضرت زهرا (س) نوشته: سید جعفر شهیدی/ ارائه دهنده: سمیه حدادی ؛ شبهات فاطمیه: ٢٧ سند ناچار به قبول وه ت در شهادت حضرت فاطمه علیهاالسلام، پاسخ ٢٠ شبهه وه ت در موضوع شهادت حضرت فاطمه علیهاالسلام نوشته: سید مجتبی عصیری / ارائه دهنده: فاطمه داران ؛ دفتر خاطرات فضه نوشته: محمدرضا انصاری / ارائه دهنده: لیلا فیروزی .


برچسب ها : به مناسبت ایام فاطمیه؛ حوزه علمیه نرجسیه سنجان میزبان نشست کتاب خوان شد - نوشته ,ارائه ,دهنده ,فاطمه ,حضرت ,؛ ,ارائه دهنده ,نشست کتاب خوان ,حوزه علمیه ,حضرت زهرا ,شهادت حضرت ,علمیه خواهران نرجسیه ,حوزه علمیه خواهرا
به مناسبت ایام فاطمیه؛ حوزه علمیه نرجسیه سنجان میزبان نشست کتاب خوان شد
به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری؛ اجرای نمایش از کتاب «این همه تلق و ملق» در کتابخانه ی سنجان

پست ' به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری؛ اجرای نمایش از کتاب «این همه تلق و ملق» در کتابخانه ی سنجان ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری؛ اجرای نمایش از کتاب «این همه تلق و ملق» در کتابخانه ی سنجان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری؛ اجرای نمایش از کتاب «این همه تلق و ملق» در کتابخانه ی سنجان

همزمان با روز احسان و نیکوکاری، برنامه اجرای نمایش از کتاب «این همه تلق و ملق» نوشته سرور کتبی در بخش کودک کتابخانه عمومی ی سنجان شهر اراک اجرا گردید.
این برنامه با هدف ایجاد علاقه به کتاب و شوق حضور در کتابخانه برای ک ن و پرورش خلاقیت آنها اجرا گردید که ک ن و والدینشان استقبال خوبی از این اجرا به عمل آوردند.
«این همه تلق و ملق» داستان یک دوستی است با درونمایه روانشناسی و عاطفی. درختی تنهاست. ی با او حرف نمی زند. از بلندی و محکمی و سایه خنک او تعریف نمی کند. ی به او اهمیت نمی دهد در عوض همه به بز و آش خوشمزه او توجه دارند.
نویسنده با شگردی تازه و نو، موضوع نیاز افراد را به دوستی و مورد توجه بودن بیان می کند. فضای داستان یک فضای سنتی – قدیمی ایرانی است. زبان داستان آهنگین و شعر گونه است با واژه های عامیانه صمیمی که در خور گروه سنی است و از آن لذت می برد. تصاویر زیبا، زنده و پویا هستند و فضای سنتی داستان را حفظ کرده اند.
برچسب ها : به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری؛ اجرای نمایش از کتاب «این همه تلق و ملق» در کتابخانه ی سنجان - داستان ,فضای ,کتابخانه ,«این ,کتاب ,فضای سنتی ,اجرا گردید , ی سنجان ,کتاب «این ,اجرای نمایش
به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری؛ اجرای نمایش از کتاب «این همه تلق و ملق» در کتابخانه ی سنجان
5 کتاب برای طرح کتاب خوان اسفندماه ۱۳۹۵

پست ' 5 کتاب برای طرح کتاب خوان اسفندماه ۱۳۹۵ ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست 5 کتاب برای طرح کتاب خوان اسفندماه ۱۳۹۵ ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

5 کتاب برای طرح کتاب خوان اسفندماه ۱۳۹۵
معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد معرفی کرد؛
5 کتاب برای طرح کتاب خوان اسفندماه ۱۳۹۵

ادامه مطلب


برچسب ها : 5 کتاب برای طرح کتاب خوان اسفندماه ۱۳۹۵ - اسفندماه ۱۳۹۵ ,کتاب خوان اسفندماه ,کتاب برای
5 کتاب برای طرح کتاب خوان اسفندماه ۱۳۹۵
کتاب و رمان هایی که یک محجبه باید بخواند‎

پست ' کتاب و رمان هایی که یک محجبه باید بخواند‎ ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست کتاب و رمان هایی که یک محجبه باید بخواند‎ ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

کتاب و رمان هایی که یک محجبه باید بخواند‎
کتاب حجابمعرفی کتاب حجابمعرفی کتاب حجابمعرفی کتاب حجاب

شاید شما نیز تصمیم دارید با حجاب شوید، اما شرایط و محیط زندگیتان و تفکرات و قضاوت های اطرافیان مانع از این است که بتوانید تصمیم قطعی و شجاعانه را در این خصوص بگیرید. در این مرحله نیاز به ی دارید که موقعیت شما را تجربه کرده باشد و شما بتوانید با دردل و م با او قدم های مطمئن تری در این زمینه بردارید. در این نوشتار سعی شده است چنین شخصیت هایی را در قالب کتاب های مختلف به شما معرفی کنیم تا با مطالعه خاطرات و سرگذشت انی که مانند شما حجاب را انتخاب کرده اند، با شجاعت بیشتری اقدام به انجام تصمیم خود نمایید.

کتاب های معرفی شده در این مقاله با هدف کمک فکری به دخترانی است که در راه انتخاب حجاب دچار تردید هستند و یا با مسائل مختلف بعد از با حجاب شدن روبرو می شوند. قطعاً مطالعه این کتاب ها علاوه بر این افراد برای هر بانوی محجبه نیز در هر سنین و با هر حرفه ای می تواند مفید و جذاب باشد.

ادامه مطلب


برچسب ها : کتاب و رمان هایی که یک محجبه باید بخواند‎ - کتاب ,حجاب ,تصمیم
کتاب و رمان هایی که یک محجبه باید بخواند‎
آغاز دهه فجر گرامی باد!

پست ' آغاز دهه فجر گرامی باد! ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست آغاز دهه فجر گرامی باد! ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

آغاز دهه فجر گرامی باد!

دههٔ فجر انقلاب ی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می شود که طی آن سید روح الله بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد و در نهایت با اعلام بی طرفی شاهنشاهی، سلطنت پهلوی در بیست و دوم بهمن ماه منقرض شد و انقلاب ی ایران به پیروزی رسید.برچسب ها : آغاز دهه فجر گرامی باد! - بهمن
آغاز دهه فجر گرامی باد!
معرفی کتاب: پا به پای آفتاب

پست ' معرفی کتاب: پا به پای آفتاب ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب: پا به پای آفتاب ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب: پا به پای آفتاب

پا به پای آفتاب: گفته ها و ناگفته ها از زندگی (س)

تحقیق و تنظیم کتاب : رضا ستوده

ناشر کتاب : موسسه نشر پنجره

ویرایش اول "پا به پای آفتاب" در سال 1373 و در قالب چهار جلد منتشر شد. ویرایش دوم این مجموعه نیز با 6 مجلد در سال 1381 به چاپ رسید. مجموعه 6 جلدی "پا به پای آفتاب"، با محوریت بررسی سیره نظری و علمی (ره) از دیدگاه نزدیکان و یاران ایشان تدوین و منتشر شده است. قسمتی از این مجموعه، شامل خاطرات خانواده (ره) از کودکی تا رحلت ایشان است. "خاطرات اعضای دفتر در قم، نجف، پاریس و جماران"، "خاطرات یاران، دوستان و شاگردان " و "خاطرات تیم پزشکی از زمان ورود ایشان به تهران در سال 1357 تا رحلت" از موضوعات مهم مطرح شده در مجموعه 6 جلدی "پا به پای آفتاب" هستند. اطلاعات و خاطرات مندرج در این مجموعه از آرشیو صداوسیما، رو مه های کثیرالانتشار و مصاحبه های اختصاصی با نزدیکان و دوستان (ره) گردآوری شده اند. مجموعه خاطراتی که در پا به پای آفتاب می خوانید به شش فصل تقسیم شده است:

1.به روایت اهل بیت و بستگان.

2. به روایت اعضای دفتر و کارکنان بیت

3. به روایت یاران، شاگردان و دوستان

4. خاطرات پراکنده

5. به روایت گروه پزشکی

6. و ... حکایت همچنان باقیست.

گزیده از جلد 3:

در طول مبارزه ، همواره در برابر تحجر و مقدس مآبی می ایستادند و با آن مقابله می د. به یاد دارم که در نجف بودند، شهید مطهری کتاب مسئله حجاب را در ایران چاپ کرده و نسخه ای هم برای فرستاده بود. روزی خدمت رفتم، فرمودند: «آقایی را از تهران برایش بلیت رفت و برگشت گرفته اند و به او یت داده اند که بیاید پیش من و دو تا پیام بیاورد. پیام اول درباره کتاب آقای مطهری است. به ایم مضمون: این کتاب، ن جنوب تهران را بی حجاب کرده است. در صورتی که من می دانم که آقای مطهری آدمی است که روی موازین صحبت می کند و فرد فهمیده و معتقدی است و نه تنها این کتاب ی را بی حجاب نکرده است، که برع ، برخی بی حجابها را با حجاب کرده است.پیام دوم درباره کتاب شناسی آقای شریعتی است. به این مضمون : این کتاب، بر خلاف است. من به این فرد گفتم: همه این کتاب را که من نمی توانم بخوانم، همان جایی که مشخصا مخالف است را بگو ببینم کجاست. او هم جایی را نشان داد. مطلبی بود که قول شاذ و ناذری بود، ولی چنان نبود که ما او را منحرف بدانیم. خوب، انحراف در بعضی از کتاب های دیگر هم هست. اینان قصد دارند ما را علیه این آقایان تحریک کنند.»برچسب ها : معرفی کتاب: پا به پای آفتاب - ,کتاب ,آفتاب ,خاطرات ,حجاب ,روایت , ,حجاب کرده ,آقای مطهری ,درباره کتاب ,اعضای دفتر
معرفی کتاب: پا به پای آفتاب
دانش آموزان و معلمان مدرسه تربیت روستای عقیل آباد از کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید د.

پست ' دانش آموزان و معلمان مدرسه تربیت روستای عقیل آباد از کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید د. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دانش آموزان و معلمان مدرسه تربیت روستای عقیل آباد از کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید د. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دانش آموزان و معلمان مدرسه تربیت روستای عقیل آباد از کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید د.

در ابتدای این بازدید توضیحاتی درباره اه ، فعالیت ها و بخش های مختلف کتابخانه توسط مسئول کتابخانه ارائه شد و دانش آموزان درباره کتابخانه عمومی، شرایط نگهداری کتاب، چگونگی رده بندی آن ها و نحوه استفاده از قسمت های مختلف کتابخانه آموزش دیدند و از نمایشگاه کتاب فجر بازدید د.

این بازدیدها باعث ایجاد علاقه و انگیزه به مطالعه در سنین پایین می شود و جذب مخاطب به خصوص ک ن و نوجوانان به عنوان پایه فکری جامعه، یکی از مسئولیت های مهم کتابداران است.

در پایان بازدید که با عضویت تعدادی ازدانش آموزان همراه بود، ضمن پذیرایی از دانش آموزان تعدادی نشریه و مجله به رسم یادبود به آنها اهداء شد.

برچسب ها : دانش آموزان و معلمان مدرسه تربیت روستای عقیل آباد از کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید د. - کتابخانه ,بازدید ,دانش آموزان ,بازدید د ,مختلف کتابخانه
دانش آموزان و معلمان مدرسه تربیت روستای عقیل آباد از کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید د.
با حضور ک ن پیش دبستانی ماهان شهر اراک، جشن «شکوفه های انقلاب» در کتابخانه عمومی ی سنجان برگزار شد

پست ' با حضور ک ن پیش دبستانی ماهان شهر اراک، جشن «شکوفه های انقلاب» در کتابخانه عمومی ی سنجان برگزار شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با حضور ک ن پیش دبستانی ماهان شهر اراک، جشن «شکوفه های انقلاب» در کتابخانه عمومی ی سنجان برگزار شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با حضور ک ن پیش دبستانی ماهان شهر اراک، جشن «شکوفه های انقلاب» در کتابخانه عمومی ی سنجان برگزار شد

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، جشن بزرگ شکوفه های انقلاب با حضور ک ن مهد و پیش دبستانی ماهان در کتابخانه ی سنجان اراک برگزار شد .
دهه فجر فرصتی است تا ارزش ها و دستاوردهای انقلاب ی برای ک ن به شکلی زیبا بازگو شود و به این منظور این کتابخانه با برگزاری جشن انقلاب و اجرای برنامه های شاد و ک نه، سعی کرد تا یاد و خاطرات آن ایام را زنده کند.
از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم می توان به استقبال از میهمانان همزمان با پخش سرودهای انقل ، تلاوت آیات نورانی قرآن توسط محمد نونهال 5 ساله، پخش سرود ایران به همراه همخوانی ک ن، قصه گویی از کتاب راه ، بازگویی روایت وقایع انقلاب و شعارهای آن روزها با استفاده از تصاویر مجموعه کتاب های حمیدرضا شاه آبادی، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز فرهنگی به نفرات برگزیده و پذیرایی از میهمانان اشاره کرد.
برچسب ها : با حضور ک ن پیش دبستانی ماهان شهر اراک، جشن «شکوفه های انقلاب» در کتابخانه عمومی ی سنجان برگزار شد - انقلاب ,کتابخانه ,ک ن , ی سنجان ,حضور ک ن
با حضور ک ن پیش دبستانی ماهان شهر اراک، جشن «شکوفه های انقلاب» در کتابخانه عمومی ی سنجان برگزار شد
تازه های نشر: «خدا را بهتر به ک ن بشناسیم» و «ورزش و بازی کتی» منتشر شد

پست ' تازه های نشر: «خدا را بهتر به ک ن بشناسیم» و «ورزش و بازی کتی» منتشر شد ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست تازه های نشر: «خدا را بهتر به ک ن بشناسیم» و «ورزش و بازی کتی» منتشر شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

تازه های نشر: «خدا را بهتر به ک ن بشناسیم» و «ورزش و بازی کتی» منتشر شد

انتشارات قدیانی، مجموعه اول «خدای ما چه جوریه؟» نوشته سیدمحمد مهاجرانی با تصویرگری جمعی از تصویرگران برای ک ن منتشر شد.

دغدغه بسیاری از والدین این است که آیا می توانند با فرزندانشان درباره موضوع پیچیده ای چون خدا صحبت کنند؟ آیا بچه ها را می توان با مفاهیمی چون خدا، ، جهان آ ت و......آشنا کرد و درباره آنها بحث کرد؟

حرف زدن درباره خدا از این جهت حائز اهمیت است که می تواند بهترین راه برآوردن مهم ترین نیازهای ک ن باشد، زیرا ک ن بیش از بزرگسالان، خود و اطرافیانشان را نیازمند به تکیه گاه قوی و مهربانی می بینند که قادر است همه آرزوهای آنها را برآورده سازد.

«فراموش کار نیست»، «هیچ وقت خسته نمی شود»، «زبان حیوانات را می فهمد»، «همه صدایش می زنند»، «به همه کمک می کند»، «بر همه کار تواناست»، «از همه چیز خبر دارد»، «هدیه هایش تمام نمی شوند»، «همیشه بوده و هست» و «هرجا باشیم پیش ماست» عنوان داستان های این مجموعه ۱۰ جلدی هستند.

قابل ذکر است که داستان های این مجموعه قبلاً در ۱۰ جلد جداگانه نیز به چاپ رسیده است.

در بخشی از «همه صدایش می زنند» نیز آمده است: «فرشته های آسمان، تو را دوست دارند و صدایت می کنند. نوزادها و بچه های کوچک و بزرگ، تو را دوست دارند و صدایت می کنند. پرنده ها و پروانه ها، تو را دوست دارند و صدایت می کنند. ماهی ها و موجودات دریایی، تو را دوست دارند و صدایت می کنند. گل ها و بوته ها و درخت ها، تو را دوست دارند و صدایت می کنند. خدا جان! در سراسر آسمان و زمین همه تو را صدا می کنند...»

کتاب های بنفشه (واحد کودک و دسال انتشارات قدیانی) مجموعه اول «خدای ما چه جوریه؟» که شامل ده جلد می باشد را در قالب ۱۳۵ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قطع رحلی به بهای ۳۵هزار تومان منتشر کرد.

همچنین انتشارات قدیانی، کتاب ورزش و بازی کتی با ترجمه پریسا همایون روز در نوبت اول چاپ وارد بازار کتاب شد.

کتی می خواهد در تمام مسابقه های ورزشی برنده شود. پس به او کمک کن تا خودش را برای تمرین های ورزشی آماده کند.عینک شنای کتی را پیدا کن و برای برنده ها جایزه بساز . لازم نیست در هر ورزشی مهارت داشته باشی تا بتوانی همراه کتی ورزش کنی و سرگرم شوی.

این کتاب شامل قسمت های مختلفی چون: جست و جوی کلمه ها، گردش و بازی، تمرین رشته های مختلف ورزشی، تماشای مسابقه، انتخاب لباس مناسب و... است.

کتاب های بنفشه واحد کودک و دسال انتشارات قدیانی، کتاب ورزش و بازی کتی ، فعالیت و سرگرمی برای بچه ها را در ۳۲صفحه مصور و رنگی با قیمت ۶۶هزار تومان در اختیار علاقمندان قرار داد.

برای تهیه این کتاب ها علاوه بر مراجعه به کتاب فروشی های معتبر سراسر کشور، می توانید برای ید اینترنتی آن به نشانی الکترونیکی نشر قدیانی نیز مراجعه کنید.برچسب ها : تازه های نشر: «خدا را بهتر به ک ن بشناسیم» و «ورزش و بازی کتی» منتشر شد - می کنند ,کتاب ,صدایت ,دوست ,دارند ,انتشارات ,دوست دارند ,صدایت می کنند ,انتشارات قدیانی، ,کتاب ورزش ,قدیانی، کتاب
تازه های نشر: «خدا را بهتر به ک ن بشناسیم» و «ورزش و بازی کتی» منتشر شد
به همت کتابخانه ی سنجان؛ کتاب خوان دهه فجر در دبستان شهید هاشمی سنجانی اراک

پست ' به همت کتابخانه ی سنجان؛ کتاب خوان دهه فجر در دبستان شهید هاشمی سنجانی اراک ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به همت کتابخانه ی سنجان؛ کتاب خوان دهه فجر در دبستان شهید هاشمی سنجانی اراک ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به همت کتابخانه ی سنجان؛ کتاب خوان دهه فجر در دبستان شهید هاشمی سنجانی اراک

به مناسبت دهه فجر و به همت کتابخانه ی سنجان، نشست کتاب خوان دانش آموزی در دبستان شهید هاشمی سنجانی شهر اراک برگزار شد.

شش عنوان کتاب به شرح زیر را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت:
آن نوشته: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه دهنده: فاطمه عسگری؛ د ده کوچک نوفل لوشاتو نوشته: محمدرضا شمس/ ارائه دهنده: زهرا میری؛ پرواز۴٧٢١ پاریس-تهران نوشته: محمدرضا شمس / ارائه دهنده: راحله ؛ شاه رفت نوشته: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه دهنده: عاطفه ؛ به سوی پیروزی نوشته: مصطفی امان / ارائه دهنده: سیما همتی؛ آمد نوشته: حمیدرضا شاه آبادی / ارائه دهنده: فاطمه یزدانی.

برچسب ها : به همت کتابخانه ی سنجان؛ کتاب خوان دهه فجر در دبستان شهید هاشمی سنجانی اراک - ارائه ,نوشته ,دهنده ,حمیدرضا ,ارائه دهنده ,نوشته حمیدرضا ,نوشته محمدرضا ,هاشمی سنجانی ,دبستان شهید ,شهید هاشمی سنجانی
به همت کتابخانه ی سنجان؛ کتاب خوان دهه فجر در دبستان شهید هاشمی سنجانی اراک
س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد.

پست ' س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، علی اکبر احمدی س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از کتابخانه عمومی حجت ال میرجعفری، کتابخانه حضرت علی بن طالب(ع) و کتابخانه ی سنجان شهر اراک بازدید کرد.
در این بازدید سعید صحتی کارشناس امور کتابخانه ها، روح الله پورمسیبی کارشناس فرهنگی، محمدحسن بیات کارشناس منابع و علی عزیزآبادی کارشناس امور عمرانی اداره کل نیز حضور داشتند.

برچسب ها : س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد. - عمومی ,کتابخانه ,کارشناس ,بازدید ,استان ,کتابخانه های ,کتابخانه های عمومی ,عمومی استان ,اراک بازدید ,کارشناس امور ,کتابخانه عمومی ,کتابخانه
س رست کتابخانه های عمومی استان مرکزی به همراه جمعی از کارشناسان از 3 باب کتابخانه عمومی شهر اراک بازدید کرد.
نشست کتابخوان به مناسبت جشن میلاد رسول اکرم (ص)

پست ' نشست کتابخوان به مناسبت جشن میلاد رسول اکرم (ص) ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نشست کتابخوان به مناسبت جشن میلاد رسول اکرم (ص) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نشست کتابخوان به مناسبت جشن میلاد رسول اکرم (ص)

همزمان با ایام میلاد با سعادت ف کائنات حضرت محمد مصطفی (صلوات الله علیه) و هفته وحدت مراسم جشن با حضور ک ن و نوجوانان عضو کتابخانه ی سنجان برگزار شد .

در این مراسم بعد از قرائت دسته جمعی دعای فرج توسط اعضا، داستان گویی برای ک ن از فرازهای زندگی حضرت رسول اکرم(ص) و صادق(ع) و مولودی خوانی ، ک ن با معرفی کتابهایی با موضوع زندگانی (ص) و قصه های قرآنی با اکرم(ص) بیشتر آشنا شدند.

کتاب های « پرسش و پاسخ درباره حضرت محمد(ص) و ان » نوشته غلامرضا حیدری ابهری ، توسط سیما همتی ؛ « حکایات وحی » نوشته سید حمید گرمارودی ، توسط حدیث بابا عبدالهی ؛ « سفرهای » نوشته علی معصومی ، توسط فاطمه عسگری ؛ « آ ین مصلح » نوشته سید محسن قدسی پور، توسط حدیثه منصوری ؛ « محمد(ص) » نوشته محمدرضا شمس ، توسط زهرا خدادادی ؛ « قصه های و فرزندانش » نوشته نقی سلیمانی ، توسط حدیث عابدی و « » نوشته نقی سلیمانی ، توسط فاطمه خانی در این نشست معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

برچسب ها : نشست کتابخوان به مناسبت جشن میلاد رسول اکرم (ص) - نوشته , ,اکرم ,ک ن ,محمد ,حضرت ,توسط فاطمه ,توسط حدیث ,رسول اکرم ,حضرت محمد
نشست کتابخوان به مناسبت جشن میلاد رسول اکرم (ص)
فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه های عمومی ایران منتشر شد.

پست ' فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه های عمومی ایران منتشر شد. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه های عمومی ایران منتشر شد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه های عمومی ایران منتشر شد.


فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه های عمومی ایران با هدف ایجاد سندی به منظور سامان دهی خدمت کتابخانه های عمومی در کل کشور از سوی دفتر برنامه ریزی نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر شده است.

ادامه مطلب


برچسب ها : فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه های عمومی ایران منتشر شد. - عمومی ,کتابخانه های ,کتابخانه های عمومی ,عمومی ایران ,کلان استاندارد ,تدوین کلان ,کتابخانه های عمومی ایران
فراخوان طرح تدوین کلان استاندارد ملی کتابخانه های عمومی ایران منتشر شد.
معرفی کتاب قاف

پست ' معرفی کتاب قاف ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب قاف ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب قاف


قاف (بازخوانی زندگی آ ین از سه متن کهن فارسی)

پدیدآورنده: یاسین حجازی

انتشارات: شهرستان ادب

کتاب قاف بازخوانی زندگی آ ین از سه متن کهن فارسی کت که به موضوع زندگی اکرم(ص) اختصاص دارد.

روایت کتاب قاف حاصل بازخوانی سه کتابِ کهنِ فارسی است که کم سال ترینشان هشت قرن پیش نوشته شده است. این سه کتاب عبارتند از «سیرت رسول اللّه» به سال ۶۱۲ هجری قمری، «شرف النّبی» حدود سال های ۵۷۷ و ۵۸۵ هجری قمری و «تفسیر سورابادی» حدود ۴۷۰ هجری قمری.

یاسین حجازی برای تدوین این کتاب 3 سال زمان گذاشته تا تصویری روایی و مبتنی بر مستندات تاریخی را برای خواننده به صورت خطی روایت کند.

«آه» اثر پیشین یاسین حجازی است که حاصل بازخوانی و ویرایش مقتل «نفس المهموم» شیخ عباس قمی است.

نگارنده در مقدمه بیان می کند که در این بازخوانی، دو اصل را قرار داده است: اصل اول اینکه فقط (ص) را دنبال کند و اصل دوم اینکه از تمام متن سه کتاب عناصر دراماتیک را جدا کند. مؤلف عقیده دارد این کتاب نمی توانسته شامل تمام سیرة (ص) باشد.

متن این کتاب کهن بوده و از همین حیث این کتاب را از سایر کتاب های دیگر متفاوت و متمایز می کند و خواننده را در یک تجربة متفاوت از خواندن قرار می دهد. در انتهای کتاب واژه نامه ای از لغات و واژگان دشوار احتمالی موجود است.

در مجموع کتاب «قاف» یاسین حجازی اثری متشخص و ارزشمند است که انتشارات موسسه شهرستان ادب آن را منتشر کرده که علاقه مندان می توانند آن را از کتابخانه عموی ی سنجان امانت بگیرند.برچسب ها : معرفی کتاب قاف - کتاب , ,حجازی ,یاسین ,بازخوانی ,هجری ,یاسین حجازی ,حاصل بازخوانی ,هجری قمری ,آ ین ,زندگی آ ین ,زندگی آ ین ,بازخوانی زندگی آ ین
معرفی کتاب قاف
کنگره ملی «شعر کتاب» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.

پست ' کنگره ملی «شعر کتاب» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود. ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست کنگره ملی «شعر کتاب» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

کنگره ملی «شعر کتاب» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.


کنگره ملی «شعر کتاب» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند سروده های خود را در قالب شعر کلاسیک، شعر نیمایی و سپید، اشعار کوتاه، شعر طنز، ترانه و سرود به دبیرخانه این کنگره به نشانی تهران، میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، خیابان شهید کبکانیان، خیابان طباطبایی رفیعی، پلاک 18، معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کل کشور ارسال کنند.

همچنین پست الکترونیکی [email protected] و شماره تلفن 09904553067 برای ارسال از طریق تلگرام به عنوان راه های دیگر برای ارسال اثر یاد شده است.

این کنگره با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود و علاقه مندان می توانند تا دهم دی ماه سال جاری آثار خود در این رابطه را ارسال کنند. به 14 برگزیده نیز سکه بهار به عنوان جایزه اهدا خواهد شد.برچسب ها : کنگره ملی «شعر کتاب» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود. - کنگره ,می شود ,برگزار ,عمومی ,نهاد ,کشور ,برگزار می شود ,ارسال کنند ,برای ارسال ,کشور برگزار ,عمومی کشور ,کشور برگزار می شود ,نهاد کتابخانه ه
کنگره ملی «شعر کتاب» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
پیشنهاد مطالعاتی ویژه گروه سنی الف

پست ' پیشنهاد مطالعاتی ویژه گروه سنی الف ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست پیشنهاد مطالعاتی ویژه گروه سنی الف ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

پیشنهاد مطالعاتی ویژه گروه سنی الف

روزی که آموس بیمار شد
نوشته فیلیپ سی. استید؛ ترجمه سمیرا ابراهیمی
انتشارات کبیر/ کتاب های شکوفه
36 صفحه

"روزی که آموس بیمار شد"، داستان مصوری برای گروه سنی الف است. داستانی عمیق و جذاب که مفهوم دوستی و مهربانی و پاسخ دوستی را به خوبی به ک ن می آموزد. در این کتاب می توانیم ارزش دوستی را به دیگران یادآور شویم و ببینیم که نتیجه خوبی ما در حق دیگران، روزی به خود ما باز می گردد. شاید مهربانی های آموس مصداق این ضرب المثل باشد:
«تو نیکی می کن و در دجله انداز - که ایزد در بیابانت دهد باز»
آموس، مردی است که در باغ وحش شهر کار می کند. او هر روز کمی از وقتش را با دوستانش در باغ وحش می گذراند. با فیل بازی می کند، با لاک پشت مسابقه دو می دهد (لاک پشتی که همیشه برنده می شد)، کنار پنگوئن خج ی ت می نشیند، به کرگدنی که همیشه آب بینی اش می آید کمک می کند و هنگام غروب برای جغدی که از تاریکی می ترسد داستان می خوانَد... تا هنگامی که آموس بیمار می شود.
در ابتدای کتاب، نویسنده و تصویرگر (فیلیپ سی. استید و ارین ای. استید) یادداشتی برای ک ن ایرانی نوشته اند با این عبارات:
"بچه های عزیز، ممنون از شما برای خواندن این کتاب!
با کمک شما آموس به زودی حالش خوب میشه. هورااا !
دوستان شما،
فیلیپ و ارین استید
کتاب «روزی که آموس بیمار شد» موفق به دریافت پنج نشان از جشنواره لاک پشت پرنده در سال 1394 شده است.برچسب ها : پیشنهاد مطالعاتی ویژه گروه سنی الف - آموس ,بیمار ,دوستی ,روزی ,آموس بیمار
پیشنهاد مطالعاتی ویژه گروه سنی الف
قال رسول الله صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله :

پست ' قال رسول الله صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله : ' به صورت خودکار از وبلاگ وبلاگ کتابخانه عمومی ی سنجان دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست قال رسول الله صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله : ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

قال رسول الله صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله :

خیر النّاس أقرؤهم و أفقههم فی دین اللَّه و أتقاهم للَّه و آمرهم بالمعروف و أنهاهم عن المنکر و أوصلهم للرّحم.

بهترین مردم انى هستند که قرآن بهتر خوانند و در کار دین داناتر باشند و از خدا بیشتر ترسند و به نیکى بیشتر امر کنند و از بدى بیشتر جلوگیرى کنند و با خویشاوندان بیشتر نزدیک شوند.

نهج الفصاحه ص 468 ، ح 1499برچسب ها : قال رسول الله صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله :
قال رسول الله صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله :
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به وبلاگ 24 میباشد. همچنین تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد .
جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید.
All rights reserved. © WEBLOG24 2016