وبلاگ 24


ستاره انیس

اهدای جایزه ۵۰ هزار یورویی به شاعر آلمانی

پست ' اهدای جایزه ۵۰ هزار یورویی به شاعر آلمانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست اهدای جایزه ۵۰ هزار یورویی به شاعر آلمانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

اهدای جایزه ۵۰ هزار یورویی به شاعر آلمانی

فرهنگ > ادبیات - ایبنا نوشت:

http://www.khabaronline.ir

جایزه ۵۰ هزار یورویی گئورگ بوشنر که یکی از معتبر جوایز ادبی آلمان است به یان واگنر، شاعر ۴۶ ساله آلمانی اهدا شد.

این شاعر ۴۶ ساله برنده امسال جایزه ۵۰ هزار یورویی گئورگ بوشنر شد. سخنگوی آکادمی زبان و ادبیات آلمان در مراسم اهدای جایزه که در در تئاتر دارمشتات برگزار شد، تاکید کرد که اشعار این شاعر آلمانی که در برلین زندگی می کند، ترکیبی از شوخ طبی و شیرینی در زبان و تسلط انه بر ساختار را در خود دارد.

جایزه گئورگ بوشنر، مهمترین جایزه ادبی آلمان محسوب می شود که برای امسال شصت و ششمین بار اهدا شد. سال گذشته، مارسل بیر، شاعر و رمان نویس این جایزه را دریافت کرده بود. نویسندگان و شاعران مطرحی مانند اریش تنر (۱۹۵۷)، گونتر (۱۹۶۵)، هاینریش بل (۱۹۶۷)، فردریش دورنمات (۱۹۸۶) و زبیل لویتچاراف (۲۰۱۳)، یورگن بکر (۲۰۱۴) و راینالد گوتس (۲۰۱۵) پیش تر موفق به دریافت این جایزه شده بودند.

به گفته شاعران بزرگ قدیمی اشعار واگنر کاملا مرتبط با زمان حال هستند و او مستحق جایزه است. کاوش های کنجکاوانه و ظریف کوچک و فردی، همراه با توجه ویژه به اتفاقات زندگی، تاریخ معاصر و همچنین هنر زبان شاعرانه او تفکر و درک ما از جهان را بهبود می بخشد.

یان واگنر می گوید: « من با این اعتقاد شعر می سرایم که کوچکترین چیزها، حتی اگر یک گوش و چشم داشته باشند نیز می توانند الهام بخش یک شعر باشند.شعر حاوی پیچیده ترین چیزهاست. یک شعر موفق به طرز غیر قابل باوری شما را دعوت می کند تا دوباره از نو جهان را ببینید و در مورد آن فکر کنید.

علاوه بر جایزه بوشنر، در این مراسم دو جایزه دیگر به ارزش ۲۰ هزار یورو اعطا شدند. باربارا استولبرگ ریلینگر تاریخ نویس ۶۲ ساله و مونستر جایزه «زیگموند فروید» را برای نثر علمی و ینس بیسکی جایزه «یوهان هاینریش مرک» را برای نقد ادبی و مقاله دریافت کرد. ینس بیسکی ۵۱ ساله، سردبیر رو مه زوددویچه تسایتونگ، پرتیراژترین رو مه آلمان است.برچسب ها : اهدای جایزه ۵۰ هزار یورویی به شاعر آلمانی - جایزه ,شاعر ,هزار ,آلمان ,زبان ,دریافت ,هزار یورویی ,شاعر آلمانی ,اهدای جایزه ,گئورگ بوشنر ,یورویی گئورگ ,یورویی گئورگ بوشنر ,هزار یورویی گئورگ
اهدای جایزه ۵۰ هزار یورویی به شاعر آلمانی
در افتتاحیه سی وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه

پست ' در افتتاحیه سی وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست در افتتاحیه سی وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

در افتتاحیه سی وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه

گرانترین جایزه ادبیات کودک عربی اهدا شد

http://www.khabaronline.ir

فرهنگ > ادبیات - مهر نوشت: نهمین دوره جایزه اتصالات برای ادبیات کودک عربی دیروز چهارشنبه برندگان خود را در افتتاحیه سی وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه معرفی کرد.

برندگان ۲۰۱۷ جایزه سالانه اتصالات که از سوی هیات کتاب برای جوانان امارات متحده عربی اهدا می شود، در ا پوسنتر شارجه برندگان خود را شناخت.

در این مراسم برندگان ۶ جایزه اتصالات به این ترتیب معرفی شدند:

جایزه ۳۰۰ هزار درهمی کتاب کودک سال به کتاب «به جای یک خانه، دو خانه دارم» نوشته لورکا سبیتی از لبنان اهدا شد. نویسنده در این کتاب تلاش دارد تا به ک ن کمک کند تا به واقعیت طلاق والدینشان از زاویه مثبت نگاه کنند.

فاطمه شرف الدین نویسنده لبنانی برای کتاب «کابوتشینو» جایزه ۲۰۰ هزار درهمی کتاب سال نوجوانان را دریافت کرد. این کتاب خشونت خانگی در دنیای عرب و جهان امروز را در مرکز توجه خود قرار داده است.

دو جایزه نوشتن بهترین متن و بهترین آماده سازی کتاب، هر یک به ارزش ۱۰۰ هزار درهم به ترتیب به کتاب های «مادرم گوریل، پدرم فیل» نوشته نسیبه العذیبی از امارات و کتاب «برای برادرم رامز چه اتفاقی افتاد» از اردن نوشته تغریذ عارف النجار اهدا شد.

« روز هفتم» از مراکش نوشته امینه العلوی الهاشمی به تصویرگری مایا فداوی برنده جایزه ۱۰۰ هزار درهمی بهترین تصویرگری شد.

جایزه جدید بهترین نرم افزار کتاب نیز نرم افزار «لمسه» را به عنوان نخستین برنده خود معرفی کرد.

جایزه اتصالات کتاب کودک که از گران ترین جوایز ادبیات کودک جهان عرب محسوب می شود، هر سال به منظور انتخاب برترین آثار منتشر شده در حوزه کودک و نوجوانان برگزار می شود. این جایزه امسال و در نهمین دوره برگزاری خود میزبان ۱۶۶ شرکت کننده از ۱۶ کشور عربی و غیر عربی بود.

جایزه اتصالات از مهمترین جوایز ادبی برای ک ن در جهان عرب است. اهدای این جایزه از سال ۲۰۰۹ شروع شده و هر سال به عنوان یکی از گرانترین جوایز ادبی ک ن و نوجوانان برندگان خود را انتخاب و معرفی می کند.برچسب ها : در افتتاحیه سی وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه - جایزه ,کتاب ,کودک ,اتصالات ,برندگان ,عربی ,جایزه اتصالات ,هزار درهمی ,ادبیات کودک ,کتاب شارجه ,درهمی کتاب ,دوره نمایشگاه بین المللی
در افتتاحیه سی وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب شارجه
شروع دور دوم جایزه ادبى چهل

پست ' شروع دور دوم جایزه ادبى چهل ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شروع دور دوم جایزه ادبى چهل ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شروع دور دوم جایزه ادبى چهل


http://www.khabaronline.ir

فرهنگ > ادبیات - دور دوم جایزه ادبی چهل، ویژه نویسندگان متولد 1356 تا 1361 با حداقل سه اثر داستانى منتشر شده با مجوز رسمى وزارت فرهنگ و ارشاد ى به همت مکتب تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزار خبرآنلاین، جایزه ادبى چهل به صورت دوسالانه با حمایت مکتب تهران به قصد ایجاد ارتباط بین نسل هاى مختلف ادبیات داستانى و برقرارى پلى مشترک بین نویسندگان و هنرمندان برگزار مى شود.

در این دوره، نویسندگان فارسى زبان با حداقل سه اثر داستانى منتشر شده با مجوز رسمى وزارت فرهنگ و ارشاد ى ایران و داراى شرایط سنى (از 35 تا 40 سال) شرکت خواهند کرد و کارنامه سال هاى فعالیت شان مورد ارزیابى قرار خواهد گرفت.

دبیرى جایزه ادبى چهل در این دوره را على خدایى بر عهده خواهد داشت.

داورى این دوره در دو مرحله برگزار می شود؛ دور اول به صورت نظرسنجى گسترده از  نویسندگان، رو مه نگاران و منتقدان انجام مى شود و دور دوم داورى به صورت متمرکز توسط جمعى از هنرمندان صاحب نام و معتبر در حوزه هاى سینما، تئاتر، موسیقى، هنرهاى تجسمى و معمارى  برگزار خواهد شد.

موسسه فرهنگى و هنرى مکتب تهران با توجه به زمینه فعالیتش در تمام حوزه هاى هنرى معاصر امیدوار است با برگزارى این جایزه فرهنگى، امکان معرفى آثار نویسندگان  نسل جوان ایران را به نسل هاى پیشین و پیوند ادبیات داستانى را با سایر هنرهاى معاصر برقرار سازد.

فهرست اسامى که تاکنون در اختیار دبیرخانه جایزه قرار گرفته است به شرح ذیل است:

آرش آذ ناه، پیمان اسماعیل، سلمان امین، تکتم توسلی، علی چنگیزی، حامد حبیبی، فرزام شیرزادی، مهرداد صدقی، محمد طلوعی، حسین خورشیدفر، اولدوز طوفانی، مرتضی کربلایی لو، شهریار وقفی پور، بهاالدین مرشدی، محمداسماعیل حاجى علیان، معصومه میرابوطالبى، فرید حسینیان تهرانى، نسترن مکارمى، آلاله سلیمانى، سروش مظفرمقدم و مهدی یزدانی م.

از نویسندگان و ناشران تقاضا مى شود تا تاریخ 30 آبان 1396، نویسندگان جامانده از داورى را به دبیرخانه جایزه ادبى چهل معرفى کنند. لیست نهایى شرکت کنندگان در آذر 96 منتشر مى شود.برچسب ها : شروع دور دوم جایزه ادبى چهل - جایزه ,نویسندگان ,مى شود ,داستانى ,برگزار ,ادبى ,جایزه ادبى ,مکتب تهران ,دبیرخانه جایزه ,ادبیات داستانى ,ارشاد ى ,رسمى وزارت فرهنگ
شروع دور دوم جایزه ادبى چهل
افتتاح دوره آموزش زبان فارسی در ی در روسیه

پست ' افتتاح دوره آموزش زبان فارسی در ی در روسیه ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست افتتاح دوره آموزش زبان فارسی در ی در روسیه ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

افتتاح دوره آموزش زبان فارسی در ی در روسیه

فرهنگ > ادبیات - ایرنا نوشت: دوره آموزش زبان فارسی در تی جمهوری اوستیای شمالی در منطقه قفقاز شمالی روسیه افتتاح شد.

http://www.khabaronline.ir/

سرویس مطبوعاتی تی جمهوری اوستیای شمالی اعلام کرد که دوره آموزشی زبان فارسی و خواندن شاهنامه برای دانشجویان و اساتید این در مرکز فرهنگ ایرانی تی آستیای شمالی افتتاح شد.

خبرگزاری ایتارتاس روز پنجشنبه به نقل از گزارش سرویس مطبوعاتی تی جمهوری اوستیای شمالی، نوشت: «دوره فراگیری زبان فارسی رایگان است و دانشجویان تی اوستیای شمالی می توانند در این دوره شرکت کنند.»

محمدمهدی زمانی و سمیه آقابابایی اساتید زبان و ادبیات فارسی علامه طباطبایی، آموزش زبان فارسی را در این دوره برعهده دارند.

در گزارش تی جمهوری اوستیای شمالی گفته شده است، تدریس رایگان زبان فارسی در تی اوستیای شمالی با امضای موافقت نامه همکاری بین این و علامه طباطبایی تهران امکانپذیر شد.

سرویس مطبوعاتی تی جمهوری اوستیای شمالی بیان کرده است که سال گذشته هیاتی از این به س رستی الان اوگویف رئیس این به تهران سفر کرد و در بازدید از بزرگ علامه طباطبایی با آن توافقنامه همکاری امضا کرد.

در گزارش همچنین گفته شده است که زبان های اوستیایی و فارسی در یک خانواده قرار می گیرند.

دوره کنونی زبان فارسی در اوستیای شمالی تا پایان سال ادامه خواهد داشت و بر اساس آشنایی به زبان فارسی سه گروه آموزش خواهند دید.

تی اوستیای شمالی در شهر ولادی قفقاز، مرکز این جمهوری قفقازی روسیه واقع شده است و از های بزرگ منطقه محسوب می شود.

در زمان حاضر در بیش از 20 روسیه زبان فارسی تدریس می شود که رایزنی فرهنگی ایران در روسیه در شکل گیری و ادامه فعالیت این مراکز نقش اساسی داشته و نیازهای آنها را تامین می کند.برچسب ها : افتتاح دوره آموزش زبان فارسی در ی در روسیه - ,فارسی ,زبان ,شمالی , تی ,اوستیای , تی ,زبان فارسی ,اوستیای شمالی , تی جمهوری ,جمهوری اوستیای , تی جمهوری اوستیای , تی جمهوری ,جمهوری اوستیای شمالی
افتتاح دوره آموزش زبان فارسی در ی در روسیه
معرفی برنده نوبل ادبی

پست ' معرفی برنده نوبل ادبی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی برنده نوبل ادبی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی برنده نوبل ادبی

فرهنگ > ادبیات - مهر نوشت: نویسنده هاییتی- یی به عنوان برنده ۵۰ هزار دلاری جایزه معتبر نوی اشتات که به عنوان نوبل شناخته می شود، معرفی شد.


http://www.khabaronline.ir/

به گزارش آسوشیتدپرس، دیروز، مجله اوکلاهما به نام «ادبیات و فرهنگ بین المللی» از ادویج دانتیکات به عنوان بیست و پنجمین برنده جایزه بین المللی نوی اشتات برای ادبیات نام برد.

این جایزه برای تجلیل از دستاوردهای ادبی در صحنه جهانی اهدا می شود.

این جایزه که هر دو سال یک بار اهدا می شود، شهریور ماه امسال فهرست اولیه نامزدهای ۲۰۱۸ خود را معرفی کرده بود.

جایزه نوی اشتات که برای یک عمر دستاورد ادبی به یک نویسنده تعلق می گیرد، ادویج دانتیکات را از میان ۹ نامزد برگزید.

ادویج دانتیکات برای «موج شکن شبنم» به عنوان برنده ۲۰۱۸ انتخاب شد.

دانتیکات، نویسنده داستان، مقاله، گزارش سفر، نامه، رمان ک ن ونوجوانان و چهار رمان است. وی علاوه بر دریافت این جایزه، جایزه پوشکارت را هم در کارنامه دارد و پیش از آن نیز جایزه منتقدان کتاب ملی ، جایزه بوکاس و چند جایزه دیگر  را دریافت کرده است.  وی دو درجه افتخاری گرفته و بورسیه جایزه مک آرتور شده است.

نخستین رمان اوبا عنوان «نفس، چشم ها، خاطره» سال ۱۹۹۸ منتشر شد.

وی در آثرش به کرات به تاریخ و زندگی در هاییتی و ارجاع می دهد و ارایه حس زندگی مهاجران در نیویورک و میامی با جزییات و تشابهات دو کشور را مورد نظر قرار می دهد.

امسال یک گروه داروی هشت نفری برنده این جایزه را انتخاب د.

اهدای این جایزه ۹ نوامبر در مراسمی که در اوکلاهما برگزار می شود، صورت می گیرد.

آمیتاو قوش برای «دریای عروسک ها»، آرسلیس گیرمی برای «ماریای سیاه»، محسن حمید برای «بنیادگرای بی میل»، جاماییکا کینسید برای «پاتر»، یوسف کومونیاکا برای «گنبد خوشی: مجموعه اشعار»، پاتریشیا اسمیت برای «هنر آتش افروز» و لودمیلا اولیتسکایا برای «خیمه بزرگ سبز» از دیگر نامزدهای دریافت این جایزه بودند.

به جز مبلغ ۵۰ هزار دلار، برنده این جایزه، یک پر عقاب در قاب نقره دریافت می کند که نشان این جایزه است.

گابریل گارسیا مارکز و توماس ترنسترومر از برندگان پیشین این جایزه هستند.برچسب ها : معرفی برنده نوبل ادبی - جایزه ,برنده ,دریافت ,دانتیکات ,ادبی ,رمان ,ادویج دانتیکات , اوکلاهما ,عنوان برنده
معرفی برنده نوبل ادبی
«کنگره بزرگ شعر نو ایران»

پست ' «کنگره بزرگ شعر نو ایران» ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست «کنگره بزرگ شعر نو ایران» ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

«کنگره بزرگ شعر نو ایران»

«کنگره بزرگ شعر نو ایران» آذر برگزار می شود

خبرگزاری فارس: «کنگره بزرگ شعر نو ایران» آذر برگزار می شود

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، «کنگره بزرگ شعر نو ایران» به دبیری محمدرضا عبدالملکیان برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، نخستین «کنگره بزرگ شعر نو ایران» در سه بخش شعر نو نیمایی، آزاد و سپید ب ا می شود. بنا بر اعلام برگزارکنندگان، درست بعد از گذشت هشت دهه از تولد نخستین شعر نو فارسی (ققنوس - نیما یوشیج)، صدای زنگ این کاروان بزرگ در سراسر ایران طنین انداز خواهد شد.

عبدالملکیان با حکم علیرضا قزوه دبیر این کنگره شده است و طی مذاکراتی قرار است با همکاری چند نهاد این مراسم برگزار شود. استان گیلان به عنوان یکی از خاستگاه ها و پایگاه های بالنده شعر نو ایران، میزبان این کنگره بزرگ و سراسری خواهد بود.

کنگره بزرگ شعر نو ایران به مدت چهار روز، در شهرستان رشت و برخی دیگر از شهرستان های استان گیلان برگزار خواهد شد. پیش از این اعلام شده بود این کنگره در آبان ماه ب ا خواهد شد ولی احتمالا با یک ماه تعویق در آذر برگزار خواهد شد.

قرار است در کنار ب ایی این کنگره نمایشگاه تخصصی کتاب های برگزیده شعر نو و درباره شعر نو ب ا شود.برچسب ها : «کنگره بزرگ شعر نو ایران» - کنگره ,برگزار ,ایران» ,ب ا ,«کنگره ,«کنگره بزرگ ,برگزار خواهد ,کنگره بزرگ
«کنگره بزرگ شعر نو ایران»
نازنین دیهیمی درگذشت

پست ' نازنین دیهیمی درگذشت ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نازنین دیهیمی درگذشت ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نازنین دیهیمی درگذشت

درگذشت مترجم، ویراستار و رو مه نگار جوان

http://www.khabaronline.ir

فرهنگ > ادبیات - نازنین دیهیمی، مترجم، ویراستار، رو مه نگار و فرزند خشایار دیهیمی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نازنین دیهیمی، مترجم، ویراستار و رو مه نگار براثر آنچه حمله آسم اعلام شده درگذشت.

براساس اعلام نزدیکان نازنین دیهیمی مراسم تشییع پیکر این مترجم جوان روز چهارشنبه 24 آبان ساعت 11 در قطعه 9 بهشت زهرا برگزار می شود.

نازنین دیهیمی در سال 1367 در تهران متولد شد. او کار ترجمه را زیرنظر پدرش، خشایار دیهیمی آموخت و از همان دوران دانشجویی کار ترجمه را با ترجمه آثار ادبیات نوجوان آغاز کرد و سپس به ترجمه آثاری در حوزه های علوم انسانی و ادبیات نمایشی روی آورد.برچسب ها : نازنین دیهیمی درگذشت - دیهیمی ,درگذشت ,نازنین ,رو مه نگار ,مترجم، ,نازنین دیهیمی ,دیهیمی درگذشت ,خشایار دیهیمی ,دیهیمی، مترجم، ,مترجم، ویراستار
نازنین دیهیمی درگذشت
زمین از غصه می میرد

پست ' زمین از غصه می میرد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست زمین از غصه می میرد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

زمین از غصه می میرد


بدینوسیله مراتب تالم و تاثر خود را از حادثه دردناک و تلخ ز له

 در کرمانشاه زیبا،

س ل ذهاب و قصر شیرین تسلیت عرض می نماییم. 

برای آرامش روح عزیزان از دست رفته این واقعه تلخ دعا می کنیم 

و صبر و سلامتی

جهت دیگر هموطنان ن سرزمین های ز له دیده آرزومندیم.تحریریه وبلاگ ادبی ستاره انیس 

برچسب ها : زمین از غصه می میرد
زمین از غصه می میرد
با آنکه همچون اشک غم بر خاک ره افتاده ام من ...

پست ' با آنکه همچون اشک غم بر خاک ره افتاده ام من ... ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست با آنکه همچون اشک غم بر خاک ره افتاده ام من ... ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

با آنکه همچون اشک غم بر خاک ره افتاده ام من ...اگه از پرنده پروازو بگیرن چی می مونه؟


اگه از مستای شب خوندن آوازو بگیرن چی می مونه؟


اگه از هر چی صداست سازو بگیرن چی می مونه؟

کی می دونه؟ چی می مونه؟ کی می تونه که ندونه؟


من می دونم، من می تونم


واسه اینه که میخونم


واسه اینه که میخونمبرچسب ها : با آنکه همچون اشک غم بر خاک ره افتاده ام من ... - بگیرن
با آنکه همچون اشک غم بر خاک ره افتاده ام من ...
محمد سلمانی، شاعر در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ...

پست ' محمد سلمانی، شاعر در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ... ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست محمد سلمانی، شاعر در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ... ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

محمد سلمانی، شاعر در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ...
محمد سلمانی در گفت وگو با ایبنا مطرح کرد:

نسل جوان فضای مجازی را به کتاب ترجیح داده است

http://ibna.ir/fa/doc

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
 
 
محمد سلمانی، شاعر معتقد است که نسل او و گذشتگانش بیشتر با کتاب و نشریات خودشان را مشغول می د؛ اما امروز همه علاقه مند به فضای مجازی شده اند و بیشتر وقت خود را در این فضا می گذرانند؛ بنابراین امروز جوانان انتخاب خود را کرده اند و فضای مجازی را به کتاب ترجیح داده اند.
محمد سلمانی
 
محمد سلمانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،محمد سلمانی، شاعر در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در غرفه موسسه خانه کتاب حاضر و از نزدیک با فعالیت های خبرگزاری کتاب ایران و 13 فصلنامه تخصصی این موسسه در نمایشگاه امسال آشنا شد.

سلمانی معتقد است که در دنیای امروز رسانه ها تاثیرگذاری خود را در روند معرفی شاعران به جامعه از دست داده اند و در این رابطه گفت: متاسفانه این روزها نشریات و خبرگزاری ها تریبون مناسبی برای اهل قلم نیستند. خیلی واضح است که در دنیای امروز رسانه ها و خبرگزاری ها جای خود را به فضای مجازی داده اند و خبر زودتر از اینکه در رسانه منتشر شود در فضای مجازی منتشر می شود.

وی افزود: شاعران نیز وقتی می بینند که خیلی راحت در فضای مجازی با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند، دیگر رغبتی برای دیده شدن در رسانه ها ندارند. در گذشته ای نه چندان دور فضای مجازی وجود نداشت و زمانی که شاعر یا نویسنده مطلبی را می نوشت، باید این مطلب را در مجله یا رو مه ای منتشر می کرد، به همین دلیل همه در تلاش بودند تا با رسانه ها ارتباط برقرار کنند تا اثرشان دیده شود؛ اما در حال حاضر شاعر بعد از اینکه اثری را می نویسد، در فضای مجازی منتشر می کند؛ چراکه با انتشار مطلب در فضای مجازی، همه آن را می بیند در حالی که اگر این مطلب در بهترین رسانه ایران هم منتشر شود، شاید برخی منتقدان متوجه انتشار آن نشوند.
 
این شاعر  در توضیح اینکه چرا نسل امروز کتاب نمی خواند، گفت: باید شرایط را بر اساس روز بررسی کرد؛ چراکه نسل با نسل فرق می کند. برای مثال نسل من و قبل از من بیشتر با کتاب و نشریات خودمان را مشغول می کردیم؛ اما امروز همه علاقه مند به فضای مجازی شده اند و بیشتر وقت خود را در این فضا می گذرانند. امروز جوانان انتخاب خود را کرده اند و برع ما علاقه زیادی به کتاب ندارند.
 
شاعر تب نیلوفری بیان کرد: من مخالف فضای مجازی نیستم. از نظر من فضای مجازی خوب است؛ چراکه اطلاعات در آن به روز است و مردم با تازه های شعر و اخبار روز این حوزه آشنا می شوند اما از طرفی مشکلاتی نیز وجود دارد، برای مثال به دلیل ذوق و شوق شاعر برای عرضه اثر جدیدش، می بینیم که شعر چکش نخورده منتشر می شود و به دست مخاطب می برسد.

سلمانی در بخش پایانی صحبت هایش گفت: انتخاب دست مخاطب است، او هم می تواند از فضای مجازی استفاده کند و هم می تواند گول آن را بخورد. البته ی که مخاطب جدی شعر باشد، حتما در کنار خواندن فضای مجازی، کتاب شاعر را نیز مطالعه می کند زیرا شعرها وقتی می خواهند در قالب کتاب منتشر شوند، ویرایش می شوند و تفاوت های چشم گیری با نسخه اینستاگرامی یا تلگرامی خود دارند.
 
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در ۱۰ گروه اصلی و ۵ گروه فرعی از ۵ تا ۱۲ آبان ماه ‏در مصلی بزرگ (ره) برگزار می شود.‏


برچسب ها : محمد سلمانی، شاعر در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ... - فضای ,مجازی ,کتاب ,منتشر ,شاعر ,خبرگزاری ها ,فضای مجازی ,نمایشگاه مطبوعات ,سومین نمایشگاه ,سلمانی، شاعر ,منتشر می شود ,سومین نمایشگاه مطبوعات
محمد سلمانی، شاعر در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ...
اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!

پست ' اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند! ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند! ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!
امینی در برنامه «چشم شب روشن» مطرح کرد:

اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!/ نثر تعلیمی پیراسته را از قیصر بیاموزیم

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
 
 
اسماعیل امینی در در برنامه «چشم شب روشن» گفت: من شاعر جوانی را می شناسم که 4، 5 سال است شعر می گوید و اشعارش اشکال وزنی دارد اما در سه مرحله هنرجو می پذیرد، مدام از خود ع می گذارد، مدیر برنامه دارد و هزار کار دیگر انجام می دهد. متاسفانه رسانه های ما هم این افراد را چون هیاهو دارند، جدی می گیرند.
اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!/ نثر تعلیمی پیراسته را از قیصر بیاموزیم
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،سیدعلی کاشفی خوانساری کارشناس-مجری «چشم شب روشن»، در شب دهمین سالگرد درگذشت قیصر امین پور میزبان اسماعیل امینی، شاعر و طنزپرداز بود. امینی در ابتدای سخنانش گفت: هنوز مدرسه نمی رفتم که قرآن خواندن را از پدرم آموختم. در مدرسه زبان فارسی را بیشتر یاد گرفتم. از همان دوران خانه ما پر از کتاب و مجلات بود و 50 سال است که علاقه اصلی ام در زندگی، کتاب است و برای کتاب پول ج می کنم.

دبیر سابق جشنواره بین المللی شعر فجر ادامه داد: نوشتن حاصل خواندن است. آدم می خواند و می خواند و خوانده هایش در قالب نوشته هایی سرریز می کند. البته امروز آدم هایی داریم که هیچ نمی خوانند و فقط می نویسند! اما در گذشته اینگونه نبود.

این شاعر و مدرس درباره آشنایی اش با زنده یاد قیصر امین پور عنوان کرد: همه بچه هایی که در سال های اول انقلاب شعر کار می د، بزرگانی چون سیدحسن حسینی، قیصر، ساعد، اوستا، مشفق و دیگر شاعران را می دیدند. از دهه 70 که با انجمن شاعران همکاری ام را آغاز ، به صورت خاص تر دوستی و آشنایی ام و شاگردی نزد قیصر شروع شد.

امینی با اشاره به خاطرات ی اش با قیصر امین پور گفت: در تهران هم که درس می خواندم، بیشتری به او پیدا ، گرچه هیچ وقت مستقیما شاگرد او نبودم، چون دانشجوی ارشد بودم و قیصر دانشجویان کارشناسی بود، اما همیشه سر کلاسش حاضر می شدم تا روش و تکنیک های تدریس را از او بیاموزم.

این طنزپرداز کشورمان در توضیح تاثیرگذاری انسان های بزرگ بر فرهنگ جامعه گفت: آدم های بزرگ هرجا که باشند تاثیرگذارند و این تاثیرگذاری بیش از آنکه به نفع خودشان باشد به نفع فرهنگ و اخلاق و انسانیت است. مجله سروش نوجوان مجله چنان بزرگی نبود اما به همت قیصر و بیوک ملکی و فریدون عموزاده به یک نهاد فرهنگی تبدیل شده بود که تعداد زیادی آدم فرهنگی تربیت کرد.

شاعر کتاب «لبخند غیرمجاز» عنوان کرد: آنجا نوجوانان جدی گرفته شدند و به آنها احترام گذاشته شد. نه برای اینکه آدم دور خودشان جمع کنند بلکه برای اینکه تجربیات شان را به نسل بعدی منتقل کنند. عمران صلاحی هم چنین ویژگی هایی داشت و حتی شعرهای نوجوانان هم برایش جذاب بود و می رفت بشنود که آنها چه سروده اند.

امینی با گلایه از وضعیت شعر امروز گفت: رسانه های جدیدی که آمده باعث شده آدم هایی که پشت ویترین هستند، بیشتر به چشم بیایند! مثلا من شاعر جوانی را می شناسم که 4، 5 سال است شعر می گوید و اشعارش اشکال وزنی دارد اما در سه مرحله هنرجو می پذیرد، مدام از خود ع می گذارد، مدیر برنامه دارد و هزار کار دیگر انجام می دهد. متاسفانه رسانه های ما هم این افراد را چون هیاهو دارند، جدی می گیرند. شاید این روزها ی کمتر اسم بیوک ملکی را شنیده باشد که بزرگی است و بی سرو صدا کار می کند و جایزه قیصر امین پور را برگزار می کند.

این شاعر کشورمان در توضیح جایزه قیصر امین پور گفت: این جایزه به نوعی بهترین کتاب سال شعر جوان است و مثل همه جوایز درست و حس و خوب و علمی ی از آن پشتیبانی نمی کند و چون پول بزرگی در آن نیست، توجه کمتری را جلب می کند. آن وقت در برخی جوایز، مسئولان می گویند بیایید یک میلیارد جایزه بدهیم تا خبرنگاران بیشتری بیایند! آ این کار چه ثمری دارد؟ این در حالی است که بسیاری از جوایز معتبر دنیا سمبولیک هستند. مثلا یک نشان یا یک چک که قابل ج نیست. اما ما طوری جامعه را تربیت کرده ایم که هرجا پول بیشتری باشد، مهم تر به نظر می آید!

امینی ادامه داد: این روزها مطرح و چهره بودن ملاک شده است، در حالی که این ویژگی ها مربوط به مشاغل دیگری است؛ مثل بازیگر سینما که اقتضای کارش این است که با تصویر سر و کار داشته باشد. اما پژوهشگر یا منبری قرار نیست چهره باشد، بلکه باید فرد معتبر باشد.

امینی درباره رساله ی قیصر و دیگر آثار پژوهشی اش گفت: قیصر علاوه بر کتاب «سنت و نوآوری در شعر» کتاب دیگری به نام «شعر و کودکی» دارد که درباره نسبت شاعری با ک نه دیدن عالم است، روحیه کودک که هرچیزی برایش تازه است و نگاه تکراری به پدیده ها ندارد. برای کودک زبان هنوز فرسوده نشده است. مباحث بسیار هوشمندانه ای در این کتاب مطرح شده که علاقه مندان می توانند به آن مراجعه کنند.

این عضو شورای عالی موسیقی صداوسیما تأکید کرد: ما در نثر تعلیمی خیلی مشکل داریم، مطالب یا بیخودی پیچیده و نارسا هستند یا عاطفی است، مثلا ترنم دل انگیز موج زیبایی را در این ات جاری می بینید! اینکه حرف علمی نیست! مثل سوالات برخی خبرنگاران که علمی نیست. اما از قیصر می توانید نثر تعلیمی پیراسته را بیاموزیم. در حالی که مطالب او بسیار عمیق و جدی است اما نثر قابل فهم و کاملا علمی است.

«چشم شب روشن» به تهیه کنندگی قمیشی و با اجرای محمد صالح علا، شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 23 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.


برچسب ها : اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند! - قیصر ,کتاب ,شاعر ,امینی ,امین پور ,جایزه ,قیصر امین پور ,اشکال وزنی ,انجام می دهد ,می دهد متاسفانه ,دیگر انجام ,می دهد متاسفانه رسانه های ,ا
اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!
اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!

پست ' اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند! ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند! ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!
امینی ادامه داد: 


این روزها مطرح و چهره بودن ملاک شده است،


 در حالی که این ویژگی ها مربوط به مشاغل دیگری است؛


 مثل بازیگر سینما که اقتضای کارش این است که با تصویر سر و کار داشته باشد. 


اما پژوهشگر یا منبری قرار نیست چهره باشد، بلکه باید فرد معتبر باشد.برچسب ها : اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!
اشعار برخی دچار اشکال وزنی است اما هنرجو می پذیرند!
مراسم تجلیل از پروفسور سید حسن امین

پست ' مراسم تجلیل از پروفسور سید حسن امین ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مراسم تجلیل از پروفسور سید حسن امین ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مراسم تجلیل از پروفسور سید حسن امینبه پاس خدمات علمی،  فرهنگی  و انسانی دانشمند برجسته پروفسور سید حسن امین مراسم بزرگداتشی امروز چهارشنبه 10 آبان از ساعت 17:15 الی 18:15 در مصلی تهران سالن افتتاحیه ، واقع در درب ورودی 15، طبقه دوم ، روبروی ورودی 15 ، طبقه دوم ، روبروی غرفه خانه مطبوعات تهران، خبرگزاری های فرتاک نیوز و فرتاک ورزشی برگزار می شود. 


امید است با حضور به موقع خود ما را سرافراز فرمایید.
برچسب ها : مراسم تجلیل از پروفسور سید حسن امین
مراسم تجلیل از پروفسور سید حسن امین
هر جامعه ای از افراد شکل می گیرد و

پست ' هر جامعه ای از افراد شکل می گیرد و ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست هر جامعه ای از افراد شکل می گیرد و ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

هر جامعه ای از افراد شکل می گیرد و

مشکل اصلی شخص جامعه


فرهنگ > ادبیات - محمد بقایی ماکان:

http://hamshahrionline.ir/

هر جامعه ای از افراد شکل می گیرد و هیچ فردی نیز بری از عیب نیست که اگر جز این می بود جوامع بشری دچار مشکلات مختلف نمی شدند.

بنابراین اگر جامعه را به صورت یک شخص فرض کنیم که دارای ذهن جمعی است، هرچه اندوخته های فرهنگی این شخص بیشتر باشد به همان میزان مشکلات اجتماعی، و اقتصادی وی کمتر خواهد بود که طبیعتا ع آن نیز صادق است. برای پی بردن به این موضوع می توان تاملی داشت در شمارگان مطبوعات، کتاب، میزان مراکز فرهنگی، تعداد کتابخانه های عمومی و مقدار کتاب در آنها، تعداد مراجعه کنندگان به این مراکز و مواردی از این دست در هر جامعه.

از آنجا که هر نسلی زمینه ای مناسب یا نامناسب برای نسل بعدی فراهم می سازد که مبنایی است برای زندگی آینده آن جامعه، دشواری های ناشی از فقر فرهنگی و ضعف مدنیت که حاصل احوال آشفته نسل پیشین بوده گریبان آیندگان را خواهد گرفت و تصمیمات و اقدامات مبتنی برناآگاهی و به کار نبستن فرهنگ ملی و عقل نوین بارگرانی خواهد شد برگرده اخلافشان.

چنین روشی در زندگی سبب می شود تا فرهنگ اصیل از میان برود و ذهن جامعه به اموری خو کند که با تاریخ و آداب و سنت هایش هماوایی ندارد و طبیعی است که اسیران لجّه چنین ورطه هولناکی هویت خود را فراموش می کنند و مجذوب کرشمه ها و عشوه های فریبنده ای می شوند که امروزه از طریق وسایل ارتباطی افسونکار و بی محتوا جهان را انباشته و موجب آشفتگی های اخلاقی و در نتیجه پدید آمدن فساد و تباهی به صورت های مختلف میان مردم عاری از ارزش های ملی شده اند.

عامل اصلی چنین وضعی محدودیت فکری و دیدگاه های راکد است که طیران آزادانه و شوق انگیز مرغ شه را از صاحبان قلم و اهل نظر سلب می کند، در نتیجه شرایطی فراهم می آید تا کاستی ها و عیب های شخص جامعه پوشیده بماند زیرا آنان که گرایش به خلافکاری در سطوح کلان دارند و الگویی می شوند برای دیگران تا به خود بگویند «چرا ما چنان نکنیم، مگر چه کم داریم؟»

نیشتر نقد را پیش رو نمی بینند و چون منتقدان را مهر بر دهان و منفعل می یابند، در طریق کج شی های خویش تا رسیدن به مقصود بی مهابا می تازند که بارزترینش فسادهای کلان اقتصادی و اداری و اجتماعی است. چنین است که یکباره خبرهای دهشت آور از و نادیده گرفتن حق مردم و وفای به عهد، جامعه را نسبت به تمامی ارزش های حاکم، د ده و آن را متز ل می کند، زیرا جامعه می داند که هیچ معلولی بی علت نیست و فاسد از میان مفاسدی پدید آمده که از زمان بسته شدن نطفه فساد هول نیشتر نقد را در دل نداشته است.

آنکه می کند، آنکه پس از نشستن بر کرسی اقتدار، وفای به عهد را از یاد می برد و از احوال آنان که او را بر استر مراد نشانده اند غافل می شود، از آسمان نیامده، پروریده همین جامعه است و همین جامعه امثال او را با همان مایه از فرهنگ، در بطن خود فراوان دارد. آنکه باید تهذیب شود شخص جامعه است تا فرزندانی شایسته در دامانش بپروراند. در هر جامعه که چنین باشد، پیوسته بدی می رود و بدتری می آید زیرا شخص جامعه به دلیل فقر فرهنگی که از شمارگان مطبوعات و کتاب و تعداد مراجعه کنندگان به کتابخانه هایش پیداست، توان نیک پروری ندارد.

حکایت دلگزای گریز از بدتر و پناه بردن به بد، ناشی از چنین شرایطی است چون در زوایای جوامعی از این دست به دلیل ضعف مدنیت، عنصر خوبی و نیک شی به زحمت پدید می آید. تولید چنین عنصری از انی ساخته است که به واقع در شمار اهل قلم قرار می گیرند و جامعه شند.

از آنجا که چنین انی به جامعه خویش مهر می ورزند و شوق تعالی آن را در دل دارند با صرف عمر و زحمت بسیار، بی چشمداشت مادی به میزان سعی و عمل خویش، آثاری ارزشمند برای پیشرفت فرهنگ جامعه پدید می آورند که طبیعتا توقع دارند محصول فکرشان به میان مردم راه یابد تا به این ترتیب ذهن جامعه از توانایی فرهنگی مناسب بهره مند شود که در غیر این صورت مشکلات گوناگون از زوایای مختلف سربرخواهد آورد،

ولی موانعی در تمامی زمینه های نشر از دریافت مجوز و ممیزی گرفته تا گرانی مصالح چاپ و نحوه توزیع وجود دارد که ذوق نوشتن و پژوهش را در صاحبان واقعی قلم تقریبا از میان برده و در نتیجه فقر فرهنگی و ضعف مدنی به بار آورده که بارزترین شاهدش عدم توجه به حفظ محیط زیست است و همچنین حیرت جماعت عاطفی آشفته حال و نظاره گر آسمان و زمین از ی که در وسایل نقلیه عمومی به جای سرگرم بودن با تلفن همراه سر در کتاب دارد!برچسب ها : هر جامعه ای از افراد شکل می گیرد و - جامعه ,چنین ,میان ,فرهنگی ,پدید ,می کند، ,میان مردم ,تعداد مراجعه کنندگان
هر جامعه ای از افراد شکل می گیرد و
بیوگرافی جناب آقای محمد بقائی ماکان

پست ' بیوگرافی جناب آقای محمد بقائی ماکان ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست بیوگرافی جناب آقای محمد بقائی ماکان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

بیوگرافی جناب آقای محمد بقائی ماکان

محمد بقایی (ماکان) (متولد ۱۳۲۳) نویسنده، پژوهشگر و مترجم حوزه ادبیات، فلسفه و اقبال شناسی است.

محمد بقایی که نام قلمش «ماکان»است و آن را از اسامی فرزندانش مازیار و کاوه برگرفته,تحصیلات ی خود را در ایران در رشته زبان و ادبیات فارسی در تهران به پایان برد.او در دهه چهل با انتشار مقالات تحقیقی در زمینه های ادبی، فلسفی و اجتماعی در مطبوعات کشور، نامی آشنا برای علاقه مندان این گونه مطالب شد. همکاری او با رادیو تلویزیون ملی ایران که تا اوا سال ۵۶ دوام آورد، منجر به تهیه تقریبا ۴۵۰۰ برنامه یک ساعته رادیویی با نام های فرهنگ و جامعه و زمان و زاویه شد که علاوه بر نویسندگی، اجرای آنها را هم بر عهده داشته است.

سپس به دلیل ممنوع القلم شدن ترک وطن کرد و روانه ایالات متحده شد و از نوا در ای فلوریدا موفق به اخذ دیپلم عالی زبان انگلیسی شد. ماکان چندی پس از انقلاب به ایران بازگشت و غالب اوقات خود را ضمن تدریس، وقف تالیف و ترجمه آثاری در حوزه تفکر نمود که موضوع اصلی آنها فلسفه، ادبیات و ادیان است. از جمله تالیفات ماکان مجموعه ۳۴ جلدی «بازنگری آثار و افکار اقبال» مشتمل بر ده هزار صفحه است که نام او را یادآور نام علامه اقبال کرده است. از همین رو در همایش جهانی اقبال شناسی که در آوریل ۲۰۰۳ در لاهور برگزار گردید به عنوان اقبال شناس منتخب موفق به دریافت لوح زرین افتخار از سوی پرویز مشرف رئیس جمهور پا تان و لوح بلورین سپاس از سوی اقبال آکادمی پا تان شد.

بقایی علاوه بر دریافت تقدیر نامه هایی به عنوان سخنران برتر در همایش های جهانی آموزه های مولانا برای انسان معاصر، نکوداشت شهاب الدین سهروردی و نکوداشت علامه اقبال لاهوری در تهران، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ به پاس سی سال تلاش بی وقفه در ترویج آثار و افکار علامه اقبال موفق به دریافت تمغه امتیاز، عالی ترین نشان فرهنگی ت پا تان از سوی رئیس جمهور این کشور شد. در اسفند ۱۳۸۹ یکی از ترجمه های او با عنوان «معنای زندگی از نگاه مولانا و اقبال» به دریافت جایزه کتاب فصل در زمینه ترجمه آثار عرفانی نایل آمد. بقائی تاکنون ۷۳اثر تالیف و ترجمه نموده که اکثرا منتشر شده و تعدادی در دست انتشار است.


کتاب شناسی


تصویر های آشنا مجموعه داستان، محمد بقایی ماکان، تهران
بازسازی شه دینی در ، محمد اقبال لاهوری، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: فردوس، ۱۳۸۸
شرح مثنوی علامه اقبال لاهوری، محمد بقایی ماکان، تهران: فردوس، ۱۳۸۸
شرح مثنوی علامه اقبال لاهوری، محمد بقایی ماکان، تهران
شرح مثنوی علامه اقبال لاهوری، محمد بقایی ماکان، تهران: فردوس، ۱۳۷۹
روزالده:هرمان هسه محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۹
سفر به شرق:هرمان هسه محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۹
نقد و بررسی :جان فلوداس محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
مولوی، نیچه و اقبال: خلیفه عبدالحکیم، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
تیز هوش، هرمان هسه، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۹
مابعدالطبیعه(از دیدگاه اقبال): ع انور، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
اخبار عجیب و حکایات غریب، هرمان هسه، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۷
دمیان، هرمان هسه، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۸
نقد و بررسی ، جان ویتون، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
خیال وصال، شرح ارمغان حجاز اقبال، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۸
خدا در امریکا، فوریو کلمبو، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
فرهنگ تحلیلی مذاهب ، لئو راستن، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۸
آشنایی با فلسفه غرب جیمز فیبلمن، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۸
مبانی تربیت فرد و جامعه(از دیدگاه اقبال) غلام سیدین، محمد بقایی ماکان، تهران: فردوس، ۱۳۷۹
نقد و بررسی شش داستان هسه جری گلن، محمد بقایی ماکان، تهران
سیدارتا:هرمان هسه محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۹
نقد و بررسی :هرمان هسه محمد بقایی ماکان (مترجم)
نقد و بررسی:جان سیمونز محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
نقد و بررسی:سیدیر ستان محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
آکویناس:آنتونی کنی محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
شرح فلسفه و آثار توماس آکویناس قدیس:جرالد دالکورت محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
فردریک نیچه: شرح افکار و آثار برگزیده، مک دانیل استنلی، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۸
دکارت: شرح فلسفه و آثار برگزیده، لئو دلی، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۸
بنتام، میل و مکتب فایده گرائی، نیکولاس کاپالدی، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۴
نقد "تواریخ"هرودوت جنگ های ایران و یونان، اسپنسر دی اسکالا، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: یادآوران، ۱۳۸۷
توماس هابز و جان لاک: شرح فلسفه و آثار برگزیده، سوگوون کانگ، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۴
آگوستین قدیس: شرح فلسفه و آثار برگزیده، لئو دلی، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۸
ژان ژاک روسو: شرح افکار و آثار برگزیده، مارگارت لوفتوس رانالد، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۴
خدایان و آدمیان(نقد مبانی فرهنگ و تمدن غرب) هنری پارکز، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۸
اقبال با چهارده روایت مجموعه مقالات، محمد بقایی ماکان (مترجم)
شرار زندگی شرح اسرار خودی اقبال، محمد بقایی ماکان (مترجم)
خدا در تصور اقبال مجموعه مقالات، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران
پیاله ئی از میکده لاهورگزیده اشعار اقبال، محمد بقایی ماکان (مترجم)
لعل روان، شرح و بررسی تطبیقی غزلهای اقبال، محمد بقایی ماکان، تهران: اقبال، ۱۳۸۲
سونش دینار علامه اقبال لاهوری، محمد بقایی ماکان، تهران: فردوس، ۱۳۸۰
زمان و مکان از دیدگاه اقبال محمد بقایی ماکان، تهران
تصوف در تصور اقبال، شبستری و روی محمد بقایی ماکان، تهران
در شبستان ابد، شرح و بررسی تطبیقی جاویدنامه اقبال، محمد بقایی ماکان، تهران: اقبال، ۱۳۸۲
میکده لاهور: کلیات فارسی علامه اقبال (همراه با فرهنگ جامع لغات و اصطلاحات)، محمد اقبال لاهوری (شاعر)محمد بقایی ماکان (مصحح)، تهران: اقبال، ۱۳۸۸
قلندر شهر عشق، سیزده خطابه و گفتمان درباره علامه اقبال، محمد بقایی ماکان، تهران: اقبال، ۱۳۸۲
اقبال و شه های دینی غرب معاصر محمد معروف، محمد بقایی ماکان، تهران: قصیده سرا، ۱۳۸۲
فرهنگ تکمیلی انگلیسی محمد بقایی ماکان تهران
اقبال و شش فیلسوف غربی (فیخته، شوپنهاور، نیچه، جیمز، برگستون، مک تاگارت)، نذیر قیصر، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: یادآوران، ۱۳۸۴
اقبال و ده چهره دیگر: همر، حلاج، سنایی، سهروردی، مولوی، شبستری، روی، هسه، جناح و شیمل، محمد بقایی ماکان، تهران: حکایتی دگر، ۱۳۸۵
تصحیف غرب زدگی: در جست و جوی هویت ملی، محمد بقایی ماکان، تهران: نامک، ۱۳۸۵
شرح و تصحیح دیوان سنائی: محمد بقایی ماکان، تهران:
ستایش عشق: عاشقانه های سنائی، محمد بقایی ماکان (مصحح)، تهران: نامک، ۱۳۸۵
سقراط: حکیمی که از پرسیدن باکی نداشت، کورا میسن، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: قصیده سرا، ۱۳۸۵
شاملو و عالم معنا: به همراه گفت وگویی منتشر نشده با نصرت رحمانی، محمد بقایی ماکان، تهران: مروارید، ۱۳۸۷
توماس و تومیسم، جرارد دالکورت، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۴
فلسفه دین از نگاه اقبال، محمد معروف، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: قصیده سرا، ۱۳۸۷
نقد روان شناسی و روان درمانی غرب، نذیر قیصر، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران:یادآوران
افلاتون و ارسطو از منظری دیگر، سوگوون کانگ، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: اقبال، ۱۳۸۸
می نگریم و می رویم(از گلاب دره تا هنگ کنگ)، محمد بقایی ماکان، تهران: یاد آوران، ۱۳۸۸
سیر حکمت در ایران علامه اقبال لاهوری، محمد بقایی ماکان، تهران: فردوس، ۱۳۸۸
اقبال گلی که در جهنم رویید محمد بقایی ماکان، تهران: انتشارات سوره مهر،۱۳۸۹
میراث اقبال، میر مستنصر محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات سوره مهر،
کی یر کگارد و اقبال، غلام صابر محمد بقایی ماکان(مترجم)، تهران: یاد آوران
کتاب 'معنای زندگی از نگاه مولانا و اقبال':نذیر قیصر محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران، ۱۳۸۹
سفینه زندگی:هرمان هسه محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران ۱۳۹۰
نارسیس و گلدموند:هرمان هسه، محمد بقایی ماکان (مترجم)، تهران: انتشارات تهران۱۳۹۲
تاملات ایرانی، محمد بقایی ماکان، انتشارات رسانش ۱۳۹۳
از فردوسی تا شاملو، محمد بقایی ماکان، انتشارات اقبال ۱۳۹۳
بازی مهره شیشه ای، هرمان هسه، محمد بقایی ماکان (مترجم)، انتشارات تهران ۱۳۹۴
فرهنگ سه زبانه(فاسی، انگلیسی، عربی) انتشارت اقبال ۱۳۹۴برچسب ها : بیوگرافی جناب آقای محمد بقائی ماکان - محمد ,بقایی ,ماکان ,تهران ,مترجم ,اقبال ,محمد بقایی ,بقایی ماکان ,ماکان مترجم ,بقایی ماکان، ,تهران انتشارات ,محمد بقایی ماکان ,بقایی ماکان مترجم
بیوگرافی جناب آقای محمد بقائی ماکان
«از فردوسی تا شاملو» اثری خواندنی از محمد بقایی ماکان

پست ' «از فردوسی تا شاملو» اثری خواندنی از محمد بقایی ماکان ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست «از فردوسی تا شاملو» اثری خواندنی از محمد بقایی ماکان ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

«از فردوسی تا شاملو» اثری خواندنی از محمد بقایی ماکان

http://shabestan.ir

به گزارش خبرنگار کتاب شبستان،کتاب «از فردوسی تا شاملو» تحقیقی متفاوت درباره ی 20 چهره ی مشهور تاریخ شعر فارسی است. در این اثر علاوه بر ارائه ی نکته های تطبیقی در باب شعر شاعران نام دار ایران، آثار با رویکرد های جدید از منظر های فلسفی، اجتماعی، عرفانی، و... مورد بررسی قرار گرفتند.

عنوان های پژوهشی کتاب به این شرح است: «سنایی و شاعران نوپرداز»، «خیام و معمای بی پاسخ»، «عطار و غرب شی»، «مولانا و شه ی استعلایی»، «انسان آرمانی اقبال»، «شاملو و عالم معنا»، «سپهری و بارقه های فلسفی – عرفانی» و «نیما و اخوان». این عنوان ها مبین نگاهی متفاوت به چهره های تأثیر گذار ادبیات ایران است.

محمد بقایی که نام قلمش «ماکان»است و آن را از اسامی فرزندانش مازیار و کاوه برگرفته,تحصیلات ی خود را در ایران در رشته زبان و ادبیات فارسی در تهران به پایان برد.او در دهه چهل با انتشار مقالات تحقیقی در زمینه های ادبی، فلسفی و اجتماعی در مطبوعات کشور، نامی آشنا برای علاقه مندان این گونه مطالب شد. همکاری او با رادیو تلویزیون ملی ایران که تا اوا سال ۵۶ دوام آورد، منجر به تهیه تقریبا ۴۵۰۰ برنامه یک ساعته رادیویی با نام های فرهنگ و جامعه و زمان و زاویه شد که علاوه بر نویسندگی، اجرای آنها را هم بر عهده داشته است.

سپس به دلیل ممنوع القلم شدن ترک وطن کرد و روانه ایالات متحده شد و از نوا در ای فلوریدا موفق به اخذ دیپلم عالی زبان انگلیسی شد. ماکان چندی پس از انقلاب به ایران بازگشت و غالب اوقات خود را ضمن تدریس، وقف تالیف و ترجمه آثاری در حوزه تفکر نمود که موضوع اصلی آنها فلسفه، ادبیات و ادیان است. از جمله تالیفات ماکان مجموعه ۳۴ جلدی «بازنگری آثار و افکار اقبال» مشتمل بر ده هزار صفحه است که نام او را یادآور نام علامه اقبال کرده است. از همین رو در همایش جهانی اقبال شناسی که در آوریل ۲۰۰۳ در لاهور برگزار گردید به عنوان اقبال شناس منتخب موفق به دریافت لوح زرین افتخار از سوی پرویز مشرف رئیس جمهور پا تان و لوح بلورین سپاس از سوی اقبال آکادمی پا تان شد.

 

بقایی علاوه بر دریافت تقدیر نامه هایی به عنوان سخنران برتر در همایش های جهانی آموزه های مولانا برای انسان معاصر، نکوداشت شهاب الدین سهروردی و نکوداشت علامه اقبال لاهوری در تهران، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ به پاس سی سال تلاش بی وقفه در ترویج آثار و افکار علامه اقبال موفق به دریافت تمغه امتیاز، عالی ترین نشان فرهنگی ت پا تان از سوی رئیس جمهور این کشور شد. در اسفند ۱۳۸۹ یکی از ترجمه های او با عنوان «معنای زندگی از نگاه مولانا و اقبال» به دریافت جایزه کتاب فصل در زمینه ترجمه آثار عرفانی نایل آمد. بقائی تاکنون ۷۳اثر تالیف و ترجمه نموده که اکثرا منتشر شده و تعدادی در دست انتشار است.برچسب ها : «از فردوسی تا شاملو» اثری خواندنی از محمد بقایی ماکان - اقبال ,دریافت ,آثار ,علامه ,پا تان ,ترجمه ,علامه اقبال ,رئیس جمهور ,محمد بقایی
«از فردوسی تا شاملو» اثری خواندنی از محمد بقایی ماکان
همگام با نام های ماندگار فرهنگ و ادبیات کشور

پست ' همگام با نام های ماندگار فرهنگ و ادبیات کشور ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست همگام با نام های ماندگار فرهنگ و ادبیات کشور ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

همگام با نام های ماندگار فرهنگ و ادبیات کشور

محمد بقائی ماکان 


نویسنده و پژوهشگر فرهنگ و ادبیات

برچسب ها : همگام با نام های ماندگار فرهنگ و ادبیات کشور
همگام با نام های ماندگار فرهنگ و ادبیات کشور
از سروده های ملکوتی ی

پست ' از سروده های ملکوتی ی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های ملکوتی ی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های ملکوتی یسروده: ی تقدیم به ساحت مکرم حضرت ولی عصر «عج»دلم قرار نمی گیرد از فغان بی تو

سپندوار ز کف داده ام عنان بی تو


ز تلخ کامی دوران نشد دلم فارغ

ز جام عشق لبی تر نکرد جان بی تو


چو آسمان مه آلوده ام ز تنگ دلی

ژر است ام ز اندوه گران بی تو


نسیم صبح نمی آورد ترانه شوق

سر بهار ندارند بلبلان بی تو


لب از حکایت شبهای تار می بندم

اگر امان هدم چشم خون فشان بی تو


چو شمع کشته ندارم شراره ا به زبان

نمی زند سخنم آتشی به جان بی تو


ز بی دلی و خموشی چون نقش تصویرم

نمی گشایدم از بی خودی زبان بی تو


عقیق سرد به زیر زبان تشنه نهم

چو یادم آید از آن شکرین دهان بی تو


گزارش غم دل را مگر کنم چو "امین"

جدا ز خلق به محراب جمکران بی توبرچسب ها : از سروده های ملکوتی ی - معظم ی ,
از سروده های ملکوتی ی
سروده معظم انقلاب ی ایران حضرت آیت الله ( دامت برکاته)

پست ' سروده معظم انقلاب ی ایران حضرت آیت الله ( دامت برکاته) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سروده معظم انقلاب ی ایران حضرت آیت الله ( دامت برکاته) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سروده معظم انقلاب ی ایران حضرت آیت الله ( دامت برکاته)

یاران اسانی

سرخوش زسبـوی غم پنهــانی خویشم

چون زلف تــو سرگرم پریشانی خویشم

در بـزم وصـال تـو نگــــویـم زکم و بیـش

چون آینه خـو کرده بـه حیرانی خویشم

لـب بـاز نکـردم به خـــروشـی و فغـانی

مـن محـرم راز دل طـــوفــانـی خویشم

یک چند پشیمان شدم از رندی و مستی

عمری است پشیمان زپشیمانی خویشم

از شــوق شکرخند لبـش جــان نسپـردم

شرمنـده جانـان ز گـــران جانـی خویشم

بش ته تر ازخویش ندیدم به همه عمر

افسرده دل از خویشم و زندانی خویشم

هر چند " امیـن "  ، بستۀ دنیـــا نیـم امــا

دلـبـسـتـۀ یــاران خـراســـــانـی خویشمبرچسب ها : سروده معظم انقلاب ی ایران حضرت آیت الله ( دامت برکاته)
سروده معظم انقلاب ی ایران حضرت آیت الله ( دامت برکاته)
بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود

پست ' بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود

انجمن ادبی موسیقی و ترانه 

به ریاست جناب بهمن فردوسی 

با حضور پیش وتان موسیقی اصیل ایران

از جمله : جناب آقایان انتظامی، قدرخواه، تجویدی، پیکر زاده ، عماد تبریزی و ...

برچسب ها : بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود - بهمن
بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود
بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود

پست ' بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود


جناب فردوسی 

با سلام و احترام 

تحریریه ستاره انیس افتخار دارد زادروز زیبای جنابعالی را 

حضورتان فرخنده باد گفته و آرزوی سلامتی و شادکامی 

برای شما دارد.

الهی که گل وجودتان بر شاخسار حیات جاودان بماند. 


برچسب ها : بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود - زادروز زیبای
بیست و پنجم مهرماه زادروز زیبای بهمن فردوسی تبریک عرض می شود
فرامرز شکرخواه سازنده و نوازنده تار و سه تار اسانی درگذشت

پست ' فرامرز شکرخواه سازنده و نوازنده تار و سه تار اسانی درگذشت ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست فرامرز شکرخواه سازنده و نوازنده تار و سه تار اسانی درگذشت ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

فرامرز شکرخواه سازنده و نوازنده تار و سه تار اسانی درگذشت

مدیرعامل بنیاد سینمایی فار درگذشت فرامرز شکرخواه را تسلیت گفت:

 

فرهنگ > هنر - همشهری آنلاین:


http://hamshahrionline.ir


به گزارش روابط عمومى بنیاد سینمایى فارابى، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایى فارابى در پیامى خطاب به یونس شکرخواه ارتباطات و عضو هیات امناى مدرسه ملى سینما، درگذشتِ برادرِ وى را تسلیت گفت.

در متن پیام علیرضا تابش آمده است:


انالله واناالیه راجعون


سرور گرامى جناب آقای یونس شکر خواه


ضایعه درگذشت برادر ارجمندتان، هنرمند ارزنده زنده یاد  فرامرز شکرخواه مقارن با ایام حزن و سوگ حسینى موجب تألم و تأثر فراوان شد. آن مرحوم به عنوان شخصیتى متین، متخصص، منصف و مدرسى با اخلاق در عرصه موسیقى سنتى، عمرش را در راه ترویج هنر اصیل ایرانى صرف نمود و زودهنگام به دیدار معبود شتافت.

این ضایعه را به جنابعالی، بازماندگان معزا، اصحاب فرهنگ و جامعه هنرى بالاخص هنرمندان موسیقى اسان تسلیت عرض می نمایم.


از خداوند متعال؛ علو درجات و غفران الهی برای آن فقید وارسته و اجر جزیل برای همسر فاضل ایشان و خاندان و بستگان مکرم مسئلت دارم.


فرامرز شکرخواه هنرمند فرهیخته، مدرس، سازنده و نوازنده تار و سه تار کشورمان پس از یک دوره بیماری، عصر روز ۲۵ مهر ۹۶ در سن ۵۶ سالگی در مشهد درگذشت.
برچسب ها : فرامرز شکرخواه سازنده و نوازنده تار و سه تار اسانی درگذشت - شکرخواه ,درگذشت ,تسلیت ,فرامرز ,بنیاد ,فرامرز شکرخواه , یونس ,بنیاد سینمایى ,مدیرعامل بنیاد
فرامرز شکرخواه سازنده و نوازنده تار و سه تار اسانی درگذشت
غزل همچنان می تواند حکومت کند

پست ' غزل همچنان می تواند حکومت کند ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست غزل همچنان می تواند حکومت کند ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

غزل همچنان می تواند حکومت کند

در مراسم رونمایی «لب خوانی» مطرح شدفیض: غزل همچنان می تواند حکومت کند/ امینی: شعر امروز هیچ چیز نیست


http://www.farsnews.com


خبرگزاری فارس: فیض: غزل همچنان می تواند حکومت کند/ امینی: شعر امروز هیچ چیز نیست

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آئین رونمایی از مجموعه اشعار علی اصغر شیری با عنوان «لب خوانی» در خبرگزاری فارس برگزار شد.

*در روزگار کنونی عشق ذلیل شده است

ناصر فیض در این مراسم با اشاره به سابقه آشنایی خود با شیری گفت: با اسم علی اصغر شیری در جشنواره ها آشنا شدم زیرا همیشه نامش در میان برنده ها بود که بعداً فهمیدم اهل قم است و آذری زبان است. از او بیش از این انتظار می رود که آثار مثال زدنی شاهد باشیم.

وی افزود: او در آثارش به زبان توجه دارد و ساختار زبان فارسی را رعایت می کند و به بهانه شعر گفتن دستور زبان فارسی را کنار نمی گذارد. نگاه اجتماعی در اشعار او غالب است و حتی اگر از عشق سخن گفته متفاوت سخن گفته است و در اشعارش نگاه اجتماعی خود را به رخ می کشد. 

این شاعر طنزپرداز گفت: در روزگار کنونی عشق ذلیل شده و زیر پا افتاده است و مانند گذشته عشق دارای ارج نیست، او با یک معضل اجتماعی روبروست اما طوری شعر گفته که خواننده این حس را ندارد شاعر می خواهد شعر اجتماعی بگوید و به تعبیری خود را به موضوع نچسبانده است.

*غزل همچنان می تواند حکومت کند

فیض گفت: موضوعات روز، زبان روز و ... در اشعار این کتاب در قالب کلاسیک حضور دارد و می بینیم که شاعر با غزل حرفش را زده است. از این رو به نظرم می رسد که غزل همچنان می تواند حکومت کند و بر ادبیات امروز چیره باشد. وقتی حسین منزوی غزل گفت هیچ اسمی روی آن نگذاشت و تنها غزل سرود اما در روزگار کنونی خیلی ها می خواهند طوری نشان دهند که غزل تمام شده و پلکانی می نویسند و ادا در می آورند.

او در پایان گفت: به نسبت سن شاعر باید به شعر او نگریست. به همین خاطر از علی اصغر شیری می توان همچنان انتظار داشت.

*شاعران امروز هر روز چرخ را کشف می کنند

اسماعیل امینی در بخش دیگری از این مراسم گفت: وقتی درباره شعر می خواهیم داوری کنیم نخستین چیزی که به نظر می رسد این است که شاعرانی که از تمرین گذشته اند مهمترین ویژگی شعرشان این است که شاعر چه سطحی از سلیقه مخاطب را هدف گرفته است. شاعرانی که جلسه ادبی می روند بخشی از شعر خود را متناسب با پسند فضای جلسه می سرایند.

این پژوهشگر و در ادامه گفت: وقتی ادعای شاعری می کنیم یعنی چیزی را کشف کردیم در حالیکه بسیاری از اشعار این روزگار شاعران کنونی تکرار سروده های قبلی خودشان است و به تعبیری شاعر هر روز چرخ را کشف کرده است. مرحوم سید حسن حسینی الگوی خوبی است برای آنهایی که می خواهند زیست شاعرانه داشته باشند، او هر راه را یک مرتبه رفته و خود را تکرار نکرده است.

*مخاطب اشعار شیری فرد کم سوادِ سانتی مانتال نیست

وی افزود: مخاطب فرضی اشعار علی اصغر شیری یک فردِ کم سوادِ سانتی مانتالِ نشسته پای کامپیوتر نیست که در فضای مجازی به دنبال لایک تصاویر لو رفته از زندگی خصوصی افراد است و می بینیم که این سطح سلیقه نازل به جان شعر افتاده است. امروز دانشجوی ی ادبیات فارسی ما تفاوت شعر سست و محکم را نمی تواند تشخیص دهد.

امینی گفت: مخاطب مفروض «لب خوانی» یک سطح سلیقه متوسطی است که در کنگره های ادبی هستند اما از این شاعر انتظار می رود که گستره مخاطبان خود را گسترده تر ببیند. این اشعار غلط زبانی ندارد ولی هیچ ویژگی متمایزی نیز نسبت به دیگر اشعار ندارد.

*شعر امروز هیچ چیز نیست

او اضافه کرد: در شعر روزگار ما ادعا شد که شعر گذشته شعر ذهنی است و ما می خواهیم آن را عینی کنیم اما شعر امروز را ببینید که حتی ذهنی هم نیست و موهوم است و با شعری روبرو هستیم که هیچ چیز نیست و با زندگی پیوندی ندارد. ما در اشعار این کتاب فضای بین این دو را می بینیم.

امینی در پایان گفت: اشعار جوانان ابزار و ادوات شعر را دارد ولی جان و انگیزه ندارد. اشعار این کتاب غالباً با عینیت و زندگی ارتباط دارد که من این نوع شعر را ترجیح می دهم.

*آغاز شاعری با شعر ترکی در هیات های عزاداری

علی اصغر شیری در پایان گفت: من شعر را با اشعار آئینی ترکی در هیأت ها آغاز و پس از ورود به وارد انجمن های ادبی شدم بعد از آن در چند کنگره شرکت و رتبه آوردم تا کنون 3 اثر از من چاپ شده که 2 عنوان توسط شهرستان ادب و کار اخیر نیز توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

انتهای پیام/برچسب ها : غزل همچنان می تواند حکومت کند - اشعار ,شیری ,شاعر ,ندارد ,روزگار ,زبان ,اصغر شیری ,همچنان می تواند ,روزگار کنونی ,می تواند حکومت ,نگاه اجتماعی ,همچنان می تواند حکومت
غزل همچنان می تواند حکومت کند
پیر لاروس

پست ' پیر لاروس ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست پیر لاروس ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

پیر لاروس


پیِر لاروس ادیب و لغت شناس بزرگ فرانسوی در23 اکتبر مصادف با اول آبان  1817م در خانواده‏ای فقیر در شهر پاریس به دنیا آمد. وضع مالی پدرش به قدری بد بود.


 

که قدرت نداشت حتی برای پسرش یک لباس آبرومند یداری نماید و پیِر با شلوار و مندرس در دبستان و دبیرستان مورد تمس و استهزاء دانش‏آموزان قرار می‏گرفت. او تا 15 سالگی در کارگاه پدرش به عنوان شاگرد آهنگر، اسب را نعل می‏کرد. لاروس سپس تحصیلات خود را در ورسای ادامه داد و در این زمان، کتب منتشر شده در فرانسه و سایرنقاط جهان رامطالعه می‏کرد. وی از این زمان، درصدد تهیه فرهنگی جامع برآمد و با پشتکار فراوان، فرهنگ خود را به نام لاروس تکمیل نمود. تا اینکه با اتمام تحصیلات وی، فرهنگ او نیز کامل شد و انتشار یافت. او قبل از آن، تالیفات خود را از کتب لغت و دستور زبان برای تدریس در مدارس و انتشار رو مه تعلیم و تربیت برای دانش‏آموزان آغاز کرده بود و سپس به تدوین این دایرةالمعارف بزرگ پرداخت. در این هنگامْ در فرانسه ی نبود که اسم لاروس را نشنیده باشد. پیِر لاروس فقط مبدع دایره‏المعارف نیست بلکه او نخستین ی است که کتاب‏های تدریسی آموزشگاه‏ها را تدوین و روش آنها را عوض کرده و به صورت امروزی درآورده است. لاروس بر اثر کار مداوم بیمار شد تا اینکه در سوم ژانویه 1875م در58 سالگی درگذشت. اکنون هرساله دایره المعارف وکتب لغت و فرهنگ‏های تاریخی و جغرافیایی متعدد به نام لاروس از طرف هیأت‏های علمی فرانسه منتشر می‏شود که نام لاروس را جاودان ساخته است.

 

دانشنامهٔ بزرگ لاروس در ۱۰ جلد (به فرانسویgrand larousse encyclopédique en dix volumes) فرهنگ دانشنامه ای فرانسویای است که توسط لاروس، میان فوریهٔ ۱۹۶۰ میلادی تا اوت ۱۹۶۴، با ۲ ضمیمه در آینده منتشر شد.

امروز حدود 120سال از مرگ پیر لاروس می گذرد. فرهنگ های متنوع لاروس هم از حیث قالب و هم از حیث محتوی به طرز غیرقابل تصوری تغییر کرده اند، اما هنوز نام لاروس را برخود دارند و جمله معروفش که می گوید (با هررایحه ای بذری می افشانم .) هنوز زینت بخش انتشارات لاروس است . حتی خانه شماره 16خیابان (مونپارناس ) را در پاریس که لاروس درآنجا زندگی می کرده است ، بازسازی کرده اند وچند سال است محل موسسه لاروس را به آنجامنتقل کرده اند، تا کاری راکه او بنیانگذاری کرده در همان فضا ادامه دهند که خود او نفس کرده است http://www.smartsch.comبرچسب ها : پیر لاروس - لاروس ,لاروس ,فرهنگ ,منتشر ,پیِر ,فرانسه ,پیِر لاروس
پیر لاروس
شهادت حضرت رقیه «سلام الله علیها» تسلیت عرض می شود

پست ' شهادت حضرت رقیه «سلام الله علیها» تسلیت عرض می شود ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شهادت حضرت رقیه «سلام الله علیها» تسلیت عرض می شود ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شهادت حضرت رقیه «سلام الله علیها» تسلیت عرض می شود
سه سالگی اش بر مدار عاشورا می چرخد.

اتفاقی که طنین خنده های ک نه اش را به غارت می برد.

در عطش می ماند و می گدازد.

فرات از چشمانش مهاجرت می کند.

بی پناهی اش، در تمام بیابان ها تکثیر می شود.

این سه سالگی اوست که در ویرانه ای کنار کاخ سبز، به اهتزاز درآمده و مکر خاندان ابوسفیان را به زانو درآورده است.برچسب ها : شهادت حضرت رقیه «سلام الله علیها» تسلیت عرض می شود
شهادت حضرت رقیه «سلام الله علیها» تسلیت عرض می شود
سخنرانی گلی ترقی و محمود حسینی زاد در جشنواره کنراد

پست ' سخنرانی گلی ترقی و محمود حسینی زاد در جشنواره کنراد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سخنرانی گلی ترقی و محمود حسینی زاد در جشنواره کنراد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سخنرانی گلی ترقی و محمود حسینی زاد در جشنواره کنراد
http://www.ibna.ir
مدیر انتشارات ایرانی ـ انگلیسی «شمع و مه» خبر داد
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵

 
 
افشین شحنه تبار، مدیر انتشارات ایرانی ـ انگلیسی «شمع و مه» گفت: امروز (28 اکتبر) روز ادبیات فارسی در جشنواره کنراد است و من به همراه گلی ترقی و محمود حسینی زاد درباره ادبیات فارسی سخنرانی خواهیم کرد.
سخنرانی گلی ترقی و محمود حسینی زاد در جشنواره کنراد
 
افشین شحنه تبار در گفت وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: موضوع حضور ایران در جشنواره کنراد به سه سال پیش برمی گردد که ما برای ورود به بازار لهستان برنامه ریزی کردیم و در این زمینه خانم دروتا سوآپا، ایران شناس مطرح ما را کمک کرد.

او ادامه داد: دروتا سوآپا تسلط بسیار خوبی روی زبان فارسی و قلم بسیار خوبی در هر دو زبان دارد. جالب است بدانید که او هم به فارسی و هم به لهستانی شعر می نویسد. با کمک او توانستیم کتاب «خواب زمستانی» گلی ترقی و منتخبی از داستان های محمود حسینی زاد با عنوان لهستانی «آسمان کیپ ابر» را ترجمه کنیم.
 
مدیر انتشارات ایرانی ـ انگلیسی «شمع و مه» با اشاره به چاپ این دو اثر در لهستان گفت: برای اینکه بتوانم در لهستان موفق عمل کنم باید یک ناشر همکار پیدا می ، به همین دلیل با انتشارات کلیمته شروع به صحبت و خوشبختانه به نتیجه رسیدیم و شروع به کار کردیم. چیزی که در این همکاری برای من جالب بود، علاقه این ناشر برای انتشار ادبیات های جدید بود؛ چراکه بازار نشر این کشور از ادبیات غربی اشباع شده بود.
 
او ادامه داد: این ناشر به سراغ ادبیات کشورهایی مانند بلغارستان، کرواسی، ترکیه و رومانی رفته بود و من به او گفتم که یک ادبیات بهتر را معرفی می کنم. به همین دلیل با ترجمه قسمت هایی از چند کتاب به زبان لهستانی پرداختم و متن ها را برای او ارسال . وقتی ناشر متن ها را خواند بسیار با متن ارتباط برقرار کرد و نتیجه آن شد که کتاب ها مورد توجه هیات ژوری جایزه کنراد قرار گرفت.

شحنه تبار با اشاره به اهمیت جایزه کنراد که برخی آن را پیش درآمد جایزه نوبل می دانند گفت: قبول کتاب ها توسط هیات ژوری یکی از بزرگ ترین افتخارات ما بود؛ چراکه نشان می دهد ترجمه ما کیفیت قابل قبولی داشته است. از طرفی آنها از هر دو مهمان ما برای حضور در جشنواره دعوت د و اگر به سایت این جشنواره سری بزنید متوجه می شوید که نام این دو نویسنده در میان مهمانان این جشنواره است.

او در توضیح اتفاق بزرگی که برای ادبیات فارسی رخ داده است عنوان کرد: برای نخستین بار و با حمایت هیات ژوری و پیگیری های ما، 28 اکتبر روز ادبیات ایران در جشنواره کنراد شد، اتفاقی که دست آوردهای مهمی برای ادبیات ما دارد؛ به همین دلیل من به همراه خانم ترقی و آقای حسینی زاد در این روز سخنرانی خواهیم داشت. 

مدیر انتشارات ایرانی ـ انگلیسی «شمع و مه» در پایان گفت: به نظر من اگر ما تا 1000 سال دیگر سراغ ناشران خارجی نرویم و کتاب هایمان را به آنها معرفی نکنیم، آنها به سراغ ما نخواهند آمد؛ بنابراین وظیفه من ناشر است که ادبیات مان را به این افراد معرفی کنم.


برچسب ها : سخنرانی گلی ترقی و محمود حسینی زاد در جشنواره کنراد - ادبیات ,جشنواره ,کنراد ,فارسی ,انتشارات ,ناشر ,جشنواره کنراد ,انگلیسی «شمع ,انتشارات ایرانی ,همین دلیل ,محمود حسینی زاد , مدیر انتشارات ایران?
سخنرانی گلی ترقی و محمود حسینی زاد در جشنواره کنراد
علی اشرف درویشیان درگذشت

پست ' علی اشرف درویشیان درگذشت ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست علی اشرف درویشیان درگذشت ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

علی اشرف درویشیان درگذشت

نوشته ت آبادی برای درگذشت درویشیان

http://hamshahrionline.ir

فرهنگ > ادبیات - همشهری آنلاین:
محمود ت آبادی در پی درگذشت علی اشرف درویشیان متنی نوشت.

این نویسنده در یادداشتی که در اختیار ایسنا گذاشته نوشته است: علی اشرف درویشیان، نویسنده ی مردمان تهیدست و نکبت زده ی لایه های ناپیدای جامعه ی ما درگذشت.

علی اشرف بیمار یک مریضیِ باستانی در سرزمین ما ایران بود و آرزومند آنکه روزی- روزگاری این بیماری درمان بشود که البته نشد و به نظر می رسد به این زودی ها هم شدنی نخواهد بود! البته علی اشرف خودش در کشاکش زمانه و دشواری های آن بیمار شد و چنان سنگین که چون خسرو پارسا- که خداش بدارد- مرا خبر داد بروم بالینش،علی اشرف تقریباً مرده بود.

باوجود این به گواهی من، دست به کار بزرگی زد که این روزها به آن می گویند" ریسک" بدیهی ست آن دقت نظر و عمل مؤثر افتاد و علی اشرف بازگشت و آن بیشتر به یک اتفاق استثنایی تعبیر تواند شد. وزان پس دشواری زیستی شهناز دار ان گرامی ( همسر علی اشرف) ده چندان شد؛ چون تیمار انسانی که قادر نبود خودش را اداره کند برای هیچ بانویی آسان نیست و برای خانم دار ان با وجود مشکلاتی که همه آشناییم چند چندان دشوار بود.

به این ترتیب بیش از هرکه من به شهناز دار ان تسلیت و خداقوت می گویم و همدردی خود را بیان می دارم و مایلم بیفزایم که جامعه ی ادبی- فرهنگی ایران، از آن جمله من قدردان فداکاری و از خود گذشتگی بانویی که ایشان است می باشیم و او را کماکان گرامی و محترم خواهیم داشت.
محمود ت آبادی -چهارم آبان ماه 1396.برچسب ها : علی اشرف درویشیان درگذشت - اشرف ,درگذشت ,دار ان ,شهناز دار ان
علی اشرف درویشیان درگذشت
پیکر علی اشرف درویشیان روز دوشنبه 8 آبان در بهشت سکینه آرام خواهد گرفت.

پست ' پیکر علی اشرف درویشیان روز دوشنبه 8 آبان در بهشت سکینه آرام خواهد گرفت. ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست پیکر علی اشرف درویشیان روز دوشنبه 8 آبان در بهشت سکینه آرام خواهد گرفت. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

پیکر علی اشرف درویشیان روز دوشنبه 8 آبان در بهشت سکینه آرام خواهد گرفت.

علی اشرف درویشیان در بهشت سکینه آرام می گیرد

 
تاریخ انتشار :  ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
 
 
پیکر علی اشرف درویشیان روز دوشنبه 8 آبان در بهشت سکینه آرام خواهد گرفت.
http://www.ibna.ir
علی اشرف درویشیان در بهشت سکینه آرام می گیرد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) پیکر علی اشرف درویشیان صبح روز دوشنبه 8 آبان از درب شمالی بهشت سکینه کرج واقع در آزاده راه کرج ـ قزوین، کیلومتر 5، ک هر، خیابان بهشت سکینه، خیابان چهارم تشییع و در این مکان دفن خواهد شد.

علی اشرف درویشیان، متولد ۳ شهریور ۱۳۲۰ در کرمانشاه، نویسنده ایرانی و پژوهشگر ادبیات عامه بود که برخی از نوشته های خود را پیش از انقلاب با نام مستعار «لطیف تلخستانی» منتشر می کرد.
 
درویشیان در داستان هایش به مردم فرودست می پرداخت و بسیاری از داستان های او نیز بخش هایی از زندگی اجتماعی خودش را به تصویر می کشید.
 
او ده ها عنوان کتاب در زمینه های رمان، مجموعه داستان، کودک و نوجوان و دیگر موضوعات از خود به یادگار گذاشته که از آن جمله می توانآثار این نویسنده عبارتنداز: بیستون، آبشوران، فصل نان، همراه آهنگ های بابام، گل طلا وکلاش قرمز، ابر سیاه هزار چشم، رو مه دیواری مدرسه ما، رنگینه، کی برمی گردی داداش جان، آتش در کتابخانه بچه ها، چون و چرا، داستان های محبوب من، سلول 18، سی و دو سال مقاومت در زندان های شاه، افسانه ها و متل های کردی، سال های ابری، درشتی، مجموعه 20 جلدی فرهنگ افسانه های ایرانی با همکاری رضا خندان مهابادی، واژه نامه گویش کرمانشاهی، یادمان صمد (صمد بهرنگی) شب آبستن، از این ولایت، قصه های آن سال ها و خاطرات صفر خان (صفر قهرمانیان) نام برد.


برچسب ها : پیکر علی اشرف درویشیان روز دوشنبه 8 آبان در بهشت سکینه آرام خواهد گرفت. - بهشت ,آبان ,اشرف ,سکینه ,درویشیان ,دوشنبه ,بهشت سکینه ,اشرف درویشیان ,سکینه آرام ,خواهد گرفت ,آرام خواهد
پیکر علی اشرف درویشیان روز دوشنبه 8 آبان در بهشت سکینه آرام خواهد گرفت.
از سروده های سرکار خانم زهرا بوالحسنی (زهره) - شاعر معاصر

پست ' از سروده های سرکار خانم زهرا بوالحسنی (زهره) - شاعر معاصر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های سرکار خانم زهرا بوالحسنی (زهره) - شاعر معاصر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های سرکار خانم زهرا بوالحسنی (زهره) - شاعر معاصر

تقدیم به ساحت معظم 

حضرت سید ال ء حسین «علیه السلام»


عمری است به اعتبار عشقت   

پرداخته ام به کار عشقت

ابریشم ناتنیده بودم

پروانه شدم به تار عشقت

مرتاضم و با مرام هندو

پروا نکنم ز نار عشقت

با کوچ کبوتران نشستم

دلداده به کوچه سار عشقت

لیلای بریده از جهانم 

دیوانه ای از تبار عشقت

اذنم بده تا ز دفتر جان

گل واژه کنم نثار عشقت

تنها نه منم اسیر و بی تاب

عالم همه بیقرار عشقت

ای نور امید و چشم زهرا

جان سوخته از شرار عشقت

داغ دلی از غم تو دارم 

جا مانده به یادگار عشقت

آواره منم در این بیابان

با مرکب بی سوار عشقت

سرگشته بی نوای عالم

گردیده ام از مدار عشقت

در اوج فلک چه بسوزد

چون  «زهره» ز انفجار عشقت

غوغای محرم از تو ب است

از پرتو ماندگار عشقت


شاعر: سرکار خانم زهرا بوالحسنی - زهرهبرچسب ها : از سروده های سرکار خانم زهرا بوالحسنی (زهره) - شاعر معاصر - بوالحسنی زهره ,زهرا بوالحسنی ,خانم زهرا ,سرکار خانم
از سروده های سرکار خانم زهرا بوالحسنی (زهره) - شاعر معاصر
سرکار خانم زهره بوالحسنی - شاعر معاصر

پست ' سرکار خانم زهره بوالحسنی - شاعر معاصر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سرکار خانم زهره بوالحسنی - شاعر معاصر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سرکار خانم زهره بوالحسنی - شاعر معاصر


زهره تا سر می زند الله و اکبر می نویسم ...برچسب ها : سرکار خانم زهره بوالحسنی - شاعر معاصر
سرکار خانم زهره بوالحسنی - شاعر معاصر
صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات معرفی می شود

پست ' صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات معرفی می شود ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات معرفی می شود ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات معرفی می شود

http://hamshahrionline.ir/

رویگردانی آکادمی سوئد از سنت غافلگیری 

صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات معرفی می شود


فرهنگ > ادبیات - همشهری آنلاین:

یک سال پس از آنکه آکادمی سوئدی با اهدای جایزه نوبل ادبیات به باب دیلن دنیا را غافلگیر کرد، حالا همه منتظر رونمایی از برنده مهم ترین جایزه ادبیات جهان در نخستین ساعات پنجشنبه ۵ اکتبر ۲۰۱۷ هستند.

به گزارش همشهری به نقل از گاردین، نوبل ادبیات جایزه ای است که 18 عضو آکادمی برنده آن را برمی گزینند و نوبلیست امسال روز پنجشنبه 5 اکتبر معرفی می شود. 350 نامزد پیشنهادی از سوی کارشناسان ادبیات و برندگان پیشین نوبل از چهار گوشه دنیا امسال برای ب جایزه رقابت می کنند و برنده نهایی باید دست کم رای نیمی از اعضای آکادمی را از آن خود کند. برنده نوبل علاوه بر دریافت مدالی با چهره آلفرد نوبل، 832 هزار پوند جایزه نقدی دریافت می کند. این جایزه از 1901 تا امروز به 113 نفر اهدا شده که فقط 14 نفر از آنها زن بوده اند.

وقتی سال گذشته نام دیلن به عنوان برنده نوبل ادبیات اعلام شد، کمتر ی بود که شگفتزده نشده باشد. ترانه سرا، آهنگساز و خواننده شهیر یی هم ابتدا زیر بار دریافت این جایزه مهم و معتبر نرفت تا انتخاب اعضای آکادمی بیش از پیش زیر سئوال برود. ضمن اینکه یکی از اعضا دیلن را «بی ادب و مغرور» خطاب کرد تا ماجرا پیچیده تر شود. سپس نوبلیست یی در مراسم اهدای مدال و جایزه نقدی هم شرکت نکرد تا همگان تصور کنند او جایزه را پس زده است.

هر چند در نهایت دیلن چهار ماه بعد در یک مراسم خصوصی با حضور اعضای آکادمی نوبل جوایز خود را دریافت و سخنرانی هم کرد. فرستادن متن سخنرانی به آکادمی در موعد مقرر یکی از شروط لازم گرفتن جایزه نقدی است. گرچه برخی معتقد بودند دیلن چنان برای دریافت جایزه نوبل بی میل بوده که متن سخنرانی خود را با استفاده از امکانات سایت اسپارک نوت تنظیم کرده است!با اینکه بنگاه های امسال فکر همه جا را کرده و از جورج آر.آر مارتین تا کانی وست را در میان برندگان احتمالی قرار داده است اما به نظر می رسد آکادمی نوبل سراغ گزینه ای کم دردسرتر می رود. سال گذشته برخی بنگاه ها به این نتیجه رسیده بودند که جایزه نوبل ادبیات در 91 درصد موارد به ی می رسد که بخت او حدود یک به 10 است. با این حال، انگوگی وا تیونگ اُ از کنیا با بخت یک به چهار و هاروکی موراکامی ژاپنی با بخت یک به پنج جدی ترین رقیبان نوبل 2017 هستند.

آ ین نویسنده سیاهپوست که نوبل ادبیات را برد، تونی موریسن یی در 1993 و آ ین برنده سیاهپوست آفریقایی تبار وویل سویینکا در 1986 بود. مارگارت اتوود کانا که نامش تازگی ها برای موفقیت سریال «سرگذشت ندیمه» دوباره سر زبان ها افتاده، با بخت یک به هفت در رده سوم ایستاده و چهارمین گزینه مطرح برای بردن نوبل ادبیات یک شاعر از کره جنوبی است به نام کو اون با بخت یک به هشت.

کلودیو ماگریس، نویسنده و مترجم ایتالیایی و خاویر ماریاس، رمان نویس اسپانیایی هم چهره هایی هستند که شاید با بخت کمتر نسبت به تیونگ اُ و موراکامی بتوانند گوی سبقت را از بزرگان بربایند و صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات لقب بگیرند. مو یان از چین، آلیس مونرو از کانادا، پاتریک مودیانو از فرانسه، سوتلانا ال یه ویچ از بلاروس و باب دیلن از برندگان پنج سال اخیر نوبل ادبیات بوده اند.برچسب ها : صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات معرفی می شود - نوبل ,جایزه ,ادبیات ,برنده ,آکادمی ,دریافت ,نوبل ادبیات ,برنده نوبل ,جایزه نقدی ,اعضای آکادمی ,جایزه نوبل ,نوبل ادبیات معرفی
صد و چهاردهمین برنده نوبل ادبیات معرفی می شود
جنجال های نوبل ادبیات ۲۰۱۷

پست ' جنجال های نوبل ادبیات ۲۰۱۷ ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست جنجال های نوبل ادبیات ۲۰۱۷ ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

جنجال های نوبل ادبیات ۲۰۱۷

جنجال های نوبل ادبیات ۲۰۱۷

فرهنگ > ادبیات - همشهری آنلاین:

از سال ۱۹۰۱ تاکنون که مهم ترین جایزه ادبی دنیا سالانه به نویسندگانی از کشورهای مختلف می رسد، حواشی زیادی به خاطر انتخاب های اعضای آکادمی نوبل و واکنش اهل ادبیات پیش آمده است.

به گزارش ایسنا، «زی نیوز» نوشت: آکادمی نوبل امسال پنج شنبه (پنجم اکتبر) را به عنوان روز معرفی برنده جایزه یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری نوبل ادبیات اعلام کرده است. بسیاری معتقدند جایزه امسال فرصتی است برای آکادمی سوئدی تا اندکی از بار انتخاب تعجب برانگیز و پیش بینی نشده سال گذشته بکاهد. البته با نگاهی به تاریخچه مهم ترین جایزه ادبی جهان، می توان دریافت که این جنجال ها امری سابقه دار بوده است.

«ژان پل سارتر» نویسنده و فیلسوف فرانسوی سال ۱۹۶۴ به عنوان برنده این جایزه معرفی شد، اما از دریافت آن خودداری کرد. او همیشه به جوایز رسمی با دیدی انتقادآمیز نگاه می کرد و بیشتر به همین دلیل، این اقدام کم سابقه را انجام داد.

برخی از انتخاب های دیگر آکادمی نوبل ادبیات هم به دلایل دیگری باعث تعجب شد؛ برای مثال در سال ۱۹۷۴ نام «ایویند جانسون» و «هری مارتینسون» دو نویسنده کمتر شناخته شده و مهم تر از آن، عضو آکادمی نوبل، به طور مشترک جایزه نوبل را ب از آن خود د. این در حالی بود که در آن سال نویسندگان بنامی چون «گراهام گرین»، «سال بلو» و «ولادیمیر ناباکوف» می توانستند این جایزه را به دست آورند.

طی ۲۰ سال گذشته دو برنده نوبل به صورت جدی در آرای مردم و افراد اهل فن، دودسته گی ایجاد کرده اند: «داریو فو» نمایشنامه نویس و بازیگر ایتالیایی که سال ۱۹۹۷ از سوی آکادمی برگزیده شد و «باب دیلن» خواننده یی. برخی منتقدان با «سبک وزن» خواندن «فو»، انتخاب آکادمی را زیر سوال بردند. او پیش از نویسنده شدن، در حرفه بازیگری شهرت داشت و کارهایش از سوی کلیسای کاتولیک سانسور می شد.

درباره «باب دیلن» خواننده و ترانه سرای یی هم حرف بسیار است؛ در کنار تردید تعداد زیادی از ادبیات دوستان به انتخاب سال گذشته آکادمی سوئدی، «دیلن» پس از اعلام برنده شدنش تا هفته ها سکوت کرد و صدای اعتراض اعضای آکادمی نوبل را درآورد. برنده نوبل ۲۰۱۶ بعدا در جلسه ای تقریبا خصوصی سخنرانی پرحاشیه اش را ایراد کرد و جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد.

آکادمی نوبل طی این ۱۰۹ سال، از نویسندگان مشهوری چون «ویلیام فاکنر»، «ارنست همینگوی»، «جان اشتاین بک» و «آلبر کامو» تقدیر کرده است. «رودیارد کیپلینگ»، «ساموئل بکت» و «گابریل گارسیا مارکز» هم از دیگر نام های بزرگی هستند که جایزه نوبل ادبیات به آن ها اختصاص یافته؛ اما هستند نویسندگان بزرگی که در کمال ناباوری شایسته دریافت این جایزه شناخته نشدند: «لئو تولستوی»، «جیمز جویس»، «آنتوان چخوف»، «مارسل پروست»، «کارلوس فوئنتس»، «ازرا پاوند«، «توماس هاردی»، «مارک تواین»، «هنریک ایبسن»، «خورخه لوییس بورخس»، «آسترید لیندگرن»، «امیل زولا»، «جوزف کنراد»، «پل والری»، «هنری جیمز» و «ویرجینیا وولف».

در حالی که بسیاری از ک داهای برجسته مورد تأیید آکادمی نوبل قرار نگرفتند، نویسندگان گمنامی که حتی در کشور خودشان هم کمتر شناخته شده اند، جایزه نوبل را به خانه بردند؛ «هالدور لا نس» ایسلندی، «اریک ا ل کارلفدت» سوئدی، «اودیسیوس الیتیس» و «یاروسلاو سیفرت» از جمله این افراد هستند.

وقتی «سوتلانا ال ی یویچ» بلاروسی سال ۲۰۱۵ برنده این جایزه شد، نظرسنجی ای صورت گرفت و نشان داد نام این نویسنده به گوش ۶۵ درصد مردم روسیه آشنا نیست.

سال ۲۰۰۹ نوبل ادبیات را به «هرتا مولر» دادند و آن روز هم معترضان ت ننشستند. امروز قضاوت در این باره خیلی آسان است اما در آن روزها بسیاری از منتقدان و ان ی می گفتند: تا حالا هرگز اسم «هرتا مولر» به گوش مان نخورده! این افراد به اروپایی محور بودن انتخاب های آکادمی سوئدی معترض بودند. این اتفاق درباره «پاتریک مودیانو» رمان نویس فرانسوی و برنده سال ۲۰۱۴ هم افتاد.

در کمال شگفتی نگاهی به آمارها نشان می دهد بین سال های ۱۹۰۱ و ۱۹۸۵ تنها هشت برنده از کشورهای غیراروپایی و یی انتخاب شدند. شاید یکی از دلایل این امر، کم بودن ترجمه آثار غیراروپایی و در دسترس نبودن کارهای این نویسنده ها در فضای مجازی بوده است.

«وول سوینکا» نیجریه ای سال ۱۹۸۶ به عنوان اولین نویسنده آفریقایی، نوبل ادبیات را به دست آورد. «ر ندرانات تاگور» تنها هندی در میان برندگان نوبل ادبیات است و «اورهان پاموک» تنها نویسنده ترک است که این جایزه مهم ادبی را به خانه برده.

از مجموع برندگان نوبل ادبیات تاکنون، تنها ۳۰ نفر غیراروپایی بوده اند و حتی کشوری چون سوئد بیش تر از همه کشورهای قاره آسیا، سابقه ب نوبل ادبیات را دارد. اظهارات چند سال پیش «هوراس انگدال»  - دبیر وقت آکادمی نوبل - که اروپا را محور اصلی جهان ادبیات دانسته بود، به نظر توجیهی برای این جهت گیری های جغرافیایی است.برچسب ها : جنجال های نوبل ادبیات ۲۰۱۷ - نوبل ,جایزه ,آکادمی ,ادبیات ,برنده ,نویسنده ,نوبل ادبیات ,آکادمی نوبل ,جایزه نوبل ,برنده نوبل ,«باب دیلن» ,«باب دیلن» خواننده
جنجال های نوبل ادبیات ۲۰۱۷
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

پست ' دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

محسن محمودی (آزاد قلم) 

درمنزل حقگو (شاعر و نویسنده پیش وت معاصر)
برچسب ها : دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

پست ' دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

سیدحسین افشار امین صاحب دو جلد 

مجموعه قصه ها و اشعار
برچسب ها : دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

پست ' دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

نصیر دفتری

با شعر زیبایی  که بداهه در منزل جناب حقگو سرودند:

تو مرا یاد کنی یا نکنی

باورت گر بشود یا نشود

که تو را دوست دارم

حرفی نیست

نفسم می گیرد در هوایی که نفسهای تو نیست ...برچسب ها : دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

پست ' دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)

سیروس حقگو یکی از غزل های زیبایشان 

را که پس از انجام عمل قلب باز سروده اند برای جمع خواندند.

برچسب ها : دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) - سیروس حقگو , سیروس
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا)
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) - روز هفتم مهر ماه سال 1396

پست ' دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) - روز هفتم مهر ماه سال 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) - روز هفتم مهر ماه سال 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) - روز هفتم مهر ماه سال 1396

سر به هم آورده دیدم برگ های غنچه را

اجتماع دوستان یکدلم  آمد به یاد ...

برچسب ها : دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) - روز هفتم مهر ماه سال 1396
دیدار اعضاء هیات مدیره انجمن ادبی جامی با سیروس حقگو (موقرالشعرا) - روز هفتم مهر ماه سال 1396
iranian writers welcome nobel prize for kazuo ishiguro

پست ' iranian writers welcome nobel prize for kazuo ishiguro ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست iranian writers welcome nobel prize for kazuo ishiguro ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

iranian writers welcome nobel prize for kazuo ishiguro

http://www.tehrantimes.com


tehran – iranian writers are happy with the swedish academy’s decision to present the nobel prize in literature to japanese-born briton kazuo ishiguro who has been introduced to persian readers with nine of his novels.

the writers spoke to some persian news agencies, commenting on the decision and ishiguro on thursday just hours after the academy announced the winner.

“the choice of this writer as the winner of the nobel prize in literature is the academy’s response to its decision last year,” soheil somi told the persian service of mna.

somi who has translated ishiguro’s “never let me go”, “the unconsoled” and “the buried giant” added that the decision represents a change in the academy’s tendency to honor “the special writers.”

“the academy adopts certain policies every year to select a writer as the winner of the nobel prize in literature, but if you ask me to choose between kazuo ishiguro and philip roth, perhaps i would tell you that roth is more deserving of the prize,” somi stated.

“however, my comment never undermines the great value of ishiguro’s works,” he noted.

a persian translation of “never let me go” by mehdi ghabrai has also been published by ofoq.

“i don’t suppose that anyone was annoyed by this choice,” ghabrai told the persian service of isna.

he praised ishiguro and said that he certainly deserved the prize and added, “i have read most of ishiguro’s works translated into persian and i like the version of ‘the remains of the day’ rendered by najaf daryabandari.”

speaking to isna, ahmad puri, an iranian translator of russian literature, also expressed his happiness over ishiguro’s win.

“ishiguro is his due to receive the prize,” he said and added, “bon appetite!”

“he enjoys an acute mind and is a matchless writer with great skills and i am happy about his win,” he noted.

due to an opinion that traditionally views the nobel peace prize decision as highly political, puri said the academy seems to have made “blunders” at times, “but they seem set to break new ground.”

puri also made a comment concerning those people who criticize the academy for selecting most of their winners from european writers.

“it should not be viewed as discrimination; it is natural if a society is culturally developed, there will be a rise in the number of its writers,” he noted.

iranian poet zia movahhed who is also the author of numerous publications on philosophy said that the swedish academy make the decision to award a nobel prize in literature under the influence of political and ideological issues.

“however, we should not voice any doubt about the winners’ expertise in literature,” he noted in an interview with the persian service of ilna.

he said that due to its political and ideological outlook, the academy ignored iranian poet ahmad shamlu, who otherwise deserved a nobel prize in literature.

persian readers, kazuo ishiguro

all ishiguro’s novels have been published in persian. he was introduced to persian readers for the first time in 1996 by najaf daryabandari who gave a translation of his “the remains of the day”.

in 1999, his “a pale view of hills” and “a village after dark” translated by amir amjad and elham purnazari respectively e out.

a persian translation of “when we were orphans” by mojdeh daqiqi was published by hermes in 2000. a new translation by majid gholami-shahedi was released in 2016.

there are three persian versions of “never let me go”.  soheil somi gave the first one in 2004. the second and third ones e in 2007 and 2016 by mehdi ghabrai and fatemeh amini respectively.

somi also translated “the unconsoled” in 2006.

in 2008, khojasteh keihan and alireza keivaninejad provided two translations of ishiguro’s short story collection “nocturnes”. another translation of the collection was published by ghabrai in 2014.

“an artist of the floating world” e to iranian bookstores for the first time in 2012. yasin moahammadi is the translator of the book. another translation by san’an seddiqi was published in 2015.

besides somi, farmeht amirdoost and amir-mehdi ahqiqat translated ishiguro’s latest novel, “the buried giant”. 

p o: ishiguro attends a press conference outside his london home on october 5, 2017 after winning the nobel prize in literature. (afp/getty images/ben stansall)برچسب ها : iranian writers welcome nobel prize for kazuo ishiguro - persian ,prize ,nobel ,literature ,ishiguro’s ,“the ,nobel prize ,said that ,persian service ,persian readers ,kazuo ishiguro ,“the buried giant”
iranian writers welcome nobel prize for kazuo ishiguro
ای گل لاله که خونین دل و خندان دهنی ...

پست ' ای گل لاله که خونین دل و خندان دهنی ... ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ای گل لاله که خونین دل و خندان دهنی ... ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

ای گل لاله که خونین دل و خندان دهنی ...


ای گل لاله که خونین دل و خندان دهنی

تو بدین شیوه نمایش گر احوال منی ...

هر لحظه و هر دقیقه چقدر دلمان برای گویش زیبا، لهجه ستودنی و

فرمایشات زنده یاد علیرضا باقرخانی تبریزی تنگ می شود.

روحش شاد و یادش گرامی باد


از سمت راست: مرحوم لوزانی (شاعر)، زنده یاد تبریزی، خانم انیس


برچسب ها : ای گل لاله که خونین دل و خندان دهنی ... - خندان دهنی
ای گل لاله که خونین دل و خندان دهنی ...
مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست

پست ' مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست

نمونه یک «آتش به اختیار» در پیش از انقلاب

 

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://www.farsnews.com/newstext

بخش دوم

وقتی قرارگاه و دستگاه مرکزی اختلال پیدا کرد و توانایی مدیریت درست را نداشت فعالان فرهنگی باید خود مانند میدان جنگ «آتش به اختیار» عمل کنند. معظم له در تبیین این موضوع نیز فرمودند: «آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است. معنی اش این است که در تمام کشور، صاحبان شه، فکر و همت، کار را خودشان پیش ببرند، منافذ فرهنگی را بشناسند. آتش به اختیار به معنای بی قانونی، فحاشی و طلبکار مدعیان پوچ ش و مدیون جریان انقل نیست؛ نیروهای انقل بیش از همه باید مراقب نظم، آرامش، حفظ قوانین و عدم سوءاستفاده دشمن باشند

حال وقتی سخنان معظم له پیرامون مهدی آذریزدی و اهمیت کاری که او در سال های حکمرانی طاغوت را کنار مفهوم «آتش به اختیار» قرار می دهیم می بینم هر وقت صاحبان فکر و شه همت کنند می توانند «آتش به اختیار» عمل کنند و او مصداق یکی از آنهایی است که یک کار فرهنگی تمیز و خودجوش را به ثمر رسانده است.

در زمانی که اقدامات «آتش به اختیار» باب نبوده مهدی آذریزدی به صورت آتش به اختیار دست به خلق اثری ارزشمند زده تا بتواند مخاطب را هم با لذت ادبیات آشنا کند و هم مفاهیم خواندنی را به او منتقل کند.

نام آذریزدی همیشه همراه است با «قصه های خوب برای بچه های خوب»، او می خواسته برای بچه هایی که مثل خودش کتاب نداشتند، کاری د، که این قصه ها را می نویسد. اولین جلد مجموعه را سال 1335 منتشر می کند که با گذشت سال ها همچنان مورد توجه است. او نویسنده کودک و نوجوانی است که آموزش رسمی ندیده بود و زمانی که برای اولین مرتبه در سن 54 سالگی پا به کلاس درس گذاشت اشک از چشمانش جاری شد.

18 تیر 1388 مصادف است با پرواز نویسنده قصه های ک نه و تنها نام و آثارش برای آیندگان باقی ماند. حال که 8 سال از درگذشت این نویسنده می گذرد سالروز درگذشت او مصادف است با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و یاد این نویسنده به این واسطه گرامی داشته می شود.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 برچسب ها : مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست - «آتش ,فرهنگی ,اختیار» ,آذریزدی ,نویسنده ,مهدی ,مهدی آذریزدی ,اختیار به معنای
مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست
مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست

پست ' مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست

به بهانه سالروز درگذشت مهدی آذریزدی

نمونه یک «آتش به اختیار» در پیش از انقلاب

 

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://www.farsnews.com/newstext

بخش اول

مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی یا همان «آتش به اختیار» دانست که در روزگاری که ی به فکر تربیت ک ن نبوده او دست به تالیف کت تربیتی زده است.

 

 

خبرگزاری فارس - گروه کتاب و ادبیات: «خودم را از جهت رسیدگی به فرزندانم، بخشی مدیون این مرد و کتاب این مرد می دانم. آنوقتی که کتاب ایشان درآمد - اول هم به نظرم دو جلد، سه جلد، تا آنوقتی که من اطلاع پیدا ، از این کتاب درآمده بود؛ «قصه های خوب برای بچه های خوب»من رفتم تورق . بچه های ما داشتند به دوران مُراهقی - یعنی به بلوغ - می رسیدند، دوره هم دوره طاغوت بود و همه عوامل در جهت گمراه سازی ذهن و دل جوان حرکت می کرد. من دلم می خواست چیزی باشد که جوان های ما با او هدایت شوند و جاذبه هم داشته باشد. خب، کتاب خوب که خیلی بود. بنده فهرست پیشنهادی کتاب می نوشتم و بین جوان های دانشجو و دانش آموزهای سطوح بالای دبیرستان ها پخش می شد، اما برای بچه های کوچک، دستمان خالی بود، تا اینکه کتاب ایشان را من پیدا . نگاه دیدم این از جهات متعددی، از دو سه جهت، همان چیزی است که من دنبالش می گردم. به نظرم دو جلد یا سه جلد آنوقت چاپ شده بود، یدم. بعد هم دنبالش گشتم تا اینکه جلد پنجم به نظرم یا ششم - حالا درست نمی دانم، یادم نیست - درآمد؛ بتدریج چاپ شد و من رفتم تهیه و برای فرزندانم یدم. نه فقط فرزندان، بلکه در سطح شعاع ارتباطات فامیلی و دوستانه، هرجا دستم رسید و فرزندی داشتند که مناسب بود با این قضیه، این کتاب ایشان را معرفی . خواستم این حق شناسی را من به نوبه خود کرده باشمایشان یک خلأئی را در یک برهه از زمان برای زنجیره طولانی فرهنگی این کشور پر د. این کار، باارزش است

این ها گوشه ای از بیانات معظم انقلاب در ارتباط با مرحوم مهدی آذریزدی در دیداری است که این نویسنده شهیر کودک و نوجوان نیز در آن حضور داشته است.

حال این سخنان را کنار بیانات اخیر معظم له پیرامون کار فرهنگی «آتش به اختیار» قرار دهید.

«من به همه آن هسته های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً می گویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به قول میدان جنگ، آتش به اختیار. البتّه در جنگ، قرارگاه مرکزی وجود دارد که دستور می دهد، امّا اگرچنانچه رابطه قرارگاه قطع شد یا قرارگاه عیبی پیدا کرد، اینجا فرمانده دستورِ آتش به اختیار می دهد. خب شما افسرهای جنگ نرمید -قرار شد شما افسران جوان جنگ نرم باشیدآنجایی که احساس می کنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمی تواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش به اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید»

 

 ادامه دارد ...برچسب ها : مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست - کتاب ,فرهنگی ,پیدا ,بچه های ,قرارگاه ,کنید، ,کتاب ایشان ,مهدی آذریزدی ,برای بچه های ,خودجوش فرهنگی
مهدی آذریزدی را باید یکی از نمونه های کار تمیز و خودجوش فرهنگی دانست
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

همنوازی ویولن و ضرب

جناب آقای فردوسی و جناب آقای دینی

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
ثلث نویسان در میکده با قلم ثلث نویسند ثلت ...
جناب آقای آهی و جناب آقای فردوسی تشریف فرمایی تان باعث
افتخار و دلگرمی ماست.
متشکریمبرچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - جناب آقای
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

جناب آقای محمودی (متخلص به آزاد قلم) ،

شاعر میهنی و ملی سرا، انسانی مومن و متعهد که

آثار بسیاری در وصف مولای شیعیان و ائمه اطهار علیهما سلام سروده

صاحب مجموعه آثار ساز وطن در سه جلد

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

خانم بتول مومن (آذر مهر) شاعر غزل سرا و

صاحب آثار فولکلوریک به زبان محلی دزفول (عضو هیات مدیره انجمن ادبی جامی)

خانم انیس (شاعر، مترجم، کارشناس رفاه خانواده، عضور هیات مدیره انجمن ادبی جامی)

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - جامی ,ادبی ,انجمن ,ادبی جامی ,انجمن ادبی ,مدیره انجمن ,هیات مدیره ,هیات مدیره انجمن
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

جناب آقای محمد تقی حرآبادی، جناب یاور همدانی ،

جناب آقای نصیری (کارآفرین نیکوکار و حمایت کننده هنرمندان و شاعران)، عضو هیات مدیره انجمن ادبی جامی

جناب آهی (نامی ماندگار در تاریخ ادبیات معاصر کشور ی مان و عضو هیات مدیره انجمن ادبی جامی)

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - جناب ,جامی ,انجمن ,ادبی ,انجمن ادبی ,ادبی جامی ,مدیره انجمن ,هیات مدیره ,جناب ,هیات مدیره انجمن
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
خانم مومن در کنار سرکار خانم لعیا آقا ولی جماعت


برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

سر به هم آورده دیدم برگ های غنچه را

اجتماع دوستان یکدلم آمد به یاد ...

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
سرکار خانم بوالحسنی (زهره)
بانوی غزلسرای کشوربرچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

روز پنج شنبه مورخ پانزدهم تیرماه سال جاری ، یکی دیگر از سلسله نشست های انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء هیات مدیره و تنی چند از ان صاحب نام کشور در عرصه ادبیات و شعر  و همچنین موسیقی برگزار شد.
در این محفل صمیمانه سرکار خانم جامی پور با اشاره به جایگاه نورالدین عبدالرحمن جامی شاعر قرن نهم در شعر و ادبیات فارسی و زندگی پرثمر وی و همچنین قرائت غزلی زیبا از ایشان یاد و خاطره این شاعر پارسی گوی که اص ا اهل هرات می باشد را گرامی داشته و سپس از مهمانان گرانقدر این مجلس برای شعر خوانی و سخنرانی دعوت بعمل آ»د. حسن ختام این برنامه به اجرای همنوازی ویولن توسط و مدرس ساز ویولن جناب آقای بهمن فردوسی و ضرب توسط جناب آقای کامران دینی  اختصاص یافت.
در بزم ما که می رود از نقل و جام بحث 
با محتسب مکن ز حلال و حرام بحث
زان زلف و رخ که حجت دور و تسلسل است 
باشد میان اهل نظر صبح و شام بحث
زان ماجرا که باده فرو ریخت از لبت 
هر دم رود میان صراحی و جام بحث 
منعم کنی ز رخ که بگو ترک بحث وصل
تا منع وارد است نگردد تمام بحث
با زاهد فسرده مگو شرح سر عشق 
از نکته های خاص مکن پیش عامل بحث
از لعل توست این همه غوغای ما بلی 
از می رود به مجلس مستان مدام بحث
جامی، حدیث لعل لبش سر نمی رسد 
با منطق تو طوطی شیرین کلام بحثبرچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - جامی ,جناب آقای ,ادبی جامی ,انجمن ادبی
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

سفره ای پربرکت و سرشار از عزت و

سفره ای است که با کتاب متبرک می شود.


برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
نقد شعر و تبادل نظرهای ادبی
میان شاعران معاصر
از راست به چپ: یاور همدانی (نیک طلب)، جناب آقای نصیری
جناب آقای محسن محمودی (آزاد قلم)، جناب حسین آهی

پانزدهم تیرماه 1396برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

جناب یاور همدانی( شاعر، نویسنده و منتقد ادبی) ،

جناب حسین آهی

( بی بدیل عروض و قافیه، حافظ شناس و گوینده رادیو تلویزیون - شاعر)

جناب آقای شهرام مختاری (شاعر، قاری ممتاز قرآن)
برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - ,جناب ,جناب
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)


پشت جلد یکی از کتاب های جناب آقای محمد تقی حرآبادی

شاعر معاصر و دبیر انجمن ادبی صائب

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - انجمن ادبی
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

مهمانان گرانقدر انجمن ادبی جامی:

جناب آقای محمد تقی حر آبادی، جناب آقای سید محمد صالحی کوشا، جناب مردانی (فراز)

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - جناب ,جناب آقای ,ادبی جامی ,انجمن ادبی
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

اعطاء کتاب ارزشمند  «یک دل و یک راه»   اثر
جناب اقای سید محمد صالحی کوشا و توسط
جناب مردانی (فراز) به خانم انیس
برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

جناب حامد عمادزاده تبریزی

سخنران، نسب شناس  و مورخ معاصر
برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

پست ' گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)

تا تبسم می کنی من شهد و شکر می نویسم

تا که لب وا می کنی قند مکرر می نویسم

تا نگاهم می کنی خورشید رخشان می سرایم

تا نگاهت می کنم ماه منور می نویسم

تا بدانی در دیار عشق تو عاشق ترینم

با تو بودن را از اول تا به آ می نویسم

در بهار مهربانی با خط سبز جوانی

نام دل را در کنار نام دلبر می نویسم

تا بدانی دوستت دارم به هر جایی که هستی

از برایت نامه بر بال کبوتر می نویسم

با زلال باور دنیای سرسبز خی

آیه های عشق بر دیوان و دفتر می نویسم

تا بماند یادگاری از برایم تا همیشه

نام نیکت را نه با جوهر که با زر می نویسم

با عبور از کوچه باغ خاطرات کودکی ها

یادگاری بر درختان صنوبر می نویسم

تا فراز آرام گیرد این دل زیبا پرستم

روی قلب مهربانی نام مادر می نویسم

سروده جناب فراز (از کتاب فریاد سکوت)

برچسب ها : گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396) - نویسمتا ,نویسمتا بدانی
گزارش انجمن ادبی جامی (تابستان 1396)
مجموعه اشعار شاعر مبارز در «پس از سکوت تا کوچ»

پست ' مجموعه اشعار شاعر مبارز در «پس از سکوت تا کوچ» ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مجموعه اشعار شاعر مبارز در «پس از سکوت تا کوچ» ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مجموعه اشعار شاعر مبارز در «پس از سکوت تا کوچ»

فرهنگستان زبان و ادب منتشر کرد


مجموعه اشعار شاعر مبارز در «پس از سکوت تا کوچ»


http://www.farsnews.com


به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «پس از سکوت تا کوچ» مجموعه اشعار محمدرضا نعمتی زاده از سوی فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر شد.

گروه ادبیات انقلاب ی فرهنگستان زبان و ادب فارسی کتاب «پس از سکوت تا کوچ» را در زمینۀ زندگی و شعر مرحوم محمّدرضا نعمتی زاده (1313-1367)، از شاعران پیش وت و کمتر شناخته شدۀ ادبیات انقلاب ی، منتشر کرد.

این مجموعه دومین اثر از «مجموعۀ روشنان» است که به همّت گروه ادبیات انقلاب ی فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر می شود. مجموعۀ روشنان سلسله ای است از نوشته ها، با صبغۀ تحقیقی، در معرفی علمی بزرگان و پیش وتان نظم و نثر انقلاب ی، که هدف آن معرفی عالمانۀ بزرگانی است که در این عرصه پیش گام بوده اند.

ویژگی های متفاوت شعری و تربیت نسلی از شاعران جنوب و حضور در عرصۀ مبارزات طیّ چند دهه (از روزگار ملی شدن صنعت نفت تا انقلاب ی)، و نیز شرکت در میدان های دفاع مقدس، جایگاه خاصی را در شعر و مبارزات معاصر برای مرحوم نعمتی زاده ایجاد کرده است. بخش عمده ای از سروده های مجموعۀ حاضر پیش از این در مجموعه های پس از سکوت و کتاب های دیگر نعمتی زاده منتشر شده بود، اما بخش عمدۀ آثاری که در مجموعۀ حاضر آمده، برای نخستین بار به چاپ رسیده است. نکتۀ قابل ذکر اینکه مجموع آثار مرحوم نعمتی زاده بیش آن چیزی است که در این دفتر گرد آمده است و درواقع، در این مجموعه، از آوردن سیاه مشق ها و نمونه های یادداشت های اولیۀ وی صرف نظر شده است.

سال شمار زندگی، مقدّمه ای در زمینۀ شعر و زندگی زنده یاد نعمتی زاده (به قلم سیّد جعفر حمیدی، شهید بهشتی تهران)، سروده هایی که شاعران دیگر به نعمتی زاده اهدا کرده اند، و سرانجام سروده های این شاعر نوگرای جنوبی و مجموعه ای از تصاویر و اسناد، مندرجات این کتاب را تشکیل می دهند. اشعار این دفتر شامل آثار نیمایی و چهار ها و غزل ها و دوبیتی ها و رباعی ها و سروده های نعمتی زاده است که تاریخ سروده شدن آن ها بین سال های 1330 تا 1367 است.

«پس از سکوت تا کوچ»، مجموعۀ اشعار محمدرضا نعمتی زاده است که زیر نظر محمدرضا ترکی، مدیر گروه ادبیات انقلاب ی، گردآوری شده و انتشارات فرهنگستان زبان و ادب فارسی آن را در 480 صفحه و با شمارگان 500 نسخه، به بهای 500هزار ریال منتشر کرده است.برچسب ها : مجموعه اشعار شاعر مبارز در «پس از سکوت تا کوچ» - نعمتی زاده ,منتشر ,انقلاب ,سکوت ,اشعار ,فرهنگستان ,فرهنگستان زبان ,ادبیات انقلاب ,انقلاب ی، ,انقلاب ی ,گروه ادبیات ,گروه ادبیات انقلاب ,ادبیات
مجموعه اشعار شاعر مبارز در «پس از سکوت تا کوچ»
عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)

پست ' عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)


در پی بروز بیماری کلیه برای سیروس حقگو (موقرالشعرا)، که عوارض 

جراحی قلب باز فروردین 95 هنوز در ایشان هویداست، مطلع شدیم

جناب آقای نصیری (کارآفرین نیکو کار) و 

جناب آقای افشار (مدیری توانمند و شاعری چیره دست)

به عیادت حقگو رفته و از ایشان دلجویی نموده اند.

مراتب ادب و احترام خود را به پیشگاه ان گرانقدر ابراز داشته و 

از خداوند متعال برای همگی عمری بلند و باعزت و سلامتی روزافزون آرزومندیم. 
برچسب ها : عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا) - حقگو , ,حقگو موقرالشعرا ,سیروس حقگو , سیروس
عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)
عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)

پست ' عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)

دوست آن باشد که گیرد دست دوست ...
برچسب ها : عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)
عیادت از جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)
غزل زیبای جناب آقای محمد مهدی عبداللهی در اعلام حمایت از مردم یمن ، بحرین و کشمیر

پست ' غزل زیبای جناب آقای محمد مهدی عبداللهی در اعلام حمایت از مردم یمن ، بحرین و کشمیر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست غزل زیبای جناب آقای محمد مهدی عبداللهی در اعلام حمایت از مردم یمن ، بحرین و کشمیر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

غزل زیبای جناب آقای محمد مهدی عبداللهی در اعلام حمایت از مردم یمن ، بحرین و کشمیر

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://fna.ir/v3o0m1

۹۶/۰۴/۰۶ :: ۱۴:۴۳

http://www.farsnews.com

لبیک شاعرانه به بیانات انقلاب در حمایت از مردم یمن، کشمیر و بحرین


 

محمدمهدی عبداللهی از شاعران جوان کشور شعری در حمایت از مردم یمن، کشمیر و بحرین سروده است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، محمدمهدی عبدالهی در سروده ای لبیک خود به انقلاب مبنی بر اعلام حمایت از مردم یمن، بحرین و کشمیر را اعلام کرد.

بشنو از همهمه ى سرخ ترین گلدان ها
تلخ شد کام زمین در گذر توفان ها

لرزه افتاده بر آیینه ى ایّام از غم
تا به نیزه ست صداى نفس قرآن ها

ماجراى سفر عشق، پر از تکرار است
حاصل زخم دل بى سر و بى سامان ها

در عراق و «یمن» و غزه و شام و «بحرین»
بنگر در شب «کشمیر»، غم ویران ها

مانده در زیر و بم خاطره ها، ص سوس
قتل عشّاق نبى از دم بوسفیان ها

بس که خون دل مظلوم چکید از هر سو
اشک شرم است که جارى شده در باران ها

بى تو اى حضرت جان،جمله جهان دلتنگ است
در شبستان زمان مى گذرد هجران ها

داغ هم روى دل داغ هویدا شده است
العجل ،حضرت خورشید در این دوران هابرچسب ها : غزل زیبای جناب آقای محمد مهدی عبداللهی در اعلام حمایت از مردم یمن ، بحرین و کشمیر - کشمیر ,حمایت ,مردم ,اعلام ,یمن، ,بحرین ,مردم یمن، ,اعلام حمایت ,یمن، کشمیر , انقلاب
غزل زیبای جناب آقای محمد مهدی عبداللهی در اعلام حمایت از مردم یمن ، بحرین و کشمیر
یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم

پست ' یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم

سرکار خانم انیس

زنده یاد سرهنگ هوشنگ ی

زنده یاد محمد گازرانی
برچسب ها : یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم - محمد گازرانی , محمد ,
یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم
یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم

پست ' یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم

سرکار خانم زیبا صالحی، سرکار خانم انیس، 

زنده یاد محمد گازرانی، زنده یاد سرهنگ ی
برچسب ها : یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم - محمد ,سرکار خانم
یاد و خاطره مرحوم محمد گازرانی را گرامی می داریم
زنده یاد محمد گازرانی

پست ' زنده یاد محمد گازرانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست زنده یاد محمد گازرانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

زنده یاد محمد گازرانی

دلا ز نور هدایت گر آگهی ی   

  چو شمع خنده ن ترک سر توانی کرد 


وبلاگ ادبی ستاره انیس 

یاد و خاطره گرانقدر، شاعر متواضع و با اخلاق 

انجمن های ادبی پایتخت «جناب آقای محمد گازرانی »

 را در سومین سالگرد عروج ملکوتی اش 

 گرامی داشته و  مراتب ادب و احترام خود را به محضر خانواده معظم ایشان

به ویژه همسر محترمشان و فرزندان گرامی 

سرکار خانم گازرانی و جناب آقای سامان گازرانی تقدیم می دارد. 

برچسب ها : زنده یاد محمد گازرانی - گازرانی ,محمد گازرانی , محمد
زنده یاد محمد گازرانی
تبریک عید سعید فطر

پست ' تبریک عید سعید فطر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست تبریک عید سعید فطر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

تبریک عید سعید فطر


عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت ...


این عید فرخنده را به همگی شما عاشقان و دلدادگان صیام تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

برچسب ها : تبریک عید سعید فطر
تبریک عید سعید فطر
غزل معاصر - سروده ی جناب آقای ناصر حامدی

پست ' غزل معاصر - سروده ی جناب آقای ناصر حامدی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست غزل معاصر - سروده ی جناب آقای ناصر حامدی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

غزل معاصر - سروده ی جناب آقای ناصر حامدی


می گیری از کتاب رسولان غبار را

می آوری دو معجـــزه ی آشکار را

ایمان من به چشم تو ایمان به روشنی ست

از  من  مگیــر  این  شب  دنبـــالـــه  دار  را

ای چشم تو دو ی نقاشی خدا!

با آن نگـــاه تازه چــه حاجت بهار را؟

چشم تو شا ار و لبت شا ارتر

نــاز آفریده این همه نقش و نگار را

از دیدنت بمیــــرم یــــا از ندیدنت

آ چگونه سر کنم این روزگار را؟

امشب شب و تماشاست،حاضری؟

وا کن لبــــان تشنه و چشـــــم خمــــار را

امشب به جنگت آمده ام با سلاح گرم

سد کرده ام بـــه روی تو راه فـــــرار را

تا پیش از این همیشه به زانو درآمدم

اما تمــــام می کنــــم ایـــن بار کار را

از نقطه نقطه ی لبت آغاز می کنم

یک  بـــازی  دو  آتشـــه  و آبــدار را

طوری فرار کن که بیفتم نفس نفس

زیباست در گریـــز بگیـــری شکار را

این بار آمدم که بسوزم به پای تو

این بار آمدم کــه ببازم را....

امشب چه زود می گذرد...کاش روزگار

زانـــو ببندد این شتر بـــی مهــــار را...
برچسب ها : غزل معاصر - سروده ی جناب آقای ناصر حامدی
غزل معاصر - سروده ی جناب آقای ناصر حامدی
از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)

پست ' از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)


این جزر و مد چیست که تا ماه می رود؟

دریای درد کیست کــه در چـــاه می رود؟

این سان که چرخ می گذرد بر مدار شوم

بیـــم خسوف  و  تیـرگـــی مـــاه می رود

گویی که چرخ بوی خطر را شنیده است

یک لحظه مکث کرده ، به اکــراه می رود

آبستن عزای عظیمی است کاین چنین

آسیـمه سر نسیـــم سحــرگاه می رود

امشب فرو فتاده مگر ماه از آسمان

یا آفتـــاب روی زمیـــن راه مـی رود؟

در کوچه های کوفه صدای عبور کیست؟

گویـــا دلــی بـــه مقصد دلــخواه می رود

دارد ســر شکافتـن فــرق ِ «آفتــــــاب»

آن سایه ای که در دل شب راه می رودبرچسب ها : از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)
از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)
استقبال «قاسم صرافان» از شعر «مهدی جهاندار»

پست ' استقبال «قاسم صرافان» از شعر «مهدی جهاندار» ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست استقبال «قاسم صرافان» از شعر «مهدی جهاندار» ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

استقبال «قاسم صرافان» از شعر «مهدی جهاندار»

فتنه را در فتنه و در بازی قدرت مصمّم

روبروی ظالم اما، سست و لرزان دیده ام من

http://www.farsnews.com

قاسم صرافان در سروده ای از شعر مهدی جهاندار درباره فتنه استقبال کرد. شعر مهدی جهاندار اخیرا در فضای مجازی به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، قاسم صرافان از شعرای کشور در شعری از سروده «مهدی جهاندار» با محوریت فتنه استقبال کرد. فتنه را هم روز روشن، در خیابان دیده ام من

هم میان کینه های کهنه، پنهان دیده ام من

فتنه را در شعرِ بی دردی و در ات بی رگ

در قرائت های بی غیرت ز قرآن دیده ام من

فتنه را در قلب ایمان های خالی از سیاست،

در سیاست های بی تدبیر و ایمان دیده ام من

فتنه در هیات، میان بی ولی ها می زد

فتنه را در حوزه ی سردرگریبان دیده ام من

فتنه، در بی دردیِ داراست، در عهدِ نداری

فتنه را در فقرِ ایمان، در غم نان دیده ام من

فتنه را دیروز وقتی از جنوب شهر رفتم

تا شمال شهر، در طول خیابان دیده ام من

فتنه را در خنجری از پشت، با دست خودی ها،

فتنه را در جازدن، در نقض پیمان دیده ام من

فتنه را در ضربه ی شمشیر در محراب کوفه

فتنه را در جام زهری در جماران دیده ام من

گونه ای از فتنه را خوشحال از اندوه لبنان،

گونه ای را در صف تهمت به مردان دیده ام من

فتنه را هر روز دوشادوش تکفیری به میدان

با زبانی تیزتر از تیغ دیده ام من

فتنه را در فتنه و در بازی قدرت مصمّم،

روبروی ظالم اما، سست و لرزان دیده ام من

این طرف، دیوار افراط است، آن سو، چاه تفریط

فتنه را هم پشت این، هم در دلِ آن دیده ام منبرچسب ها : استقبال «قاسم صرافان» از شعر «مهدی جهاندار» - دیده ام ,فتنه ,منفتنه ,استقبال ,دیده ام منفتنه ,«مهدی جهاندار» ,خیابان دیده ام ,فتنه استقبال ,مهدی جهاندار
استقبال «قاسم صرافان» از شعر «مهدی جهاندار»
شعر «علیرضا قزوه» برای شهید م ع حرم روح الله قربانی

پست ' شعر «علیرضا قزوه» برای شهید م ع حرم روح الله قربانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شعر «علیرضا قزوه» برای شهید م ع حرم روح الله قربانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شعر «علیرضا قزوه» برای شهید م ع حرم روح الله قربانی


علیرضا قزوه از شاعران کشورمان برای شهید روح الله قربانی از م عان حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) شعری سروده است.
 

 
شهید روح الله قربانی به همراه قدیر سرلک در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مبارزه با تروریست های تکفیری در عملیات محرم در روز ۱۳ آبان سال گذشته در حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
طبق اطلاعات بدست آمده خودروی روح الله و قدیر در حلب مورد اصابت موشک قرار گرفت. پیکر مطهر شهید قربانی در قطعه ۵۳ گ ار ی بهشت زهرا در جوار محرم ترک و رسول خلیلی به خاک س خواهد شد.
در ادامه می توانید این شعر را سروده جناب آقای علیرضا قزوه مطالعه نمایید


 
مگو ازمرگ با قربانیان در خدا فانی


 که مستان جنون را نیست ترسی از سرافشانی


 هراسی نیست در سرها که خنجر آب خواهد داد


 به اسماعیل هامان در سماع عید قربانی


 مسلمانان حقیقی را به جرم کافری کشتند


 مسلمانی اگر این است فریاد از مسلمانی


 حریف اکبر و عباس و روح الله و مهدی نیست


 صف شمر و سنان و خولی و دجال و سفیانی


 میان کوچه خون سنی و شیعه ست می ریزد


 زکید و کفر سعود و مکر عثمانی


 به دستان شما جز حلقه ی دیوان نمی بینم


 نگین دست ما مهری ست از مهر سلیمانی


 به سفاکان سفیانی بگو با تیغ می آیند


 به استقبال سرهاتان سرایای اسانی


 شهادت در حرم یعنی دوام ظهر عاشورا


«الهی قسمتم کن مثل «روح الله قربانیبرچسب ها : شعر «علیرضا قزوه» برای شهید م ع حرم روح الله قربانی - قربانی ,الله ,شهید ,حضرت زینب ,روح الله قربانی ,برای شهید ,علیرضا قزوه
شعر «علیرضا قزوه» برای شهید م ع حرم روح الله قربانی
از سروده های خانم الهام کریمی

پست ' از سروده های خانم الهام کریمی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های خانم الهام کریمی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های خانم الهام کریمی


غریبه ای در من خانه کرده است

و آوازهای تبدارش را

پهن می کند روی شانه هایم

سنگین است و سرد

 هجمه ی  هزار سال مویه های نه ی این شب زنده دار ِغریب

بیا

می خواهم امشب، های هایش را به دست صاعقه بسپارم

دوست داشتم

شاهدم تو باشی ... 


الهام کریمی
برچسب ها : از سروده های خانم الهام کریمی - خانه کرده
از سروده های خانم الهام کریمی
نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری

پست ' نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری

نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری

روایتی از زندگی و دغدغه های موشکی ایران


بخش دوم ...

http://www.farsnews.com

در تمام مجال کتاب، ما اثری از یک توصیف چشم گیر، یک دیالوگ منحصربه فرد و یک جملۀ به یادماندنی نمی بینیم. نمی خواهم بگویم که نویسنده می بایست جملاتی پرطمطراق و ادبی را در دهان داستانش می چپاند که این خود خطر بزرگ تری بود؛ بل قصدم این است که بگویم پلات داستان هرچه که باشد و شخصیت ها در هر جایگاهی که قرار بگیرند، روایت هنوز و همچنان مجال پرداخت بیشتر و تعمیق یافتن را دارد. می توان به یک سطح حداقلی از گفت وگوهای روزمره میان آدم های روزمره بسنده کرد، چنان که خواننده احساس کند به جای خواندن یک رمان، در حال تماشای یک سریال ایرانی است که مسئلۀ اصلی آن، پرداختن به گرۀ داستان و نحوۀ گره گشایی است، اما در سوی دیگر، می توان به همین آدم های روزمره که گفت وگوهای روزمره دارند، از منظر دیگری نگریست و با ظرافت طبع بیشتری این نگرش را به خواننده انتقال داد؛ چنان همۀ رمان های موفقی که پیش از این خوانده ایم.

از لحن و روایت که بگذریم و به شخصیت پردازی که برسیم، باید به مهدی صفری آفرین بگوییم. او تمام تلاش خود را به کار بسته تا تصویر همه جانبه ای از نیما را به ما عرضه کند. مسئلۀ موشکی ایران و وزارتخانه ای مثل وزارت دفاع، همواره از موضوعات مورد علاقۀ مردم بوده است؛ چرا که با جوی از محرمانه و فوق سرّی بودن و نبود اطلاعات کافی احاطه شده است. هم از این روست که شایعات پیرامون این مسئله زیاد است و مردم همواره علاقه دارند خود را در این زمینه، مطلع نشان دهند.

با همۀ این تفاسیر، تصویری که صفری از موشکی داستانش به ما نشان می دهد، مشابه یکی از هزاران فارغ حصیل شریف است فی المثل؛ جوانی که نه مذهبی دوآتشه است و نه یک لائیک دین ستیز، نه دنبال اسم و رسم است و نه بی توجه به درآمد و نحوۀ گذران زندگی اش. این جوان، گرچه عرق ملی دارد و می خواهد برای وطنی که برایش هزینه کرده، افتخار بیافریند، اما وقتی به علت حقوق نه چندان بالا و تولد ناگهانی دوقلوهایش، در زندگی شویی خود دچار مشکل می شود، برای ادامۀ کار خود به تردید می افتد و حتی به همان پیشنهاد شرکت خصوصی –که در بالا اشاره شد- به جدّ می شد. هم این هاست که او را از یک تصویر کلیشه ای دور می کند و برای مخاطب، قابل باور می سازد. از سوی دیگر، درست برخلاف پیش بینی خواننده، نیما پیشنهاد شرکت را می پذیرد و پروژۀ موشکی را رها می کند تا مخاطب با تعلیقی هوشمندانه مواجه شود و مشتاقانه منتظر پایان کار بماند تا ببیند آیا این دل از حقوق چشمگیرش می کند و برمی گردد تا کار موشک را تمام کند یا نه.

چنان که در یادداشت دیگری پیرامون این کتاب اشاره کرده ام، جدای از همۀ نقاط ضعف و قوت این اثر، این که نویسنده ای در اولین آثار خود، دست روی یکی از مسائل مهم نظام بگذارد، بسیار حائز اهمیت است و نشان از این دارد که نویسنده، نه به دنبال به هم زدن اسم و رسم، که دغدغه مند نظام و انقلاب ی است و این، آن گوهری است که این روزها، کم پیدا می شود.

در پایان باید اشاره کرد انتشارات شهرستان ادب این کتاب را در 178 صفحه و در سال 1394به چاپ رسانده است.

 برچسب ها : نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری - موشکی ,روزمره , ,اشاره ,می کند ,نشان ,مهدی صفری ,پیشنهاد شرکت ,آدم های روزمره ,گفت وگوهای روزمره , موشکی
نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری
نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری

پست ' نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری

نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری

روایتی از زندگی و دغدغه های موشکی ایران

 

بخش اول ...
http://www.farsnews.com

رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری روایتی از زندگی و دغدغه های یک موشکی ایران است که نشر شهرستان ادب آن را منتشر کرده است.

خبرگزاری فارس - گروه کتاب و ادبیات: اولین مواجهۀ هر خواننده با یک اثر داستانی و در  حقیقت دروازۀ ورود او به عالمی که نویسندۀ یک کتاب آفریده، کلمات هستند. خواننده پیش از آن که چیزی از شخصیت های اصلی و فرعی بداند و از پلات داستان بو ببرد، با زبان و در واقع «لحن» نویسنده ارتباط برقرار می کند و البته گاهی هم نمی کند!

این نکته، برای آن دسته از نویسندگانی که دایرۀ واژگانی خوبی دارند و با صبر و حوصله، میدانی از بازی های زبانی، افت و خیزهای گفتگومحور و جملات دوپهلو را برای خواننده شان مهیا می کنند، یک فرصت طلایی است تا در اولین صفحات اثرشان، مخاطب را مجذوب زبردستی خود کنند. اما برای آن دسته از نویسندگانی که پیش از لحن و زبان داستان و بیش از آن حتی، به «طرح» داستان یا رمانشان اهمیت می دهند و بیشتر به دنبال احاطۀ خواننده در فضای پیرنگ و درحقیقت چند و چون ماجراهای داستان هستند، خطر بزرگی محسوب می شود؛ چرا که ممکن است خواننده تا ورود به ماجرا و گرۀ اصلی حوصله نکند و یا از سادگی و بی آرایگی متن دل آزرده شده، کتاب را رها کند. «مهدی صفری»، نویسندۀ رمان «پرتاب»، جزو نویسندگان دستۀ دوم است و امید آن می رود که خوانندگانش، مانند مثال بالا نباشند!

«پرتاب» رمان کم حجمی است که به روزمره های یک موشکی که در وزارت دفاع مشغول به کار شده است، می پردازد. لغت «روزمره ها» را در جای درست خود به کار برده ام، چرا که هم لحن و زبان شخصیت اصلی که نیما، همان مذکور باشد، هم نحوۀ پیشبرد داستان و هم زاویۀ دید اثر، همه شباهت بسیاری به «خاطره نویسی» و یا «ثبت وقایع روزمره» دارند. در حقیقت، اولین مواجهۀ ما با داستان و شخصیت هایش، از لحظاتی قبل از شروع یک جلسۀ اداری مهم که بناست به چند و چون ساخت یک موشک و رادار هدف یاب آن بپردازد، آغاز می شود.

ما جزئیات جلسه را به تفصیل می خوانیم، با اصطلاحات فنی ان حاضر در جلسه آشنا می شویم و درمی ی م مسئلۀ اصلی جوان داستان، این موشک است و پروژۀ سنگینش که بر دوش او و همکار و همکلاسی سابقش افتاده. از این جا به بعد، شاید انتظار داریم با متن پیچیده تری مواجه شویم. می گویم «متن» و این کلمه را بر مبنای دو محور به کار می برم: اول، همان لحن داستان که در آغاز به آن اشاره شد که در حقیقت، نحوۀ انتخاب واژگان نویسنده است و دوم، زیرساخت های ادبی اثر. متأسفانه می بینیم که در هر دوی این محورها، نویسنده از یک سطح حداقلی فراتر نرفته است.

داستان، با ساده ترین و دم دست ترین کلمات ممکن و به ساده ترین شکل روایت، پیش می رود. ما هر روز، نیما را از اداره تا خانه و از خانه تا دنبال می کنیم، در مشکلات خانوادگی او سرک می کشیم و با تردیدهایش در ماندن در وزارت دفاع و یا حضور در پروژۀ پول ساز و خصوصی ش، مواجه می شویم. گرچه این نکته که نویسنده در تلاش بوده تصویر کامل و همه جانبه ای از موشکی خود به ما نشان بدهد، بسیار قابل توجه و یکی از نکات مثبت اثر است، اما باید اشاره کرد که می شد این اتفاق، در متنی عمیق تر و زیباتر رخ دهد.برچسب ها : نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری - داستان , ,رمان ,خواننده ,اصلی ,موشکی , موشکی ,رمان «پرتاب» ,وزارت دفاع ,مهدی صفری
نگاهی به رمان «پرتاب» اثر مهدی صفری
شعر محمود اکرامی برای تهران پس از حملات تروریستی

پست ' شعر محمود اکرامی برای تهران پس از حملات تروریستی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شعر محمود اکرامی برای تهران پس از حملات تروریستی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شعر محمود اکرامی برای تهران پس از حملات تروریستی

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://www.farsnews.com/newstext

 

۹۶/۰۳/۲۲ :: ۱۳:۰۵

شعر محمود اکرامی برای تهران پس از حملات تروریستی

 محمود اکرامی در غزلی پس از حملات تروریستی به شهر تهران و جایگاه ارجمند آن اشاره کرده است. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، محمود اکرامی از شعرای صاحب نام کشور پس از حملات تروریستی تهران در غزلی به شهر تهران و جایگاه آن پرداخته است.

 

تهران! پر از آیینه و لبخند بمانی

بشکوه تر از روح دماوند بمانی

سرزنده تر از صبح " اسان" بدرخشی

شاداب تر از سیب "سمرقند" بمانی

در سایه ی اسلیمی" " و "میلاد"

سرسبز و سر افراز، برومند بمانی

ای "بار بد" از بربط فرهنگ تو نامی

با حرمت "ری"، نزهت "دربند" بمانی

چشم طمع افتاده به "رودابه"ی ایران

وقت است که "رستم" شده، فرزند بمانی

وقت است که "کارون" بشوی راه بیفتی

وقت است که سرشار چو" اروند" بمانی

وقت است علیرغم تلاش و نا

همسایه ی خورشید چو "الوند" بمانی

درگیر سخن های نه چندان خوش و ناخوش

سرگرم خودت، تاکی و تا چند بمانی

من گرچه اسانی ام و زاده ی کوچم

باشد تو هماره پل پیوند بمانی

تهران! سند زنده و شایسته ی ایران

امید که دور از تب ترفند بمانی

پر ر از قبل بجوشی و ببالی

در سایه ی الطاف خداوند بمانیبرچسب ها : شعر محمود اکرامی برای تهران پس از حملات تروریستی - تهران ,حملات ,اکرامی ,تروریستی ,محمود ,محمود اکرامی ,حملات تروریستی ,اکرامی برای ,برای تهران
شعر محمود اکرامی برای تهران پس از حملات تروریستی
نخستین جلسه هیات مدیره انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد.

پست ' نخستین جلسه هیات مدیره انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد. ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نخستین جلسه هیات مدیره انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نخستین جلسه هیات مدیره انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد.

بدینوسیله باستحضار می رساند نخستین جلسه رسمی  هیات مدیره انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء روز مورخ 23/03/96 برگزار شد. در این نشست نسبت به بررسی نحوه برگزاری جلسات و چشم انداز فعالیت های فرهنگی پیش رو اقدام بعمل آمد. همچنین زمانبندی و تاریخ اجرای نشست های ادبی انجمن جامی جهت سال 1396 تصمیم گیری و نهایی شد. 
برچسب ها : نخستین جلسه هیات مدیره انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد. - جامی ,ادبی ,انجمن ,حضور اکثریت ,اکثریت اعضاء ,ادبی جامی ,انجمن ادبی ,مدیره انجمن ,حضور اکثریت اعضاء
نخستین جلسه هیات مدیره انجمن ادبی جامی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد.
جلسات داخلی هیات مدیره انجمن ادبی جامی

پست ' جلسات داخلی هیات مدیره انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست جلسات داخلی هیات مدیره انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

جلسات داخلی هیات مدیره انجمن ادبی جامیباری که آسمان و زمین سر کشید از آن 

مشکل توان به یاوری جسم و جان کشید

همت قوی کن از مدد رهروان عشق

کان بار را به قوت همت توان کشید

 جامی
برچسب ها : جلسات داخلی هیات مدیره انجمن ادبی جامی
جلسات داخلی هیات مدیره انجمن ادبی جامی
از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)

پست ' از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)


یوسف، ای گمشده در بی سر وسامانی ها!

این غــزل خوانـی ها، معرکـــه گردانی ها

سر بازار شلوغ است، تـــو تنهــــا م

همه جمع اند، چه شهری، چه بیابانی ها

چیزی از سوره یوسف به عزیزی نرسید

بس کـــه در حق تـــو د مسلمانی ها

همه در دست، ترنجی و از این می رنجی

کـــه بـه نام تــــو گرفتند چـــه مهمانی ها

خواب دیدم که زلیخایم و عاشق شده ام

ای کــــه تعبیر تــــو پایان پریشانــی ها

عشق را عاقبت کار  پشیمانـــــی نیست

این چه عشقی است که آورده پشیمانی ها؟

"این چه شمعی است که عالم همه پروانه اوست؟"

این چـــه پروانه کـــه کرده است پــــر افشانـــی ها؟

یوسف گمشده! دنباله این قصه کجاست؟

بشنو از نــــی که غریب اند نیستانی ها

بــوی پیراهن خونین ی می آید

این خبر را برسانید به کنعانی ها
برچسب ها : از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)
از سروده های جناب آقای مهدی جهاندار (شاعر معاصر)
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396

پست ' شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396


بلرام شکلا، از پژوهشگران هندوستانی است که به زبان فارسی شعر می گوید. او سال 93 در دیدار شاعران با معظم انقلاب حضور داشت و سروده ای را تقدیم به علی(ع) در این جمع خواند. شکلا درباره تجربه خود از این سفر خاطره انگیز و جلسه دیدار شاعران با انقلاب به تسنیم می گوید: من این روز را روز بسیار پرمناسبتی برای خود می دانم، برای اینکه به دیدار انقلاب ی رفتم، ی که حتی پس از 30 سال موفقیت انقلاب ی راه ملت را نشان می دهد و من خیلی خوشحالم که به دیدار ایشان رفتم.برچسب ها : شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 - انقلاب , ,شاعران , ی ,انقلاب ی , انقلاب ,معظم انقلاب , معظم ,دیدار شاعران
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396

پست ' شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396


نوع حضور شاعران از سنین مختلف و از ا و در سال های اخیر از کشورهای مختلف در جلسات نیمه رمضان چشم اندازی کلی از جریان شعر امروز و شعر انقلاب به دست می دهد که در آن می توان جریان های مختلف را دید و مورد بررسی قرار داد؛ از این رو بسیاری دیدار نیمه رمضان را به عنوان بزرگترین رخداد ادبی کشور در سال می دانند. نوع نگاه معظم انقلاب به شعر از جمله موضوعاتی است که شاعران را به شعر و توجه مسئولان به موضوعات ادبی دلگرم می کند؛ نگاهی که در کمتر مسئولی می توان یافت. در فضایی که بر اقبال و استقبال از هنرهای تصویری روز به روز بیشتر می شود، هنرهای مکتوب جای خود را کم کم از دست می دهند. در این میان، اقبال به هنرهایی مانند شعر در هیاهوی دیگر هنرها گم می شود. معظم انقلاب در چنین فضایی از شعر با عنوان «هنر ملی» و «ثروت ملی» یاد می کنند؛ نگاهی که تا پیش از این در مسئولان کشور حتی مسئولان فرهنگی نیز نظیرش را شاهد نبوده ایم.برچسب ها : شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 - شاعران ,انقلاب ,مسئولان , ,معظم ,معظم انقلاب , معظم ,نیمه رمضان
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396

پست ' شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396پیش و پسی بست صفت کبریا

پس شعرا آمد و پیش انبیاء


این دو نظر محرم یکدوستند

این دو چو مغز آنهمه چون پوستند


شب شاعران بی دل؛ جلسه ای برای اینکه ره گم نشود

امسال نیز مشابه سال های گذشته شاعران به دیدار معظم انقلاب رفتند. در دیدار امسال بنا به گفته علیرضا قزوه، مدیر دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری، بیش از 120 شاعر حضور دارند و بیش از 25 شاعر نیز سروده های خود را در حضور معظم انقلاب قرائت می کنند. جلسه امشب نیز فرصتی است مغتنم برای معرفی چهره ها و ظرفیت های جدید شعر کشور و گوش سپردن به بیانات معظم انقلاب درخصوص رس شعر در دوره حساس و مهم کنونی کشور و جهان. حال باید دید تا چه اندازه مسئولان کشور و مدیران نهادهای مرتبط در تلاش خواهند بود تا جامه عمل به این بیانات و تأکیدات پوشانده و به سیاست گذاری در حوزه شعر کشور بپردازند. به گفته شاعران، رهنمودهای انقلاب در دیدارهای اخیر، نقشه راه شعر کشور را ترسیم کرده است، اما باید دید تا چه اندازه همت میان مدیران برای تحقق و اجرایی این نقشه وجود دارد.برچسب ها : شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 - کشور , ,انقلاب ,معظم ,شاعران ,معظم انقلاب , معظم
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396

پست ' شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396


جناب آقای محمد زارعی شاعردلیجانی در دیدار شعرا با معظم انقلاب

شکوه ایستا؛

در مقام حضرت سیدال علیه السلام

ارائه شده در محضر ی

■■■

خم نخواهد کرد حتی بر بلند دار سر

هر ی بالا کند با نیت دیدار سر

هر زمان یک جور باید عشق را ابراز کرد

چون تو که هر بار دل میدادی و این بار سر

عشق آری عشق وقتی سر بگیرد، میرود

بر سر دروازه ها سر بر سر بازار سر

ای شکوه ایستا! نگذار بر دیوار دست

تا جهان نگذارد از دست تو بر دیوار سر

کاشف الاسرار می خواهد گره گیسوی عشق

خوش به هم پیچیده است این رشته ی بسیار سر

لیله القدر است این افتاده در گودال، ماه

مطلع الفجر است این برکرده از نیزار سر

در مسیر وصل سر از پا اگر نشناختی

می کند پندار پا تا می کند رفتار سر

حاصل مرگ گل سرخ است عطر ماندگار

 پس ملالی نیست از گل میبرد عطار سر

شمع بی سر زنده میماند که من باور کنم

روی دوش مرد گاهی میشود سربار سر

جای دارد صبح بگذارند نام شام را

چون که دیگر میشود خورشید شام تار سر

چون طلب کرده است از اهل وفا دلدار دل

در طبق با عشق اهدا میکند سر

دل به یک دست تو دادم سر به دست دیگرت

زیر سر بگذار دل یا زیر پا بگذار سر

مست ها اینگونه از میخانه بیرون میزنند

از عطش لبریز لب از بادگی سرشار سر

العطش گفتی ولی آب از سر دنیا گذشت

یک نفس ا کشیدی جام را انگار سر

زندگی یعنی عبادت، زندگی یعنی

مرگ یعنی والسلام از سجده ات بردار سر

آسمان! از ماه بالاتر نبر خورشید را

نیزه را پایین بیاور، نیست یار از یار سربرچسب ها : شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396 - یعنی ,معظم , معظم
شب شاعران بی دل؛ روایت شاعران از دیدار با معظم انقلاب ی ایران 21 داد ماه سال 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

بنام خداوند بخشنده مهربان


غروب پنج شنبه هجدهم داد ماه سال نود و شش یکی دیگر از سلسله نشست های انجمن ادبی پرتو مولانا به ریاست سرکار خانم عفت بهبهانی در منزل جناب آقای نصیری کارآفرین و صنعتگر مبلمان کشور مان برگزار شد. جناب نصیری همواره پشتیبان و یاری گر انجمن های ادبی (شاعران، اهالی موسیقی، نهادهای حمایتی و خیریه های کشور عزیز و ی مان) هستند.

این عصر شعر ادبی در حالی اجرا شد که اندوه شهادت مظلومانه ی تنی چند از هموطنانمان در حادثه تروریستی روز قبل بر فضای جلسه سایه افکنده و ح عرفانی و ملکوتی خاص به این محفل بخشیده بود.

چنان که ریاست محترم جلسه بانوی پیش وت سرکار خانم بهبهانی تفاوت فضای آن شب را چندین بار بیان فرمودند.

مهمانان خاص این اجتماع فرهنگی جناب رفیع حقیقت (ریاست معظم انجمن های ادبی دانش پزوهان و آفتاب حقیقت) به همراه همسر محترمشان، جناب سیدحسین افشار امین صاحب اثر مجموعه قصه ها و اشعار (دو جلدی) ، جناب پروفسور سید حسن امین شاعر ، محقق و دانشمند معاصر به همراه همسر گرامی، جناب آقای جابر انصاری و برادر بزرگوارشان، مفتون (ریاست محترم انجمن همدانی های مقیم پایتخت)،  خانم ها: گلدیس آذرنوش (بانوی شاعر و خوشنویس ممتاز) و همسر محترمشان ،  زیبا صالحی (شاعر فعال پایتخت)، لعیا آقا ولی جماعت، ونوس جامی پور (انیس)، آقایان ماهری، احمدوند، فرزاد، حمید ظروفچیان و خانواده محترم و ...

این جلسه با پذیرایی مراسم افطار و شام که توسط جناب آقای نصیری به نحوی شایسته و عارفانه صورت گرفت.

در خاتمه از زحمات هنرمند نوجوان سرکار خانم آرمیتا احمدی (نوه مهربان و محجوب جناب حقیقت) که در تهیه ع ها تحریریه ستاره انیس را یاری نمودند تشکر می نماییم.برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 - جناب , ,انجمن ,ادبی ,خانم ,ریاست ,جناب ,سرکار خانم ,جناب آقای ,ریاست محترم ,همراه همسر
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
همگام با شاعران معاصر

پست ' همگام با شاعران معاصر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست همگام با شاعران معاصر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

همگام با شاعران معاصر

از آنجایی که خوانندگان محترم ستاره انیس

تقاضای انتشار اشعار بیشتری از سرکار خانم زیبا صالحی (زیبا) را

ارسال نمودن، غزل ذیل از این بانوی شاعر امروز به دستمان رسید

که حضور شما خوبان تقدیم می گردد.

برچسب ها : همگام با شاعران معاصر
همگام با شاعران معاصر
نزدیک به ۳۰ سال در این دیدارها حضور دارم.

پست ' نزدیک به ۳۰ سال در این دیدارها حضور دارم. ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نزدیک به ۳۰ سال در این دیدارها حضور دارم. ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نزدیک به ۳۰ سال در این دیدارها حضور دارم.

 

فرهنگ > ادبیات - عباس براتی پور:

hamshahrionline

نزدیک به ۳۰ سال در این دیدارها حضور دارم.

در این دیدار شاعران از سراسر ایران گردهم می آیند و در کنار هم به شعرخوانی پرداخته و از نظرات ی آگاه می شوند. شاعران جوان و پیش وت در این دیدار توفیق می یابند که در کنار هم برای چند ساعت به تعامل و تبادل نظر بپردازند.
ی در این جلسه به شاعران توصیه د که به تقویت اشعار خود در ساختار و مضمون بپردازند و تصور نکنند که به اوج رسیده اند چرا که تا به اوج رسیدن فاصله است و باید مطالعه کنند.

تأکید ایشان بر شاعران جوان نیز این بود که توقف نباشد و راه باید ادامه پیدا کند. ایشان فرمودند: «جوانان شاعر فکر نکنند که به قله رسیده اند و به یک جایی رسیده ایم؛ جوانان شاعر به اینکه به کارهای ارزنده رسیدند اکتفا نکنند باید راه را ادامه دهند».

از دیگر نکاتی که معظم به شاعران توصیه داشتند، غافل نشدن از مسائل روز و همچنین انقلاب و نظام است؛ اینکه شاعران مسائل روز جهانی را دنبال کنند و در قالب شعر به آن بپردازند و هیچ گاه از کنار مسائل و رخدادهای جهانی نگذرند. انقلاب و نظام از دیگر مواردی بود که ی به آن اشاره داشتند که شعر می تواند برای شناساندن کافی آن تأثیرگذار باشد.

در این دیدار شاعران از ای مختلف حضور داشتند و بعد از قرائت اشعار توسط شاعران، ی دیدگاه خود نسبت به شعر را می فرمودند و اگر شعر مشکل دستور، وزنی و... داشت، ایشان با کلام شیوای خود آن را بیان می د. این دیدارها برای همه شاعران مؤثر است و نگاه و نظر ی به شاعران جوان و شعرشان در این دیدارها عنوان می شود و شنیدن نقدها و رهنمودهای ایشان در این جلسات ارزشمند است.

دیدار شاعران با ی انگیزه ای برای شاعران جوان خواهد بود که بیشتر ذوقشان به جوشش درآمده و بتوانند کارهای بهتری ارائه کنند.در این مراسم برخی از شاعران خارجی نیز دعوت شده بودند که به شعرخوانی می پرداختند و ی با علاقه و میل به شعر شاعران گوش می دادند.

این جلسه فرصت خوب و مغتنمی است برای اهل ادب و ذوق به ویژه آنها که حضور پیدا می کننداما نکته قابل ملاحظه این است که در این جلسات سعی شود وقت کافی به شعرخوانی شاعران جوان داده شود و این تقسیم بندی در زمان شعرخوانی مهم است که برگزارکنندگان باید درنظر بگیرند.
برچسب ها : نزدیک به ۳۰ سال در این دیدارها حضور دارم. - شاعران ,معظم ,مقام ,شعرخوانی ,ایشان ,حضور ,معظم ی , ,شاعران جوان ,دیدار شاعران ,شاعران توصیه
نزدیک به ۳۰ سال در این دیدارها حضور دارم.
غزلی زیبا از سروده های بانوی شعر

پست ' غزلی زیبا از سروده های بانوی شعر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست غزلی زیبا از سروده های بانوی شعر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

غزلی زیبا از سروده های بانوی شعر


برای حجاج بیت الله الحرام

سروده: سرکار خانم پروانه نجاتیتو دور می شوی از خویش تا رها باشی

دو روز سر زده همسایه ی خدا باشی

سفر به مرکز ثقل زمین، به چشمه ی وحی

رها از این همه آشوبِ ادّعا باشی

درست مثل تولد، نه مثل لحظه ی مرگ

کفن بپوشی و از زندگی جدا باشی

در آسمانی لبیک، بال و پر بزنی

که با ملائکه با روح همصدا باشی

و هفت بار بچرخی و رو نچرخانی

به پاس حرمت آیینه بی ریا باشی

شکوه دامن هاجر تو را بر انگیزد

نسیم هروله از مروه تا صفا باشی

تبر به دوش بگیری و مثل ابراهیم

به جانِ بتکده ی نفس خود بلا باشی

پرنده باش و رها باش، بال و پر وا کن!

تلاش کن که تو پایان ماجرا باشیبرچسب ها : غزلی زیبا از سروده های بانوی شعر - باشی
غزلی زیبا از سروده های بانوی شعر
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولاناجناب رفیع حقیقت (شاعر، نویسنده  و محقق)
جناب آقای بهبهانیبرچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396جناب سید حسین افشار امین در کنار خانواده بزرگوار و محترم سلیمی


برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولاناجناب آقای سائل لواسانی
شاعر طنز پرداز منطقه لواسانات


برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396


فضای جلسه به عطر و آرامش بخش نیایش افطار

با اجرای جناب آقای ماهری هنگام اذان مغرب 

 مزین گشت.

برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396


جناب سید حسین افشار امین

جناب پروفسور سید حسن امین

برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

جناب نصیری صنعتگر، هنردوست و کارآفرین نیکوکار کشورمان

در کنار جناب مفتون (ریاست معظم انجمن همدانی های مقیم مرکز)

برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 - جناب
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396


سرکار خانم جامی پور (انیس)با قرائت غزلی نغز و حماسی یاد و خاطره ی حادثه تروریستی

روز چهارشنبه مورخ 17 داد را گرامی داشت.

برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

جناب نصیری میزبان فرهیخته و هنرشناس

جناب رفیع حقیقت تاریخ شناس، شاعر (ریاست معظم انجمن ادبی آفتاب حقیقت)

برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 - انجمن ادبی ,جناب
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

پست ' گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396

بنام خداوند بخشنده مهربان


غروب پنج شنبه هجدهم داد ماه سال نود و شش یکی دیگر از سلسله نشست های انجمن ادبی پرتو مولانا به ریاست سرکار خانم عفت بهبهانی در منزل جناب آقای نصیری کارآفرین و صنعتگر مبلمان کشور مان برگزار شد. جناب نصیری همواره پشتیبان و یاری گر انجمن های ادبی (شاعران، اهالی موسیقی، نهادهای حمایتی و خیریه های کشور عزیز و ی مان) هستند.

این عصر شعر ادبی در حالی اجرا شد که اندوه شهادت مظلومانه ی تنی چند از هموطنانمان در حادثه تروریستی روز قبل بر فضای جلسه سایه افکنده و ح عرفانی و ملکوتی خاص به این محفل بخشیده بود.

چنان که ریاست محترم جلسه بانوی پیش وت سرکار خانم بهبهانی تفاوت فضای آن شب را چندین بار بیان فرمودند.

مهمانان خاص این اجتماع فرهنگی جناب رفیع حقیقت (ریاست معظم انجمن های ادبی دانش پزوهان و آفتاب حقیقت) به همراه همسر محترمشان، جناب سیدحسین افشار امین صاحب اثر مجموعه قصه ها و اشعار (دو جلدی) ، جناب پروفسور سید حسن امین شاعر ، محقق و دانشمند معاصر به همراه همسر گرامی، جناب آقای جابر انصاری و برادر بزرگوارشان، مفتون (ریاست محترم انجمن همدانی های مقیم پایتخت)،  خانم ها: گلدیس آذرنوش (بانوی شاعر و خوشنویس ممتاز) و همسر محترمشان ،  زیبا صالحی (شاعر فعال پایتخت)، لعیا آقا ولی جماعت، ونوس جامی پور (انیس)، آقایان ماهری، احمدوند، فرزاد، ظروفچیان و خانواده محترم و ...

این جلسه با پذیرایی مراسم افطار و شام که توسط جناب آقای نصیری به نحوی شایسته و عارفانه صورت گرفت.

در خاتمه از زحمات هنرمند نوجوان سرکار خانم آرمیتا احمدی (نوه مهربان و محجوب جناب حقیقت) که در تهیه ع ها تحریریه ستاره انیس را یاری نمودند تشکر می نماییم.برچسب ها : گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396 - جناب , ,انجمن ,ادبی ,خانم ,ریاست ,جناب ,سرکار خانم ,جناب آقای ,ریاست محترم ,همراه همسر
گزارش مصور انجمن ادبی پرتو مولانا - روز پنج شنبه 18 داد 1396
بیوگرافی زنده یاد فروزنده ارب

پست ' بیوگرافی زنده یاد فروزنده ارب ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست بیوگرافی زنده یاد فروزنده ارب ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

بیوگرافی زنده یاد فروزنده ارب

فروزنده ارب در سوم دی ماه ۱۳۱۳ در قم به دنیا آمد، و هنگام فوت هشتاد و چهار سال داشت.

وی در ۱۲ داد ۱۳۹۶ در سن ۸۲ سالگی در تهران درگذشت.

فروزنده ارب فعالیت های گویندگی خود در رادیو را با گویندگی برنامه های تفریحی و سرگرمی آغاز کرد اما پس از مدتی کوتاه تهیه کنندگان رادیو تشخیص دادند که صدای وی برای برنامه های ادبی و هنری مناسب تر است.

به دلیل صدای دلنشین و لحن بیانی که مختص او بود فروزنده توانست به یکی از گویندگان سرشناس تبدیل شود. وی همچنین مجری برنامه گلها بود.فروزنده به همراه چند گوینده زن دیگر رادیو منجمله روشنک و آذر پژوهش از شهرت بسیاری برخوردار بودند.

فروزنده ارب علاوه بر صدای خوب در زمینه ادبیات و هنر هم از دانش خوبی برخوردار بود. 

در صفحات ۵۸ و ۵۹ رمان چراغ ها را من خاموش می کنم که اثر خانم زویا پیرزاد است و در دهه ۱۳۴۰ در آبادان تالیف می شود، از فروزنده ارب به عنوان گوینده رادیو نام برده است. خاطره حضور ایشان در انجمن های ادبی دهه چهل در خیابان لاله زار را  از پیش وتان فامیل که اهل شعر و ادب بودند بسیار شنیده ایم.

یگانه برادر ایشان مرحوم غلامرضا ارب (دبیر و محقق) نیز فروردین سال 1395 درگذشت.
برچسب ها : بیوگرافی زنده یاد فروزنده ارب - فروزنده ,ارب ,رادیو ,صدای ,فروزنده ارب
بیوگرافی زنده یاد فروزنده ارب
غزل زیبایی از سروده های جناب آقای مرتضی ی اسفندقه

پست ' غزل زیبایی از سروده های جناب آقای مرتضی ی اسفندقه ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست غزل زیبایی از سروده های جناب آقای مرتضی ی اسفندقه ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

غزل زیبایی از سروده های جناب آقای مرتضی ی اسفندقه

این کولی از کجاست که طنبور می زند؟

در کوچه باغ های نشابور می زند

یا رب چه دختری، چه نگاه ای

راه مرا نیامده از دور می زند

بوی شاد سناباد می دهد

چشمش به ناز طعنه به انگور می زند

یک پلک هم زدن مژه های بلند او

ماهی سیاه چشم مرا تور می زند

این گونه ام نگاه مکن خیره روبرو

خورشید من! که چشم مرا نور می زند

دارد سری بلندتر از ارتفاع دار

منصوره ای که طعنه به منصور می زندبرچسب ها : غزل زیبایی از سروده های جناب آقای مرتضی ی اسفندقه
غزل زیبایی از سروده های جناب آقای مرتضی ی اسفندقه
از هفت اورنگ جامی

پست ' از هفت اورنگ جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از هفت اورنگ جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از هفت اورنگ جامیالهی غنچهٔ امید بگشای!
گلی از روضهٔ جاوید بنمای
بخندان از لب آن غنچه باغم!
وزین گل عط رور کن دماغم!
درین محنت سرای بی مواسا
به نعمت های خویش ام کن شناسا!
ضمیرم را سپاس شه گردان!
زبانم را ستایش پیشه گردان!
ز تقویم د بهروزی ام بخش!
بر اقلیم سخن فیروزی ام بخش!
دلی دادی ز گوهر گنج بر گنج
ز گنج دل زبان را کن گهر سنج!
گشادی نافهٔ طبع مرا ناف
معطر کن ز مشکم قاف تا قاف!
ز شعرم خامه را شکرزبان کن!
ز عطرم نامه را عنبرفشان کن!
سخن را خود سرانجامی نمانده ست
وز آن نامه بجز نامی نمانده ست
درین خم خانهٔ شیرین فسانه
نمی یابم نوایی ز آن ترانه
حریفان باده ها خوردند و رفتند
تهی خم ها رها د و رفتند
نبینم پختهٔ این بزم، خامی
که باشد بر کف اش ز آن باده، جامی
بیا ساقی رها کن شرمساری!
ز صاف و درد پیش آر آنچه داری
برچسب ها : از هفت اورنگ جامی
از هفت اورنگ جامی
عبدالرحمن جامی

پست ' عبدالرحمن جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست عبدالرحمن جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

عبدالرحمن جامی
عبدالرحمن جامی در سال آ عمرش، سخنان مداوم از هجران و دوری سر می داد و بارها این دو بیت را تکرار می کرد:

دریغا که بی ما بسی روزگار

بروید گل و بشکفتد بهار

بسی تیر و دی ماه و اردیبهشت

بیاید که ما خاک باشیم و خشت

او چند روز قبل از بیماری از خانه همیشگی خود که به " ت خانه" مشهور بود دل کند و با سفر به نواحی مختلف شهر "هرات" در روستایی که متعلق به او بود، برخلاف عادت همیشگی توقف فرمود و چون ماندن او در روستا طبق عادت های گذشته او نبود، دوستان و یاران او نگران حالش شدند و از ایشان درخواست د به مسکن و منزل همیشگی خود برگردد. و ایشان در جواب فرمودند که: "دل از یکدیگر می باید کند".

با اصرار زیاد دوستان، جامی به منزل خود بازگشت و بعد از برگشتن بیماریش آشکار شد. در زمان بیماریش قوای ادراکه خود را کاملا حفظ کرده و در آ ین ساعات حیات خود به تلاوت "آیه الکرسی" مشغول بود. 

"مولانا جامی" در آ ین لحظه زندگیش چشم های مبارکش را به طاق خانه دوخت و فرمود: "منزل ما روشن شد".

بالا ه وی در صبح که ششمین روز آشکار شدن بیماریش بود عمر شریف او در سن "هشتاد و یک سالگی" در روز "هیجدهم محرم الحرام" سال "هشتصد و نود و هشت هجری قمری" در هنگام صبح به پایان رسید و نبض او از حرکت ایستاد مزار او در مکانی به نام "تخت مزار" می باشد.برچسب ها : عبدالرحمن جامی - جامی ,بیماریش ,منزل ,همیشگی ,خانه ,عبدالرحمن جامی
عبدالرحمن جامی
از سروده های جناب آقای غلامعلی حداد عادل

پست ' از سروده های جناب آقای غلامعلی حداد عادل ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های جناب آقای غلامعلی حداد عادل ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های جناب آقای غلامعلی حداد عادل


سروده ذیل، غزلی به چاپ رسیده در کتاب «هنوز هم» است 

که عنوان کتاب نیز برگرفته از این غزل است:با من به خنده گفت که باری هنوز هم؟
گریان جواب دادمش، آری هنوز هم
آری اگر تو نام من از یاد برده ای
از دل نرفته یاد تو، باری، هنوز هم
شوق هزار غنچه نشکفته با من است
تا بشکفد به باغ بهاری، هنوز هم
سر می نهم به بالش حسرت، در این امید
تا سر نهم به دامن یاری، هنوز هم
زآن آتشی که عشق تو در جان من فکند
مانده است شعله وار شراری، هنوز هم
عادل! صبور باش که در این جهان ی
یک گل نچیده بی غم خاری هنوز هم
برچسب ها : از سروده های جناب آقای غلامعلی حداد عادل
از سروده های جناب آقای غلامعلی حداد عادل
«قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری»

پست ' «قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری» ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست «قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری» ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

«قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری»


ای زبان فارسی

سروده جناب آقای غلامعلی حداد عادل


ای زبان فارسی! ای درّ دریای دری!
ای تو میراث نیاکان! ای زبان مادری!

در تو پیدا فرّ ما، فرهنگ ما، آیین ما
از تو ب ا رایت دانایی و دانشوری

کابل و تهران و تبریز و بخارا و خجند
جمله ملک توست تا بلخ و نشابور و هری

جاودان زی، ای زبان دانش و فرزانگی!
تا به گیتی نور بخشد آفتاب خاوری

فارسی را پاس می داریم، زیرا گفته اند:
«قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری»برچسب ها : «قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری» - زبان ,گوهر گوهری» ,زرگر شناسد،
«قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری»
غزل معاصر

پست ' غزل معاصر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست غزل معاصر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

غزل معاصر


نرگس

سروده: جناب آقای غلامعلی حداد عادل


به شوخ چشمی نرگس گلی دگر هرگز
که دل ز مردم دانا به یک نظر ببرد

چنان لطیف و ظریف است برگ و گلبرگش
که خستگی ز تن باغبان به در ببرد

بر آن که آید و نرگس د برم حسرت
که سیم آورد، اما به خانه زر ببرد

خدای را گل نرگس کجا به زر ماند؟!
که قدر زر شکند، رونق گهر ببرد

همیشه بوی بهشت آید از گریبانش
هر آن که با گل نرگس دمی به سر ببردبرچسب ها : غزل معاصر - نرگس
غزل معاصر
سالروز آزادسازی مشهر گرامی باد

پست ' سالروز آزادسازی مشهر گرامی باد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سالروز آزادسازی مشهر گرامی باد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سالروز آزادسازی مشهر گرامی بادشهر من 
سروده: حسین اسرافیلی


دیده ام، تن های بی سر را به خاک 
ها دیدم فراوان، چاک چاک 
آسمان، در چشم یاران تنگ شد 
مسجد و محراب از خون، رنگ شد 
سنگ و خاک جاده با خون شسته ایم 
زیر آوار، آشنایان جسته ایم 
این همه بیداد، آ بگذرد 
زخم تیر و تیغ و خنجر بگذرد 
شهر من! ای شهر پر آوای درد 
ای نشان پایداری در نبرد! 
زیر هر گامی شقایق کاشتیم 
تا که این پرچم فرا افراشتیم 
قلب تاریخ زمینی شهر من! 
غرقه در خون این چنینی شهر من! برچسب ها : سالروز آزادسازی مشهر گرامی باد
سالروز آزادسازی مشهر گرامی باد
سی و ششمین «شب شاعر» برگزار شد

پست ' سی و ششمین «شب شاعر» برگزار شد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سی و ششمین «شب شاعر» برگزار شد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سی و ششمین «شب شاعر» برگزار شد

پاسداشت برای «شاعرِ مردم»/ «قصر شیرین» استعاره ای برای شعر عباسی قصری
۰
+-

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://fna.ir/kwci07
۹۶/۰۳/۰۲ :: ۲۰:۳۰http://www.farsnews.com/newstext.
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، سی و ششمین «شب شاعر» پاسداشت کیومرث عباسی قصری عصر امروز در سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار شد.

*هنرمند را پیش از مرگ باید روی دست گرفت

حسین قرایی در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمدگویی به حضار گفت: این برنامه ها را می گیریم تا یادی کنیم از آنهایی که زنده اند و دیگران باید این راه را ادامه دهند زیرا بر این باورم که باید هنر و هنرمند را پیش از مرگ روی دست گرفت.

*شعر کُردی او بی نظیر است

محمدعلی سلطانی در بخش دیگری از «شب شاعر» با اشاره به شعر کیومرث عباسی قصری گفت: در شعر او جنگ ایران و عراق و آوارگی ملت به زبان ملی و بومی سروده شده است من کیومرث قصری را سال ها است از دو جنبه ادبی و اخلاقی می شناسم او دارای شخصیت زلال و شفافی است که معایبی در او ندیده ام.

وی با اشاره به بی عد ی ها در حوزه شعر گفت: در ل های ادبی که در روزگار ما مرسوم است هیچ وقت نامی از او دیده نمی شود. قصری نه تنها به شعر فارسی بلکه به شعر کردی هم توجه نشان داده و شعر کردی او بی نظیر است.

*در شعر انقلاب ی مانند او به دقایق و ظرایف سبک هندی نزدیک نشده

کوروس احمدی در سی و ششمین «شب شاعر» با اشاره به ظرایف شعر عباسی قصری گفت: در تاریخ شعر بعد از انقلاب کمتر ی را داریم که بتواند به دقایق و ظرایف سبک هندی مانند کیومرث عباسی قصری نزدیک شود و سخت تر اینکه این اتفاق هم در شعر فارسی و هم کردی او می افتد.

وی افزود: عباسی قصری شخصیتی محجوب، متواضع و اخلاق مدار است که شخصیت او نه اهل نوچه پروری بود و نه زیر علم ی حرکت در او دیده شده است. قوت و شاعرانگی عباسی قصری این قدرت را به تاریخ ادبیات نمی دهد که او را فراموش کنند هرچند او در هیچ کدام از مافیای ادبی نبوده است. 

*عباسی قصری ترجیح داده شاعر مردم بماند

بیژن ارژن در ادامه این مراسم گفت: کیومرث عباسی قصری «نه» بزرگی به احزاب و جناح ها گفته و ترجیح داده تا شاعر مردم بماند. در غیر این صورت اگر می خواست می توانست به جایگاهی برسد که امروز بزرگداشت های بسیاری برای او برگزار شود.

وی افزود: غزل های کردی قصری انگار سعدی واره است و به نظر می رسد که سعدی به زبان کردی غزل گفته است و غزل های کردی او در زبان مردم کرد جاری است و اگر می خواهیم بمانیم باید در زبان مردم باشیم نه در مناسبت های رسمی.

*عباسی قصری خودش را ج انقلاب کرده است

علیرضا قزوه در بخش دیگری از آیین پاسداشت کیومرث عباسی قصری گفت: چند تن از شاعران بزرگتر از من هستند که به آنها بدهی دارم و کیومرث عباسی قصری یکی از آنها است.

وی افزود: او خودش را ج انقلاب کرده و از این رو هر نشری حاضر نیست اشعار او را چاپ کند. اگر از من بخواهند نام چند شاعر هندی سرای انقلاب را ببرم یکی از آنها عباسی قصری است. غزل او غزل فخیم و استخوان داری است و میناتوری سروده شده است.

*سرمشق برای جوان ترها

میلاد عرفانپور در بخشی از این مراسم گفت: اخلاق و منش عباسی قصری برای ما جوان ترها سرمشق است زیرا با این پیشینه ادبی اما با جامعه ادبی با تواضع روبه رو می شود.

وی افزود: زمان شناسی و زمانه شناسی ویژگی شعر او است و هیچ گاه شعرشان را در یک زمان خاص متوقف نکرده اند که این نیز یک درس برای جوان ها است.

*قصر شیرین استعاره ای برای شعر عباسی قصری

اسماعیل امینی با اشاره به اینکه بزرگان اهل تعلیم گفته اند ادب نفس مقدم بر ادب درس است، گفت: ادب نفس گمشده این روزهای مجامع ما است و اشتغال و حواشی موجب شده که اصل را فراموش کنیم.

وی افزود: در آثار عباسی قصری شکوهمندی شعر فارسی را می بینیم و اما بخش دیگری از ویژگی او که در آثارش نیست شخصیت او است که از عظمت روح او نشأت می گیرد و به قلم درنمی آید. اسم شهر قصرشیرین استعاره خوبی برای معرفی اشعار عباسی قصری است که هم مانند قصر شکوهمند است و هم شیرین و عاطفی است.

*«شب شاعر» تجلیل از شعر است

کیومرث عباسی قصری در پایان مراسم سی و ششمین شب شاعر ضمن تشکر از شرکت کنندگان و برگزارکنندگان این مراسم گفت: این مراسم در واقع تجلیل از مقام شعر است وگرنه من که باشم که تجلیل شوم.

وی افزود: شعرا اگر مقام و منزلتی دارند به خاطر شأن و شرفی است که شعر دارد و شعر هم به این خاطر بالا و والا است که تشکیل دهنده آن کلمه است و روایت است که کلمه اولین مخلوق خداوند بوده است و شاعر اگر مورد توجه قرار می گیرد به خاطر این است که ابزار کار او کلمه است.

در پایان سی و ششمین شب شاعر از مقام ادبی کیومرث عباسی قصری با حضور چهره های مختلف ادبی تجلیل به عمل آمد.برچسب ها : سی و ششمین «شب شاعر» برگزار شد - قصری ,عباسی ,کیومرث ,ادبی ,شاعر ,مراسم ,عباسی قصری ,کیومرث عباسی ,زبان مردم ,انقلاب کرده , عباسی ,پاسداشت کیومرث عباسی
سی و ششمین «شب شاعر» برگزار شد
لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود

پست ' لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای ی:

لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود


گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات
http://www.farsnews.com

خبرگزاری فارس: لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای ی خبر داد: لایحه مالکیت هنری و ادبی بعد از ماه مبارک رمضان در مجلس بررسی می شود و امیدواریم امسال به تصویب مجلس شورای ی برسد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، الهیار ملک شاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای ی در هفتمین همایش ملی «حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط» که در کتابخانه ملی برگزار شد، اظهار داشت: از جمله لوایحی که توسط ت تنظیم شد، لایحه حمایت از مالکیت صنعتی بود که در مجلس نهم برای بررسی آن وقت زیادی صرف شد. این لایحه با 140 ماده در مجلس نهم به صحن علنی مجلس هم رفت اما با پایان عمر مجلس بی سرانجام ماند چراکه طبق یک قاعده تقریباً نانوشته، به همراه تمامی طرح ها و لوایح دیگر که در دستور کار مجلس بود، کان لم یکن تلقی شد، اما این لایحه و همچنین لایحه مالکیت ادبی و هنری دوباره در مجلس دهم در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای ی ضمن بیان اینکه در حال حاضر ت لایحه ای را با محوریت وزارت ارشاد تقدیم مجلس کرده و اکنون در دستور کار مجلس قرار گرفته است ابراز داشت: این لایحه یک لایحه نسبتاً خوب است که بررسی آن از مدتی پیش شروع شده است. باید قوانین را به شکلی تنظیم کنیم که حق انحصار استفاده از حقوق مالکیت آنها برای خالق آثار محفوظ باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ما باید با منابع حقوقی دنیا رابطه ای دوطرفه، چندجانبه و بین المللی ایجاد کنیم؛ متذکر شد: کما اینکه از سال 83 به بعد ایران به کنوانسیون های مهمی در همین زمینه ملحق شده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای ی خاطرنشان کرد: لایحه مالکیت هنری و ادبی بعد از ماه مبارک رمضان در مجلس بررسی می شود و امیدواریم امسال به تصویب مجلس شورای ی برسد. امیدواریم نتیجه هفتمین همایش ملی «حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط» به کمیسیون متبوعش و همچنین نمایندگان مجلس برای تصمیم سازی صحیح و تسهیل در کار آنها، کمکی اساسی کند.
برچسب ها : لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود - مجلس ,لایحه ,مالکیت , ی ,شورای ,کمیسیون ,مجلس شورای ,شورای ی ,قضایی مجلس ,کمیسیون حقوقی ,«حقوق مالکیت ,مجلس شورای ی ,رئیس کمیسیون حقوقی ,مجلس بررس
لایحه «حقوق مالکیت ادبی و هنری» بعد از ماه رمضان در مجلس بررسی می شود
عشق سوزان است

پست ' عشق سوزان است ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست عشق سوزان است ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

عشق سوزان است
۰
+-

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://fna.ir/icqn9j
۹۶/۰۲/۱۸ :: ۰۰:۳۶

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960217001391

«عشق سوزان است» مهدی جهاندار نیامده پرفروش شد

خبرگزاری فارس: «عشق سوزان است» مهدی جهاندار نیامده پرفروش شد

مجموعه اشعار مهدی جهاندار با عنوان «عشق سوزان است» از سوی نشر شهرستان ادب در نمایشگاه سی اُم کتاب تهران عرضه شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،مجموعه اشعار مهدی جهاندار با عنوان «عشق سوزان است» از سوی انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است.

این کتاب که اولین مجموعه شعر این شاعر خوش قریحه است از زمان عرضه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اقبال مخاطبان روبرو شده و توانسته در زمره پرفروش ترین کتب این نشر طی 5 روز ابت قرار گیرد.

۰
+-

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://fna.ir/icqn9j
۹۶/۰۲/۱۸ :: ۰۰:۳۶

«عشق سوزان است» مهدی جهاندار نیامده پرفروش شد

خبرگزاری فارس: «عشق سوزان است» مهدی جهاندار نیامده پرفروش شد

مجموعه اشعار مهدی جهاندار با عنوان «عشق سوزان است» از سوی نشر شهرستان ادب در نمایشگاه سی اُم کتاب تهران عرضه شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،مجموعه اشعار مهدی جهاندار با عنوان «عشق سوزان است» از سوی انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است.

این کتاب که اولین مجموعه شعر این شاعر خوش قریحه است از زمان عرضه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اقبال مخاطبان روبرو شده و توانسته در زمره پرفروش ترین کتب این نشر طی 5 روز ابت قرار گیرد.

این کتاب که شامل غزل های، مخمس ها و نیمایی های این شاعر توانمند کشور است از سوی انتشارات شهرستان ادب در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

چه روزها که یک به یک غروب شد نیامدی
چه بغض ها که در گلو رسوب شد نیامدی

خلیل آتشین سخن، تبر به دوش بت شکن
خدای ما دوباره سنگ و چوب شد نیامدی

برای ما که خسته ایم و دل ش ته ایم نه
ولی برای عده ای چه خوب شد نیامدی

تمام طول هفته را به انتظار ام
دوباره صبح، ظهر، نه! غروب شد نیامدی

کتاب «عشق سوزان است» سروده مهدی جهاندار در 65 صفحه با قیمت 6هزار تومان از سوی انتشارات سهرستان ادب روانه بازار کتاب شده است.

علاقه مندان به تهیه این کتاب می توانند به شهر آفتاب سالن a3 . راهروی 5. غرفه شماره 19 مراجعه کنند.برچسب ها : عشق سوزان است - کتاب ,سوزان ,جهاندار ,است» ,مهدی ,شهرستان ,سوزان است» ,مهدی جهاندار ,«عشق سوزان ,اشعار مهدی ,عنوان «عشق ,ادبیات خبرگزاری فارس،مجموعه اشعار ,اقب
عشق سوزان است
نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی

پست ' نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://fna.ir/u5b7fe
۹۶/۰۲/۲۶ :: ۱۴:۲۷

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960226000159

تازه ترین سروده محمد در آستانه انتخابات

نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی
۰
+-

خبرگزاری فارس: نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی
سیدمحمد از شاعران کشورمان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شعری سرود و آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داد.


به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، سید محمد از شعرای جوان کشورمان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شعری در انتقاد ازعملکرد ت در موضوع سروده است.

همیشه تکیه دادی دوستان حزب بادی را

و با روباه ها برهم زدی بی اعتمادی را

به دست کدخدا دل بسته ای گرچه خدا با ماست

کجا آموختی ای شیخ! این بی اعتقادی را ؟!

"یدالله فوق أیدیهم" مگر این نص قرآن نیست؟!

رها کن پیش نص آیه ها خود اجتهادی را

ن روزی امضا پای سطری از سیاهی ها

خداوند علیم از من مگیرد بی سوادی را

نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی

فقط خوردیم دشنامی که صبح و شام دادی را

غزل کافیست می ترسم دهانم بشکند درهم

به گوشش می رساند باد شعر انتقادی را

برچسب ها : نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی - جامی، ,دستی ,آستانه , ,جمهوری شعری ,ریاست جمهوری ,انتخابات ریاست ,آستانه انتخابات ,محمد ,انتخابات ریاست جمهوری ,آستانه انتخابات ریاست
نه دستی هست بر جامی، نه از آن وعده ها کامی
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

پست ' روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

روز بزرگداشت حکیم عمر خیام


28 اردیبهشت ماه بزرگداشت حکیم عمر خیام ,همه ساله چنین روزی به عنوان روز بزرگداشت حکیم عمر خیام گرامی داشته می شود .
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من 


وین حرف معما نه تو دانی و نه من 


هست از پس گفتگوی  


چون برافتد نه تو مانی و نه من 


خیام

 برچسب ها : روز بزرگداشت حکیم عمر خیام - خیام ,حکیم ,بزرگداشت ,بزرگداشت حکیم
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

پست ' روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

بخش آ ...

سال قمری ده روز و شش ساعت و یازده ثانیه کوتاهتر از سال شمسی است. با تنظیم تقویم جلالی مقرر شد که هر چهار سال یک روز بر تعداد روزهای سال بیفزایند و سال چهارم را ۳۶۶ روز حساب کنند و پس از هر ۲۸ سال ( هفت دوره چهار ساله ) به جای آنکه به آ ین ماه سال یک روز بیافزایند این روز را در نخستین دوره بعد یعنی دوره نهم اضافه کنند . به این ترتیب سال جلالی نزدیکترین سالهای جهان به سال شمسی شد . سال شمسی حقیقی ۳۶۵ روز و ۵ ساعت و ۴۸ دقیقه و ۶۴ ثانیه است.)


حکیم عمر خیام تنها به این امر مبادرت نورزید و از خود آثار گرانسنگی در حوزه های مختلف علمی به جای نهاده است که از میان آنها می توان به رساله فی شرح ما اشکال من مصادرات اقلیدس، رساله فی ابراهین علی المسائل الجبر و المقابله ، میزان الحکم رساله ال و کلیف ، الجواب عم ثلاث مسائل اضیاء العقلی، رساله فی الوجود، رساله فی کلیه الوجود، نورو مه و کتاب ا یج المکشاهی اشاره کرد.

 

حکیم عمر خیام را امروزه بیشتر به دلیل اشعارش می شناسند . این دانشمند بر جسته جهان در سال ۵۱۷ ه.ق چشم از جهان فرو بست. برچسب ها : روز بزرگداشت حکیم عمر خیام - رساله ,خیام ,جهان ,دوره ,شمسی
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

پست ' روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

بخش دوم ...


(پیش تر شش گونه تقویم در حوزه تقویم ی مورد لحاظ قرار می گرفت که تقویم "چرخه خورشیدی" که مبدا آن سال ۵۷۷۷ قبل از میلاد است ، قدیمی ترین آنها به شمار می رود . همچنین تقویم دوره ژولیان با مبدا ۴۷۱۴ قبل از میلاد از آن جمله است . تقویم دیگر تقویم ژولیان است که مبدا آن سال ۴۵ قبل ازمیلاد است.

 

 

رباعیات خیام,زندگی نامه خیام,بزرگداشت خیام

حکیم عمر خیام

 

دیگری تقویم سزار اسپانیا است با مبدا سال ۳۸ پیش از میلاد است . مبدأ تاریخ ا یون هم سال اول قبل از میلاد است والبته مبدأ تقویم پیسا نیز سال یک قبل از میلاد است. در حال حاضر در غالب کشور های جهان تقویم گریگوری حاکم است و بیشتر کشورها به منظور تطبیق خود با مبنای اقتصادی دیگر کشور این تقویم را مبنای کار خود قرار داده اند.برچسب ها : روز بزرگداشت حکیم عمر خیام - تقویم ,میلاد ,مبدا
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

پست ' روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

روز بزرگداشت حکیم عمر خیام


 

رباعیات خیام,زندگی نامه خیام,بزرگداشت خیام

حکیم عمر خیام

 

روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

بخش اول ...


28 اردیبهشت ماه بزرگداشت حکیم عمر خیام ,همه ساله چنین روزی به عنوان روز بزرگداشت حکیم عمر خیام گرامی داشته می شود .

 

ابوالفتح الدین عمر بن ابراهیم نیشابوری مشهور به خیام از برجسته ترین حکما و ریاضی دانان جهان در سال ۳۲۹ ه.ق در نیشابور دیده به جهان گشود.

 

حکیم عمر خیام وی پس از طی تحصیلات در حوزه ای مختلف در رشته ریاضیات و نجوم تبحر خاصی یافت و در این حوزه شیوه های خاصی را در حل مسایل مختلف ابداع کرد . حکیم عمر خیام به دلیل تبحر و دانش عظیمی که در این دو علم بدست آورده بود ، ملکشاه سلجوقی او را به سوی در بار فراخواند و وی را در صدر نشاند .

 

خیام در نزد ملکشاه دست به انجام کارهای علمی بسیاری زد که از میان آنها می توان به نگارش تقویم جلالی اشاره کرد.

حکیم عمر خیام بنا به در خواست ملکشاه رصدخانه ملکشاهی را ساخت و در صدد اصلاح تقویم موجود بر آمد . تقویم جلالی او که امروزه در میان ایرانیان رواج دارد از چنان اعتباری بر خوردار است که تا کنون کمتر به آن ایراد وارد شده است.

 برچسب ها : روز بزرگداشت حکیم عمر خیام - خیام ,حکیم ,تقویم ,بزرگداشت ,ملکشاه ,بزرگداشت حکیم ,تقویم جلالی
روز بزرگداشت حکیم عمر خیام
در محضر شاعر توانمند و متعهد معاصر جناب فراز مردانی

پست ' در محضر شاعر توانمند و متعهد معاصر جناب فراز مردانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست در محضر شاعر توانمند و متعهد معاصر جناب فراز مردانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

در محضر شاعر توانمند و متعهد معاصر جناب فراز مردانی

غزلسرای معاصر 

صاحب مجموعه اشعار نفیس

فریاد سکوت و فریاد عطش

جناب آقای مردانی - فراز 


غزل عرفانی قلب ش ته

مطرب بیا به تار دلم زخمه یی بزن

تکرار کن ترانه ی ساز ش ته را

پیرانه سر هوای می ناب کرده ام

تعمیر کن پیاله ی از هم گسسته را

گریان شدم به کوچه ی گلهای آرزو

خندان شدم قناری از دام رسته را

راهی دراز رفته ام ای میر کاروان

در جام اضطراب مکن جان خسته را

کالای عشق دارم و آرام میروم

تا حس کنم ضیافت در غم نشسته را

باید تمام فاصله ها را سفر کنم

بگشا بروی قافله درهای بسته را

بین من و نگاه توافتاده فاصله

دست زمان ز میوه جدا کرده هسته را

شعر تو در فراز بمانَد( فراز )اگر

اجرا کنی ترانه ی قلب ش ته رابرچسب ها : در محضر شاعر توانمند و متعهد معاصر جناب فراز مردانی - فراز
در محضر شاعر توانمند و متعهد معاصر جناب فراز مردانی
در محضر مردانی (فراز)

پست ' در محضر مردانی (فراز) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست در محضر مردانی (فراز) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

در محضر مردانی (فراز)

غزلسرای معاصر 

صاحب مجموعه اشعار نفیس

فریاد سکوت و فریاد عطش

جناب آقای مردانی - فراز 

برچسب ها : در محضر مردانی (فراز)
در محضر مردانی (فراز)
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96

پست ' سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96

 لازم به توضیح است جناب آقای نصیری منتخبی از شعر های شاعران معاصر و شاعران متا

را در حافظه دارند که مهمانان و حضار را به شنیدن غزل هایی زیبا و ارزشمند خشنود ساختند.

برچسب ها : سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
ولادت حسین «علیه السلام» - روز بزرگداشت مقام پاسدار مبارک باد

پست ' ولادت حسین «علیه السلام» - روز بزرگداشت مقام پاسدار مبارک باد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ولادت حسین «علیه السلام» - روز بزرگداشت مقام پاسدار مبارک باد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

ولادت حسین «علیه السلام» - روز بزرگداشت مقام پاسدار مبارک بادسروده : جناب مردانی (فراز)


امشب عشق به میخانه می رود

ساغی به هم نشینی پیمانه می رود

در مولد حسین و ابوالفضل و عابدین

یعسوب دین به سجده ی شکرانه می رودبرچسب ها : ولادت حسین «علیه السلام» - روز بزرگداشت مقام پاسدار مبارک باد
ولادت حسین «علیه السلام» - روز بزرگداشت مقام پاسدار مبارک باد
از سروده های ماندگار رهی معیری

پست ' از سروده های ماندگار رهی معیری ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های ماندگار رهی معیری ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های ماندگار رهی معیری

غباری در بیابانی رهی معیری

غزلها - جلد اول

غباری در بیابانی

نه دل مفتون دلبندی نه جان مدهوش دلخواهی

نه بر مژگان من اشکی نه بر لبهای من آهی

نه جان بی نصیبم را پیامی از دلارامی

نه شام بی فروغم را نشانی از سحرگاهی

نیابد محفلم گرمی نه از شمعی نه از جمعی

ندارد خاطرم الفت نه با مهری نه با ماهی

به دیدار اجل باشد اگر شادی کنم روزی

به بخت واژگون باشد اگر خندان شوم گاهی

کیم من ؟ آرزو گم کرده ای تنها و سرگردان

نه آرامی نه امیدی نه همدردی نه همراهی

گهی افتان و خیزان چون غباری دربیابانی

گهی خاموش و حیران چون نگاهی برنظرگاهی

رهی تا چند سوزم در دل شبها چو کوکبها

باقبال شرر نازم که دارد عمر کوتاهیبرچسب ها : از سروده های ماندگار رهی معیری
از سروده های ماندگار رهی معیری
سومین نشست انجمن ادبی جامی

پست ' سومین نشست انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سومین نشست انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سومین نشست انجمن ادبی جامی


سومین نشست انجمن ادبی جامی

با حضور جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)

ایشان غزلسرایی توانمند و صاحب آثار و کتابهایی ارزشمند هستند.

                جناب نصیری (نصیر دفتری) نیکوکار مدرسه ساز،
مشوق و پشتیبان هنرمندان، شاعران و اهالی موسیقی
صاحب کتاب ارزشمند تلخ و شیرین


برچسب ها : سومین نشست انجمن ادبی جامی - جناب ,ادبی جامی ,انجمن ادبی ,نشست انجمن ,سومین نشست
سومین نشست انجمن ادبی جامی
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96

پست ' سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
حضور جناب سید حسین افشار امین  شاعر توانمند و متعهد
و انسانی دلسوزو متواضع را مغتنم شمرده و ارج می نهیم.
ایشان صاحب کتاب ارزشمند مجموعه قصه ها و اشعار ( نثر و نظم )
هستند که بیش از 2 نوبت تجدید چاپ شده است.

برچسب ها : سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96

پست ' سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96

باور ای دوست در میکده باز است

نوشیدن می در همه جا عین مجاز است

...

تصویر غزلی عارفانه - سروده جناب افشار


برچسب ها : سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96

پست ' سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
حقگو در حال امضاء دیوان غزل آهنگ عشق
لازم به توضیح است این مجموعه سال 1375 با مقدمه
جواهری وجدی به چاپ رسید که در آرشیو اخبار معرفی
کامل آن موجود است .


برچسب ها : سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
سومین نشست انجمن ادبی جامی - پنج شنبه 07-02-96
انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396

پست ' انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396


جناب آقای بهلولی تصویر بردار انجمن موسیقی و ترانهبرچسب ها : انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 - انجمن موسیقی
انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396
انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396

پست ' انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396

روز پنجشنبه مورخ 31/01/96 انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی 

با  حضور جمع کثیری از ان موسیقی، سخنوران و هنرجویان موفق 

برگزار شد. همچنین تقدیر و پاسداشتی جهت آقای دینی اجرا 

و لوح تقدیر همراه با شعر و هدایای ویژه حضور این برادر 

هنرمند که اخلاق ، تواضع و مهرورزی ایشان مشهور است تقدیم گشت. 
برچسب ها : انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 - بهمن ,ترانه ,انجمن موسیقی
انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396
انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396

پست ' انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396 ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396


سخنرانی و شعر خوانی خانم انیس در مراسم بزرگداشت 

جناب آقای کامران دینی - نوازنده ضرب
برچسب ها : انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396
انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی فروردین 1396
منتخب غزل های معاصر

پست ' منتخب غزل های معاصر ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست منتخب غزل های معاصر ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

منتخب غزل های معاصر

طلیعه ی فریاد


نگاه آینه گشتی و قاب را خو

ز سایه سر زدی و آفتاب را خو

به هفت گنبد گردون چو مهر ت دی

به نه رواق زبرجد صواب را خو

در آن میانه که بیداد را حساب نبود

بهین قصیده ی روز حساب را خو

برون ز منبر و محراب در سکوت زمان

حدیث معدلت بوتراب را خو

تو را به بند کشیدند و باز با هیبت

سرود قافله انقلاب را خو

تو بودی و غل و زنجیر و رنج جان فرسا

که آیه آیه ی ام الکتاب را خو

به رقم باور هارون و جور زندانبان

صلابت ظفر صبر و تاب را خو

ز دشت سبز کدامین بهار گل کردی

که عطر آب و فریب سراب راخو

تو ای طلیعه ی فریاد صبح بیداری

چه خوب دست شبیخون خواب را خو

توبر صحیفه تاریخ رنگ نور زدی

که حکم محکم ناب را خو

قلم زدی ز تولای موسی کاظم

(فراز) اگر غزل آفتاب را خو


سروده :  فراز مردانی

#غزل #شهادت  # موسی  کاظم علیه السلامبرچسب ها : منتخب غزل های معاصر
منتخب غزل های معاصر
نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل

پست ' نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://www.farsnews.com/newstext

۹۶/۰۱/۳۰ :: ۰۹:۱۴

نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»خبرگزاری فارس: دلداده ی غزل


دلداده ی غزل

 

غزل احتشامی از غزل های شجاع و پاکیزه روزگار ماست چون بر بوطیقای خود تسلطی مثال زدنی را نشان می دهد و شجاع است چون هرازگاه فراروی هایی جذاب از بوطیقا را به نمایش می گذارد و پاکیزه است چون لفظی پاک را با مفاهیمی پاک همراه ساخته است.

 

خبرگزاری فارس- گروه کتاب و ادبیات: آن چه به غزل در روزگار ما اعتبار می بخشد یا نوآوری و بوطیقانویسی تازه و بدیع است یا زبانی سالم و مضامینی ناب در همان ساخت و بافت قبلی و در همان بوطیقای سنتی . اولی را بیشتر از شاعران جوان و جسور می بینیم و دومی را غالبا از غزل سرایان باتجربه ای که فراتر از سنت غزل نرفته اند اما در همان شیوه چنان محکم و جاندار و شیرین می سرایند که مخاطب فراموش    می کند که در روزگاری فراقالب و فراغزل دارد شعر می خواند . غزلی نو و اصلاح طلب در برابر غزلی نوقدمایی و محافظه کار اما خواندنی !

«خسرو احتشامی» در گروه غزل سرایان باتجربه ای ست که زبان و بیان شاعرانه اش در اوج سلامت و شیوایی است و در عین حال از صمیمیت و ملاحتی جوانانه نیز هرگز دور نمانده است. به این ترتیب غزل او پیر و جوان را از لذت رویارویی با غزل سیراب می سازد.

غزل «احشامی» از لحظاتی بکر و جذاب در اتی منفرد و مستقل در متن غزل هایی لبریز است که غالبا تغزلی به حساب می آیند . با خواندن غزل های او مجموعه ای از مضامین دلکش و ناب در قالب اتی روان در ذهن مخاطب باقی می ماند که به ندرت یادآور مضامین پیشینیان است . این از آنجا ناشی می شود که شاعر کمتر می کوشد به تع ر و تصاویر شعرش رنگ و بویی عارفانه ببخشد و اتفاقا خوانشی عینی و به اصطلاح «وقوعی»  را می طلبد:

باورم نمی شود که بی منی هم زبان دوستان بی مرام

باورت نمی شود که با توام در دقیقه های تلخ صبح و شام ...

ناگهان رسیدی و به ناگزیر پیر را کشیدی از چکاد زیر

چارقد ز سر گرفتی و مرا بردی از میان کوچه روی بام

آمدی ز دورها و دورها آمدی ز سرزمین نورها

چون تولد دوباره ی فروغ با چراغ شاعرانه ی کلامبرچسب ها : نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل - «خسرو ,گروه ,سرایان باتجربه ,«خسرو احتشامی»دلداده ی
نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی

پست ' معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی


 مجموعه اشعار محمد گازرانی 

به همت فرزند برومند ایشان 

جناب آقای ساسان گازرانی 

به زیور طبع آراسته گردید. 
برچسب ها : معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی - , محمد ,اشعار
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی

پست ' معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی


تصویر دست نویس زنده یاد محمد گازرانی 

اهداء شده به سرکار خانم ونوس جامی پور (انیس)

سال 1392 

برچسب ها : معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی - محمد
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی

پست ' معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی


شعور بالا و ادب جناب آقای ساسان گازرانی 

حکایت از پدر و مادری اصیل زاده و فرهیخته دارد.

همانطور که خوانندگان محترم ملاحظه می فرمایند 

رباعی ذیل را زنده یاد محمد گازرانی در توصیف 

شخصیت خانم انیس سروده بودند که توسط آقای ساسان 

در مجموعه گردآوری شده به چاپ رسیده .

و تصویر دست نویس مرحمتی آن شاعر و معظم عینأ در ذیل 

تقدیم می شود.

برچسب ها : معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی - ,محمد گازرانی , محمد ,آقای
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی

پست ' معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی


تحریریه ستاره انیس افتخار دارد 

مجموعه اشعار زنده یاد محمد گازرانی را که به همت 

فرزند برومند ایشان جناب آقای ساسان گازرانی

جمع آوری و منتشر شده را حضورتان معرفی نماید.

برچسب ها : معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی - ,محمد گازرانی , محمد
معرفی کتاب مجموعه اشعار محمد گازرانی
کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت

پست ' کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت


خانم انیس، مرحوم زاده، مرحوم ی

انجمن ادبی ایران - سال 1391


برچسب ها : کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت
کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت
نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل

پست ' نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://www.farsnews.com/newstext

۹۶/۰۱/۳۰ :: ۰۹:۱۴

نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»

 

دلداده ی غزل

 

و به صراحت بر فاصله ی شعرش از عرفان و فضای اثیری آن تاکید می ورزد . آیا با این وضع شعر «احتشامی» سطحی و سهل الوصول نمی شود ؟

نه ! زیرا در غزل های «خسرو احتشامی» از کلمات و اسامی خاص بسیار می توان یافت . حاصل کار ات و فضاهایی ست که در معنای اولیه ی لفظ متوقف نمی مانند و با معنای ضمنی و ثانوی ، مخاطب را به تحرک ذهنی وا می دارند :

در صدایت حزنی از تحریر روح انگیز بود

آتشی افتاده از عشقی مگر در منت

*

امواج پیچاپیچ بر پشت تو یدند

رودابه گویی زلف زرین از حصاران ریخت

*

شیخ اشراق تماشای تو را منتظر است

بر سر تپه ی مهتاب غزل خوانی من

این کلمات خاص هر کدام با تکنیکی همراه می شوند و حضور خود را از تصنع و تکلف پاک می کنند و با ایهام ، مراعات النظیر ، تشخیص یا دیگر صنایع لفظی و معنوی ، خود را به اثبات می رسانند .

***

غزل احتشامی از غزل های محکم ، شجاع و پاکیزه روزگار ماست . محکم است چون بر بوطیقای خود تسلطی مثال زدنی را نشان می دهد و شجاع است چون هرازگاه فراروی هایی جذاب از بوطیقا را به نمایش می گذارد و بالا ه پاکیزه است چون لفظی پاک را با معانی و مفاهیمی پاک همراه ساخته است و بی اعتنا به جریانات پر سر و صدای غزل معاصر به سلوک و پویش همیشگی خویش ادامه می دهد .

یادداشت: حمیدرضا شکارسری

 برچسب ها : نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل - «خسرو
نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل
نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل

پست ' نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://www.farsnews.com/newstext

۹۶/۰۱/۳۰ :: ۰۹:۱۴

نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»

 - بخش دوم

دلداده ی غزل

 

آیا می بینید دو بیت اول چه فضای مدرنی دارند و در عوض بیت واپسین چگونه ناگهان معشوقی زمینی و نهایتا پشت بامی را تا چه دورهای ناپی پرتاب می کند ؟ از سویی ذهن شاعرانه ی «احتشامی» نوگرا می نماید و از سوی دیگر دلدادگی و سرسپردگی او به سنت غزل ، کلامش را خودآگاه یا ناخودآگاه به بوطیقای غزل نزدیک می کند .

به خاطر همین فضاها و ظرفیت هاست که نگارنده «خسرو احتشامی» را از مستعدترین غزل سرایان باتجربه و نوقدمایی برای کندن از بوطیقای غزل سنتی و پوست اندازی و نوسرایی در همان متن موزون و مقفای غزل می داند :

دروغ بود که نفرین این و آن نگذاشت

مرا کنار تو افسون دوستان نگذاشت

تنت جرقه زد از پشت مخملی ممنوع

اثر از آینه بر سقف آسمان نگذاشت

این استعداد البته تا امروز صرف ساختار عرضی شده است نه محور عمودی غزل . ساختاری محکم و در عین حال صمیمانه. ساختاری که دایره ای وسیع از کلمات را پذیراست . این دعوت       سنجیده و در عین حال شاعرانه ی واژگان ، فضای شعر را در عین پاشان بودن جمع می کند و در قالبی با عنوان غزل همراه می سازد :

ای اصفهان پنهان در باغ چای گیلان

برگرد تا بگردد دور غزل به کامت

آن شب که شیخ شیراز ان چراغ را کشت

افتاد عاشقانه در طیبات دامت

جغرافیای عرفان در تو گرفت پایان

می زد مدام حافظ فال از صدای گامتبرچسب ها : نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل - نگذاشت ,«خسرو
نگاهی به شعر «خسرو احتشامی»دلداده ی غزل
معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو

پست ' معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو


معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو 

با مقدمه زنده یاد جواهری وجدیبرچسب ها : معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو - سیروس ,مجموعه اشعار ,کتاب آهنگ ,معرفی کتاب
معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو
معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی

پست ' معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی


جناب سیروس حقگو در کنار شاعران توانمند معاصر

مرحومین جواهری وجدی و ابوالحسن ورزیبرچسب ها : معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی - جواهری وجدی ,سیروس حقگو , سیروس
معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی
معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی

پست ' معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی


              برچسب ها : معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی
معرفی کتاب آهنگ عشق مجموعه اشعار و سروده های سیروس حقگو با مقدمه زنده یاد جواهری وجدی
کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت

پست ' کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت


کیومرث زاده در سال ۱۳۱۷ شمسی در جیرفت زاده شد. او دوره تحصیلات ابت و دبیرستانی را در زادگاهش به پایان رسانید و سپس عازم تهران شد و موفق به ب لیسانس در رشته اقتصاد از دانشکده حقوق گردید. بعد به رفت و تحصیلات خود را در زمینه ریاضیات و فیزیک اتمی دنبال نمود. پس از پایان تحصیلات به ایران بازگشت و در سازمان برنامه و بودجه به کار پرداخت.

زاده روز 26 فروردین ماه سال 1396 در ۷۹ سالگی بر اثر سکته مغزی در بیمارستان فیروزگر تهران درگذشت.آثار وی عبارتند از:

  • سفرنامه مرد مالیخولیایی رنگ پریده
  • یک شعر بلند
  • قرمزتر از سفید
  • گزیده اشعاربرچسب ها : کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت - تحصیلات
کیومرث زاده شاعر ریاضیات درگذشت
شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی

پست ' شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی

در گفت وگو با فارس عنوان شد

http://www.farsnews.com/

بخش اول ...

احمدی: کمک به مردان برای شناخت دنیای ن با پرداخت هنرمندانه/ به فکر ضرب المثل شدن مصرع ها نبودم 
خبرگزاری فارس: احمدی: کمک به مردان برای شناخت دنیای ن با پرداخت هنرمندانه/ به فکر ضرب المثل شدن مصرع ها نبودم

یک شاعر جوان گفت: مسائل مخصوص ن همواره برایم مهم بوده و اگر صادقانه و هنرمندانه پرداخته شود، بسیار مفید خواهد بود و به مردان کمک می کند تا دنیای ن را بهتر بشناسند.این شاعر جوان گفت: مسائل مخصوص ن همواره برایم مهم بوده و اگر صادقانه و هنرمندانه پرداخته شود، بسیار مفید خواهد بود و به مردان کمک می کند تا دنیای ن را بهتر بشناسند.

خبرگزاری فارس - گروه کتاب و ادبیات: وحیده احمدی سال گذشته با مجموعه شعر «شاید به جا آوردی» از  سوی نشر شهرستان ادب روانه بازار کتاب شد. این کتاب که اولین کتاب شعر این شاعر جوان است که در آن به دغدغه های اجتماعی در حوزه ن پرداخته است. غالب اشعار این کتاب با محوریت ازدواج و خواستگاری سروده شده است.

او البته از منظر ن به مسئله ازدواج پرداخته و معتقد است این تنها مسئله ن نیست و برای مردان نیز مهم است ولی او از منظر خود به این مسئله اشاره کرده است. احمدی بر این باور است که اگر مسائل نه با هنرمندی توام با صداقت پرداخت شود به مردان برای شناخت دنیای ن کمک خواهد کرد.

 

 

 برچسب ها : شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی - ن ,مردان ,کتاب ,احمدی ,پرداخته ,دنیای ,دنیای ن ,شاعر جوان ,شود، بسیار ,پرداخته شود، ,بسیار مفید , ن همواره برایم ,برای شناخت دنیای
شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی
به یاد ابراهیم ناعم

پست ' به یاد ابراهیم ناعم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به یاد ابراهیم ناعم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به یاد ابراهیم ناعم

یاد و خاطره شاعر 

زنده یاد ابراهیم ناعم دبیر و موسس انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو را گرامی می داریم.

     

دل و جان می سپاریم به غزل زیبای مردانی 


دوش دلبر دل ز ما ببرید و رفت

شوکران هجر را نوشید و رفت


در میان کوچه ی نا باوری

دیده از دیدار ما پوشید و رفت


سرو  بالایی ز گ ار ادب

رویش آلاله ها را دید و رفت


تا بتابد نور شمع انجمن

در میان گریه ها خندید و رفت


عطر جانبخش پیام یار را

از گلستان هنر  بوئید و رفت


چون پرستوهای عاشق پر ن۸

از نشان تا بی نشان کوچید و رفت


تا بماند عطر یادش در چمن

خویش را در برگ گل پیچید و رفت


باز دست سرد گلچین زمان

یاس سبز باغ ما را چید و رفت


در عزایش اشک ماتم صبحدم

روی سرخ لاله را بوسید و رفت


ناعم آن عرفان و ادب

نکته سنجی را گران سنجید و رفت


آری آن خلوت نشین بزم عشق

رخت از این خاکدان برچید و رفت


تا ابد جاوید می ماند فراز

هر که راه عشق را پوئید و رفت


 فراز   مردانیبرچسب ها : به یاد ابراهیم ناعم - ,رفتتا ,ابراهیم ناعم
به یاد ابراهیم ناعم
شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی

پست ' شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی

در گفت وگو با فارس عنوان شد

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://fna.ir/chd7qi


بخش سوم ...

احمدی: کمک به مردان برای شناخت دنیای ن با پرداخت هنرمندانه/ به فکر ضرب المثل شدن مصرع ها نبودم


*به فکر ضرب المثل شدن مصرع ها نبودم

فارس: اشعار شما بیت محور نبوده و ات در خدمت شعر هستند و هر بیت معنای مجزایی نمی دهد، این به خاطر این است که معنای خاصی را مد نظر داشتید؟

البته هر بیت شعرم معنای جداگانه ای می دهد. اما در عین استقلال معنایی، جزیی است از کل شعر که بیت ها در کنار هم به وحدت می رسند. به فکر صنعت سازی بیت یا مصرعم برای ضرب المثل شدن، نبوده ام. شعرم را گفته ام و شاه بیت ها نا خودآگاه ساخته شده اند.

فارس: برای سوژه هایی که با زبان شعر به آنها می پردازید چقدر از اتفاقات روزمره الهام می گیرید و در این کتاب چقدر بوده است؟

بسیار زیاد از اتفاقات روزمره برای سرایش الهام می گیرم. به نظرم شعر مثل برگ درختان در پاییز همه جا به چشم می خورد، فقط یک شاعر با حوصله می خواهد که جمعشان کند.

*شعر نه با تَنانه فرق دارد

فارس: شعر عفیف نکته ای است که در مورد اشعار شما می توان عنوان کرد، چقدر به این مسئله توجه داشتید؛ به این معنا که ناخودآگاه بوده یا خودآگاه به آن توجه داشتید تا پاکی و را با وجود اینکه شخصیت شعر شما نه است در شعر لحاظ کنید؟

شعر عفیف گفتن با شعر نه گفتن منافاتی ندارد و شعر نه با تنانه (به قول یک شاعری) فرق دارد. بنابر این اگر دغدغه سرایش مسائل ن باشد،با حفظ حریم ها (حتی به صورت ناخودآگاه) می توان شعر نه سرود.

فارس: اصولا شعر عفیف گفتن سخت است و شعر مستهجن سرودن دشواری ندارد با این حال شما سراغ شعر پاک رفته اید و ساحت شعر را آلوده نکرده اید. در این مورد توضیحی می دهید.

شعر پاک و در عین حال هنرمندانه گفتن، زحمت می خواهد. من تلاشم را کرده ام. این مجموعه حاصل ده سال تمرین شاعری ام است. هنوز هم راه درازی در پیش دارم. به قول سهراب، شاعران وارث آب و د و روشنی اند. به نظرم اگر جز این باشد، شاعر به مخاطبش به خاطر وقتی که از او گرفته مدیون است.

 

 برچسب ها : شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی - نه ,عفیف ,گفتن ,چقدر ,معنای ,فارس ,عفیف گفتن ,اتفاقات روزمره
شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی
شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی

پست ' شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی

در گفت وگو با فارس عنوان شد

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

http://fna.ir/chd7qi

بخش دوم ...

احمدی: کمک به مردان برای شناخت دنیای ن با پرداخت هنرمندانه/ به فکر ضرب المثل شدن مصرع ها نبودم

در ادامه گفت وگویی با این شاعر داشته ایم که در ادامه منتشر شده است.

*ازدواج و خواستگاری از مهمترین مسائل زندگی هر فرد است

فارس: کتاب «شاید به جا آوردی» را باید یک کتاب شعر دانست زیرا می شود گفت که نسبتا تمام اشعار در یک حوزه معنایی سروده شده اند. مسئله ازدواج و خواستگاری چقدر ذهن شما را به خود مشغول داشته که حاصل آن یک کتاب شده است؟

کتاب «شاید به جا آوردی» اولین مجموعه شعرم است و متعلق به دوران مجرد بودنم است. مسئله ازدواج و خواستگاری از مهمترین مسائل هر فرد در زندگی است که با دین، فرهنگ، اجتماع ، اقتصاد و ... در ارتباط است. من هم به این موضوع همواره توجه ویژه ای داشتم و دارم. البته غزل هایی با موضوعات دیگر نیز در کتابم هست.

مسئله ازدواج و خواستگاری مخصوص ن نیست. دغدغه مردان هم هست. چون من زن بودم از زبان خانم ها سرودم که می تواند برای آقایان هم جالب توجه باشد. مسائل دیگری هم در کتابم مطرح شده و تنها مخصوص خواستگاری نیست. مثل شعرهای دفاع مقدس و فلسطین و اتفاقات روزمره زندگی و ...

*کمک به مردان برای شناخت دنیای ن با پرداخت هنرمندانه

فارس: در این کتاب شما به یک مسئله اجتماعی آن هم ویژه بانوان توجه کرده اید. مسائل اجتماعی ن چقدر برایتان اهمیت دارد؟

در همه شعرهایم نگاه نه وجود دارد که حاصل آن، شعرهایی دخترانه، خواهرانه، همسرانه، مادرانه است. مسائل مخصوص ن همواره برایم مهم بوده و اگر صادقانه و هنرمندانه پرداخته شود، بسیار مفید خواهد بود و به مردان کمک می کند تا دنیای ن را بهتر بشناسند.

فارس: برای شما در شعر چقدر معنا و چه میزان زبان اهمیت دارد؟

زبان و معنا رابطه تنگاتنگی با هم دارند. برای من هر دو مهم است.
برچسب ها : شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی - ن ,خواستگاری ,کتاب ,مسائل ,مردان ,مسئله ,مسئله ازدواج ,دنیای ن ,مخصوص ن ,برای شناخت ,مهمترین مسائل ,برای شناخت دنیای
شاید به جا آوردی - سروده سرکار خانم وحیده احمدی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامیجناب آقای محمد تقی حرآبادی
شاعر، دبیر انجمن ادبی صائب
از آثار و مکتوبات ایشان:
بافه در باران، حالا پشت صحنه، غزل های ناخوانده و ...


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - انجمن ادبی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامیحسین آهی، مسلم عروض و قافیه
شاعر نام آشنا و بلند آوازه کشور
متخصص و کارشناس شعر انجمن ادبی جامی


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - ادبی جامی ,انجمن ادبی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

تصویر روی جلد کتاب نفیس و ارزشمند

شاعر و نویسنده نام آشنای معاصر

جناب آقای سید  حسین افشار امینبرچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامیجناب سید حسین افشار امین
با حضور دلگرم کننده و سرشار از مهرشان همواره
یاری بخش و مشوق انجمن های ادبی هستند.


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی


جناب سید حسین افشار امین در حال شعر خوانی
لازم به توضیح است سروده های عارفانه ایشان
از مجموعه های نایاب وقت حاضر می باشد.


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامیشاعرتوانمند معاصر:
جناب محسن محمودی - آزاد قلم
صاحب مجموعه کتاب های ساز وطن
که سال های عمر گرانبهای خود را صرف ستایش
و سرایش پیرامون خاک وطن، و پاسداشت نموده اند.


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامیجناب نصیری (عطا نصیر دفتری)
بنیانگذار مبلمان پیکاسو از نیکوکاران مدرسه ساز و
پشتیبانان هنر شعر و موسیقی در کشور
صاحب کتاب ارزشمند تلخ و شیرین که تا به حال 4 مرتبه
 تجدید چاپ و بازنگری شده است. این مجموعه ارزشمند بیان
خاطرات و تجربیات ارزشمند نصیری با ادبیات و گویشی
شیوا و شیرین است که رهنمود و را اری موثری را به مخاطب خود
یعنی نسل جوان ارائه می نماید.


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - ارزشمند , نصیری
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

افتخار داریم باستحضار شما خوبان برسانیم دومین نشست

سالیانه انجمن ادبی جامی

روز پنج شنبه هفدهم فروردین ماه سال جاری با تشریف فرمایی

جمعی از صاحب نظران شاعر و موسیقی دان جهت پاسداشت مقام

شعر و اشاعه فرهنگ

و ادبیات  ناب ایران زمین در محضر جناب حسین آهی متخصص

و شعر شناس معاصر برگزار گردید.

حضور نام آوران عرصه شعر و ادب و موسیقی از جمله:

بانوان محترم بتول مومن (آذرمهر)، زهرا بوالحسنی (زهره)، رابعه ،

و برادران فرهیخته و شمند، ان:

نصیری، افشار، مردانی، محمودی، فردوسی،

حرآبادی، آهی، مختاری، عبده، عمادزاده، فاتحی مایه مباهات و

سپاس بانیان انجمن می باشد.
برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - انجمن ,ادبی جامی ,انجمن ادبی ,دومین نشست
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
حب علی «علیه السلام»

پست ' حب علی «علیه السلام» ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست حب علی «علیه السلام» ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

حب علی «علیه السلام»


سروده جناب سیروس حقگو (موقرالشعرا)

از مجموعه وزین گلبانگ عشق

چاپ اول: 1392
برچسب ها : حب علی «علیه السلام»
حب علی «علیه السلام»
به مناسبت سالروز ولادت مومنان مولا علی علیه السلام

پست ' به مناسبت سالروز ولادت مومنان مولا علی علیه السلام ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به مناسبت سالروز ولادت مومنان مولا علی علیه السلام ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به مناسبت سالروز ولادت مومنان مولا علی علیه السلام

حب علی (ع)

تا بود لوح علی «علیه السلام» سررشته ام

نام او بر لوح دل بنوشته ام

رفتم و دیدم که بی ارزش بود

بی ولایش هر چه را من رشته م

از ولایش کی رسد جز بار مهر

آنچه را در مزرع دل کشته ام

خویش را سوزم به شمع طلعتش

من همان پروانه ی سرگشته ام


بخشی از سروده جناب سیروس حقگو - موقر الشعرابرچسب ها : به مناسبت سالروز ولادت مومنان مولا علی علیه السلام
به مناسبت سالروز ولادت مومنان مولا علی علیه السلام
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی


جناب آقای محسن محمودی (آزاد قلم) - شاعر و رو مه نگار

جناب آقای محمدتقی حر آبادی شاعر و دبیر انجمن ادبی صائببرچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - انجمن ادبی ,جناب آقای
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
محسن محمودی در حال قرائت سروده مرحمتی  و تقدیمی اشان
به انجمن ادبی جامی

در خانه ی خاندان نامی
«برهانی» و آن «ونوس جامی»
بر پا شده محفلی دل انگیز
از شعر و سرود و عشق لبریز
«افشار امین» ترانه خوان بود
دریای علوم بیکران بود
«فردوسی» و« مومن» و «نصیری»
سر داده نوای دلپذیری
آن« بوالحسنی» برای یاران
می خواند ترانه ی بهاران
آن سوی دگر کنم نگاهی
«محمودی» و آن« حسین آهی»
هر دو ز تبار شاعرانند
در شعر و ترانه پر توانند
این جمع هنر شناس و نامی
در انجمنی به نام «جامی»
با شور و سرور و عاشقانه
همبسته شدند بی بهانه
تا انجمنی ادیب پرور
بنیاد شود ز سال دیگر
«آزاد قلم» در این میانه
می گفت ز راز جاودانه ...
شاعر:  محسن محمودی (آزاد قلم)


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - ترانه ,ادبی جامی ,انجمن ادبی ,محسن محمودی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامیانجمن ادبی جامی - پنج شنبه 17 فروردین 1396
آقایان :
نصیری، فردوسی، عبده، حرآبادی


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - ادبی جامی ,انجمن ادبی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی


جناب محمد تقی مردانی (فراز) - شاعر آیینی و غزلسرای توانمند
میهن  ی مان صاحب دو مجموعه شعر فریاد عطش و فریاد سکوت

     
جناب حامد عمادزاده تبریزی - مترجم و تاریخ شناسبرچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - جناب
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

بهمن فردوسی - ریاست محترم انجمن موسیقی و ترانه بهمن فردوسی
برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - بهمن فردوسی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامیاز چپ به راست:

نصیری (نیکوکار و خیّرمدرسه ساز، پیش وت و کارآفرین در صنعت دکوراسیون داخلی)

خانم انیس (شاعر و ویراستار ، کارشناس رفاه خانواده ) - دبیر انجمن ادبی جامی

جناب آقای جهانشاه عبده (خیّر و نیکوکار مدرسه ساز - عضو هیات موسس انجمن قصر شیرینی های مقیم مرکز)


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - انجمن ,انجمن ادبی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی

پست ' دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
از راست به چپ:
خانم رابعه ، خانم ولی جماعت، خانم انیس


برچسب ها : دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی - خانم
دومین نشست سالانه انجمن ادبی جامی
به یاد ابراهیم ناعم

پست ' به یاد ابراهیم ناعم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست به یاد ابراهیم ناعم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

به یاد ابراهیم ناعم


خانم ونوس جامی پور متخلص به انیس 

در مراسم شعر خوانی

انجمن ادبی ناصر خسرو - فردیس کرج  - سال 1393

در محضر زنده یاد ابراهیم ناعم (رئیس انجمن ادبی ناصر خسرو)
برچسب ها : به یاد ابراهیم ناعم - ابراهیم ناعم ,ناصر خسرو ,ادبی ناصر
به یاد ابراهیم ناعم
در محضر حکیم ابراهیم ناعم در انجمن ادبی ناصر خسرو

پست ' در محضر حکیم ابراهیم ناعم در انجمن ادبی ناصر خسرو ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست در محضر حکیم ابراهیم ناعم در انجمن ادبی ناصر خسرو ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

در محضر حکیم ابراهیم ناعم در انجمن ادبی ناصر خسرو


از راست به چپ:

آقای مجید مژدهی (شاعر)، خانم رابعه (رئیس انجمن ادبی رابعه)، 

حکیم ابراهیم ناعم، خانم ونوس جامی پور (شاعر و پژوهشگر)برچسب ها : در محضر حکیم ابراهیم ناعم در انجمن ادبی ناصر خسرو - حکیم ابراهیم ,انجمن ادبی
در محضر حکیم ابراهیم ناعم در انجمن ادبی ناصر خسرو
زندگی نامه شاعر قصیده سرا - زنده یاد ابراهیم ناعم

پست ' زندگی نامه شاعر قصیده سرا - زنده یاد ابراهیم ناعم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست زندگی نامه شاعر قصیده سرا - زنده یاد ابراهیم ناعم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

زندگی نامه شاعر قصیده سرا - زنده یاد ابراهیم ناعم

ابراهیم ناعم شاعر قصیده سرای معاصر ادبیات فارسی در 1 مهر 1300 در رشت زاده شد. از دوران کودکی وی اطلاعاتی در دست نیست. او تحصیلات ابت و متوسطه را در رشت و تهران به پایان رسانید و سپس در آموزشگاه تخصصی قضایی دانش آموخته شد. او بعداً کارمند اداره کل ثبت اسناد شد. او سال ها بعد از این سازمان بازنشسته گردید.

از آن جا که پدر وی معروف به مرشد احمد گیلانی صوفی صافی بود و صافی تخلص می کرد، به او ابراهیم صافی نیز گفته اند. ناعم شاعری عارف ‏پیشه و خلوت گزین بود و سعی می کرد از هیاهوهای و اجتماعی دوری گزیند.

ناعم در جوانی در منطقه شمیرانات تهران زندگی می کرد و از نزدیکان نیما یوشیج بود. یوشیج در خاطرات خود از وی به این شکل یاد کرده است: «ناعم اشعار وصف الحالی را بسیار پرمغز و با حرارت می سراید و اشعار او آینه زمان هستند.» در جای دیگری می نویسد: « ب منزل ناعم بودم. از روی ع های دیوار که گورکی و علی(ع) و اشخاص مختلف را به دیوارها چسبانیده بود، فهمیدم که حواس جمع ندارد و دراین دنیا سرگردان است».

به نوشته شاپور جورکش در کارنامه، نیما یوشیج با او « روحی» داشت. و به نوشته پوریا سوری در فرهیختگان به وی «تا پایان عمر خود اطمینان داشت». یوشیج در دورانی که به دلیل سرودن شعر نو مورد هجمه شاعران سنتی قرار گرفته بود، گفته بود «اگر بدانم این جوانمرد گیلانی ساده و بدون تشریفات (ابراهیم ناعم) با من است به این اندازه سرگردان نیستم». ناعم در خصوص شعر نوی نیما گفته بود: «او [نیما] این طور از خود دفاع می کرد که غرض از شعر نو اصلاً کوتاه و بلند مصراع نیست… اعتقاد اساسی من به شعر پدیدآوردن آن دید تازه ای در ادبیات است که بایستی قبل از ایجاد آثار شعری رعایت شود و هر این هدف را به هر شکل وجهه خود سازد، شعر نو به وجود آورده است ولو این که شعر خود را در بحور و اوزان عروضی سروده باشد و در غیر این صورت کاری عبث انجام داده است». پس از درگذشت یوشیج، ناعم در سوگ او شعر سرود.

وی در دهه 1340 و 1350 مقاله هایی در نشریات ادبی منتشر کرد. ناعم بین سال های 1357–1320 صاحب امتیاز نشریه فردای ما بود.

ناعم در میان شاعران قدیمی به ناصرخسرو و سبک وی علاقه مند بوده و بیشتر قصیده سروده است. او اشعاری در قالب رباعی نیز دارد.

در مهر 1390 مجموعه شعری به نام «اهورانامه: سروده های توحیدی» از وی به چاپ رسید.

وی سروده هایی در مورد خواب هایش دارد و منظومه «الا ای خواب ها» با بیش از 115 بیت یکی از آن هاست.

وی در 15 فروردین1396 در بیمارستان مهرتهران به دلیل عارضه قلبی درگذشت.برچسب ها : زندگی نامه شاعر قصیده سرا - زنده یاد ابراهیم ناعم - ناعم ,یوشیج ,ابراهیم ,نیما ,صافی ,می کرد ,ابراهیم ناعم ,نیما یوشیج
زندگی نامه شاعر قصیده سرا - زنده یاد ابراهیم ناعم
انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو

پست ' انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو

جناب آقای سید عباس سجادی در انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو
برچسب ها : انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو - ناصر خسرو ,حکیم ناصر ,ادبی حکیم ,انجمن ادبی
انجمن ادبی حکیم ناصر خسرو
مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم

پست ' مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعمسرکار خانم نسترنی - دبیر انجمن ادبی ناصر خسروبرچسب ها : مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم
مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم
مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم

پست ' مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم
جناب آقای سید عباس سجادی 

یار دلسوز هنرمندان و شاعر توانمند کشوربرچسب ها : مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم
مراسم تشییع پیکر شاعر ابراهیم ناعم
عید مبارک باد

پست ' عید مبارک باد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست عید مبارک باد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

عید مبارک باد

عید ولادت مولای متقیان، مومنان و ولی شیعیان جهان 

حضرت علی «علیه السلام» بر شما خوبان مبارک باد.

تحریریه ستاره انیس
برچسب ها : عید مبارک باد
عید مبارک باد
پیام تبریک و رباعی جناب مردانی (فراز)

پست ' پیام تبریک و رباعی جناب مردانی (فراز) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست پیام تبریک و رباعی جناب مردانی (فراز) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

پیام تبریک و رباعی جناب مردانی (فراز)


فرخنده میلاد تابنده خورشید آسمان ولایت گل سر سبد عالم خلقت

 مُهرِ مرصع دیوان امر رس ولی الله اعظم حضرت علی ابن طالب «علیه السلام»

  به محضر همه مسلمانان  جهان مبارکباد

 

تا کعبه شود مست تولای علی

گردید مزین به قدمهای علی

این مولد و مولود به هم پیوستند

چون کعبه نبودکعبه ، منهای علی 


سروده: جناب فراز  مردانیبرچسب ها : پیام تبریک و رباعی جناب مردانی (فراز)
پیام تبریک و رباعی جناب مردانی (فراز)
پیام تسلیت

پست ' پیام تسلیت ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست پیام تسلیت ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

پیام تسلیتبدینوسیله مراتب تاسف و تاثر خود را از درگذشت زنده یاد حکیم، ابراهیم ناعم 

شاعر قصیده سرای معاصر حضور خانواده معظم ایشان و جامعه ادبی کشور تقدیم می داریم.

این شاعر قصیده سرا و این اسوه مهرورزی و حمایت از شعر و ادب فارسی 

مدیر و موسس انجمن ادبی ناصر خسرو در د ده فردیس - استان البرز

بوده و سالهای سال با اشائه شعر  و شاعر پروری نامی نیک از خویش 

به یادگار گذاشتند.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو


تحریریه ستاره انیسبرچسب ها : پیام تسلیت
پیام تسلیت
تشییع پیکر ابراهیم ناعم

پست ' تشییع پیکر ابراهیم ناعم ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست تشییع پیکر ابراهیم ناعم ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

تشییع پیکر ابراهیم ناعم


آیین تشییع و خا پاری ابراهیم ناعم، شاعر و قصیده سرا و رییس انجمن ادبی حکیم ناصرخسرو فردا برگزار می شود. 
خبرآنلاین/
 ابراهیم ناعم، شاعر و قصیده سرا و رییس انجمن ادبی حکیم ناصرخسرو،  ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ در بیمارستان مهر تهران به دلیل عارضه قلبی درگذشت.


مراسم تشییع او ۱۸ فروردین ساعت ١٠ صبح از مقابل تالار وحدتبه سوی قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) برگزار و در آنجا به خاک س خواهد شد.
 ناعم در جوانی در منطقه شمیرانات تهران زندگی می کرد و از نزدیکان نیما یوشیج بود. 

یوشیج در خاطرات خود از او به این شکل یاد کرده است: 

«ناعم اشعار وصف الحالی را بسیار پرمغز و با حرارت می سراید و اشعار او آینه زمان هستند.»

 در جای دیگری می نویسد: 

« ب منزل ناعم بودم. از روی ع های دیوار که گورکی و علی و اشخاص مختلف را به دیوارها چسبانیده بود، فهمیدم که حواس جمع ندارد و دراین دنیا سرگردان است.» 
«اهورانامه» نام  دیوان این شاعر کشورمان است.برچسب ها : تشییع پیکر ابراهیم ناعم - تشییع
تشییع پیکر ابراهیم ناعم
پروین اعتصامی

پست ' پروین اعتصامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست پروین اعتصامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

پروین اعتصامی
رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی (زاده ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ در تبریز – درگذشته ۱۵ فروردین ۱۳۲۰ در تهرانشاعر ایرانی بود که از وی به عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» یاد شده است. اعتصامی از کودکی فارسی، انگلیسی و عربی را نزد پدرش آموخت و از همان کودکی تحت نظر پدرش و انی چوندهخدا و ملک الشعرای بهار سرودن شعر را آغاز کرد. پدر وی یوسف اعتصامی، از شاعران و مترجمان معاصر ایرانی بود که در شکل گیری زندگی هنری پروین و کشف استعداد و گرایش وی به سرودن شعر نقش مهمی داشت. او در بیست و هشت سالگی ازدواج کرد اما به دلیل اختلاف فکری با همسرش، از او جدا شد. پروین بعد از ج از همسرش مدتی در کتاب خانهٔ دانشسرای عالی، به شغل کتابداری مشغول بود. پروین قبل از دومین نوبت چاپ دیوان اشعارش، بر اثر بیماری حصبه در سن سی و پنج سالگی در تهران درگذشت و در حرم فاطمه معصومه، در آرامگاه خانوادگی اش، به خاک س شد. زادروز پروین اعتصامی، (بیست و پنجم اسفندماه)، به عنوان «روز بزرگداشت پروین اعتصامی» نام گذاری شده است.برچسب ها : پروین اعتصامی - پروین
پروین اعتصامی
زاد روز درگذشت پروین اعتصامی

پست ' زاد روز درگذشت پروین اعتصامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست زاد روز درگذشت پروین اعتصامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

زاد روز درگذشت پروین اعتصامی


ای گل تو ز جمعیّت گ ار چه دیدی؟جز سرزنش و بدسری خار چه دیدی؟
رفتی به چمن لیک قفس گشت نصیبتغیر از قفس ای مرغ گرفتار چه دیدی؟
ای شمع دل افروز تو با این همه پرتوجز مشتری سفله به بازار چه دیدی؟


برچسب ها : زاد روز درگذشت پروین اعتصامی
زاد روز درگذشت پروین اعتصامی
زاد روز درگذشت پروین اعتصامی

پست ' زاد روز درگذشت پروین اعتصامی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست زاد روز درگذشت پروین اعتصامی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

زاد روز درگذشت پروین اعتصامی

ای خوش از تن کوچ ، خانه در جان داشتن

روی مانند پری از خلق پنهان داشتن

همچو عیسی بی پر و بی بال بر گردون شدن

همچو ابراهیم در آتش گلستان داشتن

کشتی صبر اندرین دریا افکندن چو نوح

دیده و دل فارغ از آشوب طوفان داشتن

در هجوم ترکتازان و کمانداران عشق

ای آماده بهر تیرباران داشتن

روشنی دادن دل تاریک را با نور علم

در دل شب، پرتو خورشید رخشان داشتن

همچو پاکان، گنج در کنج قناعت یافتن

مور قانع بودن و ملک سلیمان داشتن

پروین اعتصامیبرچسب ها : زاد روز درگذشت پروین اعتصامی - پروین اعتصامی
زاد روز درگذشت پروین اعتصامی
معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا

پست ' معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا

معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا/ جایزه «آسترید لیندگرن» اهدا می شود.

http://www.farsnews.com/

بخش دوم ...

 

از دیگر فعالیت های غرفه ایران معرفی 65 نویسنده کودک و نوجوان و آثار فا آنها درقالب یک کاتالوگ به کارشناسان حاضر در پنجاه و چهارمین نمایشگاه کتاب بلونیا است. موسسه ی نمایشگاه های فرهنگی ایران با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان پس از بررسی آثار فعالان حوزه ی ادبیات کودک، آن دسته از نویسندگانی که فعالیت مستمری در ادبیات کودک داشته اند و موفق به ب افتخارات و جوایز ملی یا بین المللی شده اند و موفق به راهی به این کاتالوگ شده اند. ترجمه ی آثار این مولفان به زبان های خارجی و انتشار آثاری از آنها طی پنج سال اخیر از دیگر معیارهای مورد نظر داوران بوده است.

بر اساس این گزارش نام نویسندگانی از چند نسل در این کاتالوگ به چشم می خورد. برخی از این نویسندگان عبارتند از احمدرضا احمدی، محمدهادی محمدی، مرتضی خسرونژاد، محمدکاظم مزینانی، داود غفارزادگان، محمدرضا سرشار، عباس عبدی، بیوک ملکی، فریبا کلهر، آتوسا صالحی، نوید سیدعلی اکبر، حمیدرضا شاه آبادی، آرمان آرین، زهره پریرخ و....

مخاطبان این کاتالوگ علاوه بر آشنایی با فعالیت های حرفه ای این نویسندگان و شاعران، برخی آثار آنها را می شناسند، ضمن این که فهرستی از جوایز این نویسندگان نیز دراین کاتالوگ ارائه شده است.

این کاتالوگ به همت موسسه نمایشگاه های فرهنگی و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منتشر شده و در نمایشگاه کتاب بلونیا در دسترس کارشناسان نشر از سرتاسر دنیا قرار می گیرد.

گفتنی است در ایام برگزاری نمایشگاه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران ضمن گفتگو با نمایندگان نمایشگاه ها و ناشران شرکت کننده، به معرفی کتاب ها و نویسندگان کودک و نوجوان در قالب دو کاتالوگ می پردازد. از سوی دیگر «نگاهی کوتاه به صنعت نشر ایران» عنوان کاتالوگی است که به معرفی نمایشگاه کتاب تهران، موسسه خانه کتاب، خبرگزاری ایبنا، جایزه کتاب سال،کتابخانه ملی، موسسه شهر کتاب، بوستان کتاب و نهادهای مرتبط با حوزه نشر می پردازد و در دسترس عموم بازدیدکنندگان قرار می گیرد تا با فعالیت های گسترده کشور ایران در حوزه کتاب و کتابخوانی آشنا شوند.

همچنین برای نخستین بار نمایشگاه کتاب تهران فرصتی مطالعاتی را فراهم آورده است که اطلاعات آن همراه با برنامه های این دوره از نمایشگاه به علاقمندان ارائه خواهد شد.

علاوه بر این بازدیدکنندگان می توانند با آثار تصویرگری ایرانی که توسط ناشران خارجی چاپ شده آشنا گردند؛ این آثار و اطلاعات آنها نیز در قالب یک کاتالوگ قابل بررسی اند.

در ادامه فرصت رایزنی با هنرمندان و ناشران دیگر کشورها نیز برای نویسندگان و تصویرگران جوان کشور در این نمایشگاه فراهم آمده است. علی اصغرماتک، شهرزاد شهرجردی و غزل فتح الهی برگزیدگان سومین مسابقه خلق کتاب های تصویری و نرگس محمدی و حسن عامه کن از جمله تصویرگرانی هستند که آثارشان به کاتالوگ بلونیا راه یافته و این موسسه اقدام به اعزام آنان نموده است. این روزها در غرفه ایران که متراژ آن 32 متر است، حضور خواهند داشت.

ضمنا از جمله برنامه های مهم نمایشگاه بلونیا اهدای جایزه «آسترید لیندگرن» در روز دوم نمایشگاه است. همچنین در این دوره از نمایشگاه جزایر بالئاری و کاتالونیا مهمانان ویژه این نمایشگاه اند.

به گفته مسوولان این نمایشگاه دلیل این انتخاب فعالیت طولانی مدت این مناطق در چاپ کتاب برای ک ن و نوجوانان (از قرن پانزده میلادی) در قاره اروپا است.

 برچسب ها : معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا - نمایشگاه ,کاتالوگ ,کتاب ,موسسه ,نویسندگان ,آثار ,نمایشگاه کتاب ,فرهنگی ایران ,نویسندگان کودک ,کتاب تهران ,کتاب بلونیا ,جایزه «آسترید لیندگرن»
معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا
معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا

پست ' معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا

گروه فرهنگی / حوزه کتاب و ادبیات

۹۶/۰۱/۱۴ :: ۰۸:۵۹

معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا/ جایزه «آسترید لیندگرن» اهدا می شود.

http://www.farsnews.com/

بخش اول ...

پنجاه و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب بلونیا امروز (14 فروردین) با حضور موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایشگاه کتاب بلونیا در حالی برگزار می شود که شعار امسال این رویداد فرهنگی «نقش زیستگاه های طبیعی در محتوای کتاب ک ن» است.

در این دوره موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران ویژه برنامه «روز ایران» را برگزار خواهد کرد. بر این اساس سالن «ویواچه» نمایشگاه بین المللی بولونیا 15 فروردین میزبان علاقمندان به ادبیات، تصویرگری و فرهنگ ایران است.

فاطمه عسگری (عضو هیات علمی دانشکده زبان های خارجی تهران) در این روز به موضوع «ترجمه کتاب پینوکیو در ایران» در قالب یک سخنرانی و ارائه پاو وینت خواهد پرداخت. این کارشناس پیش از این موفق به دریافت رتبه ممتاز ای تخصصی در رشته ادبیات و فرهنگ ایتالیایی با ارائه رساله ماهیت و تفاسیر معشوق در اشعار فرانچسکو پتراکا شده است.

در ادامه ویژه برنامه «روز ایران» که از ساعت ١٣:٣٠ تا ١٥:٣٠ برگزار خواهد شد، «سیمونه رئا» و «آریانا وایرو» دو تصویرگر ایتالیایی از تجربه حضور خود در ایران خواهند گفت. چندی پیش و به مناسبت حضور ایتالیا به عنوان مهمان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در روزهای 10 و 12 بهمن ماه سال گذشته کارگاه مشترکی با حضور این دو هنرمند درسالن اجتماعات موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برگزار شد. در این کارگاه اعضای انجمن تصویرگران حضور داشتند.برچسب ها : معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا - کتاب ,نمایشگاه ,حضور ,برگزار ,فرهنگی ,بلونیا ,فرهنگی ایران ,برنامه «روز ,«روز ایران» ,برگزار خواهد ,ویژه برنامه
معرفی ۶۵ نویسنده ایرانی در بلونیا
سعدیا راست روان گوی سعادت بردند

پست ' سعدیا راست روان گوی سعادت بردند ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سعدیا راست روان گوی سعادت بردند ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سعدیا راست روان گوی سعادت بردند


 بامدادی که تفاوت نکند لیل و نهار   

   خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار

صوفی از صومعه گو خیمه بزن بر گ ار   

  که نه وقتست که در خانه ب ی بیکار

بلبلان وقت گل آمد که بنالند از شوق 

  نه کم از بلبل مستی تو، بنال ای هشیار

آفرینش همه تنبیه خداوند دلست  

دل ندارد که ندارد به خداوند اقرار

کوه و دریا و درختان همه در تسبیح اند  

  نه همه مستمعی فهم کنند این اسرار

تا قیامت سخن اندر کرم و رحمت او  

همه گویند و یکی گفته نیاید ز هزار 

پادشاهی نه به دستور کند یا گنجور    

نقشبندی نه به شنگرف کند یا زنگار

این همه که بر کردهٔ ما می پوشی  

   گر به تقصیر بگیری نگذاری دیار

ناامید از در لطف تو کجا شاید رفت؟  

  تاب قهر تو نیاریم خدایا زنهار

 

 

بخشی از قصیدهٔ شمارهٔ ۲5 – شیخ اجل سعدی

 در ستایش بهار
برچسب ها : سعدیا راست روان گوی سعادت بردند
سعدیا راست روان گوی سعادت بردند
زرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه کتاب پاریس

پست ' زرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه کتاب پاریس ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست زرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه کتاب پاریس ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

زرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه کتاب پاریس


بزرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه 

کتاب پاریس

خبرگزاری فارس: بزرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه کتاب پاریسhttp://www.farsnews.com/newstext


در سی وهفتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ایران به مناسبت درگذشت افشین یداللهی مراسم بزرگداشتی درغرفه ایران برای این شاعر و ترانه سرای فقید کشورمان برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، سی وهفتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ایران از 24 تا 27 مارس 2017 (4 تا 7 فروردین  1396) در محل نمایشگاه های پورت دو ورسای برگزار می شود. به مناسبت درگذشت افشین یداللهی مراسم بزرگداشتی درغرفه ایران برای این شاعر و ترانه سرای فقید کشورمان برگزار خواهد شد.

غرفه ایران در این دوره 52 مترمربع است. علاوه بر حضور ناشرانی همچون فرهنگ معاصر، شمع و مه، شهرستان ادب و ... غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشرایران با حضور ناشران های منتخب به نمایش کتبی در حوزه های ایران شناسی، دفاع مقدس، دین و مذهب، ادبیات کهن و معاصر ایران، کودک و نوجوان و . .. می پردازد. همچنین نمایندگان ها به مذاکره با دیگر چهره های علمی در این نمایشگاه می پردازند.
غرفه ایران در پنج روز برگزاری خود شاهد برنامه های مختلفی است. در نیم روز نخست و همزمان با افتتاحیه نمایشگاه که به اهالی نشر و نویسندگان اختصاص دارد به تعامل با مراجعان غرفه پرداخته می شود. در روز 24 مارس که روز ایران نامیده شده است، حاضران در غرفه به گرامی داشت یاد افشین یداللهی، شاعر درگذشته که سال گذشته با حضور وی ترجمه کتاب اشعارش رونمایی شد، می پردازند و سپس برنامه هایی نظیر بزرگداشت فرانسیس ریشارد، ایرانشناس برجسته فرانسوی و دریافت کننده جایزه جشنواره فار از ریاست محترم ایران، پرداخته خواهدشد.

برنامه نشست زبان فارسی در کشورهای فرانسوی زبان، رونمایی از ترجمه فرانسه کتاب« دیگر اسمت را عوض نکن» و جشن سال نو شمسی با خیرمقدم و شادباش از طرف جمال کامیاب، رایزن فرهنگی ایران در پاریس و مسعود شهرام نیا، قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار خواهدشد. همچنین موسیقی سنتی ایرانی درمحل غرفه ایران اجرا خواهد شد.
در روز شنبه 25 مارس که به روز نشر ی اختصاص دارد، دیدار و گفتگو با اساتید ی ایرانی و رونمایی از آثار منتخب ی برگزار خواهدشد. از ساعت 17 تا 19 نشست «نشر ی ایران و ضرورت تعامل با ناشران ی بین المللی» با مشارکت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در فرانسه و با حضور اساتید های تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، اصفهان، شیراز، مشهد و گیلان در خانه فرهنگ ایران برگزار خواهدشد.
در روز یکشنبه 26 مارس با نام ادبیات ایران در ادبیات جهان، ضمن دعوت از ناشران مختلف فرانسوی جهت حضور در غرفه ایران، دیدار با محمدرضا بایرامی و آرش صادق بیگی، نویسندگان مهمان غرفه ایران، برندگان جایزه کتاب سال و جایزه جلال آل احمد، برگزار خواهدشد و سپس نشست «آسیب شناسی نشر و ترجمه آثار ایرانی و فرانسوی» با مشارکت انتشارات فرهنگ معاصر، انتشارات بل لتر، انتشارات دوسی و ... با حضور مدعوین در پاویون ایران در نمایشگاه کتاب پاریس برگزار می شود.
در آ ین روز نمایشگاه که به ادبیات فارسی اختصاص دارد، رونمایی از دو اثر و نشست «داستان به روایت نویسنده» با حضور محمدرضا بایرامی، آرش صادق بیگی و مجید قیصری با مشارکت رایزنی فرهنگی در خانه فرهنگ ایران برگزار خواهدشد.

همچنین برنامه های جانبی دیگری نظیر اجرای موسیقی ایرانی، برگزاری کارگاههای تصویرگری، خوشنویسی و نستعلیق و ... در محل غرفه ایران برگزار خواهدشد و به دعوت از ناشران فرانسوی جهت حضور در دوره های آتی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخته می شود.برچسب ها : زرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه کتاب پاریس - برگزار ,نمایشگاه ,حضور ,غرفه ,کتاب ,خواهدشد ,برگزار خواهدشد ,افشین یداللهی ,غرفه ایران ,کتاب پاریس ,نمایشگاه کتاب ,ایران برگزار خواهدشد ,برگزار
زرگداشت افشین یداللهی در نمایشگاه کتاب پاریس
سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است

پست ' سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است

شاید تاخیر ما در تماشای این و تحسین ما کمی دیر است

اما

جلوی ضرر را از هر جا که بگیری منفعت است
برچسب ها : سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است
سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است
از سروده های زیبای دفاع مقدس

پست ' از سروده های زیبای دفاع مقدس ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های زیبای دفاع مقدس ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های زیبای دفاع مقدس

سر سجاده بال و پر می ریخت ، فصل پرواز پاپری ها بود
درمقامات عشق می چرخید ، مرغ باغ ِ قلندری هابود
آسمان در زمین رقم می خورد ، قفل درهای بسته وا می شد
رمز معراج خاک در چشمش ، شور و شوق کبوتری ها بود
روی سجاده ها نفس می زد ، چشم پاکی که ذکر حق می گفت
ک شان لحظه لحظه گل می داد ، عطر گ ار قمصری ها بود
مثل اسطوره ها قدم می زد ، روی پلک حوادثی روشن ...
لرزه ای شد به جسم اهریمن ، تیغ برچشم کافری ها بود
اتفاقی که بوی خوش می داد ، قفس تنگ را واکرد
دانه های انار می پاشید ، فصل آغاز دلبری ها بود
موج های عظیم می بردند ، دل به دریا س ای دیگر...
روی احساس شهر جان می ریخت  ، مرغی از نسل خاوری ها بود

                                                                                                                                                                  سید مهدی نژاد هاشمیبرچسب ها : از سروده های زیبای دفاع مقدس
از سروده های زیبای دفاع مقدس
برگزاری کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) در کرمانشاه

پست ' برگزاری کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) در کرمانشاه ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست برگزاری کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) در کرمانشاه ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

برگزاری کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) در کرمانشاه


دبیر اجرایی کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) از برگزاری کنگره شعر آیینی در کرمانشاه خبر داد و گفت: این مراسم معنوی و فرهنگی در تاریخ ۲۵ فروردین ماه سال 96 انجام می پذیرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php

مسلم مقدسی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه از برگزاری کنگره شعر آیینی در کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: امسال برای چهارمین سال پیاپی کنگره شعر آیینی برگزار می شود و رویکرد این کنگره در این مدت پرداختن شاعران انقل و متعهد به موضوع م عان حرم آل الله است.

وی با اشاره به اینکه م عان حرم با رشادت و ایثار در مقابل دشمنان و مسلمانان ایستادگی کرده اند، متذکر شد: حرم اهل بیت(ع) برای تمامی عاشقان و ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت دارای اهمیت بسیار زیادی است.

دبیر اجرایی کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) پرداختن به کار ارزشمند و جایگاه والای م عان حرم در اشعار شعرای آیینی را اقدامی مهم و اثرگذار برشمرد و گفت: این اشعار دارای یک چهارچوب خاص است که حال و هوای آن به دلیل متبرک شدن به نام اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بسیار معنوی و خاص است.

مقدسی با بیان اینکه م عان حضرت علی اکبر(ع) از 6 سال پیش تاکنون با 26 کنگره ادامه پیدا کرده است، متذکر شد: این کنگره ها فضای معنوی، فرهنگی، هنری و ادبی ارزنده ای برای تمامی شاعران متعهد و آیینی فراهم کرده است تا زیباترین کلمات را برای بیان ارادت خویش و نشان دادن عشق مردم این سرزمین به خاندان حضرت محمد(ص) به خدمت بگیرند.

این فعال فرهنگی زمان برگزاری کنگره شعر حضرت زینب(س) را ایام شهادت حضرت زینب(س) و با محور وداع حضرت زینب(س) با حضرت سیدال (ع) و م عان حرم بیان کرد و ادامه داد: این کنگره نیاز به حمایت متولیان مربوطه و مسؤولان نهادهای فرهنگی در استان کرمانشاه دارد.

دبیر اجرایی کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) آ ین مهلت ارسال آثار به این کنگره ملی را 18 فروردین ماه سال آینده برشمرد و اضافه کرد: جوایز نفیسی به 15 اثر از آثار ارسال شده اهداء می شود و این مراسم معنوی و فرهنگی در تاریخ 25 فروردین ماه سال 96 انجام می پذیرد.

مقدسی از تجلیل از خواهران 12 شهید م ع حرم استان کرمانشاه در مراسم مذکور خبر داد و تصریح کرد: تجلیل از همسران 9 شهید م ع حرم و همسران 30 رزمنده مقاومت در کنگره سال گذشته انجام گرفت و امسال از همسر و پسر شهید محمدسعید جعفری از ی شاخص کشور و استان کرمانشاه تجلیل به عمل می آید و زینب عزیزی خواهر مرحوم احمد عزیزی، شاعر انقل کشور نیز در کنگره شعر حضرت زینب(س) تجلیل می شود.برچسب ها : برگزاری کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) در کرمانشاه - کنگره ,حضرت ,زینب ,کرمانشاه ,م عان ,آیینی ,حضرت زینب ,برگزاری کنگره ,اجرایی کنگره ,استان کرمانشاه ,دبیر اجرایی ,دبیر اجرایی کنگره
برگزاری کنگره ملی شعر حضرت زینب(س) در کرمانشاه
یاد و خاطره باستانی پاریزی گرامی باد

پست ' یاد و خاطره باستانی پاریزی گرامی باد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست یاد و خاطره باستانی پاریزی گرامی باد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

یاد و خاطره باستانی پاریزی گرامی باد

۵  فروردین سالروز درگذشت باستانی پاریزی 


محمدابراهیم باستانی پاریزی ( زاده  ۳ دی ۱۳۰۴ پاریز سیرجان در استان کرمان  -- درگذشته ۵ فروردین۱۳۰۴ تهران ) تاریخدان ، پژوهشگر ، نویسنده ، شاعر و

نامبرده تا پایان تحصیلات ششم ابت در پاریز تحصیل کرد و در عین حال از محضر پدر خود مرحوم حاج پاریزی هم بهره مند بود. 

پس از پایان تحصیلات ابت و دو سال ترک تحصیل اجباری ، در سال ۱۳۲۰  تحصیلات خود را در دانشسرای مقدماتی کرمان ادامه داد و پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۲۵ برای ادامهٔ تحصیل عازم تهران شد و در سال ۱۳۲۶ در تهران در رشتهٔ تاریخ تحصیلات خود را پی گرفت و در ادامه دوره ای تاریخ را هم در تهران گذراند و با ارایه پایان نامه ای درباره «ابن اثیر» دانشنامه ای خود را دریافت کرد. ( در خاطرات آمده است که از نخستین نان کوی تهران ، واقع در آباد شمالی بودند.)

کار خود را در تهران از سال ۱۳۳۸ با مدیریت مجله داخلی دانشکده ادبیات شروع کرد و تا سال ۱۳۸۷ تمام وقت آن بود و رابطه تنگاتنگی با این داشت.

شوق نویسندگی وی در دوران کودکی و نوجوانی در پاریز و با خواندن نشریاتی مانند حبل المتین ، آینده و مهر برانگیخته شد و اولین نوشته های خود را در سال های ترک تحصیل اجباری (۱۳۱۸ و ۱۳۱۹) در قالب رو مه ای به نام باستان و مجله ای به نام ندای پاریز نوشت  که خود در پاریز منتشر می کرد و دو یا سه مشترک داشت.

اولین نوشته اش در جراید آن زمان ، مقاله ای بود با عنوان «تقصیر با مردان است نه ن» که در سال ۱۳۲۱ در مجله بیداری کرمان درج شد و پس از آن به عنوان نویسنده یا مترجم از زبانهای عربی و فرانسه مقالات بی شماری در رو مه ها و مجلاتی مانند اطلاعات ،  کیهان، خواندنیها ، یغما ، راهنمای کتاب ، آینده ، کلک و بخارا به چاپ رسید.

اولین کتاب باستانی پاریزی پیغمبر ان نام دارد. وی ۶۶ عنوان کتاب تألیف و یا ترجمه کرده است. کتابهای او برخی شامل مجموعه برگزیده ای از مقالات وی هستند که به صورت کتاب جمع آوری شده اند و برخی از ابتدا به عنوان کتاب نوشته شده اند.

از میان نوشته هایش هفت کتاب با عنوان «سبعه ثمانیه» متمایز است که همگی در نام خود عدد هفت را دارند ، مانند خاتون هفت قلعه و آسیای هفت سنگ. بعدا کتاب هشتمی با عنوان هشت الهفت به این مجموعه هفت تایی  اضافه شده است.

به جز کتب و مقالات، وی شعر هم می سرود و اولین شعر خود را در کودکی در روستای پاریز و در آرزوی باران سروده بود و  منتخبی از شعرهای خود را در سال ۱۳۲۷ در کت به نام «یادبود من» به چاپ رسانده است.


محمد بقایی (ماکان) در رو مه شرق می نویسد: ملک الشعراء بهار گفته است اگر از نشاط اصفهانى فقط همین یک بیت مى ماند : 

طاعت از دست نیاید گنهى باید کرد

در دل دوست به هر حیله رهى باید کرد 

بازهم به همین اندازه معروف مى شد. درباره باستانى پاریزى هم باید گفت اگر از او فقط غزل :

"یاد أن شب که صبا بر سر ما گل میریخت " باقى مى ماند بازهم به همین اندازه معروف می شد.

باستانی پاریزی صبح روز پنجم فروردین ۱۳۹۳ در  تهران دیده از جهان فروبست و طبق وصیت خود در قطعه ۲۵۰ بهشت زهرا در کنار همسرش به خاک س شد.برچسب ها : یاد و خاطره باستانی پاریزی گرامی باد - ,تهران , ,کتاب ,پاریز ,باستانی , تهران ,باستانی پاریزی , باستانی ,اندازه معروف ,همین اندازه , باستانی پاریزی ,همین اندازه معروف
یاد و خاطره باستانی پاریزی گرامی باد
سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است

پست ' سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است

نگرش ادبی و فرهنگی با محوریت حفظ ارزش ها نه تنها در شعر و ادبیات فارسی

حرف اول و آ را می زند بلکه آنگونه است که نتوانسته ایم دیدگان به روی دیگر هنر ها ببندیم،

بالاخص هنر هفتم

سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است

البته چندی قبل ایستاده در غبار را دیدم و

آن هم، هم

لذا به نوبه خود صمیمانه ارج می نهیم و قدردان هستیم.

تحریریه ستاره انیس

برچسب ها : سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است - نیمروز ستودنی ,ماجرای نیمروز ,ماجرای نیمروز ستودنی
سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است
سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است

پست ' سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است دقایقی قبل از سال تحویل در شبکه ملی تلویزیون کشور

حضور صمیمانه ی این تیم موفق را

به تماشا نشستیم و امشب ماجرای نیمروز را

دست مریزادبرچسب ها : سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است - ماجرای نیمروز
سینمای متعهد و ماجرای نیمروز ستودنی است
زنده یاد عبدالعلی برومند - ادیب

پست ' زنده یاد عبدالعلی برومند - ادیب ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست زنده یاد عبدالعلی برومند - ادیب ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

زنده یاد عبدالعلی برومند - ادیب

یاد و خاطره ادیب برومند گرامی باد.
برچسب ها : زنده یاد عبدالعلی برومند - ادیب
زنده یاد عبدالعلی برومند - ادیب
تاسف و تسلیت به مناسب درگذشت ناگهانی افشین یداللهی

پست ' تاسف و تسلیت به مناسب درگذشت ناگهانی افشین یداللهی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست تاسف و تسلیت به مناسب درگذشت ناگهانی افشین یداللهی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

تاسف و تسلیت به مناسب درگذشت ناگهانی افشین یداللهی


تحریریه ستاره انیس، با کمال تاسف و تاثر در گذشت شاعر و ترانه سرای

محبوب و نام آشنای کشورمان جناب آقای افشین یدالهی را تسلیت 

عرض می نماید. فقدان حضور چنین ترانه سرایی متعهد و شمند

مایه ی اندوه و تاسف اینجانب و همکاران بنده در تحریریه 

است. 


سردبیروبلاگ ادبی ستاره انیس

ونوس جامی پور - انیسبرچسب ها : تاسف و تسلیت به مناسب درگذشت ناگهانی افشین یداللهی - تاسف
تاسف و تسلیت به مناسب درگذشت ناگهانی افشین یداللهی
از سروده های زنده یاد جناب آقای افشین یداللهی

پست ' از سروده های زنده یاد جناب آقای افشین یداللهی ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های زنده یاد جناب آقای افشین یداللهی ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های زنده یاد جناب آقای افشین یداللهی

فقدان ناگهانی افشین یداللهی تسلیت باد.


خسته تر از صدای من، گریه ی بی صدای تو

حیف که مانده پیش من، خاطره ات به جای تو


رفتی و آشنای تو، بی تو غریب ماند و بس

قلب ش ته اش ولی پاک و نجیب ماند و بس


طعنه به ماجرا بزن، اسم مرا صدا بزن

قلب مرا ستاره کن، دل به ستاره ها بزن


تکیه به شانه ام بده، دل به ترانه ام بده

راوی آوارگی ام، راه به خانه ام بده


یک سره فتح می شوم، با تو اگر خطر کنم

سایه ی عشق می شوم، با تو اگر سفر کنم


شب شکن صد آینه با شب من چه می کنی؟

این همه نور داری و صحبت سایه می کنی


وقت غروب آرزو بهت مرا نظاره کن

با تو طلوع می کنم ولوله ای دوباره کن


با تو چه فرق می کند زنده و مرده بودنم

کاش خجل نباشم از زخم نخورده بودنم


افشین یداللهیبرچسب ها : از سروده های زنده یاد جناب آقای افشین یداللهی - یداللهی ,افشین ,افشین یداللهی
از سروده های زنده یاد جناب آقای افشین یداللهی
تبریک نوروز

پست ' تبریک نوروز ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست تبریک نوروز ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

تبریک نوروزسال نو ایرانی و آغاز بهاران بر فرد فرد هموطنان در سراسر 

جهان به ویژه معظم انقلاب، خانواده های معظم و جانبازان

و شما فرهیختگان و علاقمندان به شعر و ادبیات مبارک باد.برچسب ها : تبریک نوروز
تبریک نوروز
قدردانی خانواده مرحوم «احمد عزیزی» از حمایت های معظم انقلاب

پست ' قدردانی خانواده مرحوم «احمد عزیزی» از حمایت های معظم انقلاب ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست قدردانی خانواده مرحوم «احمد عزیزی» از حمایت های معظم انقلاب ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

قدردانی خانواده مرحوم «احمد عزیزی» از حمایت های معظم انقلاب

طی نامه ای صورت گرفت

قدردانی خانواده مرحوم «احمد عزیزی» از حمایت های معظم انقلاب


خانواده مرحوم احمد عزیزی شاعر چیره دست انقل طی نامه ای از الطاف معظم انقلاب قدردانی د.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، ابوالفضل عزیزی فرزند مرحوم احمد عزیزی طی نامه ای از حمایت های معظم انقلاب در طول سال های بیماری احمد عزیزی و پس از درگذشت این شاعر چیره دست قدردانی کرد.

«بسم رب ال ء و الصدیقین

این کمترین، یگانه فرزند شادروان، ان شا الله خلد آشیان
احمد عزیزی، شاعر متعهد، چیره دست و خلاق انقل
حسب الامر فرزند ایشان که به عشق علمدار کربلا و سقای دشت نینوا، مسمی به اباالفضل شده ام.

از طرف خاندان و یگانه فرزند معزای احمد عزیزی شاعر انقلاب، مراتب تشکر خالصانه قلبی مبتنی بر ارادت قبلی خویش را خدمت فرزانه و ممدوح آشنا و بیگانه، عالم هن رور و درخت بارور علم و سدره سایه گستر بر سر این بوم و بر ، شعر شناس نکته دان و هنرمند کاردان، حضرت آیت الله العظمی (حفظه الله تعالی) ، خلف بر حق (ره) و دارای شرف حسنی و هدف حسینی، ریاست محترم جمهور، جناب و معاون اول محترم ایشان، ریاست محترم مجلس شورای ی، وزرای محترم ارشاد و امور ی و خارجه و معاونین این بزرگواران، سخنگوی محترم وزارت امور خارجه، روسای جمهور اسبق نظام پاینده ی، ریاست محترم صداو سیمای کل کشور و استان کرمانشاه، علمای اعلام و فقهای عظام، حوزه های علمیه، استاندار، فرماندار، شهردار و اعضای شورای ی شهر کرمانشاه، ائمه سطح استان و سیما حضرت آیت الله علما محترم ولی فقیه و کرمانشاه، نمایندگان معظم مجلس خبرگان ی و سایر مسئولین کشوری و لشکری، مجمع نمایندگان استان و سایر وکلای ملت در مجلس شورای ی، فرمانداران، شهرداران و سایر مسئولین محترم شهرستان های استان کرمانشاه، ریاست محترم سازمان بسیج و پاسداران کل کشور، علما، ادبا، فضلا، اساتید مبارز و صنادید معززی که از طریق ارسال پیام تسلیت، و یا شرکت در جلسات منعقده ترحیم به همراه سایر اقشار ملت، به این خاندان داغدیده که 9 سال را در کنار آن شبه شهید رنج کشیده، بوده اند تعزیت گفته اند ابراز داشته و از خداوند منان، برای این بزرگان و عموم ملت انقل و هنردوست ایران، خیر فراوان و رحمت بی کران را در پناه قرآن و اهل بیت آ ا مان و هدایت گری ولی امر مسلمین جهان خواستاریم.

باتشکر مجدد و فراوان

حقیر ابوالفضل عزیزی

فرزند احمد عزیزی»برچسب ها : قدردانی خانواده مرحوم «احمد عزیزی» از حمایت های معظم انقلاب - محترم ,احمد ,عزیزی ,فرزند ,معظم , ,ریاست محترم ,احمد عزیزی , معظم ,حمایت های ,معظم انقلاب ,مجلس شورای ی، ,ابوالفضل عزیزی فرزند ,مرحوم «احمد عزیزی
قدردانی خانواده مرحوم «احمد عزیزی» از حمایت های معظم انقلاب
ود و سومین «عصرانه ادبی فارس» برای علی هوشمند

پست ' ود و سومین «عصرانه ادبی فارس» برای علی هوشمند ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ود و سومین «عصرانه ادبی فارس» برای علی هوشمند ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

ود و سومین «عصرانه ادبی فارس» برای علی هوشمند

در خبرگزاری فارس برگزار می شود

نود و سومین «عصرانه ادبی فارس» برای علی هوشمند

http://www.farsnews.com/newstext

نود و سومین «عصرانه ادبی فارس» ویژه علی هوشمند شاعر جنوبی در خبرگزاری فارس برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نود و سومین «عصرانه ادبی فارس» ویژه علی هوشمند شاعر جنوبی برگزار می شود.

سید احمد نادمی، صادق رحمانی، مصطفی محدثی اسانی، علی محمد مودب و ... از جمله افرادی هستند که در این مراسم شرکت خواهند کرد.

علی هوشمند متولد 1346، شاعر و رو مه نگار است. در سال 1389 برگزیده جشنواره بین المللی شعر فجر بوده و پیش تر دو مجموعه شعر «آتش و ارغوان» و «از نستعلیق گیسوان حوا» از وی به چاپ رسیده است. 

علاوه بر این «از جنوب جنگ» (گزینه شعر دفاع مقدس) و «بانوی آب» (مجموعه شعر شاعران استان بوشهر در مدح حضرت زهرا(س)) با گردآوری او منتشر شده است. 

نود و سومین «عصرانه ادبی فارس» پاسداشت علی هوشمند عصر دوشنبه از ساعت 16 درخبرگزاری فارس برگزار می شود.

علاقه مندان به شرکت در این برنامه می توانند به این خبرگزاری واقع در میدان فردوسی، ابتدای خیابان انقلاب ی، کوچه شاهرود، پلاک یک مراجعه کنند.برچسب ها : ود و سومین «عصرانه ادبی فارس» برای علی هوشمند - فارس» ,هوشمند ,«عصرانه ,ادبی ,سومین ,می شود ,ادبی فارس» ,سومین «عصرانه ,«عصرانه ادبی ,هوشمند شاعر ,شاعر جنوبی
ود و سومین «عصرانه ادبی فارس» برای علی هوشمند
از سروده های غزلسرای معاصر سرکار خانم بتول مومن (آذرمهر)

پست ' از سروده های غزلسرای معاصر سرکار خانم بتول مومن (آذرمهر) ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست از سروده های غزلسرای معاصر سرکار خانم بتول مومن (آذرمهر) ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

از سروده های غزلسرای معاصر سرکار خانم بتول مومن (آذرمهر)

تحریریه ستاره انیس برای بانوی غزلسرای معاصر

سرکار خانم بتول مومن متخلص به آذر مهر

آرزوی سعادت و سلامتی روزافزون دارد.
برچسب ها : از سروده های غزلسرای معاصر سرکار خانم بتول مومن (آذرمهر) - بتول مومن ,خانم بتول
از سروده های غزلسرای معاصر سرکار خانم بتول مومن (آذرمهر)
ساقیا آمدن عید مبارک بادت ...

پست ' ساقیا آمدن عید مبارک بادت ... ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست ساقیا آمدن عید مبارک بادت ... ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

ساقیا آمدن عید مبارک بادت ...

تحریریه ستاره انیس با افتخار و ادب

فرارسیدن نوروز 1396 و بهار زیبای طبیعت 

را به محضر خوانندگان فرهیخته و شاعران و فرهنگیان 

ایران ی مان تبریک و تهنیت عرض می نماید.

برچسب ها : ساقیا آمدن عید مبارک بادت ...
ساقیا آمدن عید مبارک بادت ...
مگر آن مطرب جان ها ز در سرود آمد

پست ' مگر آن مطرب جان ها ز در سرود آمد ' به صورت خودکار از وبلاگ ستاره انیس دریافت و با ذکر منبع نمایش داده شده است همچنین مسولیت مطالب آن بر عهده نگارنده آن میباشد و وبلاگ 24 هیچ گونه مسولیتی در قبال محتوای پست مگر آن مطرب جان ها ز در سرود آمد ندارد.

درخواست حذف وبلاگ

مگر آن مطرب جان ها ز در سرود آمد


دگرباره سر مستان ز مستی در سجود آمد

مگر آن مطرب جان ها ز در سرود آمد


سراندازان و جانبازان دگرباره بشو د

وجود اندر فنا رفت و فنا اندر وجود آمد


مولانا جلال الدین محمد بلخی